REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Notebooki DTR – alternatywa dla komputerów stacjonarnych

Kamil Rogala

REKLAMA

REKLAMA

Laptopy Desktop Replacement (w skrócie DTR) to urządzenia oferujące bardzo wysoką wydajność i znakomite wyposażenie obfitujące w ogromną liczbę dodatkowych złącz i akcesoriów takich jak piloty zdalnego sterowania czy rozbudowany system audio. W założeniu komputery tego typu mają stanowić pewną alternatywę dla komputerów stacjonarnych oferując porównywalne, a nawet wyższe możliwości i wydajność. Jeśli jednak szukamy mobilności, długiej pracy na baterii i niewielkich rozmiarów, lepiej omijajmy tego typu urządzenia szerokim łukiem.

Opisywany typ komputerów to świetne rozwiązanie dla wymagających użytkowników, którzy nie chcą ograniczać korzystania z komputera do jednego miejsca przy biurku. Obecnie dostępne w sprzedaży modele dużych laptopów oferują swojemu użytkownikowi bardzo mocne podzespoły - szybkie procesory wielordzeniowe, mocne karty grafiki, pojemne dyski twarde a co najważniejsze, duże ekrany i wysoką rozdzielczość. Jedni takie możliwości wykorzystają do gier i oglądania filmów w rozdzielczości HD, dla innych takie parametry wykorzystają do pracy z wymagającymi programami graficznymi. Duży ekran pozwala na komfortowe oglądanie prezentacji multimedialnych lub swobodną pracę z wieloma otwartymi oknami. Mimo iż urządzenie tego typu nie jest wygodne w podróży, to i tak o wiele łatwiej jest je przenieść z miejsca na miejsce niż tradycyjny komputer zamknięty w obudowie Midi-Tower. Mówiąc o mobilności, warto zaznaczyć, że notebooki z segmentu DTR nie są dobrymi partnerami w podróży, które można swobodnie zapakować do plecaka lub torby. Podsumowując, notebooki z segmentu Desktop Replacement to urządzenia polecane wszędzie tam, gdzie zwykły komputer stacjonarny się po prostu nie zmieści. 

REKLAMA

Zobacz również: Jak wybrać notebooka biznesowego?

Najważniejsze cechy notebooka DTR

REKLAMA

Notebook DTR charakteryzuje się ekranem o przekątnej minimum 17 cali oraz matrycą, co najmniej HD Ready z grupy "wysoka rozdzielczość" - od 1440 x 900 i większa. Ponadto urządzenie wyposażone jest w wydajny układ graficzny z grupy "dla graczy", sprzętowe wspomaganie przy odtwarzaniu materiałów HD to praktycznie standard.

Równie ważny jest dźwięk. Warto zwrócić uwagę na możliwość podłączenia zewnętrznych głośników, najlepiej w systemie 5.1. Wbudowane głośniki również powinny być dobrej jakości, co najmniej system 2.1.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

W przypadku pamięci RAM, 4 GB to praktycznie standard w dzisiejszych czasach. Podobnie jak dysk o pojemności 500 GB, a najlepiej dwa. Jeśli chodzi o napęd optyczny, warto zainwestować w Blu-Ray. Co prawda nagrywarka tego formatu jest dość droga, ale możliwość nagrania na płytę BD około 50 GB danych w zupełności rekompensuje koszty.

Jeśli chodzi o dodatkowe elementy: wbudowana kamerka internetowa, czytnik linii papilarnych czy też dodatkowy pilot zdalnego sterowania to obecnie standard. Jeśli chodzi o złącza, warto zwrócić uwagę na to, aby urządzenie wyposażone było w co najmniej 4 złącza USB 2.0, złącze e-SATA, wyjście HDMI, gniazdo PCMCIA lub Express Cart a także czytnik kart pamięci obsługujący kilka formatów. Mile widziane jest również wyjście audio S/PDIF. Za komunikację powinna odpowiadać dobrej jakości zintegrowana karta sieciowa Wi-Fi 802.11 b/g/n oraz co oczywiste Bluetooth. Jeśli chodzi o pracę na baterii, nie ma tu dużych wymagań – ponad godzina pracy będzie w zupełności wystarczająca.

Zobacz również: Jak chronić firmę przed phisingiem?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA