| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Jak sfinansować urlop i zaoszczędzić pieniądze?

Jak sfinansować urlop i zaoszczędzić pieniądze?

Wyjazd na urlop i wyprawienie świąt często stanowią znaczy uszczerbek dla naszego portfela, toteż zdobycie dodatkowego finansowania niekiedy staje się koniecznością. Do którego banku udać się po finansowanie, aby dostać pożyczkę jeszcze tego samego dnia? Dlaczego zakupu waluty nie warto finansować w banku?

Kantor przyjazny dla portfela

Po świętach sezon narciarski zwykle rusza pełna parą. Jednak brak śniegu powoduje, że w tym roku część osób jest zmuszona szusować za granicą. Niestety wysoki kurs euro sprawia, że taki wyjazd nie należy do najtańszych. Amatorzy śnieżnego szaleństwa szukają więc sposobów na obniżenie kosztów swojego wyjazdu.

Bezpieczna karta płatnicza

Jednym z nich jest unikanie korzystania z karty płatniczej i kupienie potrzebnej waluty w kantorze. Tam kursy są bowiem korzystniejsze niż w bankach. Za każdy 1000 zł w kantorze otrzymamy o ok. 5,21 euro więcej niż w banku. W przypadku osób, które nie korzystają z biura podróży, lecz same regulują wszystkie koszty w euro, takie rozwiązanie może przynieść nawet około 100 zł oszczędności.

Eksperci ostrzegają jednak, że zabierając ze sobą dużą ilość euro w gotówce, narażamy się na kradzieże. Tymczasem osoby, które zamierzają korzystać z karty, mogą czuć się bezpiecznie, gdyż nawet jeśli złodziej ukradnie im portfel, to nie wypłaci pieniędzy, jeśli nie będzie znał PIN-u.

Dodatkowo, nawet jeśli uda mu się w jakiś sposób jej użyć, to odpowiedzialność posiadacza karty jest ustawowo ograniczona do kwoty 150 euro. W praktyce banki zwracają klientom wszystkie utracone pieniądze. Warunkiem ich odzyskania jest to, że klient nie może ułatwiać dokonania kradzieży, np. poprzez zapisanie PIN-u na karcie.

Dobrym rozwiązaniem okazuje się też zabranie ze sobą większej ilości kart, żeby nie nosić ich razem. Jeśli jednak za granicą stracimy całą gotówkę i wszystkie karty to nadal możemy liczyć na pomoc.

Dowiedz się także: Ile wyniesie twoja zdolność kredytowa w 2012 roku?

W przypadku utraty karty kredytowej za granicą można dokonać tzw. awaryjnej wypłaty gotówki lub skorzystać z pilnej wymiany karty. Nie ma tu znaczenia, że w danym kraju nie znajdziemy placówki naszego banku. Tą usługę świadczą bowiem organizacje płatnicze (np. Visa, MasterCard).

Polecamy serwis: Kredyty

Ekspresowa pożyczka na wymarzony urlop

Święta zwykle kojarzą się z radością. Bywa jednak, że przynoszą także stresowe sytuacje. Świąteczne wydatki mogą pochłonąć większość salda na naszym koncie. Wtedy ratunkiem pozostaje pożyczka.

Tu pojawia się jednak kolejny problem – pieniądze są potrzebne szybko. Nie możemy sobie pozwolić na kilka dni oczekiwania na decyzję banku. W takiej sytuacji często szukamy instytucji, która w reklamach podaje, że udziela kredytu w kilkanaście minut. Niestety nie jest to dobre rozwiązanie.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Impel Facility Services spółka z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »