REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Zapowiedź regresu koniunktury w USA

Nie tylko na chińskim, ale również na indyjskim rynku mieszkaniowym można zaobserwować wyraźne oznaki przesilenia.
Nie tylko na chińskim, ale również na indyjskim rynku mieszkaniowym można zaobserwować wyraźne oznaki przesilenia.

REKLAMA

REKLAMA

Negocjacje, dotyczące zwiększenia limitu zadłużenia w USA, można uznać za zakończone. Charakter debaty publicznej i dyskusji wewnątrz partii uświadomił inwestorom skalę problemu. Nie obejdzie się bez zmniejszenia wydatków państwa, również zwiększenie roli fiskusa wydaje się wielce prawdopodobne.

Wszystkie tego rodzaju działania mają na krótką metę efekt ograniczający wzrost gospodarczy. Uświadomienie sobie tych konsekwencji przypada na bardzo zły moment, kiedy globalna gospodarka dostaje mocnej zadyszki. Po raz kolejny udowodniły to lipcowe wskaźniki aktywności przemysłu, które w części krajów spadły do poziomów, zapowiadających już nie spowolnienie rozwoju, ale regres koniunktury, a w innych stanach gwałtownie wyhamowały. W skali globalnej wskaźnik PMI spadł w lipcu do 50,6 pkt. z 52,3 pkt. miesiąc wcześniej.

REKLAMA

REKLAMA

Teraz pozostaje czekać na to, co przyniosą wskaźniki, obrazujące sytuację w sektorze usług, który odzwierciedla możliwości wydawania środków przez konsumentów. Ostatnie wiadomości o pogarszaniu się nastrojów konsumentów w tym kontekście mają wymowne znaczenie.

Atmosfera na rynkach finansowych robi się coraz bardziej nerwowa, czego dowodem może być poniedziałkowa sesja w Niemczech. Przyniosła ona gwałtowne wahania notowań z blisko 3-proc. zniżką jako ostatecznym bilansem sesji. O słabości giełd świadczy to, że po tak dużej przecenie dziś ruch w dół jest kontynuowany. To znacząco przybliża do utrwalenia zniżek.

Dowiedz się także: Jak duże cięcia budżetowe pomogłyby rozwiązać problemy USA?

Rynek nieruchomości w USA

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Po raz trzeci z rzędu w ujęciu miesięcznym podniosły się wydatki budowlane w Ameryce. W czerwcu wzrost wyniósł 0,2% po 0,3-proc. zwyżce miesiąc wcześniej. W skali roku utrzymuje się jednak nadal regres. W czerwcu sięgał 4,7%. Na wynik z tego miesiąca złożyła się poprawa w zakresie wydatków prywatnych, choć w segmencie mieszkaniowym doszło do spadku. Natomiast wyraźne polepszenie sytuacji nastąpiło w sektorze inwestycji nie mieszkaniowych, czyli głównie na polu inwestycji przedsiębiorstw. Poprawiły się też wydatki na inwestycje infrastrukturalne. W skali roku w dalszym ciągu mamy w sektorze prywatnym zniżki.

Polecamy serwis: Kredyty

Rynek nieruchomości w Indiach

Pogarsza się sytuacja na indyjskim rynku mieszkaniowym. W II kwartale sprzedaż w Bombaju spadła do najniższego poziomu od 30 miesięcy. Zniżka wyniosła 11% w porównaniu z I kwartałem 2011 r. Przyczyn takiego stanu rzeczy upatruje się w wysokich cenach mieszkań oraz rosnących kosztach finansowania. Od marca 2010 r. stopy procentowe w Indiach były zwiększanie 11-krotnie.

Zespół analiz
Home Broker

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

REKLAMA

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

REKLAMA