REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

E-firma, Przedsiębiorca

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Gastronomia po kontroli - jest źle

Bary mleczne i fast foody oazą czystości w przeciwieństwie do wakacyjnej gastronomii. Inspekcja Handlowa na zlecenie UOKiK przyjrzała się polskiej gastronomii. Nie jest dobrze - zastrzeżenia wzbudziło blisko 80 proc. kontrolowanych punktów.

Rada Reklamy. Zasady działania - porada

Konsumenci i przedsiębiorcy rzadko decydują się na wystąpienie na drogę sądową przeciwko przedsiębiorcy, którego reklamy uznają za sprzeczne z prawem czy dobrymi obyczajami. Branża reklamowa przewiduje jednak mechanizmy pozwalające jej na samoregulację z wyłączeniem organów państwowych. Centralne miejsce w tym systemie odgrywa Rada Reklamy.

Jakie działania obejmuje ustawowy zakaz reklamy alkoholu?

Ze względu na społeczną szkodliwość spożywania alkoholu zakazana jest w Polsce jego reklama i promocja. Zdarza się jednak, że precyzyjne określenie, które działania marketingowe są zakazane w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi sprawia przedsiębiorcom trudność.

Czy można uzyskać zwrot kosztów remontu mieszkania niewykorzystywanego na własne potrzeby mieszkaniowe?

Jakie, w świetle przepisów prawa, zachodzą różnice między mieszkaniem przeznaczonym na zaspokojenie własnych potrzeb, a przeznaczonym dla osób trzecich? Ekspert wyjaśnia jak prawo rozumie te dwa pojęcia i jakiego mieszkania dotyczy zwrot kosztów remontu.

REKLAMA

Komisja Europejska: Podróbki można zwalczyć

Współpraca państw członkowskich UE umożliwiłaby skuteczniejszą ochronę praw własności intelektualnej oraz zwalczanie podrabiania i piractwa. Oba zjawiska stanowią zagrożenie dla gospodarki UE - wymuszają obniżanie cen produktów oryginalnych i utrudniają utrzymanie się na rynku uczciwym producentom. Podróbki często nie spełniają wymogów w zakresie ochrony zdrowia i bezpieczeństwa.

Jak przygotować mieszkanie na sprzedaż?

Dlaczego warto odnowić nieruchomość przed wystawieniem jej do sprzedaży? Eksperci są zdania, że odmalowanie ścian, drobne naprawy czy stworzenie miłego nastroju mogą podnieść cenę transakcyjną lokalu nawet o kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dlaczego w czerwcu ubyło złych kredytów?

W czerwcu pula nieuregulowanych na czas kredytów, zaciągniętych przez firmy i gospodarstwa domowe, zmalała o 643 mln zł – jak podał NBP. Eksperci zauważyli, że w ciągu roku dynamika przyrostu złych kredytów zmniejszyła się o 7 proc. Czyja jest to zasługa?

Podatek od nieruchomości - jak ustalana jest wysokość zobowiązania?

Od powierzchni gruntów, budynków lub wartości budowli oraz stawek, które są ustalane przez radę gminy w drodze uchwały, zależy wysokość zobowiązania podatkowego podatku od nieruchomości. Swoboda gminy w ustalaniu stawek podatku została ograniczona poprzez narzucenie przez ustawodawcę stawek maksymalnych.

REKLAMA

Obowiązki podatkowe podmiotów powiązanych - porada

Transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi podlegają opodatkowaniu. Ekspert wyjaśnia w jakich sytuacjach.

Przepisy podatkowe dla małych firm - czarna magia

Przepisy podatkowe pozostają dla małych firm niezrozumiałe. Przedsiębiorcy występują więc o interpretacje indywidualne. Ekspert podpowiada jak firma może poradzić sobie z niejednoznacznymi przepisami.

Hipoteka dla firm może być tańsza

Kredyty hipoteczne dla firm na zakup nieruchomości komercyjnej są bardziej kosztowne niż klasyczna hipoteka dla klientów indywidualnych. Ekspert podpowiada, co zrobić, aby hipoteka dla firm była tańsza.

Czy konta oszczędnościowe zamrażają firmowe pieniądze?

Konto oszczędnościowe dla firm, które umożliwia wypłacanie środków bez utraty odsetek to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców. Eksperci podpowiadają jak skutecznie wybrać firmowe konto oszczędnościowe.

Co się staje z umową, jeżeli wykonanie świadczenia okaże się niemożliwe?

Umowa o świadczenie niemożliwe zawarta pomiędzy przedsiębiorcami (i nie tylko nimi) jest nieważna. Ekspert wyjaśnia, krok po kroku, jakie są następstwa zawarcia umowy o świadczenie niemożliwe.

Backup w chmurze – czy to dobre rozwiązanie?

Istnieje kilka sposobów backupu danych, a do najpopularniejszych należy przede wszystkim zgrywanie danych na dyski DVD lub ostatnio BD, a także archiwizacja danych na dyskach twardych, zarówno tych przenośnych, jak i stacjonarnych typu NAS. Ostatnio do możliwości zabezpieczania danych doszła możliwość backupu w chmurze. Na czym to polega?

Backup na płytach – czy to bezpieczne?

Jeszcze do niedawna najpopularniejszym sposobem na backup danych było po prostu nagrywanie ich na płytach DVD, albo nawet CD. Niestety w dzisiejszych czasach pojemność danych do archiwizacji często wielokrotnie przewyższa pojemność płyt DVD, a codzienne tworzenie takiego archiwum to strata czasu. Poza tym przechowywanie kilkuset płyt to słaby pomysł. Na szczęście od niedawna na rynku obecny jest Blu-ray, a to wielki krok w porównaniu z płytami DVD.

Backup danych na dyskach NAS – jakie są zalety tego rozwiązania?

Wiele osób, szczególnie pracujących w firmie doskonale wie, jak ważny jest backup danych. Backup zapewnia bezpieczeństwo danych na wypadek awarii sprzętu czy ataku z sieci. O ile backup danych na dysk zewnętrzny sprawdza się w domu lub niewielkiej firmie, to już w większym przedsiębiorstwie może być kłopotliwy i mało funkcjonalny. W takim przypadku sprawdzi się backup danych na zewnętrzny dysk NAS podłączony do firmowej sieci. Na jakiej zasadzie to działa?

Bakcup danych – na co uważać i jak najlepiej zabezpieczać dane?

Zabezpieczanie danych nie tylko w firmowym komputerze, ale również w prywatnym pececie czy służbowym laptopie to w dzisiejszych czasach niezwykle ważna procedura. Obecnie na swoich dyskach magazynujemy po kilkadziesiąt lub nawet kilkaset gigabajtów danych w różnej postaci, a utrata choćby części ważnych dokumentów czy zdjęć zazwyczaj jest bardzo dotkliwa. Jak się przed tym uchronić?

Nokia 500 – połączenie symbiana i procesora 1 GHz

Firma Nokia na swoim oficjalnym blogu zaanonsowała swój nowy model smartfona o prostej nazwie 500. Urządzenie kierowane jest raczej na niskie półki cenowe, ale z pewnością będzie się wyróżniać szybkim procesorem. Kolejną ciekawostką jest zastosowanie dość już leciwego systemu Symbian, zamiast nowego Windows Phone 7. Czym jeszcze zaskoczy nowe urządzenie Nokii?

Samsung Galaxy R I9103 – nowy smartfon z ekranem Super Clear LCD

Trzeba przyznać, że firma Samsung jest na fali i ciągle prezentuje nam nowe urządzenia. Tym razem powiększy się rodzina telefonów z serii Galaxy. Po dwurdzeniowym modelu S II zaprezentowany został także smartfon o oznaczeniu R. Czy nowe urządzenie będzie równie ciekawe i niemal rewolucyjne co poprzednik?

Sklepy internetowe pod kontrolą

UOKiK przyjrzał się bliżej wybranym sklepom internetowym. Bezprawne obciążanie kosztami w związku ze zwrotem zakupionego towaru, skracanie ustawowego terminu na złożenie reklamacji – to tylko niektóre z zakwestionowanych praktyk przedsiębiorców zajmujących się handlem przez Internet.

BlackBerry Torch 9810, 9850 oraz 9860 – wysuwana klawiatura i wyświetlacz dotykowy

Pisaliśmy już o niezwykłej ofensywie marki RIM na światowe rynki. Otóż firma ta wprowadziła niemal jednocześnie na całym świecie aż 5 zupełnie nowych telefonów. Opisywaliśmy już modele Bold 9900 i 9930, teraz czas na nowe urządzenia z serii Torch.

Nowe smartfony BlackBerry Bold 9900 i 9930 – czym się wyróżniają?

Firma RIM, producent smartfonów BlackBerry przeprowadza prawdziwą ofensywę na skalę światową. We współpracy z operatorami i dystrybutorami z całego świata RIM wprowadza dwa nowe modele BlackBerry Bold i trzy nowe modele BlackBerry Torch. Wszystkie modele wyposażone są w nowy system BlackBerry 7 OS.

CEIDG ułatwia start firmom

Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej wystartowała na dobre. Dotychczas zarejestrowało się za jej pośrednictwem 11 tys. firm.

Telefony BlackBerry z nowym systemem 7 OS – czym charakteryzuje się nowe rozwiązanie?

Firma BlackBerry przeprowadziła prawdziwy szturm na światowe rynku prezentując aż 5 nowych urządzeń, o których piszemy w osobnym artykule. Oprócz nowych urządzeń swoją premierę miał również nowy system BlackBerry 7 OS. Jest to pewien przełom w tym szczeblu technologii, dlatego też warto przyjrzeć się bliżej nowemu systemowi.

Czy pełnomocnik może wyręczać przedsiębiorcę w postępowaniu administracyjnym?

Pełnomocnik prowadzący sprawy firmy w postępowaniu administracyjnym może zaoszczędzić nie tylko czas przedsiębiorcy, ale również zapewnić profesjonalną reprezentację. Ekspert wyjaśnia, krok po kroku, czy pełnomocnik może wyręczać przedsiębiorcę w postępowaniu administracyjnym.

Kulminacja złych nastrojów na giełdzie

W środę nie tylko na warszawskiej giełdzie, ale również na zagranicznych parkietach, miała miejsce znaczna przecena. Spowolnienie gospodarcze staje się coraz bardziej odczuwalne, ponadto inwestorom daje się we znaki kryzys finansów publicznych, który wymusza oszczędności, nie sprzyjające koniunkturze.

Firmy mniej proponują bezrobotnym

Z danych Ministerstwa Pracy wynika, że urzędy pracy mają o 26 proc. mniej propozycji dla bezrobotnych niż w ubiegłym roku. W pierwszym półroczu 2011 r. było ich 403,5 tys. To najmniej od 2003 r.

Szara strefa wzrosła w kryzysie

GUS opublikował dane dotyczącej szarej strefy z okresu kryzysowego. W stosunku rocznym wzrosła o 11%.

Umowa przedwstępna - jak skutecznie zabezpieczyć interesy przedsiębiorcy?

Umowa przedwstępna pozwala na skuteczne zabezpieczenie interesów firmy. Ekspert, krok po kroku, wyjaśnia jak powinna wyglądać umowa przedwstępna.

Co musi zawierać umowa pośrednictwa?

Umowa pośrednictwa należy do grona umów, których przygotowanie może wymagać duże wysiłku od zawodowych prawników. Jakie elementy powinna zawierać w świetle Standardów Zawodowych, ustawy o gospodarce nieruchomościami i innych aktów prawnych? Ekspert radzi jak skonstruować profesjonalną umowę pośrednictwa.

Kiedy zostaną wprowadzone błyskawiczne przelewy międzybankowe?

Ile trzeba czekać na realizację przelewu? Czy to możliwe, aby pieniądze błyskawicznie znalazły się na pożądanym rachunku? Odpowiedź ekspertów jest twierdząca. Polska jako drugi kraj w Europie wprowadzi transakcje natychmiastowe.

Widełki cenowe nie dla małych firm

Zegarmistrz wyceniający swoje usługi od - do, brak cennika w salonie fryzjerskim oraz niewłaściwe oznakowanie sprzedawanych produktów to najczęściej pojawiające się nieprawidłowości u usługodawców – wynika z raportu przygotowanego przez Inspekcję Handlową i UOKiK.

Jak chronić dobra osobiste przedsiębiorcy w mediach – część 3

Ochronę dóbr osobistych można realizować także na drodze prawa karnego, choć ta gałąź prawa chroni jedynie wybrane dobra, takie jak dobre imię, czy też tajemnicę komunikowania się.

Jak założyć agencję nieruchomości – zatrudnianie pracowników

Decyzja o założeniu własnej firmy - agencji nieruchomości - łączy się z reguły z koniecznością zatrudnienia pracowników. Jak współpracować z maklerami i pośrednikami? Przeczytaj poradę eksperta.

Zapowiedź regresu koniunktury w USA

Negocjacje, dotyczące zwiększenia limitu zadłużenia w USA, można uznać za zakończone. Charakter debaty publicznej i dyskusji wewnątrz partii uświadomił inwestorom skalę problemu. Nie obejdzie się bez zmniejszenia wydatków państwa, również zwiększenie roli fiskusa wydaje się wielce prawdopodobne.

Firmy kłamią w konkursach

Cena, czas zakończenia promocji, prawdziwe dane, regulamin – to dane, które powinien przedstawić organizator konkursu. Nie wszystkie firmy o tym pamiętają.

Kim jest „przeciętny konsument”?

Polski ustawodawca w wielu aktach prawnych posługuje się pojęciem „konsumenta” lub „przeciętnego konsumenta”. Ekspert wyjaśnia, kto kryje się za tymi pojęciami i komu prawo przyznaje ochronę.

Polskie firmy nie znają swoich zagranicznych kontrahentów

Niewielka wiedza o zagranicznych kontrahentach, obdarzanie ich zbyt dużym zaufaniem i niedokładne czytanie umów – to trzy najczęstsze błędy polskich firm działających w handlu zagranicznym.

Krytyka konkurencji w reklamie - jakie są jej granice?

Celem reklamy jest z jednej strony wyeksponowanie zalet własnego produktu, a z drugiej, przekonanie odbiorcy o wyższości reklamowanego towaru nad produktami konkurencji. Reklamodawcy posługują się w tym celu różnymi zabiegami marketingowymi, często stawiając w złym świetle ofertę konkurencji. Istotne jest jednak, by krytyka konkurencji nie przekraczała granic prawa.

Głosowanie w Kongresie przed nami

Liderzy amerykańskich partii ustalili w niedzielę, jaki ma być plan, zmierzający do redukcji zadłużenia. Przed nami głosowanie w Kongresie, które nie będzie tylko formalnością. Reakcja na azjatyckich parkietach sugeruje, że w dniu dzisiejszym możemy spodziewać się silnych wzrostów.

Backup danych – jaki sposób jest najlepszy?

Nasze dane każdego dnia są narażone na wiele niebezpieczeństw: awarie dysku, ataki hakerów, błędy w programach i wszędobylskie wirusy. Aby uniknąć niemiłej niespodzianki i utraty ważnych danych, warto dokonywać okresowych backup-ów danych. Obecnie istnieje wiele możliwości, ale która jest najlepsza? Czy archiwizacja danych na nośnikach zewnętrznych jest korzystna?

Acer Iconia Tab A100 – długo oczekiwana premiera już wkrótce

Długo oczekiwany tablet Acer Iconia Tab A100 już wkrótce trafi na rynek. Początkowo zapowiadany był na wiosnę, później premiera została przełożona na drugą połowę bieżącego roku. Teraz już wiadomo, że 7-calowy tablet pojawi się prawdopodobnie na początku sierpnia. Na początku urządzenie pojawi się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, ale premiera w Europie to z pewnością kwestia czasu. A czego możemy się spodziewać?

ASUS Eee Pad Slider SL101 – już niedługo trafi do sprzedaży

Na początku roku pojawiły się informacje na temat bardzo ciekawego urządzenia o nazwie ASUS Eee Pad Slider SL101. Ostatnio urządzenie trafiło do amerykańskiej Federalnej Komisji ds. Łączności (FCC) co oznacza, że już niebawem możemy spodziewać się urządzenia w sprzedaży. Czego możemy się spodziewać po nowym sprzęcie?

Dell Streak 10 Pro – czy nowy tablet zawalczy z iPadem 2?

Firma Dell zaprezentowała w Chinach swój najnowszy dodatek do linii tabletów Streak. Nowy, 10-calowy model opiera się na systemie Android Honeycomb i prezentuje się naprawdę imponująco. Czy nowe urządzenie będzie w stanie zawalczyć, a być może nawet wygrać z iPadem 2?

Kolejne urządzenie z Windowsem Phone 7 na pokładzie od HTC

Firma HTC po ogłoszeniu smartfonów o nazwach Arrive, HD7 i Surround, planuje powiększenie swojej oferty o nowy model. Nowe urządzenie o nazwie Omega to już czwarte urządzenie pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 7. Poznajmy specyfikację nowego urządzenia. Czy jest, na co czekać?

K-Touch W700 – smartfon z systemem działającym w chmurze

Ostatnio dość często mówi się o oprogramowaniu i systemach działających w chmurze, czyli poza urządzeniem. Pewnym zaskoczeniem może być nowy smartfon K-Touch W700 z systemem działającym w chmurze. Jak prezentuje się nowe urządzenie i czy jest warte uwagi?

Marvel Digital Mercury Tab TBT-10C – ciekawy tablet już w sprzedaży

Kolejna dość słabo znana firma na naszym rynku wprowadza do sprzedaży nowy tablet z serii Mercury Tab. Tym razem jest to konstrukcja oznaczona symbolem TBT-10C, wyposażona w wielodotykowy ekran o przekątnej 7 cali. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android „Gingerbread” 2.3. Co jeszcze oferuje nowe urządzenie?

Cordia Tab – tablet dla miłośników wolnego oprogramowania

Dla osób, które mają już dość powtarzających się specyfikacji i dwóch systemów operacyjnych przygotowano urządzenie o nazwie Cordia Tab. Urządzenie jest owocem współpracy społeczności miłośników wolnego oprogramowania. Co ciekawe, pomysłodawcą takiego rozwiązania był nasz rodak - Tomasz Sterna. Jego marzeniem było stworzenie tabletu, który mógłby pracować pod kontrolą dowolnego systemu operacyjnego opierającego się na jądrze Linux: Cordia HD, MeeGo, Ubuntu, a nawet Android. Jak prezentuje się ten eksperymentalny tablet?

Smasung Galaxy S Plus – lekko zretuszowany hit już w Polsce

Nie da się ukryć, że model Samsung Galaxy S to jeden z najpopularniejszych telefonów w ofercie koreańskiego producenta. Od wprowadzenia na rynek w zeszłym roku, telefon sprzedał się w nakładzie przeszło 14 miliona sztuk. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiła się poprawiona wersja hitu. Czy nowy model wnosi coś nowego do specyfikacji?

Fujitsu Toshiba - pierwszy smartfon z systemem Windows Phone 7.5

Dopiero co firma Microsoft zakończyła prace nad nową wersją systemu operacyjnego Windows Phone 7.5 o nazwie kodowej Mango, a producenci już zapowiadają pierwsze urządzenia, w których zostanie zastosowany nowy system. Pierwszą firmą, która pochwaliła się nowym smartfonem jest Fujitsu Toshiba. Czy możemy spodziewać się czegoś ciekawego?

REKLAMA