REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szkolenia, konferencje, wykłady na wypożyczonym sprzęcie komputerowym?

Kamil Rogala
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Czasy, gdy szkolenia przeprowadzano „na sucho” wypisując wszelkie informacje na czarnych tablicach kredą, a wszelkie zdjęcia były przekazywane z ręki do ręki po całej auli liczącej często kilkaset osób powoli zanikają. Czasy te są wypierane przez nowoczesność i co najważniejsze, płynącą z niej wygodę i funkcjonalność. Jednak jeśli w naszej firmie szkolenia czy prezentacje przeprowadzane są kilka razy w roku, kupowanie drogiego sprzętu mija się z celem.

Obecnie konferencje, wykłady czy szkolenie ciężko sobie wyobrazić bez prezentacji multimedialnych, bez filmów szkoleniowych czy zdjęć w wysokiej rozdzielczości wyświetlanych za pomocą dużych ekranów LCD czy projektorów na ścianie auli czy też wysuwanej z sufitu wielkiej białej płachcie. Oczywiście w szkołach, a już tym bardziej na uczelniach, tego typu sprzęt jest już stałym wyposażeniem, ale dla firm, które szkolenia czy specjalne prezentacje organizują raz na pół roku lub rzadziej, kupno sprzętu często o wartości kilkunastu tysięcy złotych jest kompletnie nieopłacalne. Wtedy to właśnie najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie odpowiedniego, często najwyższej jakości sprzętu na czas szkolenia czy wykładu za kwotę o niebo niższą od kupna nowego czy nawet używanego sprzętu. 

REKLAMA

Zobacz również: e-Firma - Akcesoria

REKLAMA

Ponadto do obsługi takiego sprzętu bardzo często potrzebna jest kompetentna osoba. Podłączanie, obsługa, konfiguracja czy ustawianie i kalibracja projektorów i rzutników nie należy do łatwych czynności, dlatego posiadając taki sprzęt należy albo zatrudnić informatyka, który zajmie się tym wszystkim, albo przeszkolić jednego pracownika. Oczywiście obie te alternatywy są kosztowne. Wypożyczając sprzęt można również zamówić obsługę informatyka, który sam zajmie się wszystkimi ustawieniami i konfiguracją. Jest to co prawda dodatkowy koszt, ale z pewnością o wiele niższy niż w przypadku posiadania na stałe, w sumie przez większość czasu zbędnego sprzętu.

Co prawda obecnie bardzo wiele osób posiada notebooki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wypożyczyć tego typu komputer, a prezentację przynieść z domu zapisaną wcześniej na przenośnej pamięci USB, na karcie pamięci, płycie CD lub DVD.

Z pewnością stosunkowo niewielkim nakładem kosztów, zwykłe i nudne szkolenie czy wykład może się zmienić w ciekawe wydarzenie, które każdy zapamięta, a przecież o to w głównej mierze chodzi w tego typu eventach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Spotkania i prezentacje biznesowe

REKLAMA

Jest to sytuacja nieco podobna do szkoleń czy konferencji, jednak w tym przypadku prezentacje tego typu przeprowadzane są dla znacznie mniejszej grupy zainteresowanych. Właśnie, zainteresowanych. O ile w przypadku zwykłego spotkania, suchego przemówienia i przeglądania tabelek, statystyk i faktur zainteresowani są tak naprawdę bardzo znudzeni, to już w przypadku prawdziwych prezentacji multimedialnych na wynajętych plazmach o dużej przekątnej ekranu z pewnością zainteresowanie będzie rosło.

Nie każdą firmę stać na kupno profesjonalnego sprzętu multimedialnego, kilku laptopów czy tym bardziej projektorów, jednak ich użycie jest często niezbędne. Szczególnie, jeśli firma oczekuje ważnego spotkania z przyszłym kontrahentem lub wspólnikiem, wtedy prezentacja możliwości firmy na najlepszym sprzęcie może zrobić ogromne wrażenie na gościach. Na szczęście tego typu sprzęt bez problemów można wynająć. Sprzęt zostanie dostarczony do firmy, zainstalowany i ustawiony przez profesjonalną grupę monterów, a po prezentacji w umówionym terminie odebrany z siedziby firmy. Takie rozwiązanie nie tylko oszczędza mnóstwo pieniędzy, ale i czasu, który w biznesie jest na wagę złota.

Zobacz również: e-Firma - Systemy operacyjne

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Czy polskie firmy są gotowe na ESG?

Współczesny świat biznesu zakręcił się wokół kwestii związanych z ESG. Ta koncepcja, będąca wskaźnikiem zrównoważonego rozwoju, wpływa nie tylko na wielkie korporacje, ale coraz częściej obejmuje także małe i średnie przedsiębiorstwa. W dobie rosnących wymagań związanych ze zrównoważonością społeczną i środowiskową, ESG jest nie tylko wyzwaniem, ale również szansą na budowanie przewagi konkurencyjnej.

ESG u dostawców czyli jak krok po kroku wdrożyć raportowanie ESG [Mini poradnik]

Wdrażanie raportowania ESG (środowiskowego, społecznego i zarządczego) to niełatwe zadanie, zwłaszcza dla dostawców, w tym działających dla większych firm. Choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że wystarczy powołać koordynatora i zebrać dane, to tak naprawdę proces ten wymaga zaangażowania całej organizacji. Jakie są pierwsze kroki do skutecznego raportowania ESG? Na co zwrócić szczególną uwagę?

ESG to zielona miara ryzyka, która potrzebuje strategii zmian [Rekomendacje]

Żeby utrzymać się na rynku, sprostać konkurencji, a nawet ją wyprzedzić, warto stosować się do zasad, które już obowiązują dużych graczy. Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem będzie przygotowanie się, a więc stworzenie mapy działania – czyli strategii ESG – i wdrożenie jej w swojej firmie. Artykuł zawiera rekomendacje dla firm, które dopiero rozpoczynają podróż z ESG.

Ratingi ESG: katalizator zmian czy iluzja postępu?

Współczesny świat biznesu coraz silniej akcentuje znaczenie ESG jako wyznacznika zrównoważonego rozwoju. W tym kontekście ratingi ESG odgrywają kluczową rolę w ocenie działań firm na polu odpowiedzialności środowiskowe, społecznej i zarządzania. Ale czy są one rzeczywistym impulsem do zmian, czy raczej efektowną fasadą bez głębszego wpływu na biznesową rzeczywistość? Przyjrzyjmy się temu bliżej.

REKLAMA

Zrównoważony biznes czyli jak strategie ESG zmienią reguły gry?

ESG to dziś megatrend, który dotyczy coraz więcej firm i organizacji. Zaciera powoli granicę między sukcesem a odpowiedzialnością biznesu. Mimo, iż wymaga od przedsiębiorców wiele wysiłku, ESG dostarcza m.in. nieocenione narzędzie, które może nie tylko przekształcić biznes, ale również pomóc budować lepszą przyszłość. To strategia ESG zmienia sposób działania firm na zrównoważony i odpowiedzialny.

Podatek od nieruchomości może być niższy. Samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki

Podatek od nieruchomości może być niższy. To samorządy ustalają najwyższe możliwe stawki, korzystając z widełek ustawowych. Przedsiębiorcy apelują do samorządów o obniżenie podatku. Niektóre firmy płacą go nawet setki tysięcy w skali roku.

Jakie recenzje online liczą się bardziej niż te pozytywne?

Podejmując decyzje zakupowe online, klienci kierują się kilkoma ważnymi kryteriami, z których opinie odgrywają kluczową rolę. Oczekują przy tym, że recenzje będą nie tylko pozytywne, ale również aktualne. Potwierdzają to wyniki najnowszego badania TRUSTMATE.io, z którego wynika, że aż 73% Polaków zwraca uwagę na aktualność opinii. Zaledwie 1,18% respondentów nie uważa tego za istotne.

Widzieć człowieka. Czyli power skills menedżerów przyszłości

W świecie nieustannych zmian empatia i zrozumienie innych ludzi stają się fundamentem efektywnej współpracy, kreatywności i innowacyjności. Kompetencje przyszłości są związane nie tylko z automatyzacją, AI i big data, ale przede wszystkim z power skills – umiejętnościami interpersonalnymi, wśród których zarządzanie różnorodnością, coaching i mentoring mają szczególne znaczenie.

REKLAMA

Czy cydry, wina owocowe i miody pitne doczekają się wersji 0%?

Związek Pracodawców Polska Rada Winiarstwa wystąpił z wnioskiem do Ministra Rolnictwa o nowelizację ustawy o wyrobach winiarskich. Powodem jest brak regulacji umożliwiających polskim producentom napojów winiarskich, takich jak cydr, wina owocowe czy miody pitne, oferowanie produktów bezalkoholowych. W obliczu rosnącego trendu NoLo, czyli wzrostu popularności napojów o zerowej lub obniżonej zawartości alkoholu, coraz więcej firm z branży alkoholowej wprowadza takie opcje do swojej oferty.

Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku? Komentarz ekspercki

W najbliższą niedzielę (26.01.2025 r.) swój Finał będzie miała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Bez wątpienia wielu przedsiębiorców, jak również tysiące osób prywatnych, będzie wspierać to wydarzenie, a z takiego działania płynie wiele korzyści. Czy darowizna na WOŚP podlega odliczeniu od podatku?

REKLAMA