REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Szkolenia, konferencje, wykłady na wypożyczonym sprzęcie komputerowym?

Kamil Rogala
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Czasy, gdy szkolenia przeprowadzano „na sucho” wypisując wszelkie informacje na czarnych tablicach kredą, a wszelkie zdjęcia były przekazywane z ręki do ręki po całej auli liczącej często kilkaset osób powoli zanikają. Czasy te są wypierane przez nowoczesność i co najważniejsze, płynącą z niej wygodę i funkcjonalność. Jednak jeśli w naszej firmie szkolenia czy prezentacje przeprowadzane są kilka razy w roku, kupowanie drogiego sprzętu mija się z celem.

Obecnie konferencje, wykłady czy szkolenie ciężko sobie wyobrazić bez prezentacji multimedialnych, bez filmów szkoleniowych czy zdjęć w wysokiej rozdzielczości wyświetlanych za pomocą dużych ekranów LCD czy projektorów na ścianie auli czy też wysuwanej z sufitu wielkiej białej płachcie. Oczywiście w szkołach, a już tym bardziej na uczelniach, tego typu sprzęt jest już stałym wyposażeniem, ale dla firm, które szkolenia czy specjalne prezentacje organizują raz na pół roku lub rzadziej, kupno sprzętu często o wartości kilkunastu tysięcy złotych jest kompletnie nieopłacalne. Wtedy to właśnie najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie odpowiedniego, często najwyższej jakości sprzętu na czas szkolenia czy wykładu za kwotę o niebo niższą od kupna nowego czy nawet używanego sprzętu. 

REKLAMA

Zobacz również: e-Firma - Akcesoria

REKLAMA

Ponadto do obsługi takiego sprzętu bardzo często potrzebna jest kompetentna osoba. Podłączanie, obsługa, konfiguracja czy ustawianie i kalibracja projektorów i rzutników nie należy do łatwych czynności, dlatego posiadając taki sprzęt należy albo zatrudnić informatyka, który zajmie się tym wszystkim, albo przeszkolić jednego pracownika. Oczywiście obie te alternatywy są kosztowne. Wypożyczając sprzęt można również zamówić obsługę informatyka, który sam zajmie się wszystkimi ustawieniami i konfiguracją. Jest to co prawda dodatkowy koszt, ale z pewnością o wiele niższy niż w przypadku posiadania na stałe, w sumie przez większość czasu zbędnego sprzętu.

Co prawda obecnie bardzo wiele osób posiada notebooki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wypożyczyć tego typu komputer, a prezentację przynieść z domu zapisaną wcześniej na przenośnej pamięci USB, na karcie pamięci, płycie CD lub DVD.

Z pewnością stosunkowo niewielkim nakładem kosztów, zwykłe i nudne szkolenie czy wykład może się zmienić w ciekawe wydarzenie, które każdy zapamięta, a przecież o to w głównej mierze chodzi w tego typu eventach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Spotkania i prezentacje biznesowe

REKLAMA

Jest to sytuacja nieco podobna do szkoleń czy konferencji, jednak w tym przypadku prezentacje tego typu przeprowadzane są dla znacznie mniejszej grupy zainteresowanych. Właśnie, zainteresowanych. O ile w przypadku zwykłego spotkania, suchego przemówienia i przeglądania tabelek, statystyk i faktur zainteresowani są tak naprawdę bardzo znudzeni, to już w przypadku prawdziwych prezentacji multimedialnych na wynajętych plazmach o dużej przekątnej ekranu z pewnością zainteresowanie będzie rosło.

Nie każdą firmę stać na kupno profesjonalnego sprzętu multimedialnego, kilku laptopów czy tym bardziej projektorów, jednak ich użycie jest często niezbędne. Szczególnie, jeśli firma oczekuje ważnego spotkania z przyszłym kontrahentem lub wspólnikiem, wtedy prezentacja możliwości firmy na najlepszym sprzęcie może zrobić ogromne wrażenie na gościach. Na szczęście tego typu sprzęt bez problemów można wynająć. Sprzęt zostanie dostarczony do firmy, zainstalowany i ustawiony przez profesjonalną grupę monterów, a po prezentacji w umówionym terminie odebrany z siedziby firmy. Takie rozwiązanie nie tylko oszczędza mnóstwo pieniędzy, ale i czasu, który w biznesie jest na wagę złota.

Zobacz również: e-Firma - Systemy operacyjne

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Przedsiębiorczość kobiet w praktyce. Parytety i reprezentacja kobiet w biznesie, luka płacowa i jawność wynagrodzeń [Wywiad]

O problemach polskich przedsiębiorców, w tym kobiet prowadzących własną firmę, o parytetach i reprezentacji kobiet w biznesie, luce płacowej i nowych przepisach w tym zakresie – rozmawiamy z Dominiką Reich, przedsiębiorczynią, członkinią Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku oraz jedyną przedstawicielką województwa podlaskiego w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich.

Lokalnych biznesów nie znajdziesz w sieci [Raport]

Tylko 25% firm lokalnych posiada strony internetowe, mimo że 68% Polaków szuka w internecie opinii o firmach przed dokonaniem zakupu. 27% użytkowników internetu regularnie czyta recenzje, a 41% robi to często. Najwięcej recenzji przeglądają mieszkańcy województw lubuskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego, a także osoby z niższym wykształceniem i dochodami.

W jaki sposób założyć spółkę z o.o. – przez S24 czy z udziałem notariusza?

Rejestracja nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać dokonana na dwa sposoby: poprzez system S24 lub przy udziale notariusza z umową w formie aktu notarialnego. W obu tych przypadkach wniosek o rejestrację spółki składany jest przez Internet, odpowiednio w S24 lub przez Portal Rejestrów Sądowych. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety.

Można mieć własną działalność gospodarczą nie płacąc składek ZUS, jak to zrobić w 2025 roku

Wysokie koszty już na wstępie, zanim jeszcze zarobi się pierwsze pieniądze, to główny hamulec przed założeniem własnej firmy. Daninę dla ZUS trzeba płacić, niezależnie od tego czy z działalności gospodarczej jest zysk czy straty. Ale nie wszyscy wiedzą, że można prowadzić własny biznes nie płacąc do ZUS nawet złotówki. Warto więc zacząć, choćby na próbę. To łatwe i nic nie kosztuje.

REKLAMA

Jak zamknąć rok w spółce z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością po zakończeniu każdego roku obrotowego powinna – co do zasady – sporządzić sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z działalności (jeśli nie jest zwolniona z obowiązku jego sporządzenia), przeprowadzić zwyczajne zgromadzenie wspólników, a także złożyć odpowiednie dokumenty do KRS.

Webinar. ESG compliance. Jak wdrożyć w Twojej firmie?

Webinar adresowany jest do przedsiębiorców, członków kadry zarządzającej, specjalistów ds. compliance, audytorów wewnętrznych oraz osób odpowiedzialnych za wdrażanie strategii ESG w organizacji.

Będzie trudniej i drożej. Obostrzenia w Wielkiej Brytanii

Brytyjskie plany budżetowe na kolejne lata przynoszą zmiany również dla branży transportowej. Wzrosną opłaty dla posiadaczy pojazdów ciężarowych poruszających się po kraju, a także obostrzenia dotyczące możliwości wjazdu do Wielkiej Brytanii dla kierowców pochodzących z Polski.

Family Business Future Summit 2025

W dniach 24-25 kwietnia Olsztyn stanie się centrum spotkań przedsiębiorców, liderów oraz wizjonerów, którzy na co dzień rozwijają firmy rodzinne w Polsce. Obędzie się w nim druga edycja Family Business Future Summit - wyjątkowe wydarzenie poświęconym firmom rodzinnym. W tym roku rozbudowana została formuła konferencji! Przez dwa dni uczestnicy będą mieli okazję do inspirujących rozmów z ekspertami rynkowymi oraz przedstawicielami największych polskich biznesów rodzinnych.

REKLAMA

Jerzy Owsiak: Biurokracja i brak zaufania to największe problemy biznesu. "Nie przeszkadzajcie, a będzie wszystko OK"

Jerzy Owsiak otrzymał nagrodę od przedsiębiorców. Jego zdaniem polskie firmy potrzebują, aby państwo im nie przeszkadzało w prowadzeniu biznesu. Ważne jest też zaufanie i ograniczenie biurokracji.

Biotechnologia a długowieczność - jubileuszowa konferencja CEBioForum 2025

Wykorzystanie rewolucji w biotechnologii w zapewnieniu długowieczności, miejsce europejskich firm biotechnologicznych w świecie, czy znaczenie branży we współczesnej gospodarce – to główne tematy XXIII CEBioForum, z udziałem prawie 100 najbardziej innowacyjnych firm biotechnologicznych z całego świata. Wydarzenie obchodzi w tym roku swój jubileusz, odbywa się już od 25 lat.

REKLAMA