REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Biznes

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zmiany dla przedsiębiorców w 2012 roku - plany rządu

W 2012 roku przedsiębiorców czeka nie tylko podwyższenie składki rentowej, ale również dalsza redukcja obciążeń administracyjnych - wynika z harmonogramu prac rządu na 2012 rok.

Zmiana składki rentowej 2012

Zmiana składki rentowej w 2012 roku. Od 1 lutego 2012 roku zmieni się składka rentowa. Wzrośnie o 2 pkt. proc.

Podatek Belki od każdego grosza odsetek

Waloryzacja kwotowa rent i emerytur

Rząd potwierdził zapowiedzi dotyczące waloryzacji kwotowej rent i emerytur. Emeryci i renciści otrzymają po 71 zł więcej.

REKLAMA

Zmiany w podatkach 2012 - plany rządu

W przyjętym przez rząd harmonogramie prac na 2012 rok znalazły się m.in. dość liczne i ważne kwestie podatkowe.

Składki ZUS przedsiębiorcy 2012

Składki ZUS przedsiębiorcy w 2012 roku objęła coroczna zmiana. Składki ZUS przedsiębiorcy w 2012 roku będą wyższe o co najmniej 873,24 zł w skali roku. Składka rentowa wzrośnie od lutego o 44 procent!

Nowy termin do złożenia deklaracji i zapłaty podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców!

Nowy termin do złożenia deklaracji i zapłaty podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców to efekt wejścia w życie ustawy deregulacyjnej.

Jaki będzie 2012 rok dla firm?

Poważny kryzys czy tymczasowy spadek popytu? Co ze strefą euro? Eksperci Pracodawców RP prognozują jaki będzie rok 2012 dla przedsiębiorców.

REKLAMA

Recepta z pieczątką "Refundacja do decyzji NFZ" jest ważna i uprawnia do refundacji

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Jacek Paszkiewicz wyjaśnił 2 stycznia 2012 roku, że umieszczenie na recepcie pieczątki "Refundacja do decyzji NFZ" nie powoduje utraty ważności recepty. Paszkiewicz zapewnił, że NFZ dokona refundacji leków zrealizowanych na jej podstawie, zgodnie z obwieszczeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu refundowanych leków na dzień 1 stycznia 2012 r. Jednocześnie aptekarz powinien umożliwić pacjentowi realizację jego prawa do nabycia równie skutecznego i tańszego odpowiednika leku przepisanego na recepcie.

Wniosek o ogłoszenie upadłości - wymogi szczególne dla wniosku składanego przez dłużnika

Jeżeli wniosek o ogłoszenie upadłości pochodzi od dłużnika, powinien spełniać wymagania odnoszące się do wniosku każdego z uprawnionych podmiotów. Ponadto powinien zawierać określenie, czy dłużnik żąda ogłoszenia upadłości obejmującej likwidację majątku, czy upadłości z możliwością zawarcia układu.

Wniosek o ogłoszenie upadłości - wymogi szczególne dla wniosku składanego przez wierzyciela

Wniosek o ogłoszenie upadłości pochodzący od wierzyciela musi spełniać w zasadzie wszystkie wymogi przewidziane dla wniosku, wspólne dla wszystkich uprawnionych.

Wniosek o ogłoszenie upadłości - wymogi formalne wspólne dla wszystkich podmiotów

Wniosek o ogłoszenie upadłości jest pismem procesowym, do którego, na podstawie art. 35 Prawa upadłościowego i naprawczego, stosuje się odpowiednio przepisy Kodeksu postępowania cywilnego. W związku z tym, wniosek powinien spełniać wymagania odnoszące się do wszystkich pism procesowych, określonych w art. 126 i następnych k.p.c.

Wniosek o ogłoszenie upadłości - jak prawidłowo złożyć?

Postępowanie w przedmiocie ogłoszenia upadłości może być wszczęte wyłącznie na wniosek. Jednakże, żeby wniosek taki wywołał skutek w postaci rozpoczęcia postępowania, musi zostać złożony w prawidłowy sposób.

Wniosek dłużnika o ogłoszenie upadłości - wzór

Poniżej publikujemy wzór wniosku dłużnika o ogłoszenie upadłości.

Wniosek wierzyciela o ogłoszenie upadłości - wzór

Poniżej publikujemy wzór wniosku wierzyciela o ogłoszenie upadłości.

Kogo szukały firmy w 2011 roku? - podsumowanie

Poprzednia fala kryzysu nie zamroziła rynku pracy. Wśród ofert pracy nadal znajdują się branże, w których to pracownicy dyktują warunki. O jakich zawodach mowa?

Rok 2012 to seria podwyżek

Diesel droższy o 19 groszy, koniec lokat antybelkowych, a nawet wyższe składki rentowe. Rok 2012 to seria podwyżek. Sprawdź za co będziesz musiał zapłacić więcej.

Kredyt na budowę nieruchomości - jak rozliczyć odsetki?

Budowie firmowej nieruchomości towarzyszy często zewnętrzne finansowanie w postaci kredytu. W jaki sposób przedsiębiorca może rozliczyć odsetki od takiego kredytu?

Firmy nie boją się kryzysu w 2012 roku

Małe firmy optymistycznie podchodzą do roku 2012. Przedsiębiorcy nie obawiają się nadejścia zapowiadanego kryzysu.

Wykup auta osobowego po leasingu - rozliczenie

Umowa leasingu operacyjnego to jedna z najpopularniejszych forum zakupu samochodów przez firmy. Ekspert podpowiada jak należy rozliczyć wykup auta osobowego po leasingu.

PKB w 2012 roku wzrośnie tylko o 3%?

Mniej inwestycji i spadek konsumpcji - takie będą przyczyny obniżenia wzrostu PKB w 2012 roku do 3 proc. według PKPP Lewiatan.

Odśnieżanie a koszty podatkowe

W okresie zimowym każdy przedsiębiorca musi się zmierzyć ze wzrostem nakładów na odśnieżanie budynków. Nawet taka jednorazowa usługa może go kosztować aż kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego też należy pamiętać, iż poniesione na ten cel wydatki można zaliczyć do kosztów przychodu.

Zawarcie umowy na tablecie - co zrobić by spełniała wymogi formy pisemnej?

Pisemna forma zawarcia umowy jest dochowana wyłącznie wtedy, gdy na danym dokumencie zostaną złożony własnoręczny podpis. Czy w związku z tym umowa zawarta na tablecie spełnia wymogi formy pisemnej?

Przelicznik euro do zamówień publicznych 2012

Od 1 stycznia 2012 roku obowiązuje nowy przelicznik z euro na złote do zamówień publicznych. Ile wynosi nowy średni kurs złotego w zamówieniach publicznych?

Progi unijne w zamówieniach publicznych 2012

Progi unijne dla zamawiających mają nowe wartości. Zmianie uległ również przelicznik z euro na złote. Publikujemy zestawienie progów unijnych obowiązujących w 2012 roku.

Firmy nie chcą eksportować

Ponad połowa małych i średnich firm (56,6 proc.) nie korzysta z ułatwień wspólnego rynku Unii Europejskiej - wynika z badania PKPP Lewiatan.

Stażysta w firmie - jak zatrudnić

Staż umożliwia osobie bezrobotnej nabycie doświadczenia w wykonywaniu pracy. Dzięki niskim kosztom utrzymania stażystów na ich zatrudnienie często decydują się przedsiębiorcy. Ekspert podpowiada jak zatrudnić stażystę w firmie.

Wzorzec umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością udostępniany w systemie teleinformatycznym - wzór

Wzorzec umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością udostępniany w systemie teleinformatycznym (wzorzec umowy)

Wzorzec umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością s24 - instrukcja wypełniania

Spółkę z o.o. od 1 stycznia 2012 roku można założyć za pośrednictwem internetu. W tym celu niezbędne jest uzupełnienie wzorca umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością udostępnianego w systemie teleinformatycznym. Prezentujemy instrukcję umożliwiającą poprawne wypełnienie wniosku.

Ponad połowa firm inwestuje w innowacje

W 2012 roku ponad 55 proc. małych i średnich firm zainwestuje w innowacje - wynika z badań PKPP Lewiatan.

Ekran pojemnościowy i oporowy – jaka jest różnica?

Na rynku z dnia na dzień przybywa nowych tabletów czy smartfonów, a w specyfikacji technicznych aż roi się od obcych określeń i danych. Kupując jakiekolwiek dotykowe urządzenie nie zwracamy często uwagi, w jakiej technice wykonany jest najważniejszy element urządzenia, czyli ekran. Co więc wybrać? Ekran oporowy, czy pojemnościowy?

Nowe modele Samsunga z serii Galaxy Y – co oferują?

Nie da się ukryć, że firma Samsung z całych sił stara się zaspokoić dosłownie każdą potencjalną grupę klientów. Oferta koreańskiego producenta zawiera modele o różnorodnej specyfikacji. Na rynku właśnie pojawiły się dwa nowe urządzenia. Czy oferują coś nowego? Na szczęście, oba egzemplarze posiadają dual SIM, a telefonów z tym rozwiązaniem jest ciągle za mało.

Praca w sieci – jak bezpiecznie pracować poza biurem?

Praca w kawiarni przy filiżance pysznej kawy lub w restauracji w oczekiwaniu na pyszny obiad to sama przyjemność. Niestety często zdarza się, że przyjemność ta przesłania nam rozsądek, a na tym cierpi bezpieczeństwo w publicznej sieci. Jak więc zabezpieczyć swój komputer przed zagrożeniami?

Firma w kawiarni – jak bezpiecznie pracować poza biurem?

W dzisiejszych czasach, w dobie wszędobylskiego Internetu, praca poza biurem staje się coraz bardziej popularna. Ponadto wiele osób prowadzi swoje działalności w wirtualnym świecie, przez co może pracować zarówno w domu, jak i w czasie podróży lub na mieście podłączając się do sieci za pomocą popularnych hotspotów. Niestety teren ten został opanowany przez cyfrowych szpiegów i złośliwe oprogramowanie. Jak więc ochronić swoje dane i swój komputer przed potencjalnymi atakami?

Mobio NavRoad – tablet, mobilne kino czy nawigacja?

Nie da się ukryć, że na rynku brakuje prawdziwie ciekawych urządzeń, przy których można zatrzymać się na dłuższą chwilę. Nowe urządzenie Mobio o nazwie NavRoad jest urządzeniem łączącym w sobie funkcje notebooka, nawigacji oraz odtwarzacza multimediów. Niby nie ma w tym nic szczególnego. Przecież większość tabletów łączy w sobie takie funkcje, ale w tym przypadku firma Mobio postarała się o każdy ten element z osobna. Co z tego wyszło?

funtab 9.1 fantasy – tablet z obsługą 3G w rozsądnej cenie?

Ofensywa tabletów trwa. Na rynku pojawił się kolejny przedstawiciel tego typu urządzeń. Tym razem jest to urządzenie firmy Go Tech, o nazwie funtab 9.1 fantasy. Urządzenie wyposażono w 9-calowy ekran i dość mocny procesor, ale czy oprócz tego ma coś jeszcze do zaoferowania? Poznajmy bliżej funtaba 9.1 fantasy marki Go Tech.

Szyfrowanie firmowej sieci WiFi – czy to ważne?

Wiemy już, jak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie firmowej sieci WiFi. Jeśli nie chcemy, aby ktokolwiek niepowołany mógł śledzić wysyłane w biurze poufne dokumenty, powinniśmy po pierwsze zmienić domyślne ustawienia routera oraz ustanowić odpowiednią nazwę. Najważniejsze jest jednak ustawienie odpowiedniego szyfrowania sieci. Jak tego dokonać?

Jak skutecznie zabezpieczyć firmową sieć WiFi?

Było już wiele artykułów na temat zabezpieczania firmowej i domowej sieci WiFi, ale każdy kolejny z pewnością nie idzie na marne, gdyż popularność urządzeń korzystających z łączności bezprzewodowej z dnia na dzień rośnie. Smartfony, tablety, netbooki oraz oczywiście notebooki – wszystkie te urządzenia korzystają z łączności bezprzewodowej, dlatego też tak niezwykle ważne jest, aby firmowa sieć WiFi była odpowiednio zabezpieczona.

Archos 70b – tablet z Androidem Honeycomb za 199 dolarów

W niektórych krajach, w których poziom cywilizacji jest nieco wyższy niż w Polsce, kupno porządnego tabletu w cenie, która nie zrujnuje domowego budżetu nie jest wielką sztuką. Czy w ofercie sklepów pojawi się coś ciekawego, a jednocześnie w rozsądnej cenie?

Rozdzielczości, wejścia i wyjścia – ważne parametry firmowego telewizora

Kolejne kwestie związane z wyborem telewizora dotyczą jego rozdzielczości oraz wyposażenia w odpowiednie wejścia i wyjścia. Mogłoby się wydawać, że wybór telewizora jest niezwykle trudny. Owszem, nie wystarczy wejść do sklepu, kupić pierwszy lepszy telewizor i wyjść, gdyż taki wybór w większości przypadków okaże się chybiony. Na co więc jeszcze warto zwrócić uwagę kupują telewizor do firmy?

Format i przekątna ekranu – na co zwracać uwagę kupując TV do firmy?

Format i przekątna ekranu to główne elementy decydujące o kupnie telewizora. O ile w dzisiejszych czasach format jest głównie jeden, to już przekątna ekranu może zdecydować o kupnie konkretnego modelu. Sprawdźmy więc, czym powinniśmy się kierować podczas kupna i wyboru odpowiedniego modelu telewizora do firmy.

Nowy TV w firmie – co jeszcze jest istotne?

Jeśli już kupiliśmy odpowiedni telewizor do firmy warto zadbać o kilka elementów, które są bardzo istotne. Chodzi przede wszystkim o przygotowanie miejsca, w którym telewizor będzie umieszczony. Ustawienie urządzenia w pierwszym lepszym miejscu nie jest dobrym wyborem. Na co więc zwracać uwagę? Co jeszcze może się przydać?

3D i Internet w telewizorze – czy to się przyda w firmie?

Wiemy już, na co zwracać uwagę podczas wyboru telewizora do firmy. Wiemy również, że częstotliwość odświeżania na poziomie 600 Hz to totalnie zbędny gadżet, a kąt widzenia warto sprawdzać osobiście. Sprawdźmy teraz, czy takie funkcję jak 3D czy możliwość połączenia internetowego w telewizorze jest w ogóle przydatne?

Na co zwracać uwagę, a co pominąć wybierając TV do firmy?

Skoro już wiemy, jakie typy telewizorów możemy spotkać na sklepowych półkach warto zastanowić się, co one tak naprawdę oferują. Telewizor to nie tylko typ matrycy oraz przekątna ekranu. Na dane telewizora oraz na jego ogólną jakość składa się wiele czynników, dlatego też warto dowiedzieć się na co zwracać uwagę podczas kupna telewizora do firmy, a co można pominąć i tym samym trochę zaoszczędzić.

Procedura administracyjna dla urzędników

Procedura administracyjna dla urzędników... to publikacja omawiająca przepisy Kodeksu postępowania administracyjnego, w której autor dokonał uporządkowania istotnych w tym zakresie zagadnień.

Dostęp do międzynarodowego rynku zamówień publicznych dla polskich firm

Zakończyły się negocjacje Światowej Organizacji Handlu dotyczące pogłębienia dostępu do rynku zamówień publicznych. Trwające 12 lat rozmowy powiększą dostęp do międzynarodowego rynku zamówień publicznych dla polskich firm.

Znamy składki ZUS na 2012 rok

Składki ZUS w 2012 roku wzrosną o 873,24 zł w skali roku. Do ZUS-u przedsiębiorca będzie miesięcznie przelewał co najmniej o 72,77 zł więcej niż dotychczas. Od lutego 2012 wzrośnie też o 2 pkt. proc. składka rentowa.

Rozwiązanie umowy hostingu

Jak rozwiązać umowę hostingu? Ekspert radzi w jaki sposób zakończyć współpracę z nierzetelnym dostawcą usług hostingowych.

Firmy odczują podwyższenie składki rentowej

Podwyższenie składki rentowej od 1 lutego 2012 roku będzie miało negatywny wpływ na firmy - wynika z badania przeprowadzonego przez PKPP Lewiatan wśród małych i średnich firm.

Rozliczenie projektów unijnych

Pozytywne rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie oraz podpisanie umowy na realizację projektu to jedynie połowa sukcesu na długiej drodze do zrealizowania inwestycji dofinansowanej ze środków unijnych. Drugą połowę stanowi poprawne rozliczenie środków otrzymanych z Unii Europejskiej.

REKLAMA