REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Hamuje ożywienie gospodarcze krajów rozwiniętych

Z szacunków Organizacji współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD), skupiającej najbogatsze państwa świata, wynika, że w trzech pierwszych miesiącach tego roku tempo ożywienia gospodarczego krajów zaliczanych do G7 znacząco wyhamowało w porównaniu z IV kwartałem 2009 r.

Skarga kasacyjna w postępowaniu cywilnym

Skarga kasacyjna to środek zaskarżenia przysługujący stronie od wyroku lub postanowienia, wydanych przez sąd II instancji i kończących postępowanie w sprawie.

Skarga na orzeczenie referendarza sądowego

Skargę wnosi się do sądu, w którym wydano zaskarżone orzeczenie, w terminie tygodniowym od dnia doręczenia stronie postanowienia referendarza sądowego.

Złoty nieznacznie osłabił się

Po kilku dnach umacniania polskiej waluty przyszedł czas na korektę. W czwartek rano notowania euro wzrosły do niemal 3,85 zł.

REKLAMA

Przymus adwokacki w postępowaniu cywilnym

Przymus adwokacko-radcowski obowiązuje „w postępowaniu przed Sądem Najwyższym” .

Firmy mogą zwiększyć nakłady inwestycyjne

Wartość polskich inwestycji w tym roku może wzrosnąć o około 7 proc. w porównaniu do 2009 roku - wynika z danych PKPP Lewiatan.

Inwestorzy czekają na decyzje banków centralnych

Głównymi wydarzeniami dzisiejszego dnia (8 kwietnia br.) mogą być decyzje banków centralnych w sprawie stóp procentowych. Jeśli jednak komunikaty ECB i Banku Anglii nie przyniosą niespodzianek, inwestorzy będą reagować na szereg danych z regionu.

Spadki na europejskich parkietach

Środa (7 kwietnia br.) na europejskich parkietach upłynęła pod znakiem spadków. Inwestorów do sprzedaży akcji zachęciły słabsze od oczekiwań publikacje danych makroekonomicznych.

REKLAMA

Kredyt Rodzina na swoim na mieszkanie w centrum miasta

W ramach programu Rodzina na swoim można teraz kupić mieszkanie o znacznie wyższym standardzie niż przed rokiem. Rządową dopłatę do kredytu można teraz dostać na mieszkanie położone na warszawskiej Ochocie lub w Śródmieściu Szczecina.

Test netbooków: Komputer kieszonkowy

10 NETBOOKÓW W TEŚCIE: Netbooki szturmem zdobyły rynek. Pojawiły się zaledwie dwa lata temu i wciąż zyskują sobie nowych zwolenników. Są tańsze i bardziej poręczne od notebooków. Nasz test dowodzi, że wiele z nich sprawuje się naprawdę dobrze.

Specyfika umów o pracę zawieranych z osobą niepełnosprawną

Nawiązanie stosunku pracy z osobą niepełnosprawną nie zostało odrębnie uregulowane. Podlega więc ogólnemu reżimowi prawnemu wynikającemu z przepisów prawa pracy. Odmienności umowy z niepełnosprawnym wynikają bezpośrednio z zakresu szczególnych uprawnień pracowniczych przyznanych tej grupie.

Czy w dodatku za godziny nadliczbowe należy uwzględnić premię regulaminową

W naszej firmie, działającej w branży IT, informatycy oprócz stałego wynagrodzenia zasadniczego otrzymują co miesiąc premię regulaminową określoną w stałej stawce procentowej płacy zasadniczej. Jak obliczyć dodatek do wynagrodzenia za godziny nadliczbowe informatyków? Czy obliczając go należy uwzględnić premię?

Podwyższenie kapitału aportem jest zwolnione z podatku

Podwyższenie kapitału zakładowego przedsiębiorstwa w drodze aportu jest zwolnione z podatku od czynności cywilnoprawnych, jeśli miało charakter restrukturyzacyjny.

Firmy wolą płacić składki do ZUS od delegowanych pracowników

Z powodu niejasnych przepisów firmy muszą płacić wyższe składki ubezpieczeniowe od delegowanych pracowników do zagranicznych organów rentowych zamiast do ZUS.

Praca i interesy na Słowacji

Polskie firmy często prowadzą interesy za granicą i wysyłają tam swoich pracowników, warto więc poznać specyfikę funkcjonowania biznesu w innych krajach oraz zwyczaje ich mieszkańców. Rozpoczynamy cykl, który pomoże nam w kontaktach biznesowych z mieszkańcami innych krajów. Zaczynamy od najbliższego sąsiada.

Pełne koszty nawet za dzień pracy

Wystarczy przepracować jeden dzień w miesiącu, żeby uwzględnić pełne koszty uzyskania przychodów.

Wzrost aktywności biznesowej w strefie euro

Strefa euro odnotowała w marcu br. najszybszy, od sierpnia 2007 roku. Wzrost aktywności biznesowej, generowany głównie przez sektor wytwórczy. Poprawiała się również sytuacja w usługach.

Ranking kredytów mieszkaniowych – kwiecień 2010

W marcu zapanowało pewne uspokojenie na rynku kredytów hipotecznych, banki nie zmieniały już tak aktywnie swoich ofert jak miesiąc wcześniej. Tym razem obniżki cen rzadziej dotyczą marży odsetkowej, bardziej zauważalne są promocje na prowizję.

Wiosenne ożywienie na rynku mieszkaniowym

W ostatnim miesiącu wyraźnie wzrosła liczba transakcji na rynku mieszkaniowym. Indeks cen transakcyjnych Open Finance wzrósł w marcu o 1,43 proc., przy wzroście liczby transakcji o 14 proc. w porównaniu do lutego. W porównaniu do marca 2009 roku liczba transakcji wzrosła 40 proc.

Grecja może rozczarować inwestorów

Kurs euro cały czas wrażliwy jest na problemy Grecji. Rentowność długoterminowych obligacji Grecji wzrosła do najwyższych poziomów od czasu przystąpienia do strefy euro. Coraz częściej pojawiają się głosy o możliwym bankructwie Grecji.

Jest projekt Planu Rozdziału Uprawnień do emisji CO2

Ministrowie przyjęli projekt Krajowego Planu Rozdziału Uprawnień do emisji CO2 i zadecydowali o przesłaniu go do Komisji Europejskiej. W przypadku pozytywnej decyzji KE Polska będzie miała otwartą drogę do wydania uprawnień do emisji na 2010 rok.

Australia chłodzi koniunkturę podnosząc stopy

Rynek amerykańskich obligacji nie schodzi z pola widzenia dużej części inwestorów. Jego perspektywy są dyskutowane nie tylko przez pryzmat podaży papierów skarbowych i wiarygodności emitentów, ale również w kontekście potencjalnego popytu. Z tego punktu widzenia ważne są rosnące rezerwy walutowe na świecie.

Premierzy Rosji i Polski w Katyniu

Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski wraz z premierem Donaldem Tuskiem biorą udział w uroczystościach upamiętniających ofiary Zbrodni Katyńskiej. W ceremonii uczestniczą także premier Federacji Rosyjskiej – Władimir Putin.

Uprzejmość w mailach

Od tego, w jaki sposób napiszemy maila, zależy jak będziemy postrzegani przez jego odbiorcę. Warto więc zwrócić uwagę na podstawowe zasady etykiety w korespondencji elektronicznej.

Urlop bez maila?

Przed wyjazdem na zasłużony wypoczynek warto zastanowić się, kogo powiadomić o swoim urlopie. Czy taką informację powinni otrzymać wszyscy ci, którzy podczas naszej nieobecności przyślą do nas wiadomość?

Pracodawca odzyska wartość utraconego samochodu służbowego

Pracodawcy powszechnie powierzają pracownikom samochody służbowe, gdyż z uwagi na charakter pracy często jest to konieczne. W przypadku utraty takiego samochodu przez pracownika, mają dużą szansę odzyskać jego pełną wartość.

Nieformalna korespondencja po angielsku

Angielski, jako język uniwersalny coraz częściej zaczyna pojawiać się w naszym życiu prywatnym. Za pomocą krótkich wiadomości kontaktujemy się ze znajomymi, wysyłamy podziękowania za miłe towarzystwo na przyjęciu, przesyłamy pozdrowienia, przekazujemy komuś obiecane informacje.

Samochód jako składnik majątku spółki cywilnej

Spółka cywilna jest umownym stosunkiem prawnym (zawartą pomiędzy stronami umową), w ramach którego wspólnicy zobowiązują się dążyć do osiągnięcia wspólnego celu gospodarczego, przez działanie w oznaczony sposób, w szczególności przez wniesienie wkładów.

Ortografia w mailach

Wiadomości elektroniczne, podobnie jak te pisane ręcznie, podlegają tym samym regułom ortografii. Nie należy o tym zapominać, jeżeli chcemy być poważnie potraktowani przez odbiorcę wiadomości.

Dlaczego przedsiębiorcy wolą leasing samochodu?

Pozyskiwanie przez przedsiębiorców samochodów wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej często następuje za pośrednictwem umowy leasingu. Stanowi ona połączenie elementów umowy kredytu i najmu.

Przedsiębiorcy wolą leasing samochodu

Umowy leasingu stanowią bardzo popularny wśród przedsiębiorców sposób pozyskiwania samochodów do korzystania w ramach prowadzonej działalności gospodarczej. Łączą w sobie elementy zarówno umów kredytu, jak i najmu.

Przekazywanie informacji za pomocą e-maila

Dobrze skonstruowany e-mail powinien przykuć uwagę odbiorcy i zapewnić mu szybkie zapoznanie się z istotnymi informacjami. Warto więc przypomnieć o zasadzie odwróconej piramidy i dlaczego tak ważne jest jej przestrzeganie.

Kary za przejazd pojazdem nienormatywnym

Poruszanie się po drogach publicznych pojazdów nienormatywnych, a więc przekraczających ich określone dopuszczalne parametry (np. naciski osi, masę pojazdu lub też jego wymiary) dla danego rodzaju drogi, wymaga uzyskania stosownego zezwolenia.

Korespondencja z odbiorcą zagranicznym

Dostęp do internetu pozwala obecnie na szybki kontakt z osobami znajdującymi się w każdym zakątku świata. Mimo że wysłanie wiadomości tekstowej nie stanowi już w zasadzie żadnego problemu, często jednak zapominamy o podstawowych zasadach, których należy przestrzegać przygotowując informację dla odbiorcy zagranicznego.

Fundusze inwestycyjne zyskały w pierwszym kwartale

Wyraźny wzrost jednostek funduszy inwestycyjnych w I kwartale zawdzięczać możemy zwłaszcza dobrym marcowym wynikom funduszy inwestujących w walory spółek powiązanych z rynkiem nieruchomości. To zasługa poprawy koniunktury na rynku akcji.

Zezwolenie na przejazd po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym

Poruszanie się po drodze publicznej pojazdem nienormatywnym wymaga uzyskania stosownego zezwolenia.

Wzrosty na głównych giełdach akcji

Już dwa miesiące wzrosty na głównych giełdach akcji. W tym czasie spadkowe sesje można było policzyć na palcach jednej ręki i choć z każdą kolejną zwyżką rośnie szansa na korektę, główny trend jest nadal wzrostowy.

Pozytywne nastroje na giełdach

Większość europejskich indeksów giełdowych zaczęła tydzień na plusie - podaje Open Finance.

Firmy płacą wyższe składki ubezpieczeniowe od delegowanych pracowników

Z powodu niejasnych przepisów firmy muszą płacić wyższe składki ubezpieczeniowe od delegowanych pracowników do zagranicznych organów rentowych zamiast do ZUS.

KE chce wprowadzić akcyzę na węgiel

W państwach Unii Europejskiej powinien obowiązywać podatek węglowy związany ściśle z emisją CO2 – proponuje Komisja Europejska. Przeciwnikiem tego pomysłu jest Wielka Brytania.

W jaki sposób powinny być wystawiane faktury spółki w upadłości

W jaki sposób powinna wystawiać faktury spółka w upadłości? Czy faktura powinna zawierać dodatkowe oznaczenia?

Dłużnicy osób prywatnych trafią do BIG-ów

Do biur informacji gospodarczej trafią także dłużnicy osób prywatnych, gmin oraz firm windykacyjnych.

O rozłożeniu podatku na raty lub umorzeniu zaległości decyduje urzędnik

Ulgi w spłacie zobowiązań podatkowych powinny mieć uznaniowy charakter – uważa Ministerstwo Finansów.

Do 25 kwietnia podatnicy rozliczający się kwartalnie powinni dokonać rocznej korekty odliczonego VAT

Podatnicy składający kwartalne deklaracje VAT-7K lub VAT-7D powinni w deklaracji za I kwartał składanej do 25 kwietnia 2010 r. rozliczyć roczną korektę VAT odliczonego w 2009 r.

Jak zawiesić działalność gospodarczą spółki z o.o.

W jaki sposób należy zawiesić działalność w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością? Co trzeba zrobić krok po kroku? Co z płatnościami dla kontrahentów, jeśli nie są zapłacone?

Dzięki pieniądzom z UE powstaną kolejne firmowe przedszkola

Firmy, które chcą utworzyć przyzakładowe przedszkola, mogą na ten cel uzyskać pieniądze z UE. Dofinansowanie może objąć nawet 100 proc. kosztów planowanej inwestycji.

W pierwszym kwartale 2010 r. o 33 proc. więcej upadłości firm

W pierwszym kwartale 2010 r. sądy ogłosiły upadłość 168 polskich firm. Oznacza to wzrost liczby upadłości o 33 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku - poinformowała we wtorek firma Coface Poland.

Firmy czekają na euro

Złoty w czasie kryzysu zraził do siebie szefów firm. Denerwował ich głównie zmiennością kursu - zauważa "Puls Biznesu". Z badań firmy doradczej Grant Thornton Frąckowiak wynika, że sześć na siedem firm chce szybkiego przyjęcia unijnej waluty.

Lewiatan o podatku dochodowym od osób fizycznych

7 kwietnia 2010 roku Sejm zajmie się zmianami w Kodeksie pracy oraz Ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych (druk nr 2584). W związku z z tym PKPP Lewiatan postuluje wprowadzenie w tych zmianach dwóch poprawek.

Czym jest szczegółowe zapytanie ofertowe?

Szczegółowe zapytanie ofertowe wysyła się do kontrahenta w celu uzyskania szerszej informacji na temat danych towarów czy usług.

REKLAMA