REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Prawo

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Szkolenie "Nowe prawo konsumenckie - konsekwencje prawne nowej ustawy o prawach konsumenta" - 25 września 2014 r.

Zapraszamy na szkolenie "Nowe prawo konsumenckie - konsekwencje prawne nowej ustawy o prawach konsumenta", które odbędzie się 25 września 2014 r. w Warszawie.

Warsztaty Mój Start Up – Restauracja 25 października 2014

Zapraszamy do udziału w warsztatach Mój Start Up – Restauracja. W ciągu jednego dnia posiądą Państwo praktyczną wiedzę w zakresie zakładania oraz efektywnego prowadzenia biznesu w danej branży, ucząc się od najlepszych!

Zgromadzenie obligatariuszy - nowości w obligacjach

Do sejmu trafił projekt nowej ustawy o obligacjach. Projekt jest już po pierwszym czytaniu i został skierowany do opinii organizacji samorządowych. Nowa ustawa jest o wiele bardziej rozbudowana od poprzedniej. Projekt ustawy z jednej strony dostosowuje istniejące już rozwiązania do praktyki rynku, z drugiej wprowadza instytucje nie występujące dotychczas na gruncie polskiego prawa obligacji. Największą zmianą jest uregulowanie zasad zmiany warunków emisji oraz umożliwienie powoływania zgromadzenia obligatariuszy.

Bezpłatne szkolenie „Traceability - śledzenie ruchu i pochodzenia artykułów w przedsiębiorstwie” – 29 października 2014 r.

Serwis decyzje- IT.pl zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line „Traceability - śledzenie ruchu i pochodzenia artykułów w przedsiębiorstwie”, które odbędzie się 29 października 2014 r. Patronat medialny nad szkoleniem objął portal Infor.pl

REKLAMA

Bezpłatne szkolenie on-line „Redukcja kosztów magazynowania - narzędzia i metody” – 26 listopada 2014 r.

Serwis decyzje-IT.pl zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line „Redukcja kosztów magazynowania - narzędzia i metody”, które odbędzie się 26 listopada 2014 r. Patronat medialny nad szkoleniem objął portal Infor.pl

Zmiana umowy spółki jawnej

Według Głównego Urzędu Statystycznego spółka jawna stanowi jedną z najpowszechniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce, a pośród spółek handlowych plasuje się na drugiej pozycji, ustępując miejsca jedynie spółce z ograniczoną odpowiedzialnością. W związku z koniecznością dostosowywania przedsiębiorstwa do ciągle zmieniającej się rzeczywistości, niejednokrotnie niezbędna okazuje się zmiana umowy spółki jawnej, dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób takich zmian dokonać.

Pora na NOWY START

Biorąc kredyt hipoteczny, cieszymy się, że wreszcie spełnimy marzenie o własnym domu lub mieszkaniu. Zakładamy, że wszystko dobrze się ułoży – będzie nas stać na jego urządzenie, spłatę rat i stałe opłaty. Rzeczywistość bywa jednak inna. Jeśli nie regulujemy na czas rat kredytu, bank może przekazać naszą sprawę do firmy obsługującej zadłużenie. Co wtedy robić? Przede wszystkim nie panikować, bo wbrew pozorom to dobre rozwiązanie.

Nie tylko długi można sprzedać

Sprzedaż wierzytelności wymagalnych jest sposobem na szybki zastrzyk gotówki . Kiedy firma, z powodu nieterminowego regulowania należności ze strony odbiorców, traci płynność finansową sprzedaż długu jest chyba najskuteczniejszym i najbardziej błyskawicznym sposobem podreperowania firmowych finansów. Sprzedaż długu to metoda na bezwarunkowe pozbycie się problemu – staje się on zmartwieniem tego, kto go kupił. Problem polega na tym, że cena długu nie wynika tylko z kwoty, na jaką on opiewa. Ważne jest także to, kiedy firma decyduje się go sprzedać.

REKLAMA

Nota ratingowa „A” dla EOS po raz dziesiąty

Hamburg, 11 sierpnia 2014 - Już po raz dziesiąty z kolei, agencja ratingowa Euler Hermes przyznała EOS Holding GmbH notę ratingową "A" a tym samym potwierdziła doskonałą zdolność kredytową Grupy oraz jej perspektywy.

Windykacja czy sprzedaż długu – co wybrać, żeby nie stracić?

Ze względu na zawiłości prawne i skomplikowane wyliczenia, oferta firm windykacyjnych i giełd wierzytelności często budzi konsternacje. Przedsiębiorcy nie zawsze wiedzą, czym właściwie różni się windykacja na zlecenie od sprzedaży długu, z jakimi kosztami powinni się liczyć, a także która z opcji będzie dla nich korzystniejsza finansowo. Eksperci z Grupy Kapitałowej Pragma Inkaso SA podpowiadają, jakie rozwiązanie dla jakiej wierzytelności wybrać, aby nie być stratnym.

Bezpłatne szkolenie „IFS Applications dla firm serwisowych” - 10 października 2014 r.

Serwis decyzje- IT.pl zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line „IFS Applications dla firm serwisowych”, które odbędzie się 10 października 2014 r. Patronat medialny nad szkoleniem objął portal Infor.pl

Nadzwyczajny wzrost: grupa EOS osiągnęła rekordowy wynik

» Obrót grupy EOS wzrósł o 17,9 % | » wzrost wyniku przed opodatkowaniem (EBT) o 30,3 % do 146,7 milionów euro | » Niemcy z udziałem w obrotach 48,2 % wciąż najważniejszym rynkiem

Bezpłatne szkolenie „Automatyzacja procesów konsolidacyjnych w strukturze wielofirmowej” – 8 października 2014 r.

Serwis decyzje- IT.pl zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu on-line „Automatyzacja procesów konsolidacyjnych w strukturze wielofirmowej”, które odbędzie się 8 października 2014 r. Patronat medialny nad szkoleniem objął portal Infor.pl

Bezpłatna Konferencja DATA CENTER TRENDS już 30 października 2014 w Warszawie!

Data Center jest kojarzone z bezpieczeństwem danych, stabilnością oraz niezawodnością systemów. Na poziom oraz funkcjonalność tych systemów, jak również wysoką dostępność baz danych wpływa jednak wybór odpowiednich rozwiązań, narzędzi oraz zasobów infrastrukturalnych. Ważnym punktem jest też zakres funkcjonalności pamięci masowych oraz ustanowienie solidnej polityki bezpieczeństwa. Spełnienie wszystkich zależności, pozwala uniknąć wysokich strat.

Mieszkania dla Młodych 2015 r. - proponowane zmiany programu

Proponowane zmiany w programie Mieszkanie dla Młodych wynikają z dotychczasowych doświadczeń w realizacji programu i powinny wpłynąć na wzrost liczby beneficjentów programu, co może z kolei korzystnie oddziaływać na branżę budowlaną. Poważnym mankamentem są jednak zapowiedzi projektodawców, iż pomimo spodziewanego wzrostu liczby beneficjentów programu „MdM”, nie zostaną przekazane dodatkowe środki na jego realizację.

Warunki i polityka kredytowania dla MSP

W roku 2014 szacuje się znaczną poprawę w zakresie udzielanych kredytów dla przedsiębiorstw, szczególnie krótkoterminowych. Wyższy wzrost szacuje się w sektorze MSP. W sektorze dużych przedsiębiorstw spadło zainteresowanie banków udzielaniem kredytów. Trudny okres 2011-2013 wywołał wiele zmian w sektorze kredytowym i bankowym. Banki znacznie ograniczyły liczbę i wartość udzielanych kredytów. Spadek w okresie 2011-2013 to około 9,5% dla MSP oraz 4,9% dla dużych przedsiębiorstwa. Banki nadal planują i wprowadzają zmiany polityki kredytowej. Zmiany wynikają ze zmian na rynku przedsiębiorstw.

Czym jest prokura samoistna?

Prokura jest szczególnym rodzajem pełnomocnictwa, którego swoistość polega na tym, że może udzielić jej tylko przedsiębiorca. Jednym z jej rodzajów jest prokura samoistna. Zakres uprawnień i swoboda działania prokurenta samoistnego są stosunkowo szerokie. Pewne czynności prawne nie mogą jednak zostać objęte prokurą.

Rola komplementariusza w spółce komandytowo – akcyjnej

Komplementariusz jest jednym z wspólników, który reprezentuje spółkę komandytowo – akcyjną z mocy postanowień statutu spółki. Dodatkowo odpowiada osobiście i bez ograniczeń za zobowiązania spółki. Komplementariusza można pozbawić prawa reprezentowania. Jeżeli jednak pozbawienie nastąpiło wbrew jego woli, może on zgłosić sprzeciw.

IV edycja Szkoły Liderek

Zapraszamy na IV edycję Szkoły Liderek. Już tylko 4 miejsca czekają na najbardziej zmotywowane osoby, które czują się gotowe, aby przygotować i przetestować na rynku swój własny pomysł na biznes.

Co to znaczy być niewypłacalnym i kiedy należy "ogłosić upadłość"?

W razie niewypłacalności i niemożności spłaty długów, firmy podejmują decyzję o złożeniu wniosku o ogłoszenie upadłości. Upadłość oznacza niemożność wykonania swoich zobowiązań pieniężnych. Kiedy przedsiębiorcy zobowiązani są „ogłosić upadłość”?

Kto może, a kto musi złożyć wniosek o głoszenie upadłości?

Moment, kiedy należy złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości, należy w porę zauważyć, gdyż w takiej sytuacji dłużnik ma dwa tygodnie na zgłoszenie wniosku o ogłoszenie upadłości.

Uprawnienia pasażera w przypadku opóźnionego lotu

W przypadku opóźnionego lotu pasażer ma prawo żądać od przewoźnika odpowiedniego wynagrodzenia. Do czego jeszcze uprawniony jest pasażer opóźnionego lotu?

Spółka cywilna – podstawowe informacje

Zawierając umowę spółki cywilnej należy się dobrze zastanowić. Należy szczegółowo określić zasady współpracy – nie wolno pozostawiać żadnych niedomówień. Wspólników trzeba wybierać bardzo rozważnie, kierując się raczej rozsądkiem niż ciepłymi uczuciami. Trzeba mieć też do nich zaufanie, co nie wyłącza jednak sprawowania co najmniej dyskretnej kontroli nad ich działaniami. Nietrafny wybór wspólnika spółki cywilnej może nie tylko pozbawić dochodów, ale nawet doprowadzić do ruiny.

Webinarium "Biuro bez papieru! Proces obiegu dokumentów i archiwizacji" - 26 września

Zapraszamy na webinarium "Biuro bez papieru! Proces obiegu dokumentów i archiwizacji", które odbędzie się w dniu 26 września 2014 r. Patronat medialny nad szkoleniem objął portal Infor.pl

Konferencja „Bezpieczeństwo danych i informacji w bankowości”,30.10.2014 r. w Warszawie

Wszyscy dobrze wiemy, że niewłaściwe zabezpieczone dane personalne i informacje o naszych kontach znajdujące się w bankach mogą szybko zostać przejęte przez osoby trzecie. Tak pozyskane informacje o nas samych mogą się znaleźć w wielkim niebezpieczeństwie. Zapraszamy na konferencję poświęconą bezpieczeństwu danych i informacji w bankowości, która odbędzie się 30.10.2014 r. w Warszawie.

Druk pełnomocnictwa - co musi zawierać?

Treść druku pełnomocnictwa oraz jego granice określa mocodawca, jednak przepisy Kodeksu Cywilnego wskazują na różne rodzaje pełnomocnictwa oraz określają podstawowe wymagania i rygory co do ich treści i formy. Żeby pełnomocnictwo było udzielone prawidłowo, należy więc odpowiednio stosować te uregulowania i mieć świadomość istnienia czterech podstawowych typów pełnomocnictwa. Co musi zawierać druk pełnomocnictwa?

Opłata skarbowa od pełnomocnictwa procesowego

Nieuiszczenie opłaty skarbowej od pełnomocnictwa nie skutkuje nieprawidłowym jego wniesieniem, a jedynie brakami formalnymi. Nie warto jednak uchylać się od obowiązku zapłaty, ponieważ takie postępowanie może narazić nas na odpowiedzialność karno-skarbową w postaci grzywny. O tym kiedy, gdzie i w jakiej wysokości należy uiścić opłatę skarbową od pełnomocnictwa w poniższym artykule.

Pełnomocnictwo dla osoby prawnej

W sytuacji, gdy mocodawcą pełnomocnictwa jest osoba prawna, może wystąpić szereg kwestii i kontrowersji rzutujących na jego poprawność. O tym jakie są zasady właściwego udzielenia pełnomocnictwa przez osobę prawną decyduje przede wszystkim jej typ oraz rodzaj pełnomocnictwa. Z odrębnymi uregulowaniami w tym zakresie mamy także do czynienia w przypadku przepisów prawa pracy.

Jakie są składniki kredytu hipotecznego?

Kredyt hipoteczny to nie tylko pożyczone pieniądze. Do składników kredytu hipotecznego trzeba doliczyć wszystkie jego koszty. Z czego składają się koszty kredytu hipotecznego?

Zajęcie wynagrodzenia przez komornika - co robić?

Zajęcie wynagrodzenia za pracę przez komornika jest jednym z popularnych sposobów windykacji długu. Zdarza się jednak, że komornik może się pomylić i zająć wynagrodzenie przypadkowej osoby. W jaki sposób bronić się przed zajęciem wynagrodzenia przez komornika?

Wszystko o finansach w firmie – konferencja dla przedsiębiorczych „Biznes Krok po Kroku” już 19 września w Warszawie!

Konferencja dla przyszłych i aktualnych przedsiębiorców, którą już po raz ósmy organizuje Fundacja „Twoja Inicjatywa!”, zawita 19 września do Warszawy. Tym razem spotkanie poświęcone będzie finansom w firmie. Biznes Krok po Kroku to również okazja do skorzystania z bezpłatnej porady prawnej czy podatkowej w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl

Ukryte zagrożenia w bankowości mobilnej

Płatności mobilne, zbliżeniowe karty płatnicze, międzynarodowe przelewy bankowe dostępne bez konieczności wychodzenia z domu. To tylko część usług oferowanych konsumentom przez banki. Czy jednak są one wystarczająco bezpieczne? Czy mamy pewność, że nikt poza nami nie będzie miał dostępu do naszych poufnych danych?

Odwrócona hipoteka – co należy o niej wiedzieć

Odwrócona hipoteka, czyli inaczej umowa świadczeń dożywotnich lub odwrócony kredyt hipoteczny polega na zawarciu przez właściciela nieruchomości umowy z bankiem o uzyskiwaniu comiesięcznych kwot pieniężnych, w zamian za ustanowienie hipoteki.

Jak skutecznie motywować pracowników?

Finansowe nagradzanie pracowników za efektywną pracę motywuje pracowników do pracy w celu otrzymywania kolejnych premii. Warto jednak, aby pracodawca pomyślał o motywacji pozamaterialnej. Jak skutecznie motywować pracowników, aby osiągali lepsze wyniki pracy?

Kim jest interwenient uboczny?

Interwenientem ubocznym jest osoba trzecia, która może przystąpić do jednej ze stron w trakcie toczącego się procesu. Musi jednak wykazać interes prawny o konieczności rozstrzygnięcia sprawy na korzyść danej strony. Jakie uprawnienia przysługują interwenientowi ubocznemu?

Materialnoprawne i prawnoprocesowe przesłanki i skutki złożenia oświadczenia o potrąceniu

Zgodnie z art. 498 Kodeksu Cywilnego gdy dwie osoby są jednocześnie względem siebie dłużnikami i wierzycielami, każda z nich może potrącić swoją wierzytelność z wierzytelności drugiej strony, jeżeli przedmiotem obu wierzytelności są pieniądze lub rzeczy tej samej jakości oznaczone tylko co do gatunku, a obie wierzytelności są wymagalne i mogą być dochodzone przed sądem lub przed innym organem państwowym.

Uznanie długu jako okoliczność przerywająca bieg terminu przedawnienia

Co do zasady, wszelkie roszczenia majątkowe ulegają przedawnieniu. Znaczy to tyle, iż - pomimo upływu terminu przedawnienia - roszczenia te nadal pozostają wymagalne i mogą być dochodzone przed sądem, jednakże po upływie terminu przedawnienia ten, przeciwko komu przysługuje roszczenie, może uchylić się od jego zaspokojenia, podnosząc właśnie zarzut przedawnienia.

Ustanowienie hipoteki a podatek od czynności cywilnoprawnych

Ustanowienie hipoteki umownej zabezpieczającej wierzytelności istniejące objęte jest podatkiem od czynności cywilnoprawnych w wysokości 0,1 proc. kwoty zabezpieczonej lub zabezpieczonych wierzytelności.

Prawno – podatkowe aspekty spółki z o.o. komandytowej

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa jest specyficzną formą prowadzenia działalności, w której sprawy całej spółki prowadzi spółka z o.o. jako komplementariusz. Komandytariuszami są natomiast zazwyczaj osoby fizyczne. W jaki sposób rozliczać podatkowo taką spółkę?

V Konwent Prawa Pracy już 2 października!

Już 2 października 2014 r. w Warszawie odbędzie się jedna z największych konferencji z zakresu prawa pracy - V Konwent Prawa Pracy - Prawo Pracy 2014/2015.

Akademia kadrowej "Urzędowe kontrole, postępowanie administracyjne, odpowiedzialność karna i pieniężna" - 24 września 2014 r.

Zapraszamy na akademię kadrowej "Urzędowe kontrole, postępowanie administracyjne, odpowiedzialność karna i pieniężna", która odbędzie się 24 września 2014 r. w Warszawie.

III Polski Kongres Regulacji Rynków Finansowych – FinReg 2014 15-16 października 2014 r., Warszawa

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w III Polskim Kongresie Regulacji Rynków Finansowych, który odbędzie się 15-16 października w Warszawie. Organizatorem wydarzenia jest Instytut Allerhanda.

Konferencja „Masz w sobie MOC!” - 20 września 2014 r.

Zapraszamy na konferencję „Masz w sobie MOC!”, która odbędzie się 20 września 2014 r. w Warszawie.

Szykują się zmiany w procedurze wpisów do KRS w 2015 roku

Rezygnacja z publikacji wpisów w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz wprowadzenie możliwości uzupełnienia braków w dokumentach przy pomocy specjalnego portalu internetowego – to tylko niektóre zmiany, jakie chce wprowadzić Ministerstwo Sprawiedliwości. Chodzi o przygotowane przez resort sprawiedliwości założenia zmian w ustawie o Krajowym Rejestrze Sądowym.

Warsztat interaktywny dla zaawansowanych "Case study z podróży służbowych" - 17 września 2014 r.

Zapraszamy na warsztat interaktywny dla zaawansowanych "Case study z podróży służbowych", który odbędzie się 17 września 2014 r. w Warszawie.

Zmiana umowy spółki z o.o.

W toku prowadzonej działalności spółki z o.o. może wystąpić konieczność zmiany jej umowy. Wówczas konieczne jest podjęcie uchwały wspólników, która powinna zapaść większością dwóch trzecich głosów. Umowa spółki może jednak przewidywać surowsze warunki. Czy wspólnicy mogą podejmować uchwały w tym zakresie przez pełnomocników?

Zasady komunikacji w branży IT

Przedstawiamy wywiad z Wojciechem Murzynem, ekspertem zajmującym się technikami komunikacji i prezentacji, prelegentem II Kongresu Profesjonalistów IT. Patronat medialny nad Kongresem objął portal Infor.pl

Szkolenie "Prawo pracy dla kadrowców" - 10 września 2014 r.

Zapraszamy na szkolenie "Prawo pracy dla kadrowców" uwzględniające zmiany w przepisach dotyczących norm czasu pracy osób niepełnosprawnych, które odbędzie się 10 września 2014 r. w Warszawie.

Zażalenie w postępowaniu cywilnym

Zażalenie jest jednym z środków odwoławczych w postępowaniu cywilnym. Przysługuje na postanowienia sądu kończące sprawę w I instancji, jak również wydane w toku postępowania. By zostało wniesione skutecznie, należy ściśle przestrzegać procedury.

Skarga na czynności komornika a obowiązki wierzyciela

Przeprowadzenie egzekucji należy do kompetencji komornika. Niestety, nie zawsze prowadzona jest poprawnie. Wówczas dłużnik może złożyć skargę na czynności komornicze, a w przypadku jej uwzględnienia – kosztami postępowania zostanie obciążony wierzyciel.

REKLAMA