Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu bezpieczeństwo. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące bezpieczeństwo.
Co zrobić ze zużytym akumulatorem samochodowym?
Aktualizacja: 25.04.2013
Akumulatory samochodowe zawierają powodujący silne oparzenia kwas siarkowy i rakotwórcze związki ołowiu , które w laboratoriach są nadzorowane, dlatego nie należy wyrzucać akumulatorów samochodowych do zwykłych śmietników. »
Czy mniejsza sprzedaż nowych aut wymusi podniesienie jakości podzespołów?
Aktualizacja: 15.04.2013
Z powodu wykrycia wadliwych części w samochodach, firmy motoryzacyjne w 2012 roku wezwały do kampanii naprawczych ponad 113 tysięcy pojazdów. Jednak eksperci Exact Systems uspokajają, że w najbliższych latach jakość aut będzie regularnie wzrastać, bo koncerny samochodowe coraz większą wagę przykładają do kontroli podzespołów. Tylko w ubiegłym roku odnotowano wzrost liczby skontrolowanych części do aut o 30 %, do poziomu ponad 350 milonów sztuk. »
Uszkodzona szyba samochodowa a odszkodowanie
Aktualizacja: 25.03.2013
Uszkodzona szyba samochodowa to realne zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy i pasażerów. Zwlekanie z jej wymianą może skutkować utratą dowodu rejestracyjnego lub - w razie wypadku -odmową wypłaty odszkodowania. Aby zapobiec tego typu sytuacjom szybę należy naprawić lub wymienić. »
Jakie auta mają problemy z korozją?
Aktualizacja: 25.03.2013
Sól rozsypywana na ulicach podczas zimy to jeden z czynników sprzyjających występowaniu korozji. Producenci aut chcąc poczynić oszczędności nie zawsze odpowiednio dobrze zabezpieczyli swoje produkty przed niszczycielskim działaniem rdzy. Jakie auta są podatne na rdzę bardziej niż inne? »
Wymiana opon z zimowych na letnie –porada eksperta
Aktualizacja: 21.03.2013
Wymiana opon z zimowych na letnie to jedna z podstawowych czynności serwisowych, które należy wykonać po zakończeniu sezonu zimowego. Jak zwykle o tej porze rodzi się wiele pytań o prawidłowy dobór opon letnich i o ich właściwą eksploatacje. Ekspert radzi, na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie i jak poprawnie eksploatować opony, aby w 100% spełniały swoje założenia techniczne oraz w maksymalny sposób zapewniały komfort i bezpieczeństwo jazdy. »
Przyczyny wypadków drogowych: brudne szyby samochodowe
Aktualizacja: 22.03.2013
Niedostosowanie prędkości do panujących warunków pogodowych to nie jedyna przyczyna wypadków drogowych. Eksperci twierdzą, że brudne szyby samochodowe podwajają ryzyko spowodowania wypadku samochodowego. »
Wyniki testów Euro NCAP - ile są warte?
Aktualizacja: 06.03.2013
Sukces marketingowy testów Euro NCAP sprawił, że większość producentów samochodów zapragnęło, by ich modele zostały odznaczone pięcioma gwiazdkami w teście zderzeniowym. Ale skupienie się na osiągnięciu doskonałego wyniku wypaczyło jednak znaczenie i prestiż jakim cieszyły się crash-testy Euro NCAP. Dlaczego? »
Aktualizacja: 30.12.2012
Aby CB radio służyło kierowcy jak najlepiej warto zapoznać się z jego funkcjami. Większość jego nowych użytkowników nie zaprząta sobie głowy czytaniem jego instrukcji, co w skrajnych sytuacjach może się obrócić przeciw nim. Warto zatem przyjrzeć się podstawowym możliwością CB radia. »
Osłona silnika i skrzyni biegów -dlaczego warto je zamontować w samochodzie?
Aktualizacja: 19.12.2012
Osłona silnika jest dla przeciętnego kierowcy elementem, o którego istnieniu przekonuje się dopiero wtedy gdy ją uszkodzi. Czy faktycznie jest ona przydatna? Czy fabryczna jest wystarczająca dobra, czy może lepiej zaopatrzyć się w nią w wyspecjalizowanym warsztacie? »
Geometria kół w 3D. Jak to działa?
Aktualizacja: 26.02.2013
Ustawianie zbieżności kół i osi jezdnych auta w technologii trójwymiarowego modelowania zapewnia, szybki (poniżej 5 minut) i dokładny pomiar w bezkablowym systemie. Klient ma możliwość obserwowania pracy mechanika przy regulacji geometrii kół w 3D i wyświetlanych na bieżąco kątów na ekranie udostępnionym w biurze serwisu. »
Czy źle dobrane opony mogą mieć negatywny wpływ na działanie systemów ESP czy TC?
Aktualizacja: 18.09.2012
Zarówno rozmiar kół jak i rodzaj opon w danym modelu auta jest ściśle powiązany z działaniem elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Czy zmiana rozmiaru opon może zakłócić działanie ESP i współpracujących z nim pozostałych układów bezpieczeństwa? »
Aktualizacja: 11.09.2012
Gaszenie samochodu nie powinno się odbywać na tzw oślep. Butla gaśnicy samochodowej jest tak mała, że należy gasić pożar z precyzją. »
Gaszenie samochodu cz. 2 - obsługa gaśnicy
Aktualizacja: 11.09.2012
W zależności od tego czy użyjemy gaśnicy z nabojem, czy już nabitej gazem (rozpoznać ją można po manometrze) różnie postępujemy przed gaszeniem pożaru. »
Gaszenie samochodu cz. 1 - rozpoznanie ognia
Aktualizacja: 11.09.2012
Wydobywający się spod maski samochodowej dym w wielu przypadkach nie jest skutkiem pożaru. Jak rozpoznać, czy samochód rzeczywiście się pali? »
Dlaczego amortyzatory są takie ważne?
Aktualizacja: 09.08.2012
Dbałość o jakość i stan amortyzatorów, patrząc szerzej można określić jako oszczędność. Wszelkie niedopatrzenia w tym względzie będą powodować tylko dodatkowe usterki i koszty. Zepsuty amortyzator powoduje uszkodzenie całego zawieszenia. Ponadto możemy być pewni, że w niedługim czasie będziemy musieli wymienić opony w wyniku tzw. ich ząbkowania. »
Paweł Sapek, Prologis: Jak zmniejszyć ślad węglowy w handlu detalicznym? [PODCAST]
Chmielniak Adwokaci Spółka Partnerska Adwokatów i Radców Prawnych
Kancelaria prawna specjalizująca się w sprawach karnych gospodarczych i karnych skarbowych
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »