| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > W CEIDG tysiąc nowych firm dziennie

W CEIDG tysiąc nowych firm dziennie

W Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej rejestruje się już ponad tysiąc firm dziennie. Od lipca w CEIDG pojawiło się ponad 80 tys. podmiotów.

CEIDG dla firm

– Od lipca 2011 r. w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) zarejestrowało się ponad 80 tys. przedsiębiorców, w tym roku jest już ich ponad 34 tys. – powiedział wicepremier Pawlak. Dodał, że dziennie powstaje ponad tysiąc nowych firm, a system obsługuje kilkanaście tysięcy transakcji.

Polecamy: CEIDG - vademecum

Oprócz rejestracji firmy, przedsiębiorcy elektronicznie zmieniają, zawieszają lub kończą prowadzenie działalności gospodarczej. – Rejestracja on-line przebiega bardzo sprawnie, cały proces począwszy od wypełnienia wniosku do uzyskania numeru NIP i REGON trwa maksymalnie 48 godzin – podkreślił. Przedsiębiorca może podjąć działalność już w dniu złożenia wniosku.

CEIDG jest poprawiana

– Na bieżąco reagujemy też na sygnały przedsiębiorców i pracowników urzędów gmin, aby poprawić funkcjonalność systemu. Chcemy, aby CEIDG stanowiła uporządkowaną bazę informacji dopasowaną do potrzeb i oczekiwań społeczeństwa – dodał.

Polecamy: Jak wypełnić formularz CEIDG-1?

Od 1 lipca 2011 r. dane przedsiębiorców (osób fizycznych) rejestrowane są w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) którą prowadzi Minister Gospodarki przez portal www.ceidg.gov.pl. Dane dotyczące przedsiębiorców zarejestrowanych przed 1 lipca 2011 r. przenoszone były z gminnych ewidencji działalności gospodarczej do systemu CEIDG do dnia 31 grudnia 2011 r.

Źródło: MG

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Brokerska CDS

CDS działa jako kancelaria doradcza, której misją jest ochrona interesów przewoźników i spedytorów poprzez świadczenie usług w zakresie obsługi ubezpieczeń transportowych (OC przewoźnika, OC spedytora i Cargo) oraz pozasądowej i sądowej obsługi roszczeń i szkód powstałych w transporcie. Świadczymy również usługi związane z zarządzaniem ryzykiem transportowym, a także przeprowadzamy audyty i szkolenia z zakresu prawa przewozowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »