REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Zlecenie stałe dobrym sposobem na płacenie rachunków

Jarosław Sadowski
Główny analityk Expander Advisors
Dzięki zleceniu stałemu nie musimy pamiętać o płaceniu rachunków.
Dzięki zleceniu stałemu nie musimy pamiętać o płaceniu rachunków.

REKLAMA

REKLAMA

Odkąd banki wprowadziły usługę zlecenia stałego, nie musimy pamiętać o terminach płatności wszystkich rachunków. Zlecenia stałe to pewny sposób na regulację zobowiązań, pod warunkiem, że mamy wystarczające środki na koncie. Warto zaznajomić się ze zleceniami stałymi, jeżeli w równych odstępach czasu dokonujemy przelewów na tę samą kwotę.

Wydawanie pieniędzy wielu osobom sprawia przyjemność. Zwłaszcza, jeśli kupują coś, o czym od dawna marzyły. Niestety są też wydatki, które nie należą do przyjemnych. Często zaliczamy do nich comiesięczne rachunki za prąd i czynsz. Mimo to stosunkowo niechętnie korzystamy z usług bankowych, tj. zlecenia stałego czy polecenia zapłaty. Tymczasem dzięki nim możemy uwolnić się od comiesięcznego dyskomfortu, związanego z regulowaniem rachunków.

REKLAMA

REKLAMA

Zlecenie stałe jest bardzo prostą usługą. To nic innego jak przelew, który bank wykona wielokrotnie, zawsze na tą samą kwotę i do tego samego odbiorcy. W dyspozycji określa się również, kiedy takie przelewy mają być wykonywane. Sami decydujemy, czy przelew zawsze będzie wychodził tego samego dnia, czy raz na kilka miesięcy. Możemy też wskazać, kiedy taka usługa ma przestać działać.

Aby zlecenie stałe było realizowane, wystarczy ustanowić je raz, a później tylko pamiętać o tym, aby na koncie znajdowała się wystarczająca kwota. Możemy oczywiście zlecić kilka stałych przelewów, aby opłacić różne rachunki.

Dowiedz się także: Jak poznać swoją historię kredytową w BIK-u?

Jedynym ograniczeniem zlecenia stałego jest cykliczność przelewów. Za pomocą odpowiedniej dyspozycji jesteśmy w stanie dokonywać wyłącznie takich płatności, których kwota nie zmienia się w czasie i które odbywają się regularnie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Jeśli chodzi o płatności, których kwoty się zmieniają np. opłata rachunków telefonicznych lub zapłata rachunków, które przychodzą nieregularnie to należy skorzystać z usługi polecenia przelewu. Polega ona na tym, że bank będzie przelewał z naszego konta pieniądze wskazanej przez nas firmie (np. operatorowi komórkowemu), wtedy gdy ta prześle do banku informację o wysokości wystawionego rachunku.

Polecamy serwis: Inwestycje

REKLAMA

Ta usługa jest więc również bardzo wygodna. Wielu klientów banków podchodzi jednak do niej z pewną rezerwą. Obawiają się bowiem sytuacji, że firma, otrzymująca pieniądze w ten sposób, może zawyżać kwoty do zapłaty. Takie zagrożenie zostało jednak wyeliminowane.

Funkcjonuje zabezpieczenie transakcji, które polega na tym, że klient może złościć w banku polecenie zwrotu środków. Wtedy przelew jest anulowany i pieniądze wracają na konto. Gdyby ktoś chciał nas oszukać, to w ten sposób można łatwo odzyskać swoje pieniądze.

Banki oferują również inne usługi, które mogą ułatwić nasze życie lub pozwolić zaoszczędzić czas i pieniądze. Warto sprawdzić, co poszczególne instytucje mają do zaoferowania. Pamiętajmy jednak, że czasem banki pobierają opłaty za rezygnację ze zleceń stałych.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

REKLAMA

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

REKLAMA

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA