REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

K-Touch W700 – smartfon z systemem działającym w chmurze

Kamil Rogala
K-Touch W700
K-Touch W700

REKLAMA

REKLAMA

Ostatnio dość często mówi się o oprogramowaniu i systemach działających w chmurze, czyli poza urządzeniem. Pewnym zaskoczeniem może być nowy smartfon K-Touch W700 z systemem działającym w chmurze. Jak prezentuje się nowe urządzenie i czy jest warte uwagi?

Jakiś czas temu w sieci pojawiła się informacja, że jedna z największych chińskich firm internetowych – Alibaba Group – zamierza wejść na rynek mobilnych systemów operacyjnych. Firma nie zwlekała zbyt długo i już teraz prezentuje smartfon K-Touch Cloud-Smart Phone W700. Jak można się domyślić, urządzenie ma współpracować z serwisami clouds platformy Aliyun stworzonymi przez Alibabę.

REKLAMA

Warto wspomnieć o tym, że firma Alibaba nie zamierza poprzestawać na smartfonach, gdyż już w najbliższym czasie Aliyun ma być integrowany z tabletami. Co ciekawe, mimo oficjalnego anonsu w Internecie nadal nie pojawiły się ani zdjęcia, ani filmy prezentujące sprzęt. Sprzedaż urządzeń ma się rozpocząć w Chinach jeszcze przed końcem lipca. Miejmy nadzieję, że już wkrótce sprzęt pojawi się w Europie, lub przynajmniej jakaś inna firma stworzy podobne rozwiązanie.

Zobacz również: Jakich błędów nie popełniać w komunikacji z mediami?

REKLAMA

Twórcy platformy Aliyun twierdzą, iż ich produkt zapewni użytkownikom nową organizacje interfejsu, który zoptymalizowano do pracy z serwisami internetowymi i aplikacjami. Jedną z największych zalet K-Touch Cloud-Smart Phone W700 jest to, że użytkownicy nie muszą ściągać programów na swoje smartfony, ponieważ będą one udostępniane za pomocą serwerów wchodzących w skład serwisów clouds. Oznacza to, że nie musimy martwić się również o aktualizacje, gdyż będą one włączane automatycznie w chmurze.

Programiści będą mogli wykorzystywać zarówno własne serwery, jak i te należące do Alibaby. Początkowo każdemu użytkownikowi zostanie udostępnione do użytku aż 100 GB przestrzeni, na której będzie mógł przechowywać swoje dane. Trzeba przyznać, że jest to niezwykle ciekawe rozwiązanie. Sama świadomość posiadania w kieszeni urządzenia, które ma dostęp do całego świata i ogromnego magazynu danych sprawia przyjemność. Miejmy nadzieję, że pomysł ten będzie rozwijany. 

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Sprawdź też: Video w e-commerce – do czego może się przydać?

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

Sektor finansowy jednym z bardziej zainteresowanych wykorzystaniem Gen-AI

Jego przedstawiciele – w tym także z Polski – widzą w tej technologii dużo korzyści. Jak radzić sobie z wyzwaniami, a także generować pomysły, które są później realizowane?

Wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego w styczniu 2025 r. wymaga wprowadzenia i korzystania z recyklomatów

Przedstawiciele firm produkujących tzw. recyklomaty podczas debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” dyskutowali o stanie przygotowań do uruchomienia już za kilka miesięcy polskiego systemu kaucyjnego. 

REKLAMA

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

REKLAMA