| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Tanie zakupy > Które banki oddadzą pieniądze za zakupy dokonane kartą kredytową?

Które banki oddadzą pieniądze za zakupy dokonane kartą kredytową?

Żeby zaoszczędzić na świątecznych zakupach, warto sprawdzić, jaką kwotę odda nam bank, jeżeli zapłacimy kartą kredytową. Zakup produktów z konkretnej branży może pozwolić nam odzyskać nawet 5% wydanych środków. Z jakimi zakupami możemy liczyć na zwrot poniesionych wydatków?

Zwiększone wydatki przed świętami stają się impulsem do poszukiwania sposobu na obniżenie kosztów zakupów. Zaczynamy więc wybierać sklepy, w których jest taniej. W poszukiwaniu oszczędności warto jednak zwrócić uwagę nie tylko na to, gdzie kupujemy, lecz także to, czym płacimy. Część banków oddaje bowiem klientom od 0,5% do nawet 5% pieniędzy, wydanych kartą kredytową.

Najwyższą stawkę takich zwrotów, czyli 5% wartości płatności, można uzyskać, korzystając z karty kredytowej banku BGŻ lub Banku Millennium. W przypadku karty BGŻ trzeba jednak zaznaczyć, że tak wysoka stawka będzie obowiązywała jedynie w okresie  promocji, czyli do końca marca 2012 r. Później spadnie do 1%. Tymczasem posiadacze karty „Impresja” w Banku Millennium z tego przywileju mogą korzystać bezterminowo.

Zarówno BGŻ, jak i Millennium ograniczyły jednak maksymalną kwotę  zwrotów. W Millennium wynosi ona 760 zł w roku kalendarzowym. Oznacza to, że od stycznia ponownie będziemy mieli do dyspozycji nowy limit. Tymczasem w BGŻ  maksymalna kwota, jaką można otrzymać, wynosi 250 zł. Dodatkowo limit ten obowiązuje do końca marca 2012 r.

Przeczytaj również: Czy karta affinity to dobre rozwiązanie dla filantropa?

Zaletą oferty BGŻ jest jednak większa dostępność sklepów, w których można dokonać zakupu ze zniżką. Nie są to bowiem wybrane marki, lecz całe branże – markety z żywnością, artykułami dla zdrowia i urody, dla dzieci, salony z autami, oferujące podróże, rozrywkę, sport i prestiż.

W Millennium wygląda to mniej korzystnie. Otrzymamy od banku pieniądze, jeżeli dokonamy zakupu w sklepie jednego z partnerów programu. Są wśród nich co prawda tak znane marki, jak Carrefour, Piotr i Paweł, Zara, Apart, Sephora, Empik czy Smyk, trzeba jednak pamiętać, w jakich miejscach otrzymamy zwrot, a w jakich nie.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Części wydatków oddają posiadaczom kart kredytowych również Toyota Bank, Bank BPH, Bank Pocztowy, Polbank i Alior Bank. W ich przypadku stawki zwrotów są jednak znacznie mniejsze niż w bankach, opisanych wcześniej.

Jedynie w Toyota Banku można otrzymać aż 4%. Ta opcja jest jednak dostępna jedynie dla zamożnych klientów, dysponujących oszczędnościami w kwocie 90 tys. zł i mogących zapewnić stały wpływ na konto w wysokości 3 500 zł.

Zaletą pozostałych ofert jest to, że dotyczą niemal wszystkich dokonanych płatności. Nie wprowadzono tu ograniczenia, dotyczącego branży czy marki. Dodatkowo w Alior Banki nie ustanowiono też maksymalnego limitu zwrotów. W przypadku bardzo dużych zakupów to jego karta może więc przynieść największe korzyści.

Czytaj także

Ekspert:

Jarosław Sadowski

Analityk Expandera, ekspert w dziedzinie produktów bankowych i funduszy inwestycyjnych.

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Płacąc kartą kredytową, możemy odzyskać część pieniędzy za zakupione produkty.
Płacąc kartą kredytową, możemy odzyskać część pieniędzy za zakupione produkty.

VAT 2020. Komentarz199.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Adrianna Lewandowska, MBA

Założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, doradca rodzin biznesowych, właścicielka firmy doradczej Lewandowska & Partnerzy.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »