| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Karty kredytowe > Wybór karty kredytowej > W którym banku wyrobić kartę kredytową?

W którym banku wyrobić kartę kredytową?

Właściwie dobrana karta kredytowa niekoniecznie musi być wyrobiona tam, gdzie posiadamy konto. Dzięki nowej karcie kredytowej można zaoszczędzić pieniądze, a nawet zarobić. Przedstawiamy zestawienie kart kredytowych, znajdujących się w ofercie dziesięciu największych polskich banków.

Karta kredytowa z jednej strony ułatwia dostęp do dodatkowych środków, które nieraz mogą poratować albo pomóc, gdy nadarzy się okazja, ale i ryzyko –to jeden z łatwiejszych sposobów na popadnięcie w długi. Wystarczy, że damy się skusić na spłacanie tylko minimalnego zadłużenia miesięcznie, a droga do spirali zadłużenia stanie przed nami otworem. Jednak przy mądrym użytkowaniu na niektórych kartach jesteśmy w stanie zarobić, pod warunkiem korzystania z programów partnerskich, rabatów i zniżek.

Kryteria porównania

Eksperci porównali karty kredytowe, wydawane przez 10 największych polskich banków. Instytucje do rankingu wybrali, korzystając z badania, przeprowadzonego przez miesięcznik „Bank” w 2010 roku. Trzecie miejsce w zestawieniu zajął BRE Bank SA – właściciel bankowości detalicznej mBank oraz MultiBank. W rankingu uwzględniono  ofertę mBanku – jako marki lepiej rozpoznawalnej i bardziej zadomowionej na rynku.

Na rynku istnieje wiele rodzajów kart kredytowych. Pośród nich można wyróżnić: karty klasyczne/standardowe, srebrne, złote, platynowe, prestiżowe i partnerskie. Mając na uwadze ilość ofert na rynku, ich skomplikowanie (np. pod względem rabatów i zróżnicowania poszczególnych propozycji) oraz różne wymagania finansowe, stawiane osobom zainteresowanym kartą kredytową, eksperci uznali, że najwłaściwszym porównaniem będzie zestawienie kart standardowych.

Mają one wprawdzie niski limit, ale są dostępne dla dosyć dużej grupy klientów. W jednym tylko przypadku – Banku Zachodniego WBK –wzięto pod uwagę kartę srebrną. Bank ten oferuje bowiem tylko karty od srebrnych wzwyż, w dodatku karta, którą uwzględniono w zestawieniu, może być przyznana nawet od 650 zł przychodu miesięcznie.

Interesuje Cię karta kredytowa? Nie musisz więcej szukać!

Czynniki decydujące o wyborze karty

W zestawieniu ukazaliśmy tylko najistotniejsze informacje – które mają najważniejszy wpływ na wybór karty kredytowej:

  • Oprocentowanie oraz RRSO
  • Miesięczny bądź roczny koszt
  • Maksymalny limit
  • Okres bezodsetkowy (czyli taki, w którym możemy spłacić zadłużenie bez odsetek)

Oczywiście to nie wszystkie czynniki, które mają istotny wpływ na wybór karty. Dla niektórych istotna okazuje się kwestia dodatkowych zniżek czy rabatów, jakie uzyskaliby, płacąc za pomocą plastiku. Należy odnotować, że sposobów na dostanie zniżek jest wiele, jednak w przypadku tego zestawienia nie stanowiły one decydującego czynnika.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Sponsorowany

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Helpdesk Kadrowy Sp. z o.o.

Outsourcing kadr i płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »