REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Test netbooków: Komputer kieszonkowy

Pro-Test

REKLAMA

REKLAMA

10 NETBOOKÓW W TEŚCIE: Netbooki szturmem zdobyły rynek. Pojawiły się zaledwie dwa lata temu i wciąż zyskują sobie nowych zwolenników. Są tańsze i bardziej poręczne od notebooków. Nasz test dowodzi, że wiele z nich sprawuje się naprawdę dobrze.

Wyniki części z przetestowanych netbooków zaskoczyły samych badaczy. Do tej pory te przenośne mini komputery uchodziły za gorsze rodzeństwo laptopów – komputerów z prawdziwego zdarzenia. W aktualnym teście po raz pierwszy badane netbooki zostały ocenione na czwórki. I to od razu aż trzy modele. Co prawda dobrego notebooka nie zastąpią – po prostu nie są stworzone do gier czy obróbki filmów, nie mają też stacji płyt CD i DVD, mniej w nich wejść i mają ubogie oprogramowanie – ale mają i swoje niezaprzeczalne plusy: jedno ładowanie wystarcza na wiele godzin pracy, są niedrogie i tak małe i lekkie, że łatwo wziąć je wszędzie ze sobą. Do odbierania i wysyłania poczty, surfowania po internecie, oglądania zdjęć i pisania wystarczą w zupełności.

REKLAMA

Przynajmniej tym użytkownikom, którym nie przeszkadzają mały wyświetlacz i niewielka klawiatura. Pozostałym polecamy wybór laptopa, których test opublikowaliśmy w numerze 2/2010.

Wybór dla oszczędnych

Netbook jest dobrym wyborem dla tych, którzy nie chcą płacić dużych rachunków za prąd. Choć to może wydawać się niewiarygodne, laptop o standardowych rozmiarach, którego używamy codziennie przez cztery godziny, zużywa mniej więcej tyle samo prądu, co lodówka bez zamrażalnika, pracująca przecież non stop. Ponad trzykrotnie mniejsze wydatki na prąd mają natomiast właściciele małych netbooków – wszystkie z nich otrzymały w naszym teście oceny bardzo dobre za całkowite zużycie prądu. Jeśli zaś porównać zużycie prądu netbooka ze stacjonarnym pecetem o dziewiętnastocalowym ekranie, to oszczędność będzie aż dziesięciokrotna.

Nie dla graczy

Dalszy ciąg materiału pod wideo

REKLAMA

Surfownie po internecie, czatowanie, korzystanie z poczty elektronicznej, słuchanie muzyki – do tego nadają się wszystkie przetestowane netbooki. Podczas typowych zastosowań biurowych, takich jak na przykład pisanie tekstów, również nie wystąpiły w teście jakiekolwiek problemy.

Bez problemów nie obyło się już natomiast przy korzystaniu z multimediów. Z pracą ze zdjęciami i filmami dobrze radzi sobie tylko laptop lub komputer stacjonarny. A dla netbooków jest ona ponad ich siły (a raczej pamięć). Proste zadania – na przykład obracanie zdjęcia – jeszcze jakoś im wychodzą, ale bardziej skomplikowana obróbka zdjęć okazała się niemiłosiernie żmudna. Pamięć operacyjna i procesor szybko dochodziły do granic swoich możliwości. O pracy nad plikami filmowymi posiadacz netbooka nie ma nawet co marzyć. Programy do cięcia filmów wymagają zbyt dużo pamięci, aby mogły sprawnie działać w netbookach.

Netbooka z pewnością nie możemy polecić też amatorom gier 3D. Niestety we wszystkich badanych modelach próby zagrania w trójwymiarową grę nie zakończyły się powodzeniem. Stąd najniższa z możliwych ocen przyznana za ten badany parametr każdemu z netbooków, bez wyjątku.

Wyniki testu na: www.Pro-Test.pl


Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Własne

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jak skutecznie odpocząć na urlopie i czego nie robić podczas wolnego?

Jak rzeczywiście odpocząć na urlopie? Czy lepiej mieć jeden długi urlop czy kilka krótszych? Jak wrócić do pracy po wolnym? Podpowiada Magdalena Marszałek, psycholożka z Uniwersytetu SWPS w Sopocie.

Piątek, 26 lipca: zaczynają się Igrzyska Olimpijskie, święto sportowców, kibiców i… skutecznych marek

Wydarzenia sportowe takie jak rozpoczynające się w piątek Igrzyska Olimpijskie w Paryżu to gwarancja pozytywnych emocji zarówno dla sportowców jak i kibiców. Jak można to obserwować od dawna, imprezy sportowe zazwyczaj łączą różnego typu odbiorców czy grupy społeczne. 

Due diligence to ważne narzędzie do kompleksowej oceny kondycji firmy

Due diligence ma na celu zebranie wszechstronnych informacji niezbędnych do precyzyjnej wyceny wartości przedsiębiorstwa. Ma to znaczenie m.in. przy kalkulacji ceny zakupu czy ustalaniu warunków umowy sprzedaży. Prawidłowo przeprowadzony proces due diligence pozwala zidentyfikować ryzyka, zagrożenia oraz szanse danego przedsięwzięcia.

Klient sprawdza opinie w internecie, ale sam ich nie wystawia. Jak to zmienić?

Klienci niechętnie wystawiają pozytywne opinie w internecie, a jeśli już to robią ograniczają się do "wszystko ok, polecam". Tak wynika z najnowszych badań Trustmate. Problemem są także fałszywe opinie, np. wystawiane przez konkurencję. Jak zbierać więcej autentycznych i wiarygodnych opinii oraz zachęcać kupujących do wystawiania rozbudowanych recenzji? 

REKLAMA

Będą wyższe podatki w 2025 roku, nie będzie podwyższenia kwoty wolnej w PIT ani obniżenia składki zdrowotnej

Przedsiębiorcy nie mają złudzeń. Trzech na czterech jest przekonanych, że w 2025 roku nie tylko nie dojdzie do obniżenia podatków, ale wręcz zostaną one podniesione. To samo dotyczy oczekiwanej obniżki składki zdrowotnej. Skończy się na planach, a w praktyce pozostaną dotychczasowe rozwiązania.

Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

REKLAMA

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

REKLAMA