reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > zakupy

Temat: zakupy

Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu zakupy. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące zakupy.

PRCH: nikt nie konsultował z nami regulacji czynszów w galeriach

Aktualizacja: 01.04.2021

Ogłoszone zmiany dotyczące ustawowego regulowania sposobu kształtowania umów najmu między dwoma niezależnymi podmiotami są zaskakującym rozwiązaniem niezgodnym z prawem - podkreśla PRCH. »

Czy e-sklepy zapłacą dodatkowy podatek?

Aktualizacja: 31.03.2021

W przestrzeni publicznej pojawił się ostatnio pomysł objęcia e-handlu dodatkowym podatkiem, który płacą już tradycyjne duże sklepy. Jednak eksperci mają sporo obaw co do słuszności tego rozwiązania. »

Wdrożenie nowej bramki płatniczej może być proste dzięki pomocy banku

Aktualizacja: 01.04.2021

Szybkość działania i elastyczność to nie jedyne korzyści, jakie daje bramka płatnicza Paynow. To także pełne wsparcie techniczne – i to na każdym etapie jej użytkowania. »

Branża handlowa apeluje o usunięcie abolicji czynszowej

Aktualizacja: 19.03.2021

Branża centrów handlowych nie jest w stanie dłużej ponosić kosztów wadliwego i szkodzącego obu stronom umów najmu przepisu w czasie obecnie trwającego, czwartego lockdownu. »

Krzysztof Poznański: Dlaczego jedne sklepy w galeriach są otwarte, a drugie zamknięte? [PODCAST]

Aktualizacja: 24.03.2021

Rząd wprowadza kolejne restrykcje nie analizując dostępnych danych i powoduje gwałtowne zainteresowanie zakupami, co będzie widoczne szczególnie teraz przed okresem świątecznym. Zapraszamy do wysłuchania podcastu. »

Stabilizuje się sytuacja w centrach handlowych

Aktualizacja: 24.02.2021

Dane Polskiej Rady Centrów Handlowych pokazują, że odwiedzalność centrów handlowych w tygodniu od 15 do 21 lutego ustabilizowała się na poziomie 77 proc. ubiegłorocznej. »

Handel wciąż na minusie. Ruch w styczniu spadł o blisko 40% [BADANIE]

Aktualizacja: 15.02.2021

Handel odnotowuje straty, Ruch w sklepach był mniejszy niż rok wcześniej o blisko 40%. Który sektor odnotował największe straty? W które dni ruch jest najmniejszy? »

Centra handlowe mają mniej klientów

Aktualizacja: 10.02.2021

Odwiedzalność centrów handlowych w pierwszym tygodniu po zakończeniu trzeciego lockdownu o ok. 20 proc. niższa w porównaniu do pierwszego tygodnia lutego ubiegłego roku. »

Platformy e-commerce przejmują rynek handlu [RAPORT]

Aktualizacja: 09.02.2021

Jak podają analitycy PwC: rynek e-commerce w Polsce w ciągu pięciu lat osiągnie wartość 162 mld zł, co oznacza średnioroczny wzrost o 12%. Które sektory rosną najszybciej? Co z tradycyjnym modelem zakupów? »

Jak planować logistykę i zakupy w firmie podczas pandemii?

Aktualizacja: 08.02.2021

Szczególnym wyzwaniem są kwestie logistyczne, z jakimi mierzą się przedsiębiorstwa. Jak planować zakupy i ustalać korzystne warunki handlowe? Jaki horyzont czasowy mieć na uwadze? Jak nadzorować stany magazynowe? Jak wybierać dostawców lub organizować sprawy związane z transportem? »

Zakupy w sieci nadal mocno popularne

Aktualizacja: 26.01.2021

Ilość zakupów w sieci rośnie. Według najnowszego raportu eMarketer tylko w 2021 sprzedaż detaliczna w sieci wzrośnie na całym świecie o 14.3%. Kto skorzysta na tych zmianach? »

Odwiedzalność galerii handlowych w trzecim tygodniu grudnia niższa o 29%

Aktualizacja: 23.12.2020

Odwiedzalność galerii handlowych utrzymuje się na podobnym poziomie od otwarcia galerii po listopadowym lockdownie. Klienci świadomie i rozważnie planują zakupy. Mimo okresu świątecznego, ich wizyty rozkładają się równomiernie i bezpiecznie w ciągu całego tygodnia. »

Świąteczne zakupy - 30 proc. budżetu wydamy tuż przed Wigilią

Aktualizacja: 23.12.2020

Świąteczne zakupy zostawione na ostatnią chwilę nie sprzyjają pilnowaniu finansów, dlatego przekraczamy ustalony budżet. W ubiegłym roku średnio o 330 zł. »

Google: jakie trendy świąteczne obserwujemy w tym roku?

Aktualizacja: 23.12.2020

Analityce Google podkreślają, że tegoroczne zakupy świąteczne zrobiliśmy głównie online. Stawia to przed handlowcami i przedsiębiorcami kolejne wyzwania, jak dostosować się do nowej normalności i wyjść naprzeciw wymaganiom klientów. »

Przychody właścicieli centrów handlowych mniejsze nawet o 35%

Aktualizacja: 16.12.2020

Efektem zamknięcia centrów handlowych w czasie pandemii jest luka w przychodach ich właścicieli sięgająca poziomu od 3,2 do nawet 3,6 mld zł, czyli ok. 30-35 proc. rocznych przychodów – wynika z raportu “Centra handlowe na zakręcie. Wpływ COVID-19”. »

reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka M. Kalisz

Aplikantka radcowska w kancelarii e|n|w|c.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama