| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Oszczędzanie > Którą ofertę sprzedaży ekologicznej energii wybrać dla firmy?

Którą ofertę sprzedaży ekologicznej energii wybrać dla firmy?

Obecnie ekologia jest modna, co przekłada się na ilość klientów, którzy wybierają usługi firm, dbających o środowisko naturalne. Jakie taryfy ekologiczne mają do zaproponowania krajowi dostawcy prądu? Eksperci podkreślają, że zielona energia podnosi prestiż firmy, pogłębia zaufanie klientów, ale także może zagwarantować stałe, a nawet niższe koszty energii.

Jednym z producentów, który posiada w swojej ofercie zieloną energię, jest TAURON Polska Energia. W ramach promocji dla firm, rozliczanych w następujących grupach taryfowych C11, C12a, C12b, C21, C22a lub C22b, dostępny jest produkt TAURON EKO. Na czym polega atrakcyjność tej oferty? Energia w takim wariancie jest o co najmniej 10 procent tańsza aż do końca 2012 roku. Nie dość, że zapłacimy mniej za prąd, to jeszcze grupa TAURON Sprzedaż Sp. z o. o. z każdej 1MWh energii elektrycznej, zużytej w ramach promocji, przeznacza złotówkę na sadzenie drzew. Dzięki temu możemy w łatwy sposób wesprzeć środowisko naturalne. Aby cieszyć się tańszą energią, trzeba się spieszyć. Promocja trwa jedynie do 31 marca br.

Godna odnotowania jest jeszcze jedna oferta, TAURON EKO Premium, która przeznaczona została dla najbardziej wymagających klientów. Ci, którzy zdecydują się na tę opcję, jako jedyni w Polsce otrzymają prawo do umieszczenia prestiżowego znaku gwarancji ekologicznej Polskiego Towarzystwa Certyfikacji Energii oraz loga TAURON Eko Premium na swoich produktach i materiałach promocyjnych.

Tania energia dla firm. Obniż rachunki za prąd. Sprawdź nas!

TAURON EKO Premium oferuje energię, produkowaną głównie w elektrowniach wodnych, pozyskiwaną w 100 proc. z odnawialnych źródeł. Jej proces wytwarzania jest ściśle kontrolowany przez PTCE. W związku z pochodzeniem energii, jej podlegająca sprzedaży ilość jest ograniczona, a warunki umowy – uzgadniane indywidualnie z każdym klientem.

Kolejną ofertę dla klientów biznesowych przygotował Vattenfall. W proponowanym przez niego produkcie Zielonym, reklamowanym hasłem: „2 razy więcej energii, zużywanej przez Twoją firmę, pochodzi ze źródeł odnawialnych”, do 30 września 2012 r. klienci biznesowi mogą liczyć na gwarancję stałej ceny bez podatku VAT. Propozycja skierowana jest do wszystkich przedsiębiorców spoza regionu Górnego Śląska. Dla dużych firm, zużywających rocznie powyżej 20 MWh, przewidziano indywidualne warunki umowy. Wszyscy klienci biznesowi otrzymują Certyfikat Ekologicznego Klienta. Trzeba jednak mieć na uwadze, iż oferta Vattenfall’a przewiduje opłatę miesięczną za obsługę każdego licznika, zasilanego niskim napięciem w taryfie: C11, C12a, C12b, C13, G11, G11e, G12, G12e,G11k i G12k. Poza tym, ceny prądu nie zawierają kosztów dystrybucji. Na całkowite koszty składają się suma kosztu energii i kosztu jej transferu przez lokalnego dystrybutora.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Wachowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »