reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Moto > Tematy > firma

Temat: firma

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu firma. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące firma.

Udało się przetrwać, kluczowa jest dalsza działalność firm [RAPORT]

Aktualizacja: 19.11.2020

Połowa firm (49,3%) ocenia swoją obecną kondycję w stosunku do lockdown’u w okresie marzec – maj br. ani źle ani dobrze: „udało się przetrwać, jednak kluczowa jest możliwość prowadzenia działalności” – odpowiadają. »

Pracownicy mogą być ambasadorem firmy

Aktualizacja: 18.11.2020

Szacuje się, że osiem na dziesięć osób ufa rekomendacjom szeregowych pracowników, a nie ich szefom. To powód, by starania o wizerunek zacząć od środka firmy. »

Bezpłatne szkolenie "Chcesz prowadzić firmę? Z jakich ulg możesz skorzystać w ZUS?"

Aktualizacja: 18.11.2020

Ulgi ZUS są dużym ułatwieniem dla osób zakładających firmy. ZUS zaprasza więc na bezpłatne szkolenie: "Chcesz prowadzić firmę? Z jakich ulg możesz skorzystać w ZUS?", które odbędzie się online dnia 23 listopada 2020 r. Zarejestruj się! »

Pakt społeczny ratunkiem na kryzys?

Aktualizacja: 18.11.2020

Pakt społeczny to umowa między rządem, pracodawcami oraz związkami zawodowymi, która może stanowić punkt wyjścia z kryzysu epidemicznego. »

Akcja dla firm #POMAGAMY praktyczny pakiet pomocowy

Aktualizacja: 18.11.2020

W ramach pakietu firmy mogą korzystać z bezpłatnego dostępu do produktu INFORLEX, oraz z wielu bezpłatnych treści i wideoszkoleń. »

Wynajem długoterminowy aut – jak wybrać?

Aktualizacja: 18.11.2020

Wynajem długoterminowy to podstawowy model finansowania samochodów służbowych w korporacjach i dużych przedsiębiorstwach w Polsce. Jak wynika z badania zrealizowanego w 3. kwartale na zlecenie Carefleet S.A., z rozwiązania tego korzysta obecnie też niemal 25 proc. podmiotów z sektora MŚP. Czym kierować się, wybierając dostawce usług Car Fleet Management (CFM)? »

Cash Lajf Balans - ruszyła kampania dla przyszłych młodych przedsiębiorców

Aktualizacja: 16.11.2020

Magdalena Jasińska: część młodych ludzi dopiero szuka pomysłu na życie, a osoby myślące o własnej działalności często chcą dzięki pracy na etacie, najpierw zdobyć doświadczenie na rynku i zrozumieć rządzące nim zasady. Nierzadko też młodzi ludzie obawiają się ryzyka związanego z prowadzeniem firmy. Cash Lajf Balans ma zachęcić młodzież do rozwoju swoich pasji i przekuwania ich w biznes. »

Kondycja finansowa firm w UE. Prognozy są optymistyczne

Aktualizacja: 16.11.2020

Połowa dyrektorów finansowych w Europie deklaruje większy optymizm odnośnie do perspektywy finansowej przedsiębiorstw, które reprezentują. W marcu odpowiedziało tak zaledwie 10 proc. ankietowanych. »

Adam Abramowicz: apeluję o rozmowy z zamkniętymi branżami

Aktualizacja: 12.11.2020

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz w stanowisku skierowanym do Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego zaapelował o bezzwłoczny przegląd wprowadzonych ograniczeń wobec przedsiębiorców i nawiązanie rozmów z zamkniętymi branżami w celu ustalenia zaostrzonych warunków sanitarnych, umożliwiających ponowne otwarcie przedsiębiorstw. »

GUS: coraz mniej nowych firm pojawia się na rynku

Aktualizacja: 12.11.2020

O 0,5% spadła liczba rejestracji podmiotów gospodarczych w trzecim kwartale 2020 roku w porównaniu do analogicznego okresu roku poprzedniego – wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Oznacza to, że w tym czasie zarejestrowano o ok. 3 tys. podmiotów gospodarczych mniej niż rok temu. »

Szymon Janiak: skąd czerpać know-how zakładając firmę?

Aktualizacja: 12.11.2020

Czy jako przedsiębiorcy zakładający startup i pozyskując finansowanie, musimy wiedzieć wszystko o prowadzeniu biznesu? Oczywiście, że nie. »

Co to jest chmura obliczeniowa?

Aktualizacja: 05.11.2020

Przewiduje się, że w przyszłości z chmury obliczeniowej będą korzystały praktycznie wszystkie przedsiębiorstwa działające na świecie. Czym jest chmura obliczeniowa? Kto może z niej korzystać i ile to kosztuje? »

10 form wsparcia dla 25 branż - najważniejsze informacje

Aktualizacja: 06.11.2020

Poznaj 10 działań antykryzysowych dla firm dotkniętych drugim lockdownem. Nowe instrumenty wsparcia mają być wdrażane natychmiast. »

Przedsiębiorcy boją się utraty płynności finansowej

Aktualizacja: 05.11.2020

Utrata płynności finansowej, nierzetelni kontrahenci i rosnące koszty działalności to największe obawy firm, które powstały w ostatnich miesiącach. Jakie jest ryzyko utraty płynności finansowej i jak można temu zapobiec? »

Zamknięte cmentarze. Czy będzie pomoc dla sprzedawców chryzantem?

Aktualizacja: 03.11.2020

Zamykając cmentarze na Dzień Wszystkich Świętych premier Mateusz Morawiecki poinformował, że w związku z tą decyzją zostanie przygotowane wsparcie dla handlowców, którzy wykażą straty z tego powodu. Na jakie wsparcie mogą liczyć sprzedawcy kwiatów i zniczy, którzy przygotowywali się na sezon cały rok, a o fakcie zamknięcia zostali poinformowani tuż przed 1 listopada? »

reklama
reklama
reklama

POLECANE

reklama

Nasze recenzje

Ostatnio na forum

reklama

Prawne ciekawostki

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Barbara Tomaszewska

doradca podatkowy, ekspert z zakresu prawa pracy, wynagrodzeń, ubezpieczeń społecznych i ubezpieczenia zdrowotnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama