REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PRZEBUDZENIE ELASTYCZNYCH MOCY. Czyli jak DSR może wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne Polski (bezpłatne webinarium)

PRZEBUDZENIE ELASTYCZNYCH MOCY. Czyli jak DSR może wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne Polski
PRZEBUDZENIE ELASTYCZNYCH MOCY. Czyli jak DSR może wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne Polski
INFOR

REKLAMA

REKLAMA

Zapraszamy na bezpłatne webinarium "PRZEBUDZENIE ELASTYCZNYCH MOCY. Czyli jak DSR może wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne Polski", które odbędzie się w dniu 28 czerwca 2022 r.

REKLAMA

📣 PRZEBUDZENIE ELASTYCZNYCH MOCY

Czyli jak DSR może wzmocnić bezpieczeństwo energetyczne Polski

🗓 Termin: 28 czerwca 2022

🕐 Godz. 10:00-11:00

Zapisy: https://promocje.infor.pl/inforakademia/20220628-enel-x/

Energetyczne wyzwania firm

REKLAMA

👉 Atak zbrojny ze strony Rosji na Ukrainę nasilił presję gospodarczą, społeczną i geopolityczną, z jaką borykają się poszczególne kraje. Sprawił, że idea zrównoważonego rozwoju i poszukiwanie alternatyw dla paliw kopalnianych stała się absolutnym priorytetem. Zwłaszcza w sytuacji zakręcenia kurka z gazem i gwałtownie rosnących cen.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

👉 O zmianie podejścia do biznesu muszą w związku z tym pomyśleć też same firmy. Szczególnie te zużywające na co dzień znaczne ilości energii. Dla nich, bardziej niż kiedykolwiek, istotne staje się ograniczanie kosztów, zwłaszcza w obliczu szalejącej inflacji oraz dążenie do niezależności energetycznej. Istnieją jednak na to sposoby, takie jak udział w programach Demand Side Response (DSR), pozwalających na bardziej efektywne wykorzystania istniejącej infrastruktury energetycznej. Na czym polegają, jakie stwarzają możliwości, kto może w nich wziąć udział oraz jakie są sposoby na dywersyfikację źródeł energii i optymalizację jej zużycia – o tym opowiedzą prelegenci webinarium.

🔔 W programie szkolenia m.in.:

  • Na ile wojna w Ukrainie przyspieszyła decyzję o transformacji i niezależności energetycznej. Co miało na to największy wpływ
  • Jak wojna przekłada się na działalność firm w Polsce
  • Jakie stwarza niebezpieczeństwa na przyszłość dla przedsiębiorstw
  • Czy istnieją sposoby na optymalizację i obniżenie kosztów energii oraz zwiększenie bezpieczeństwa jej dostaw
  • Kto może z nich skorzystać
  • Na ile w tym mogą być pomocne programy DSR
  • Czy DSR może wspierać, a jeśli tak to w jaki sposób rozwój OZE
  • Obowiązki i koszty dla firm w związku z działaniem w ramach DSR

Eksperci:

Jacek Misiejuk

Prezes Zarządu Enel X Polska Sp. z o.o. Od lat aktywnie uczestniczy w rozwoju polskiego rynku energii. Szczególnym obszarem jego kompetencji jest aktywnie działanie na rzecz uczestnictwa odbiorców w rynkach energii i usług systemowych oraz rozwoju źródeł odnawialnych. Ekspert Izby Energetyki Przemysłowej i Odbiorców Energii. Posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w sektorze energetycznym, m.in. w STOEN SA, ABB, Alpiq Energy SE, Enel X. Bierze aktywny  udział w promowaniu i wdrażaniu w Polsce usług Demand Side Response od 2013 roku, od 2017 roku kieruje działalnością w Polsce Enel X, spółki globalnej grupy energetycznej Enel, największego na świecie agregatora DSR (usług redukcji zapotrzebowania przy deficytach mocy)

Robert Tomaszewski

Starszy analityk ds. energetycznych. Robert Tomaszewski odpowiada za sektor energetyczny i paliwowy. Związany z Polityką Insight od jej początków, jest głównym autorem serwisu PI Energy. Ukończył stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Warszawskim i podyplomowe studia z funkcjonowania rynku energii w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Stypendysta Northeastern Illinois University w Chicago oraz Radboud University Nijmegen.

Moderatorka:

Patrycja Otto
Dziennikarka DGP

🔴 Szczegółowy program oraz rejestracja dostępna na:  https://promocje.infor.pl/inforakademia/20220628-enel-x/

Do zobaczenia 28 czerwca podczas webinarium!

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

REKLAMA

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

Cyfryzacja dwóch prędkości. Jak się digitalizują polskie firmy?

Analizy rynkowe wskazują na istnienie wśród polskich przedsiębiorstw zjawiska „cyfryzacji dwóch prędkości”. Implementacja elementarnych cyfrowych narzędzi, jak podpis elektroniczny czy cyfrowa pieczęć, może stać się pierwszym krokiem w kierunku zniwelowania różnic względem liderów.

REKLAMA