reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Sprzęt biurowy i sieci > Szkolenia, konferencje, wykłady na wypożyczonym sprzęcie komputerowym?

Szkolenia, konferencje, wykłady na wypożyczonym sprzęcie komputerowym?

Czasy, gdy szkolenia przeprowadzano „na sucho” wypisując wszelkie informacje na czarnych tablicach kredą, a wszelkie zdjęcia były przekazywane z ręki do ręki po całej auli liczącej często kilkaset osób powoli zanikają. Czasy te są wypierane przez nowoczesność i co najważniejsze, płynącą z niej wygodę i funkcjonalność. Jednak jeśli w naszej firmie szkolenia czy prezentacje przeprowadzane są kilka razy w roku, kupowanie drogiego sprzętu mija się z celem.

Obecnie konferencje, wykłady czy szkolenie ciężko sobie wyobrazić bez prezentacji multimedialnych, bez filmów szkoleniowych czy zdjęć w wysokiej rozdzielczości wyświetlanych za pomocą dużych ekranów LCD czy projektorów na ścianie auli czy też wysuwanej z sufitu wielkiej białej płachcie. Oczywiście w szkołach, a już tym bardziej na uczelniach, tego typu sprzęt jest już stałym wyposażeniem, ale dla firm, które szkolenia czy specjalne prezentacje organizują raz na pół roku lub rzadziej, kupno sprzętu często o wartości kilkunastu tysięcy złotych jest kompletnie nieopłacalne. Wtedy to właśnie najlepszym rozwiązaniem jest wypożyczenie odpowiedniego, często najwyższej jakości sprzętu na czas szkolenia czy wykładu za kwotę o niebo niższą od kupna nowego czy nawet używanego sprzętu. 

Zobacz również: e-Firma - Akcesoria

Ponadto do obsługi takiego sprzętu bardzo często potrzebna jest kompetentna osoba. Podłączanie, obsługa, konfiguracja czy ustawianie i kalibracja projektorów i rzutników nie należy do łatwych czynności, dlatego posiadając taki sprzęt należy albo zatrudnić informatyka, który zajmie się tym wszystkim, albo przeszkolić jednego pracownika. Oczywiście obie te alternatywy są kosztowne. Wypożyczając sprzęt można również zamówić obsługę informatyka, który sam zajmie się wszystkimi ustawieniami i konfiguracją. Jest to co prawda dodatkowy koszt, ale z pewnością o wiele niższy niż w przypadku posiadania na stałe, w sumie przez większość czasu zbędnego sprzętu.

Co prawda obecnie bardzo wiele osób posiada notebooki, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wypożyczyć tego typu komputer, a prezentację przynieść z domu zapisaną wcześniej na przenośnej pamięci USB, na karcie pamięci, płycie CD lub DVD.

Z pewnością stosunkowo niewielkim nakładem kosztów, zwykłe i nudne szkolenie czy wykład może się zmienić w ciekawe wydarzenie, które każdy zapamięta, a przecież o to w głównej mierze chodzi w tego typu eventach.

Jest to sytuacja nieco podobna do szkoleń czy konferencji, jednak w tym przypadku prezentacje tego typu przeprowadzane są dla znacznie mniejszej grupy zainteresowanych. Właśnie, zainteresowanych. O ile w przypadku zwykłego spotkania, suchego przemówienia i przeglądania tabelek, statystyk i faktur zainteresowani są tak naprawdę bardzo znudzeni, to już w przypadku prawdziwych prezentacji multimedialnych na wynajętych plazmach o dużej przekątnej ekranu z pewnością zainteresowanie będzie rosło.

Nie każdą firmę stać na kupno profesjonalnego sprzętu multimedialnego, kilku laptopów czy tym bardziej projektorów, jednak ich użycie jest często niezbędne. Szczególnie, jeśli firma oczekuje ważnego spotkania z przyszłym kontrahentem lub wspólnikiem, wtedy prezentacja możliwości firmy na najlepszym sprzęcie może zrobić ogromne wrażenie na gościach. Na szczęście tego typu sprzęt bez problemów można wynająć. Sprzęt zostanie dostarczony do firmy, zainstalowany i ustawiony przez profesjonalną grupę monterów, a po prezentacji w umówionym terminie odebrany z siedziby firmy. Takie rozwiązanie nie tylko oszczędza mnóstwo pieniędzy, ale i czasu, który w biznesie jest na wagę złota.

Zobacz również: e-Firma - Systemy operacyjne

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama