| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Tanie zakupy > Jak zrobić tanie zakupy z bankiem?

Jak zrobić tanie zakupy z bankiem?

Na zakupach możemy oszczędzać, jeżeli założymy odpowiednie konto i będziemy płacić kartą. Co miesiąc mamy szansę odzyskać 1 – 3% wartości zakupów. Zakup towaru i płatność bezgotówkowa często niosą ze sobą dodatkowe korzyści dla posiadaczy kart debetowych.

Banki zaostrzają konkurencję na polu programów rabatowych i specjalnych bonusów, jakie dołączają do swoich produktów. Ostatnio Credit Agricole (dawny Lukas Bank) rozpoczął poszerzanie oferty swojego programu. Dotychczas możemy w nim skorzystać ze zniżek w 4 000 placówek. Tymczasem docelowo ma on obsługiwać aż 10 000 punktów i stworzyć największy tego typu program w Polsce.

Podobne programy prowadzi wiele innych banków, np. mBank i BPH. W ofercie znajdziemy zarówno zniżki na pokoje w hotelach, wynajem samochodu osobowego, jak i rabat na ciuchy w najlepszych markowych sklepach w kraju.

Szeroki wybór kart kredytowych – od kilka banków w jednym miejscu!

Paliwo z Meritum

Meritum Bank proponuje swoim klientom Konto Zarabiające, charakteryzujące się darmowym prowadzeniem rachunku, darmowymi wypłatami z bankomatów w Polsce i przelewami internetowymi. Do tego bank dodaje 4% zwrotu wydatków na paliwo (maksymalnie do 30 zł miesięcznie). Jak to wygląda?

Załóżmy, że za litr płacimy 5,50 zł. Tankujemy cały bak – 50 litrów. I tak dwa razy w miesiącu. Rocznie oszczędzamy 264 zł. Maksymalnie w ciągu roku możemy otrzymać zwrot 360 zł. Jak to się przełoży na nasze realia? Możemy to sprawdzić przy pomocy kalkulatora na stronie Konta Zarabiającego w witrynie Meritum Banku.

Zakup biletów z Citi Handlowym

Miejska Karta Płatnicza Citibanku to niezwykła oferta na polskim rynku. Łączy w sobie cechy karty debetowej (lub kredytowej) i karty miejskiej. Mogą z niej korzystać mieszkańcy Warszawy, Wrocławia i Trójmiasta.

W stolicy z kartą bilet kosztuje nas o 10% mniej, a w przypadku posiadania dodatkowej karty kredytowej (Miejskiej Karty Kredytowej) 20% mniej. Do tego otrzymamy zwrot 1% transakcji za wszelkie kupione bilety, jeśli zapłacimy za nie Miejską Kartą Kredytową. We Wrocławiu i Trójmieście możemy liczyć „tylko” na 10% zniżki.

Nie możesz się zdecydować jaką kartę wybrać? Sprawdź porównanie 45 ofert!

Zwrot części wydatków

BZ WBK i Bank Millennium przy wystarczająco wysokich wydatkach oferują swoim klientom zwrot części kwot, wydanych przy pomocy karty debetowej. BZ WBK proponują osobom, używające karty Visa Wydajesz&Zarabiasz, wydanej do konta o tej samej nazwie, „powrót” 1% wydatków, zaś Bank Millennium zwraca aż 3% wydatków, dokonanych kartą, wydaną do Dobrego Konta. W jego przypadku, do naszego portfela może „powrócić” nawet do 50 zł miesięcznie.

Oferta na miarę oczekiwań

Jeśli zamierzasz korzystać z bogatej oferty rabatowej, zorientuj się, czego tak naprawdę potrzebujesz. Być może, jeśli jest to jedna z przyczyn zmiany rachunku osobistego, warto przyjrzeć się, z czego będziesz naprawdę korzystał. Jeśli dużo podróżujesz samochodem i narzekasz na ceny paliwa, warto zastanowić się nad propozycją Meritum. Korzystasz w stolicy z karty miejskiej – może warto przemyśleć ofertę Citi Handlowego? Zapoznaj się również z aktualnym porównaniem rachunków osobistych pod względem opłat i prowizji za ich prowadzenie – z pewnością pozwoli Ci to uniknąć kosztownych niespodzianek i pozwoli oszczędzać pieniądze dzięki tańszym zakupom.

Eksperci TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Jolanta Malak

Regionalna dyrektor Fortinet w Polsce

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »