reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Firma za granicą > Międzynarodowe przetargi UNIDO dla polskich firm

Międzynarodowe przetargi UNIDO dla polskich firm

UNIDO opiera swoją politykę na tworzeniu konkurencyjności i silnej gospodarki. Międzynarodowe przetargi UNIDO mogą być szansą dla polskich firm.

UNIDO jest wyspecjalizowana jednostką przy ONZ, pełna nazwa to: Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju Przemysłowego. Siedzibą główną jest Wiedeń, lecz przedstawicielstwa znajdują się w kilkunastu kolejnych krajach. Celem tej organizacji jest wprowadzenie współpracy i wymiany międzynarodowej na skalę globalną. Poprzez działalność ekspercką oraz marketingową i rozwojową jednostka wprowadza inwestorów zagranicznych. Narzędzia z których korzysta UNIDO opierają się na promocji inwestycji i technologii. Program jest kierowany do krajów w okresie transformacji i zmian.

Cele i założenia

UNIDO opiera swoją politykę na tworzeniu konkurencyjności i silnej gospodarki. Zrównoważony rozwój oparty  na ekologii i wzmocnieniu wzrostu gospodarczego jest priorytetem. Wprowadzanie tego programu wymaga wprowadzania nowych pro ekologicznych technologii  i nowoczesnych urządzeń. Promocja i rozpowszechnienie rozwiązań technicznych opiera się na eksperckiej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii, zarządzania produkcją i marketingu. Zmiany w procesach produkcji pozwalają na ekspansje rynkową. Efekty zmian dotyczą zarówno  producentów, współpracowników jak i klientów. Ekspansja firm, rozbudowa rynku oraz rozwój relacji biznesowych w skali międzynarodowej to kolejne zalety programu.

Polecamy: Jak firma może dochodzić roszczeń za granicą?

Polska wobec UNIDO

Polska współpracuje z tą jednostką  ONZ od początku jej działalności (25 lat).  RP jest zaangażowana w działalność programową  i zarządzanie tą organizacją. Uczestnictwo w pracy UNIDO pozwala na wprowadzenie w kraju dostępu do przetargów międzynarodowych organizowanych tę jednostkę. Firmy krajowe mają pozycję uprzywilejowaną.

Zamówienia UNIDO w ciągu roku ocenia się na 60 mln euro. Większość jest kierowana na realizacje programów, część dotyczy zamówień dla biur organizacji. Dziedziny, których dotyczą projekty dotyczą zarządzania i modernizacji przemysłu oraz promowania działalności firm. Programy opierają się założeniach czystej technologii, konkurencyjności firm i gospodarki oraz inwestycjach.

Polecamy: Utrudnianie dostępu do rynku jako czyn nieuczciwej konkurencji

Oferty UNIDO              

Zamówienia UNIDO opierają się na kilku procedurach: porównanie ofert – dla mniejszych projektów oraz przetargu: wyznaczone towary i usługi. Trzecią formą jest zapytanie ofertowe, w większości dotyczy zakupu usług eksperckich. Kwalifikacja opiera się na ocenie doświadczenia, zakresu kompetencji oraz działań finansowych i organizacyjnych. Dokładne dane oraz oferty przetargowe są dostępne na stronie UNIDO. Aby zgłosić firmę trzeba dokonać rejestracji na stronach ONZ, oferty są oceniane przez UNIDO.

Polecamy: serwis Zamówienia publiczne

Dane:

www.unido.org/index.php

www.mg.gov.pl/node

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Słodzińska - Wawrzonek

Prawnik specjalizujący się w prawie zamówień publicznych, prawie cywilnym i rodzinnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama