REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak długo trwa ochrona praw autorskich do utworu?

Czas trwania ochrony autorskich praw majątkowych jest różny w różnych krajach świata. Zależy on również od momentu w którym zaczynamy go liczyć, a to związane jest z tym z jakim utworem mamy do czynienia.

Emerytury dla kobiet i mężczyzn po 67. roku życia

Rządowy projekt reformy emerytalnej zakłada stopniowe podwyższanie i zrównanie wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn do 67 lat. Reforma podnosi też wiek emerytalny rolników, sędziów i prokuratorów do 67 lat.

Projekt ustawy dotyczący skutków zatrudniania cudzoziemców zakłóca polski porządek prawny

Projekt ustawy dot. skutków zatrudniania cudzoziemców zawiera rozwiązania, które zakłócają polski porządek prawny - uznali we wtorek posłowie z sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny i skierowali go do dalszych prac w podkomisji ds. rynku pracy.

Sieci handlowe nie powinny działać na zasadzie komisu

Zdaniem ministra rolnictwa Marka Sawickiego sieci handlowe powinny odpowiadać za towar dostarczany przed producentów, a nie działać na zasadzie komisu, nie ponosząc żadnej odpowiedzialności za sprzedawany produkt.

REKLAMA

Kiedy podatnik nie zapłaci VAT od transakcji?

Podatek od towarów i usług, to zobowiązanie obciążające podatników dokonujących czynności podlegających opodatkowaniu. Pomimo, iż większość zawieranych umów sprzedaży oraz świadczonych usług skutkuje koniecznością zapłaty VAT-u, warto pamiętać o dwóch dość istotnych włączeniach. O podatku nie trzeba myśleć gdy przedmiotem zbycia jest przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część a także, gdy czynność jest np. nielegalna.

Przedsiębiorca może opłacać zaliczki kwartalnie

Zostało już tylko kilka dni na poinformowanie fiskusa o wyborze korzystnych, płaconych tylko cztery razy w roku zaliczek na podatek dochodowy – przedsiębiorcy mają na to czas do 20 lutego. Kwartalne rozliczenia z fiskusem pozwalają dłużej obracać firmowymi pieniędzmi.

Jakie mieszkanie w Rodzinie na Swoim?

Zmienione zasady udzielania dofinansowania w ramach Rodziny na Swoim miały zachęcić nabywców do kupowania nowych mieszkań. W dalszym ciągu jednak mieszkańcy wielu województw chętniej wybierają używane lokale z Rodziną na Swoim. W styczniu ok. 60% pieniędzy, pożyczonych w Rodzinie na Swoim, trafiało na rynek wtórny.

Rodzaje lokat – którą wybrać?

Która lokata może przynieść największy zysk i jakie ryzyko się z tym wiąże? Pamiętajmy, że oprocentowanie na zwykłych lokatach bankowych z reguły jest najmniejsze. Przyglądając się poszczególnym lokatom, przeanalizujmy potencjalne korzyści.

REKLAMA

Renta dożywotnia a odwrócony kredyt hipoteczny

Nadużycia, związane z odwróconymi kredytami hipotecznymi, sprawiły, że tematem zainteresowało się Ministerstwo Gospodarki. MG chce, żeby ustawa, regulująca odwrócone kredyty hipoteczne zawierała odrębne przepisy, dotyczące renty dożywotniej i przeniesienia praw własności do nieruchomości. Istnieją bowiem tzw. fundusze hipoteczne, które wzorują się na umowach dożywocia i zarabiają na quasi odwróconych kredytach hipotecznych.

Sposób obliczania składki KRUS (ubezpieczenie zdrowotne rolników) – III kwartał 2012

Składki KRUS 2012. W jaki sposób należy obliczyć składkę na ubezpieczenie społeczne rolników?

Terminy składki KRUS 2012

Terminy składki na ubezpieczenie zdrowotne rolników 2012. Dowiedz się jakie są terminy płatności do KRUS w 2012 roku.

Leasing operacyjny - co to takiego?

Leasing operacyjny dla firm. Dowiedz się na czym polega leasing operacyjny i kto może z niego korzystać.

W CEIDG tysiąc nowych firm dziennie

W Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej rejestruje się już ponad tysiąc firm dziennie. Od lipca w CEIDG pojawiło się ponad 80 tys. podmiotów.

PIT za 2011 rok - najtaniej wyślesz systemem e-deklaracje

Ministerstwo Finansów już kolejny rok zachęca do składnia PIT-ów bezpłatnym systemem www.e-deklaracje.gov.pl. System ten umożliwia łatwe składanie deklaracji podatkowych drogą elektroniczną nie tylko podatnikom, ale także płatnikom. Ci ostatni, zwłaszcza zatrudniający dużą liczbę pracowników, mogą liczyć na istotną oszczędność czasu i pieniędzy. Z takiej możliwości korzysta m.in. Ministerstwo Finansów i administracja skarbowa. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się także na wybór tej formy składania deklaracji podatkowych.

Ponad połowa małych i średnich firm finansuje się z własnych środków

Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce w małym stopniu korzystają z zewnętrznych źródeł finansowania inwestycji, a 52 proc. z nich nie robi tego wcale - wynika z raportu "MŚP pod lupą".

Śląscy przedsiębiorcy uczyli się, jak zmieniać firmę

Skuteczna zmiana w firmie wymaga włączenia w nią załogi i przekonania jej do korzyści płynących ze zmian - wskazują eksperci. Śląscy przedsiębiorcy i menedżerowie, w ramach unijnego projektu, uczyli się, jak skutecznie zmieniać firmę.

Jak zadbać o użyteczność strony internetowej

Internet stał się już najczęściej wybieranym medium, które służy potencjalnym Klientom do wyszukiwania informacji. Niebagatelną rolę odgrywa w tym procesie sposób, w jaki zbudowana jest strona internetowa firmy czy serwisu. Użytkownicy sieci bardzo się niecierpliwią kiedy nie znajdują odpowiedzi na rozwiązanie swojego problemu. Użyteczność strony internetowej to łatwość w posługiwaniu się i wygoda w obsłudze serwisu.

Kiedy przedsiębiorcy nie muszą rejestrować zbiorów danych osobowych?

Przedsiębiorcy, którzy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, przetwarzają dane osobowe muszą m.in. zabezpieczyć je przed utratą oraz dostępem do nich osób nieupoważnionych. Ponadto spoczywa na nich obowiązek zgłoszenia zbioru zawierającego te dane do rejestracji przez GIODO. Od tej zasady istnieją jednak pewne odstępstwa.

Jak wysokie dywidendy wypłacą spółki?

W tym roku można spodziewać się rekordowo wysokiej wartości dywidend, które przyjdzie wypłacić spółkom z udziałem Skarbu Państwa. Niestety jeżeli państwo jest akcjonariuszem w danej spółce, może chcieć zwiększyć swoje przychody, podnosząc podatek. Taka polityka negatywnie odbiłaby się na spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

Formularze informacyjne o kredytach od podszewki

Udostępniając nam oferty kredytów konsumenckich, banki są zobowiązane przygotować specjalne formularze informacyjne. Treść formularzy informacyjnych, towarzyszących kredytom, powinna być ujednolicona zgodnie z wymogami ustawy. To powinno pomóc potencjalnym klientom porównać poszczególne kredyty.

Zlecenie stałe dobrym sposobem na płacenie rachunków

Odkąd banki wprowadziły usługę zlecenia stałego, nie musimy pamiętać o terminach płatności wszystkich rachunków. Zlecenia stałe to pewny sposób na regulację zobowiązań, pod warunkiem, że mamy wystarczające środki na koncie. Warto zaznajomić się ze zleceniami stałymi, jeżeli w równych odstępach czasu dokonujemy przelewów na tę samą kwotę.

Ochrona środowiska w firmie - wizerunek

Ochrona środowiska w firmie może pomóc w budowaniu wizerunku przedsiębiorcy. Dowiedz się w jaki sposób promować działalność dbając o środowisko.

Jak walczyć z zatorami płatniczymi?

Zatory płatnicze są postrzegane jako jedna z głównych przeszkód w rozwoju firm w Polsce. Zatory płatnicze najczęściej pojawiają się w okresach zastoju gospodarczego lub też w warunkach dużej inflacji. Jak walczyć z zatorami płatniczymi?

S24, czyli spółka z o.o. w 24 godziny

Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością można już utworzyć za pośrednictwem Internetu. Nowelizacja Kodeksu Spółek Handlowych weszła w życie 1 stycznia 2012 roku i wprowadziła tzw. tryb S24, którego celem jest przyśpieszenie i ułatwienie rejestracji oraz obniżenie jej kosztów.

Spółka cywilna

Spółka cywilna nadal jest jedną z najpopularniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej. Czym tak na prawdę jest i jakie są zasady jej funkcjonowania?

Reklamacje – jak przyjmować? Poradnik dla sprzedawców Wszechnica Podatkowa

Jesteś sprzedawcą? Zajmujesz się handlem internetowym? Masz własny sklep? Działasz aktywnie na allegro? Mamy idealny poradnik dla Ciebie!

Gąski nie chcą elektrowni jądrowej

Lokalizacja elektrowni jądrowej nadal pod znakiem zapytania. Resort gospodarki zapowiedział, że weźmie pod uwagę referendum w Gąskach.

Obowiązki pracodawcy zmieniającego siedzibę firmy

Zmiana siedziby firmy może wiązać się z obowiązkiem modyfikacji umów o pracę. Jeżeli zatrudnieni nie zgodzą się na taką zmianę, pracodawca może być zmuszony do wręczenia wypowiedzeń zmieniających, a nawet wypłaty odpraw z tytułu zwolnień grupowych.

Rząd chce upowszechniać klauzule społeczne w zamówieniach publicznych

Rząd chce upowszechniać tzw. klauzule społeczne w zamówieniach publicznych. Trwają rozmowy pełnomocnik rządu Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz z Urzędem Zamówień Publiczych, MPiPS i MRR, jak rozwiać obawy zamawiających przed stosowaniem tych klauzul w przetargach.

Kujawsko-Pomorskie: Dotacje badawcze dla przedsiębiorców

Pierwsze umowy z partnerami pilotażowego programu "Voucher badawczy" w regionie kujawsko-pomorskim podpisano w Bydgoszczy. Program ma pomóc w nawiązaniu współpracy biznesu z naukowcami. Został uruchomiony dzięki funduszom unijnym.

Szukanie klientów w internecie mało popularne wśród mikro firm

Zaledwie jedna trzecia mikro firm ogłasza się w internecie, aby pozyskać klientów lub kontrahentów. Jeśli już to robią, to w serwisach branżowych. Drobni przedsiębiorcy sporadycznie korzystają natomiast z serwisów społecznościach, na przykład Facebooka.

Mieszkanie z dopłatą - jak kupić?

Tylko w jednej instytucji kredyty z Rodziną na Swoim i bez dopłaty można zabezpieczyć na tej samej nieruchomości. W żadnym banku nie ma mowy o kredycie z dopłatą na wykończenie i wyposażenie mieszkania. Jednak wcale nie musimy finansować remontu czy prac wykończeniowych kredytem hipotecznym.

Rejestracja zbiorów danych osobowych dla firm

Rejestracja zbiorów danych osobowych w GIODO. Dowiedz się jakie są zasady rejestracji zbiorów danych przez Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych (GIODO).

Praca w HR a wyzwania XXI wieku

Niemal każda firma posiada w swoich strukturach wyodrębnioną komórkę ds. HR – w małych i średnich przedsiębiorstwach zazwyczaj będzie to jedna osoba, natomiast duże firmy i korporacje zatrudniają całe sztaby osób odpowiedzialnych za zarządzanie zasobami ludzkimi. Warto przyjrzeć się, zatem bliżej tej grupie zawodowej.

Co może zaszkodzić kursowi waluty polskiej?

O słabszym kursie waluty rodzimej mogą przesądzić słowa prezesa NBP, który przyznał, że wątpi w trwałe umocnienie złotego. Jednak to postanowienia, związane ze strefą euro, będą miały kluczowe znaczenie dla kursu waluty polskiej.

Giełda znajduje się w fazie odreagowania

Obserwatorzy Giełdy Papierów Wartościowych powinni zauważyć, że tendencje na parkiecie się odwróciły. Do połowy grudnia najlepsze wyniki giełdowe osiągały akcje dużych firm. Teraz duże nadzieje z giełdą mogą wiązać spółki przeceniane do połowy grudnia oraz małe firmy.

Wyższe obciążenia dla samozatrudnionych?

3 mln osób, które prowadzą w Polsce biznes, w tym 1,3 mln samozatrudnionych, może płacić składki emerytalno-rentowe według nowych zasad. Dla większości będzie to oznaczać wyższe obciążenia - informuje "Rzeczpospolita".

Absolwenci nie wiedzą jak pracować

Absolwenci nie są przygotowani do świadczenia pracy. Kwalifikacje kandydatów nie są dostosowane do realiów rynkowych.

Zakład pogrzebowy – reklama

Planujesz otworzyć zakład pogrzebowy? Dowiedz się w jaki sposób skutecznie reklamować usługi pogrzebowe.

Pracodawca może przekazać PIT-11 elektronicznie

Płatnik może przekazać podatnikowi informację PIT-11 za pomocą środków komunikacji elektronicznej, w formie wiadomości elektronicznej z podpisem elektronicznym. 

Samochody przewożące niepełnosprawnych będą zwolnione z e-myta

Minister transportu Sławomir Nowak zapowiedział w czwartek, że samochody wożące osoby niepełnosprawne będą zwolnione z obowiązku płacenia e-myta. Zwolnienie takie ma też dotyczyć samochodów terenowych z przyczepą.

PARP 2012 - harmonogram wsparcia unijnego

Uzyskanie wsparcia unijnego to wyboista droga biurokracji pełna kruczków prawnych. Dlatego niezbędne jest skorzystanie z pomocy specjalistów. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przez cały okres funkcjonowania zapewnia przedsiębiorcom wsparcie swoich specjalistów w pozyskaniu funduszy. Wszystko jednak zaczyna się od pierwszej informacji o możliwości pozyskania takich środków. PARP właśnie ogłosiła harmonogram naboru wniosków o wsparcie unijne, które będzie udzielane w 2012 r.

Do 15 lutego zapłać podatek od firmowej ciężarówki

Ustalenie właściwej kwoty podatku od środków transportowych, których łączna masa przekracza 3,5 tony zależy od przyjętej stawki podatku. Jej wysokość może się wahać, ze względu na lokalny charakter tego podatku. O zapłacie podatku trzeba pamiętać dwa razy w roku – do 15 lutego i 15 września.

Dlaczego opłaca się wziąć kredyt hipoteczny z wkładem własnym?

Z kredytem hipotecznym wiążą się koszty, których jesteśmy w stanie uniknąć, oszczędzając zawczasu. Planując zaciągnięcie kredytu hipotecznego, warto wygospodarować pieniądze na wkład własny. Przyjrzyjmy się kredytom hipotecznym z wkładem własnym wynoszącym 30 proc. i porównajmy koszty kredytowania w przypadku 100 proc. LtV.

Przepadek towaru i grzywna za nielegalny handel na Krupówkach

W piątek zakopiański sąd rejonowy pierwszy raz skazał nielegalnego handlarza z Krupówek na przepadek towaru i grzywnę. To szansa na uporządkowanie nielegalnego handlu ulicznego w Zakopanem - ocenia wiceburmistrz Zakopanego Wojciech Solik.

Dokąd iść po kredyt bez wkładu własnego?

Komisja Nadzoru Finansowego skutecznie wyeliminowała kredyty walutowe. Teraz przyszedł czas, żeby uporać się z kredytami bez wkładu własnego. Sfinansowanie zakupu całego mieszkania kredytem prawdopodobnie stanie się nie lada wyzwaniem.

Czy można zaciągając kredyt konsumencki i skredytować prowizję?

Nowe zasady udzielania kredytów konsumenckich wywołały wiele kontrowersji. Między innymi obawiano się zapisu, który znosił ograniczenie prowizji od kredytu konsumenckiego do 5 proc. Ponadto spłacając przed czasem kredyty konsumenckie o stałym oprocentowaniu, narażamy się na zapłacenie bankowi dodatkowej prowizji.

Zakład pogrzebowy – pomysł na biznes

Decydując się na założenie zakładu pogrzebowego nie musisz ubiegać się o pozwolenie, zezwolenie lub koncesję. Ustawodawca pozostawił przedsiębiorcom swobodę w zakresie podejmowania i prowadzenia działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług pogrzebowych.

Czy cudzoziemiec może założyć spółkę przez Internet?

Od 1 stycznia 2012 roku istnieje możliwość założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością przez Internet. Aby ją założyć należy wypełnić odpowiedni formularz wpisując w nim właściwe dane. Czy cudzoziemiec będzie mógł w taki sposób założyć spółkę?

ZTE Optik – poważniejsze podejście do tematu tabletów?

Firma ZTE dość nieudolnie próbuje wejść na rynek tabletów, opanowany przez takich gigantów jak LG, Samsung czy chociażby Apple. ZTE jest kopciuszkiem w tym towarzystwie, ale kolejne próby wypuszczenia nowych sprzętów są coraz bardziej udane. Tym razem na rynek trafi model Optik. Czy warto zwrócić uwagę na to urządzenie?

REKLAMA