reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Start-up i pierwsze konto bankowe dla firmy

Start-up i pierwsze konto bankowe dla firmy

Zanim dowiemy się czegoś więcej o koncie bankowym dla firmy, powinniśmy przemyśleć to, do czego rachunek będzie wykorzystywany. Eksperci finansowi przyjrzeli się kontom bankowym dla początkujących przedsiębiorców. Oferta kont bankowych dla start-upów jest bogata.

Z pewnością każda osoba, zakładająca działalność gospodarczą, dokonuje wyboru banku według innego „klucza”: zakłada rachunek firmowy w instytucji, prowadzącej jej konto osobiste, korzysta z podpowiedzi znajomych, mających własne firmy, czy wreszcie idzie tam, skąd przysłano jej ofertę pocztą. Decyzję o wyborze rachunku podejmuje ten, kto ma już REGON i wpis do ewidencji podmiotów gospodarczych.

Poszukajmy najtańszego konta dla tzw. start-upu, czyli przedsiębiorcy, który dopiero rozpoczyna działalność i nie chce niepotrzebnie mnożyć kosztów (co zresztą jest cnotą w całym okresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej).

Założenia, na podstawie których analitycy finansowi dokonali wyboru, były następujące: klient to przedsiębiorca, który właśnie rozpoczyna działalność, wysokość salda na jego rachunku wynosi 5 000 zł. Korzystając z bankowości internetowej, wykonuje miesięcznie 3 przelewy do ZUS, 2 do Urzędu Skarbowego i 10 przelewów zewnętrznych. Nasz klient korzysta też z bankomatów – zarówno tych, należących do sieci „swojego” banku (2 wypłaty miesięcznie po 1 000 zł każda), jak i urządzeń „obcych” (4 wypłaty miesięcznie w łącznej wysokości 1 000 zł). Zobaczmy, która z ofert bankowych będzie dla niego najkorzystniejsza!

Sprawdź oferty kredytów gotówkowych i wybierz najlepszy!

Które banki kuszą tanimi ofertami?

Nie powinno chyba nikogo dziwić, że na pierwszym miejscu ex eaquo znalazły się banki, kojarzone z obsługą małych i średnich firm: Meritum Bank i Idea Bank.

Nasz przedsiębiorca, decydując się na Meritum Bank, mógłby skorzystać z Pakietu Meritum Bez Granic, który zawiera m.in. rachunek bieżący w PLN, rachunki pomocnicze (ich liczba może być dowolna) w złotych lub w walutach wymienialnych, karty debetowe do rachunku, system bankowości elektronicznej czy bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski.

Korzystanie z tego pakietu jest bezpłatne pod warunkiem, że nasz przedsiębiorca dokona w ciągu miesiąca transakcji bezgotówkowych kartą na kwotę min. 200 zł. W przeciwnym razie miesięczna opłata za kartę płatniczą wyniesie 2 zł. Warunek ten nie jest jednak trudny do spełnienia – przy obecnych cenach paliwa koszt jednego tankowania „do pełna” przekracza zaproponowaną kwotę.

Idea Bank z kolei proponuje „młodym” przedsiębiorcom konto Firma to ja. Korzystanie z niego jest absolutnie bezpłatne. Dodatkowo do końca stycznia, w ramach rachunku można było założyć 3-miesięczną lokatę, oprocentowaną w wysokości aż 12% w skali roku!

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Konta bankowe dla start-upów nie są drogie.
Konta bankowe dla start-upów nie są drogie.

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Gekko Taxens

Jesteśmy zespołem konsultantów biznesowych, czołowych ekspertów w swoich dziedzinach. Specjalizujemy się w kompleksowym doradztwie podatkowym, prawnym oraz consultingu operacyjnym.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama