REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Teraz płatności odroczone także przy zakupach dla firmy

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Teraz z płatności odroczonych poza konsumentami korzystać mogą przedsiębiorcy robiący firmowe zakupy
Teraz z płatności odroczonych poza konsumentami korzystać mogą przedsiębiorcy robiący firmowe zakupy
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

Polskie firmy uzyskują dostęp do płatności odroczonych oraz ratalnych w standardzie zbliżonym do tego oferowanego konsumentom. To duże ułatwienie, z którego skorzystają w pierwszej kolejności małe i średnie firmy.

Teraz sklepy i punkty usługowe korzystając z rozwiązania płatniczego Comfino będą mogły oferować swoim klientom biznesowym zakupy w modelu BNPL.
– Wprowadzanie w Comfino nowych metod płatności to jeden z kluczowych elementów rozwoju naszego marketplace’u płatniczego – mówi Miłosz Mickiewicz z Grupy Comperia.pl, odpowiedzialny za rozwój Comfino.
– Z punktu widzenia sklepów, które wdrożyły płatności Comfino, zapewnienie finansowania dla zakupów firmowych jest tym istotniejsze, że pozwala im skierować swoją ofertę do nowego grona klientów B2B, a co za tym idzie: znacząco podwyższyć wolumen sprzedaży – dodaje Miłosz Mickiewicz.

REKLAMA

Konsumencki standard dla firm, decyzja nawet w 90… sekund!

PragmaPay to rozwiązanie BNPL przeznaczone szczególnie dla firm z sektora MŚP. Przebieg całej transakcji jest podobnie wygodny i szybki, co przy płatnościach odroczonych dla konsumentów. Wszystko odbywa się online za pośrednictwem formularza i nie wymaga przesyłania żadnych dokumentów.
Przedsiębiorca wybiera okres, na jaki chce odroczyć spłatę (do 60 dni) lub liczbę rat (maksymalnie 12), podaje dane firmy, a następnie podpisuje umowę przy pomocy SMS-a i potwierdza numer firmowego rachunku bankowego.
– Dzięki współpracy z Comfino umożliwiamy tysiącom przedsiębiorców łatwy dostęp do środków na firmowe zakupy. Płatności odroczone to nowoczesna i elastyczna forma finansowania, która realnie odpowiada na potrzeby biznesów poszukujących wsparcia przy zakupach operacyjnych, inwestycyjnych czy technologicznych. Dzięki autorskim modelom scoringowym i technologii rozwijanej przez naszą spółkę PragmaGO.tech, decyzję o finansowaniu podejmujemy online, bez zbędnych formalności, nawet w 90 sekund – mówi Agata Lisowska, Partnerships Team Leader PragmaGO.

Płatności odroczone: zakupy dla firmy do 50 tys. zł

REKLAMA

Korzystające z płatności PragmaPay w Comfino firmy mogą uzyskać finansowanie zakupów na poziomie do 50 tys. zł – wielokrotnie więcej niż ma to miejsce w wypadku płatności odroczonych dla klientów indywidualnych. Przedsiębiorcy nie mają też żadnych ograniczeń jeśli chodzi o rodzaj finansowanych transakcji.
Może to być zarówno zakup usług, jak i towarów, w tym choćby środków trwałych.

Elastyczność rozwiązania jakim są płatności odroczone powoduje, że ich popularność w Polsce stale rośnie. Z przeprowadzonego dla Comfino badania konsumenckiego “Płatności ratalne i odroczone” dowiadujemy się, że o tej metodzie finansowania słyszał niemal każdy, a skorzystała połowa ankietowanych.
Dla części klientów BNPL stało się wręcz domyślnym sposobem opłacania zakupów, a połowie zdarzyło się zrezygnować z zakupów w sklepie, który płatności odroczonych nie oferował.

Za to w sklepach, w których te nowoczesne metody płatności są dostępne, spada liczba porzuconych koszyków, a jednocześnie ich wartość rośnie nawet o 60 proc. Zwiększa się też konwersja i liczba zamówień.
Co istotne, udostępnienie klientom biznesowym płatności PragmaPay w ramach rozwiązania Comfino, nie wiąże się dla sprzedawców z żadnym ryzykiem. Całą należność za towar otrzymują oni natychmiast, a wszelkie ewentualne opóźnienia w spłacie lub koszty windykacji przejmuje na siebie PragmaGO.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

– Płatności odroczone dla biznesu PragmaPay dają korzyści obu stronom transakcji – kupujący zyskują więcej swobody finansowej, a sprzedający otrzymują zapłatę za towar lub usługę natychmiast. Jako operator finansowania bierzemy na siebie pełną odpowiedzialność za spłatę zobowiązania oraz wszelkie działania windykacyjne – podkreśla Agata Lisowska z PragmaGO.

Płatności Comfino są już dostępne w ponad 3 tys. internetowych oraz stacjonarnych sklepów i punktów usługowych z ponad 20 różnych branż, w tym takich, które dotychczas rzadko lub wręcz wcale nie oferowały podobnych rozwiązań.
Mowa tu choćby o placówkach medycznych (np. Medicover Stomatologia, Kliniki.pl), branży jubilerskiej (Briju, zarówno w salonach stacjonarnych, jak i online), funeralnej (Grupa Klepsydra) czy motoryzacyjnej (Yanosik). Grupa Comperia.pl na początku tego roku podpisała też umowę z Grupą OLX, która gwarantuje tej pierwszej wyłączność w dostarczaniu finansowania dla klientów OTOMOTO.
Niezwykła łatwość, z jaką uruchamia się nasze rozwiązanie płatnicze powoduje, że każdy punkt handlowy lub usługowy może szybko i bez zbędnego nakładu pracy wdrożyć nasze rozwiązania, w tym płatności Comfino – podkreślaMiłosz Mickiewicz z Grupy Comperia.pl SA. – W ten sposób, bez konieczności indywidualnych negocjacji z bankami czy fintechami i czasochłonnych integracji, sprzedawcy mogą udostępnić swoim klientom zarówno płatności odroczone, jak również produkty ratalne oraz płatności BLIK – uzupełnia ekspert Comfino.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Rząd opóźnia obowiązek raportowania ESG. Raportowanie dopiero od 2028 i 2029 r. [projekt ustawy przyjęty przez Radę Ministrów]

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy odraczający o dwa lata obowiązek raportowania ESG dla firm. Nowe przepisy mają ograniczyć biurokratyczne obciążenia i dać przedsiębiorcom więcej czasu na dostosowanie się do unijnych regulacji.

Jak założyć klub fitness lub siłownię? [Poradnik eksperta]

Obecnie w Polsce działa ponad trzy tysiące siłowni i klubów fitness, z czego przeważająca większość funkcjonuje w ramach większych sieci. Dbanie o zdrowie i kondycję fizyczną stało się globalnym i nieprzemijającym trendem, co można zawdzięczać m.in. influencerom z branży fitness (trenerom i instruktorom).

Dlaczego Polacy nie ufają zagranicznym sklepom online? [Raport]

Zagraniczne firmy napotykają na poważną barierę na polskim rynku e-commerce – brak zaufania. Aż 2/3 Polaków unika zakupów w zagranicznych e-sklepach z obawy o zwroty, reklamacje i autentyczność produktów. Kluczową rolę w decyzjach zakupowych odgrywają opinie innych klientów. Pokonanie tej nieufności to klucz do sukcesu w polskim e-handlu.

Rząd podwyższy w 2026 r. płacę minimalną tylko o wskaźnik inflacji - przedsiębiorcy chwalą takie rozwiązanie, dlaczego

Płaca minimalna w 2026 roku wzrośnie o 140 złotych brutto do kwoty 4806 złotych. To mniejszy wzrost niż w minionych latach, ale przedsiębiorcy przyznają, że jest to kompromis pomiędzy możliwościami przedsiębiorców, a oczekiwaniami pracowników.

REKLAMA

Szczęście i spełnienie może iść w parze

Rozmowa z dr Mary E. Anderson, autorką książki „Radość osiągania” – o tym, jak być szczęśliwym wysoko efektywnym człowiekiem.

Ludzie wciąż listy piszą, ale polecone wysyłają głównie urzędy. Rynek pocztowy w Polsce ma się dobrze

Jednak główną siłą napędową pozostają wciąż usługi kurierskie, które odpowiadają za 73,3 proc. wartości rynku i 56,5 proc. jego wolumenu. Mimo dominacji tego segmentu, istotną rolę wciąż odgrywają przesyłki listowe.

Miód podrożeje, bo prawo wymaga zmiany etykiet na słoikach a to kosztuje

Równo za rok na sklepowych półkach pojawią się nowe etykiety miodu, wynikające z przyjętej unijnej dyrektywy. Wprowadzają one niepozorną, ale mogącą narobić sporo zamieszania zmianę. Jednocześnie nielegalny handel miodem rozwija się niemal bez nadzoru.

Rolnicy radzą sobie dużo lepiej z długami niż firmy przetwarzające plony ich pracy

Polska żywność ma się dobrze, ale kondycja finansowa branży już mniej. Sektor rolno-spożywczy musi oddać wierzycielom 760,6 mln zł, a wiarygodność płatnicza przetwórców i dostawców staje się coraz większym problemem. Nie dotyczy to rolników, którzy na ogół są wiarygodni finansowo.

REKLAMA

Małe firmy z dużymi obawami przed kolejnym wysokim wzrostem płacy minimalnej

Duże wzrosty płacy minimalnej w ostatnich latach hamują wzrost małych i średnich firm. Poza bezpośrednim obciążeniem kosztami pracowniczymi oznaczają dla przedsiębiorców skokowy wzrost koszt w postaci coraz wyższych składek ZUS.

Umowa z influencerem krok po kroku

Szybki rozwój marketingu internetowego otworzył przed markami i twórcami zupełnie nowe perspektywy współpracy. W dobie cyfrowej rewolucji, influencerzy stali się kluczowymi partnerami w promocji produktów i usług, oferując unikatowy sposób docierania do odbiorców (potencjalnych klientów marek). Współpraca z twórcami, choć niezwykle efektywna, wiąże się jednak z szeregiem wyzwań prawnych, które wymagają szczególnej uwagi. Odpowiednie uregulowanie wzajemnych praw i obowiązków jest fundamentem sukcesu i bezpieczeństwa obu stron, minimalizując ryzyko sporów i nieporozumień.

REKLAMA