REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Międzynarodowe przetargi UNIDO dla polskich firm

Dorota Smoleńska
Dziennikarka, redaktor
Międzynarodowe przetargi UNIDO mogą być szansą dla polskich firm.
Międzynarodowe przetargi UNIDO mogą być szansą dla polskich firm.
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

UNIDO opiera swoją politykę na tworzeniu konkurencyjności i silnej gospodarki. Międzynarodowe przetargi UNIDO mogą być szansą dla polskich firm.

UNIDO jest wyspecjalizowana jednostką przy ONZ, pełna nazwa to: Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego. Siedzibą główną jest Wiedeń, lecz przedstawicielstwa znajdują się w kilkunastu kolejnych krajach. Celem tej organizacji jest wprowadzenie współpracy i wymiany międzynarodowej na skalę globalną. Poprzez działalność ekspercką oraz marketingową i rozwojową jednostka wprowadza inwestorów zagranicznych. Narzędzia z których korzysta UNIDO opierają się na promocji inwestycji i technologii. Program jest kierowany do krajów w okresie transformacji i zmian.

REKLAMA

Cele i założenia

UNIDO opiera swoją politykę na tworzeniu konkurencyjności i silnej gospodarki. Zrównoważony rozwój oparty  na ekologii i wzmocnieniu wzrostu gospodarczego jest priorytetem. Wprowadzanie tego programu wymaga wprowadzania nowych pro ekologicznych technologii  i nowoczesnych urządzeń. Promocja i rozpowszechnienie rozwiązań technicznych opiera się na eksperckiej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii, zarządzania produkcją i marketingu. Zmiany w procesach produkcji pozwalają na ekspansje rynkową. Efekty zmian dotyczą zarówno  producentów, współpracowników jak i klientów. Ekspansja firm, rozbudowa rynku oraz rozwój relacji biznesowych w skali międzynarodowej to kolejne zalety programu.

Polecamy: Jak firma może dochodzić roszczeń za granicą?

Polska wobec UNIDO

REKLAMA

Polska współpracuje z tą jednostką  ONZ od początku jej działalności (25 lat).  RP jest zaangażowana w działalność programową  i zarządzanie tą organizacją. Uczestnictwo w pracy UNIDO pozwala na wprowadzenie w kraju dostępu do przetargów międzynarodowych organizowanych tę jednostkę. Firmy krajowe mają pozycję uprzywilejowaną.

Zamówienia UNIDO w ciągu roku ocenia się na 60 mln euro. Większość jest kierowana na realizacje programów, część dotyczy zamówień dla biur organizacji. Dziedziny, których dotyczą projekty dotyczą zarządzania i modernizacji przemysłu oraz promowania działalności firm. Programy opierają się założeniach czystej technologii, konkurencyjności firm i gospodarki oraz inwestycjach.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Utrudnianie dostępu do rynku jako czyn nieuczciwej konkurencji

Oferty UNIDO              

Zamówienia UNIDO opierają się na kilku procedurach: porównanie ofert – dla mniejszych projektów oraz przetargu: wyznaczone towary i usługi. Trzecią formą jest zapytanie ofertowe, w większości dotyczy zakupu usług eksperckich. Kwalifikacja opiera się na ocenie doświadczenia, zakresu kompetencji oraz działań finansowych i organizacyjnych. Dokładne dane oraz oferty przetargowe są dostępne na stronie UNIDO. Aby zgłosić firmę trzeba dokonać rejestracji na stronach ONZ, oferty są oceniane przez UNIDO.

Polecamy: serwis Zamówienia publiczne

Dane:

www.unido.org/index.php

www.mg.gov.pl/node

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

Od dziś ważna zmiana w prawie transportowym: taksówkarz i kurier muszą mieć polskie prawo jazdy. Będzie paraliż tych usług

Taksówkarz i kurier od dziś tylko z polskim prawem jazdy. Dziś, w poniedziałek 17 czerwca weszła w życie nowelizacja ustawy o transporcie drogowym, w myśl której wszyscy kierowcy oferujący odpłatny przejazd w ramach wszystkich dostępnych aplikacji będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Jak wpłynie to na branżę i naszą codzienną rzeczywistość?

Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

REKLAMA

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

REKLAMA

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

Mikrofirmy budowlane mogą się pożegnać z kredytami?

Przeterminowane zaległości firm budowlanych to już ponad półtora miliarda złotych. Większość zadłużonych przedsiębiorców to mikrofirmy. Prognozowana poprawa płynności wcale nie oznacza, że firmy mogą liczyć na kredyty bankowe.

REKLAMA