reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Jaką zniżkę na paliwo zaproponuje ci bank?

Jaką zniżkę na paliwo zaproponuje ci bank?

Bankom zależy na pozyskaniu nowych klientów, dlatego w zamian za otwarcie rachunku proponują zniżki na benzynę lub zakupy. Dzięki hojności niektórych banków jesteśmy w stanie zaoszczędzić na paliwie nawet 160 zł w skali roku. W nielicznych bankach odzyskamy nawet 30 zł miesięcznie poniesionych wydatków.

Polacy potrafią zrobić wiele, żeby kupić tańsze paliwo. Nierzadko jeżdżą do stacji na drugim końcu miasta, aby zaoszczędzić 10 groszy na litrze. Tą tendencję zauważyły banki i oferując zniżki na paliwo, próbują skłonić kierowców do skorzystania z ich propozycji.

Wysokość rabatu nie jest oczywiście bardzo wysoka – nie przekracza 5%. Przy obecnych cenach paliwa daje to oszczędność nawet 27 groszy na litrze. Tankując 50 l miesięcznie, w ciągu roku można zaoszczędzić w ten sposób ok. 160 zł.

Obecnie najwyższą zniżkę na paliwo – 5% – przyznają mBank, Multibank i BGŻ. W dwóch pierwszych w ramach promocji można z takiej zniżki korzystać przez rok. Banki te ograniczyły jednak maksymalną kwotę uzyskanych oszczędności do 30 zł miesięcznie. Niestety oferta jest dostępna tylko dla tych, którzy ubezpieczą samochód (OC lub OC+AC) za pośrednictwem tych instytucji. Dodatkowo promocja jest skierowana jedynie do nowych klientów.

Dowiedz się również: Które banki oferują dostęp do konta przez telefon?

Zniżkę otrzymają jedynie ci, którzy w ciągu ostatnich 10 miesięcy nie korzystali z ubezpieczeń samochodowych w danym banku. Aby otrzymać rabat, uczestnik promocji musi także zapewnić comiesięczny wpływ na konto kwoty nie mniejszej niż 1 000 zł.

Również 5% zniżki można otrzymać w BGŻ. W tym przypadku promocja jest związana z kartą kredytową. Co ważne, ten rabat obowiązuje nie tylko na stacjach benzynowych, ale także w części sklepów, np. marketach z żywnością, aptekach czy restauracjach.

Teoretycznie korzyści są więc jeszcze większe niż w mBanku czy Multibanku. Maksymalna kwota zniżek została jednak ograniczona. Do końca promocji, czyli  do 31 marca 2012 r., nie możne ona przekroczyć 250 zł. Wadą oferty jest to, że okres jej trwania kończy się za nieco ponad 3 miesiące. Tymczasem w opisanej wcześniej ofercie zniżki działają przez rok.

Polecamy serwis: Inwestycje

Atrakcyjną zniżkę – 4% – można otrzymać, korzystając z „Konta zarabiającego” w Meritum Banku. W tym przypadku dotyczy ona wyłącznie zakupu paliwa. Łagodne są jednak warunki otrzymania rabatu. Wystarczy otwarcie wspomnianego konta i zapewnienie comiesięcznych wpływów w wysokości co najmniej 1 500 zł. Nie trzeba więc posiadać zdolności kredytowej, jak w BGŻ, ani przenosić ubezpieczenia samochodu. Także w tym przypadku obowiązuje limit maksymalnej sumy zniżek w wysokości 30 zł miesięcznie.

Od 1 do 4% rabatu mogą otrzymać klienci Toyota Banku. Podobnie jak w BGŻ, warunkiem jest skorzystanie z karty kredytowej. Również w tym przypadku zniżka nie dotyczy wyłącznie zakupów paliwa, ale większości zakupów, dokonywanych kartą. Problem polega jednak na tym, że na najwyższy rabat (4%) mogą liczyć tylko zamożni klienci, dysponujących oszczędnościami w kwocie 90 tys. zł i mogący zapewnić stały wpływ na konto w wysokości 3 500 zł.

Zniżki w wysokości od 0,5% do 3% możemy znaleźć też w innych bankach. Szukając dla siebie najlepszej oferty, warto jednak pamiętać, że nie sama wysokość rabatu jest istotna. Najważniejsze jest to, ile otrzymujemy od banku po uwzględnieniu kosztów korzystania z karty czy rachunku, potrzebnego do uzyskania zniżki.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Ekspert:

Jarosław Sadowski

Analityk Expandera, ekspert w dziedzinie produktów bankowych i funduszy inwestycyjnych.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Banki starają się przyciągnąć nowych klientów zniżkami na paliwo i zakupy.  Fot. Fotolia
Banki starają się przyciągnąć nowych klientów zniżkami na paliwo i zakupy. Fot. Fotolia

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Gawrońska-Juzefowicz

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama