REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Zmiany w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych

Jest nowy jednolity tekst ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Kampania społeczna przeciw nadmiernej prędkości na drogach

Trwa kolejny etap kampanii społecznej "Prędkość zabija. Włącz myślenie", którą realizuje Ministerstwo Infrastruktury - Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Program "Rodzina na swoim zyskuje na popularności"

BGK ogłosił na II kwartał br. nowe limity cen metra kwadratowego mieszkania kwalifikującego się do programu „Rodzina na Swoim”. Jest to duże zaskoczenie dla rynku i dobra okazja dla rozważających skorzystanie z kredytu z dopłatami do odsetek.

Jest już jednolity tekst PIT

Tekst jednolity ustawy o PIT, uwzględniający wszystkie nowelizacje od 2000 roku, został opublikowany w Dzienniku Ustaw.

REKLAMA

Rola szkoleń w firmie

Wiele firm uważa, że priorytetem jest posiadanie właściwej strategii działania czy dobrego planu marketingowego. Z celów strategicznych wynikają cele taktyczne, z tych natomiast cele operacyjne. Firmy tworzą swoje wizje i misje. Chodzi o to, by być bardziej konkurencyjnym od innych. Mogą w tym pomóc szkolenia.

Wzrasta popularność świadectw AEO

Organy celne nadały już 105 świadectw upoważnionego przedsiębiorcy (AEO), które przynoszą firmom korzyści przy obsłudze celnej.

Dlaczego warto lokować oszczędności za granicą

W każdym, nawet najlepiej zarządzanym biznesie, istnieje ryzyko bankructwa na skutek niezawinionych i nieprzewidzianych okoliczności zewnętrznych, takich jak opóźnienia kontrahentów, działania konkurencji, szkody wyrządzone przez lekkomyślnych pracowników i zdarzenia losowe, czy nieoczekiwane wypowiedzenie umów kredytowych. Ostatnia fala niewypłacalności związanych ze sprawą opcji walutowych pokazuje jak nieoczekiwanie i przypadkowo mogą powstać ogromne zobowiązania, które pozbawiają uczciwych przedsiębiorców dorobku życia.

Od 1 marca 2010 r. pracownicy ZUS wyręczają małych przedsiębiorców przy sporządzaniu dokumentów ubezpieczeniowych

Otwieram sklep chemiczny, w którym na razie nie będę nikogo zatrudniać. Słyszałam, że nie muszę samodzielnie ani zgłaszać się do ZUS, ani sporządzać deklaracji, bo wszystko zrobią za mnie pracownicy ZUS. Czy to prawda? Czy ZUS będzie przygotowywał za mnie dokumenty, nawet jeśli zatrudnię pracownika?

REKLAMA

Obowiązki formalne związane z zakładaniem firmy

Procedurę zakładania firmy należy rozpocząć od  wyboru rodzaju działalności, którą będziemy w przyszłości prowadzić oraz formy prawnej tej działalności. Jest to istotne, gdyż przed rozpoczęciem wykonywania działalności gospodarczej należy zgłosić jej wpis do właściwego rejestru.

Panel konfiguracyjny (Opera)

Wszyscy słyszeli, że wpisanie w pasku Firefoksa adresu "about:config" otwiera panel, z poziomu którego możliwa jest zmiana parametrów przeglądarki. Mało kto jednak pamięta, że w Operze funkcjonują bardzo podobne adresy.

4girls.pl - świat nastolatek

Portal 4girls to prawdziwe kompendium świata nastolatek. Znajduje się tu wszystko, co może zainteresować młode osoby lubiące dobra zabawę, naukę, książkę czy film. Nie brakuje tak ważnych dla dziewczyn porad odnośnie diety i wyglądu. I obowiązkowego działu – zakupy.

Odsetki z lokaty nocnej

Jestem osobą fizyczną prowadzącą indywidualną działalność gospodarczą. Środki pieniężne z rachunku firmowego przekazuję na lokatę nocną (overnight). Następnego dnia środki wraz z odsetkami wracają na rachunek firmowy. Bank pobiera od tych odsetek 19% zryczałtowany podatek dochodowy. Czy bank ma obowiązek pobierać ten zryczałtowany podatek od tych odsetek? Czy też odsetki te powinny powiększyć przychód z działalności gospodarczej?

Padł rekord na rynku franczyzy: powstało aż 5,5 tys. nowych firm

Według najnowszego raportu firmy doradczej Profit System, w ubiegłym roku na polskim rynku powstało ponad 5,5 tys. przedsiębiorstw na licencji franczyzowej.

Rozliczenie akcyzy nadal na papierowych formularzach

Polska nie wprowadziła systemu informatycznego obsługującego akcyzę, który od dziś obowiązuje wszystkie kraje unijne.

Zgłoszenie wierzytelności po ogłoszeniu upadłości likwidacyjnej dłużnika

Narastająca zła sytuacja finansowo-gospodarcza wielu przedsiębiorców powoduje zwiększanie się liczby podmiotów, w stosunku do których zostaje ogłoszona upadłość likwidacyjna. Dlatego wierzyciele, którzy chcą uczestniczyć w postępowaniu upadłościowym i uzyskać chociaż częściowe zaspokojenie swoich roszczeń, winni dokonać formalnego zgłoszenia wierzytelności.

Na parkietach giełdowych zapanowała euforia

Rynki finansowe raczej nie są skłonne do ulegania Prima Aprilisowym żartom. Trudno więc za taki uznać to, co działo się dziś na giełdowych parkietach. Nie ma jednak wątpliwości, że na wielu z nich byka zastąpił zając. I nie o strach tu chodzi, lecz o dynamikę zmian kursów akcji i wartości indeksów. Zbyt wielu powodów do wzrostów nie było, ale z rynkiem się nie dyskutuje.

Ogólne zapytanie ofertowe

Ogólne zapytanie ofertowe jest to propozycja dla dostawców, którzy są zapraszani do wzięcia udziału w procesie składania ofert, mającego na celu dostarczenie konkretnego produktu lub usługi.

Jak zwiększyć swoje szanse na otrzymanie wsparcia z UE. Działanie 1.4 i 4.1 POIG

Poprzez spełnienie dodatkowych kryteriów podczas oceny dokumentacji aplikacyjnej możesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie wsparcia ze środków unijnych.

Struktura listu przewodniego

List przewodni to niezbędny element korespondencji listownej i elektronicznej. Powinien być załączony za każdym razem, gdy przesyłamy dokumenty lub materiały reklamowe.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej dla innowacyjnych produktów - działanie 1.4 i 4.1 POIG

Złożyłeś wniosek o dofinansowanie na innowacyjny produkt i nie wiesz co dalej? Poznaj zasady oceny wniosków i przygotuj się na przyznanie wsparcia.

Jakie dokumenty należy załączyć do wniosku o dofinansowanie kredytu technologicznego? Działanie 4.3 POIG

Kompletna dokumentacja aplikacyjna jest warunkiem niezbędnym do otrzymania dotacji z UE. Warto o nią zadbać, gdyż w innym razie możemy zostać poproszeni o jej uzupełnienie lub poprawienie na etapie oceny wniosku.

Listy i notatki służbowe wysyłane mailem

Pisanie e-maila jest podobne do tworzenia tradycyjnego listu, który ma za zadanie przykuć uwagę odbiorcy i ułatwić mu zrozumienie przekazywanych treści. Aby komunikat spełnił ten cel należy pamiętać o zasadzie tworzenia prostych zdań.

Rekordowo niski WIBOR

Stopa depozytów międzybankowych WIBOR 3M, służący do wyliczania oprocentowania większości złotowych kredytów hipotecznych spadł dziś do najniższego poziomu w historii – 4,05 proc. Niestety, prawie nikt na tym nie skorzysta.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej na dofinansowanie kredytu technologicznego? Działanie 4.3 POIG

Złożyłeś wniosek o dofinansowanie na spłatę części kredytu technologicznego i nie wiesz co dalej? Ten artykuł przybliży Ci zasady oceny dokumentacji aplikacyjnej i możliwości jej ewentualnej poprawy.

E-mail czy rozmowa

Niezależnie od sposobu, w jaki korzysta się z poczty elektronicznej, nie powinno się wysyłać e-maila, jeśli bardziej adekwatna forma przekazu informacji okaże się rozmowa przez telefon lub osobiste spotkanie.

Kod genetyczny określi zdolność kredytową

Według amerykańskich naukowców, o skłonności ludzi do regularnej spłaty kredytów odpowiadać mogą geny. Już wkrótce to na ich weryfikacji opierać się może ocena zdolności kredytowej. Branża bankowa jest zainteresowana najnowszym odkryciem.

Gdy postanowimy napisać maila

Wydawać by się mogło, że najważniejsza w e-mailu jest treść wiadomości. W rzeczywistości przed przystąpieniem do jej napisania konieczne jest jeszcze podjecie pewnych czynności przygotowawczych. Przede wszystkim należy zastanowić się, czy na pewno poczta elektroniczna będzie najlepsza formą przekazu danej informacji.

Jak powinna zostać sporządzona opinia o nowej technologii - działanie 4.3 POIG

Jednym z załączników do dokumentacji aplikacyjnej składanej przez przedsiębiorcę o przyznanie premii technologicznej jest opinia o nowej technologii. Z uwagi na fakt, iż kompletność dokumentacji jest badana na etapie oceny formalnej warto temu specyficznemu załącznikowi przyjrzeć się nieco bliżej.

Zmiany w ubezpieczeniu wypadkowym

Od 1 kwietnia 2010 r. określono w nowy sposób grupy działalności, kategorie ryzyka i stopy procentowe składki na ubezpieczenie wypadkowe dla poszczególnych grup działalności.

Kurs euro najniżej od kilkunastu miesięcy

Pierwszego dnia kwietnia widać wyraźne umocnienie złotego na rynku walutowym. Kurs euro spadł poniżej 3,855 zł. Dolara można kupić za 2,86 zł

Zasady redagowania pism

Umiejętność redagowania pism przydaje się nie tylko w relacjach z potencjalnym klientem czy partnerem biznesowym, ale także w korespondencji firmowej.

Dowód przeciwko treści aktu notarialnego

Szczególną rangę przepisy prawne nadają czynnościom dokonanych w formie aktu notarialnego. Wynika to nie tylko z faktu, że akt notarialny zastępuje każdą inną formę (zarówno ustną jak i zwykłą – pisemną), ale również dlatego, że notariusz godnością wykonywanego przez siebie zawodu potwierdza zgodność złożonych oświadczeń woli w akcie notarialnym.

Ocena dokumentacji aplikacyjnej dla innowacyjnych rozwiązań technologicznych? Działania 4.4 POIG

Proces oceny dokumentacji aplikacyjnej obejmuje kilka etapów, podczas których weryfikowana jest m.in. kompletność złożonych dokumentów oraz zgodność z ustanowionymi kryteriami naboru. Warto wiedzieć, że podczas oceny złożonej już dokumentacji istnieje możliwość jej poprawy lub uzupełnienia. Taki krok wcale nie musisz zaprzepaszczać szansy na uzyskanie wsparcia!

Doręczenie zastępcze

Właściwe doręczenie pism procesowych stronom jest jednym z najistotniejszych kwestii proceduralnych w procesie (bez skutecznego doręczenia nie można co do zasady wszcząć postępowania). Czasem jednak doręczenie inne niż do rąk adresata może być przez sąd uznane za skuteczne.

Wynajem samochodu może być tańszy

Rynek krótkoterminowego wynajmu pojazdów reaguje na zmiany, które kryzys gospodarczy wywołał w branży. W czasie ożywienia turystycznego firmy wabią klientów tańszymi kosztami.

Umowa o zakazie konkurencji

Zakaz konkurencji to zobowiązanie się pracownika w drodze umowy z pracodawcą, że nie podejmie prowadzenia działalności konkurencyjnej wobec pracodawcy oraz nie podejmie zatrudnienia w ramach stosunku pracy lub innego stosunku prawnego u podmiotu prowadzącego działalność konkurencyjną wobec pracodawcy.

Zaproszenia biznesowe

Myśląc o promowaniu marki i zwiększeniu obrotów firmy przedsiębiorca powinien pamiętać także o organizacji spotkań integracyjnych czy eventów. Takie okazje wymagają m.in. zredagowania odpowiednich zaproszeń.

Kiedy można posłużyć się sms-em?

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że korespondencja wewnątrz firmy najczęściej odbywa się za pomocą poczty elektronicznej. Jednak w pewnych sytuacjach wysyłamy też sms-y.

Więcej mieszkań dostępnych w programie Rodzina na swoim

W drugim kwartale kupić będzie można więcej mieszkań w ramach programu Rodzina na swoim. Od 1 kwietnia w większości województw wzrosły limity cen mieszkań dla kredytów preferencyjnych. Najdroższe mieszkania z rządową dopłatą można kupić w Warszawie.

Inwestorzy przestraszyli się danych z USA

Dane o zmianie zatrudnienia w sektorze pozarolniczym wpłynęły na wyniki giełdowe w Europie.

Stopy procentowe bez zmian

Rada Polityki Pieniężnej zadecydowała o pozostawieniu podstawowych stóp procentowych na niezmienionym poziomie. Takie posunięcie było oczywiste. Można było się spodziewać jedynie sygnałów o możliwości zmiany nastawienia tego gremium do polityki pieniężnej. Jeszcze do niedawna takie były przypuszczenia.

Przejściowe osłabienie się złotego

Niewielkie osłabienie się naszej waluty okazało się jedynie przejściowe. Wieczorne straty rano zostały w całości odrobione. Dolara można było kupić nawet
po 2,87 zł.

Przygotuj plan rozwoju eksportu i zdobądź rynki zagraniczne – działanie 6.1 POIG – część II

Przedsiębiorcy zainteresowani wejściem na rynki zagraniczne mogą otrzymać dofinansowanie na tego typu działania ze środków europejskich. Przewiduje to działanie 6.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Przypomnijmy – realizacja projektów w ramach działania 6.1 ma charakter dwu etapowy i obejmuje przygotowanie planu rozwoju eksportu (>etap I) oraz jego wdrożenie (etap II).

Spadki na zagranicznych parkietach

W ostatni dzień marca br. giełdy zagraniczne zaliczyły spadki. Pogorszenie się nastrojów zostało zanotowano m.in. w Azji, Paryżu i Londynie.

Przygotuj plan rozwoju eksportu i zdobądź rynki zagraniczne – działanie 6.1 POIG – część I

Twoja firma dobrze prosperuje, jesteś zainteresowany wejściem na rynki zagraniczne? Na dobry początek możesz  otrzymać dofinansowanie na tego typu działania ze środków europejskich. Przewiduje to działanie 6.1. Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Niewielkie zmiany na GPW

Spadek indeksu największych spółek na GPW nie wpłynął na nastroje inwestorów.

Legitymacja do „zaskarżania” uchwał zgromadzeń spółek kapitałowych

Legitymacja czynna do występowania przeciwko spółce kapitałowej z powództwem o uchylenie, stwierdzenie nieważności lub stwierdzenie nieistnienia uchwały jej zgromadzenia stanowi niezwykle doniosły problem, zarówno z praktycznego, jak i z teoretycznego punktu widzenia.

Składka na Fundusz Emerytur Pomostowych

Podstawę wymiaru składki na Fundusz Emerytur Pomostowych stanowi podstawa wymiaru składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe.

ZUS „od ręki” wyda zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek

Po 20 kwietnia przedsiębiorcy w oddziałach ZUS w całej Polsce otrzymają zaświadczenie o niezaleganiu w opłacaniu składek bezpośrednio na sali obsługi klientów.

Przedsiębiorcy nie chcą uczyć zawodu bezrobotnych

Firmy nie przyjmują na praktyki bezrobotnych w ramach przygotowania zawodowego dorosłych, mimo że mogą na ten cel uzyskać środki z urzędu pracy.

REKLAMA