Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu energetyka. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące energetyka.
4 rozwiązania energetyczne, na które stawiają rynki europejskie
Aktualizacja: 19.10.2020
Ministerstwo Klimatu ogłosiło niedawno nowy projekt Polityki Energetycznej Polski do 2040 r. Głównymi jego filarami są sprawiedliwa transformacja, budowa równoległego, zeroemisyjnego systemu energetycznego oraz dobra jakość powietrza. W niektórych państwach europejskich takie zmiany już trwają. »
Zeroemisyjny system energetyczny w ramach PEP 2040
Aktualizacja: 08.09.2020
Transformacja będzie obejmować wiele sektorów, jednak to energetyka odgrywa szczególnie ważną rolę w procesie przeciwdziałania zmianom klimatycznym. Zaktualizowana „Polityka energetyczna Polski do 2040 r.” uwzględnia to w swoich założeniach. »
Wodór motorem polskiej gospodarki
Aktualizacja: 13.08.2020
Wodór jest nośnikiem energii w przemyśle i transporcie. Można go wykorzystać m.in. w energetyce, ciepłownictwie i motoryzacji. Jednak obecnie stosuje się go przede wszystkim jako surowiec w chemicznych procesach produkcji (np. amoniaku) i procesach rafineryjnych. Wykorzystanie go jako paliwa wciąż jest marginalne, a globalny rynek wodoru jest dopiero w początkowej fazie rozwoju. Unia Europejska ma jednak pomysł jak przyśpieszyć ten proces. »
Pierwsze pieniądze w ramach rekompensat trafiły do przedsiębiorców z sektorów energochłonnych
Aktualizacja: 31.07.2020
Rekompensaty przyznawane są w związku z przenoszeniem kosztów zakupu uprawnień do emisji gazów cieplarnianych na ceny energii elektrycznej zużywanej do wytwarzania produktów przez te podmioty. »
Elektrownie atomowe drogie i nieopłacalne
Aktualizacja: 31.07.2020
W Polsce uruchomienie pierwszego bloku elektrowni atomowej przewidziano na 2033 rok. Jej budowa ma się rozpocząć w 2026 roku, a dokładna lokalizacja ma być znana w przyszłym. Do roku 2040 w Polsce ma działać już w sumie sześć reaktorów bloków jądrowych. W latach 2040–2045 około 1/5 produkcji energii w Polsce ma już pochodzić z atomu. »
Jak oszczędzać koszty na dostawach energii i gazu w przemyśle
Aktualizacja: 30.07.2020
Zarządzanie zakupami energii elektrycznej oraz gazu ziemnego niesie za sobą wiele wyzwań dla przedsiębiorstw, szczególnie gdy stanowią one duży udział w firmowych kosztach. Przy odpowiednim zarządzaniu i elastycznym modelu zakupowym przedsiębiorstwu uda się oszczędzić, jeśli umiejętnie wykorzysta zmienność rynku i wahania cen. Jak to zrobić? »
Będą pieniądze dla firm na "zieloną" technologię. Dowiedz się, kto może zdobyć dotację.
Aktualizacja: 06.07.2020
Komisja Europejska przeznaczy 1 mld euro w innowacyjne projekty w dziedzinie czystych technologii, w tym rozwiązania dotyczące pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych. Firmy otrzymają wsparcie w ramach unijnego funduszu innowacyjnego. »
Fundusz Termomodernizacji i Remontów - zmiany 2020 r.
Aktualizacja: 19.12.2019
Wsparcie z Funduszu Termomodernizacji i Remontów w 2020 r. obejmie większą liczbę podmiotów. Będzie można uzyskać dofinansowanie do wzmocnienia budynku z wielkiej płyty, samorządy otrzymają pomoc w poprawie stanu technicznego budynków wielorodzinnych. Wyższe wsparcie przewidziano dla budynków komunalnych objętych ochroną konserwatorską. Sprawdź, kiedy wzrośnie premia termomodernizacyjna. »
IV edycja Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018
Aktualizacja: 11.10.2018
"Państwo - Gospodarka - Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości" to temat przewodni tegorocznej edycji OSG 2018. Szczyt odbędzie się w dniach 18-19 października w Siedlcach. Portal Infor.pl jest patronem medialnym wydarzenia. »
Rekord inwestycji w start–upy. Czy branża przekroczy 2 mld zł?