reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Budżet Domowy > Bank > Najlepsze konta firmowe z tanimi przelewami za granicę

Najlepsze konta firmowe z tanimi przelewami za granicę

Zakładając konto firmowe, warto wziąć pod uwagę to, jakiego rodzaju transakcje są dla nas niezbędne. Z kont firmowych będą wychodziły przelewy do ZUS i Urzędu Skarbowego, czasem również za granicę. Przyjrzyjmy się kontom firmowym dla firm o zasięgu europejskim.

Poszukajmy najlepszego (w tym przypadku najtańszego) konta dla przedsiębiorcy, który w swojej działalności nie ogranicza się tylko do współpracy z kontrahentami na terenie Polski, ale dokonuje też rozliczeń z osobami, prowadzącymi działalność w krajach Unii Europejskiej.

Nasz biznesman prowadzi działalność od 12 miesięcy, saldo na jego rachunku wynosi 20 000 zł. Miesięcznie wykonuje: 3 przelewy do ZUS, 2 do Urzędu Skarbowego, 20 przelewów zewnętrznych (przy pomocy bankowości internetowej) i 3 przelewy SEPA (na kwotę 5 000 zł). Nasz klient korzysta też z bankomatów – zarówno tych z sieci „swojego” banku (za ich pośrednictwem dokonuje w miesiącu 2 wypłat po 1 000 zł każda), jak i z urządzeń „obcych” (4 wypłaty miesięcznie na taką samą kwotę). Zobaczmy, który bank zaproponuje naszemu bohaterowi najtańsze konto firmowe.

Ponad 30 zł miesięcznie kosztuje konto dla firmy o zasięgu międzynarodowym

Najwyższy stopień podium zdobył Pakiet Meritum Waluty z oferty Meritum Banku. Rachunek osobisty w tej instytucji reklamował Maciej Maleńczuk. Bank znany jest m.in. z korzystnie oprocentowanych lokat terminowych z dzienną kapitalizacją odsetek. Zwycięskie Meritum Waluty to pakiet usług bankowych, zawierający m.in. rachunek bieżący w PLN, rachunki pomocnicze (ich liczba może być dowolna) w złotych lub w walutach wymienialnych, karty debetowe do rachunku, system bankowości elektronicznej czy bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski. Miesięczny koszt, jaki poniósłby nasz przedsiębiorca, decydując się na usługi Meritum Banku, wynosi 33,80 zł, co rocznie daje 405,60 zł.

Szukasz oszczędności w firmie? Obniż ceny rachunków za prąd nawet o 20%!

Przeszło 600 zł w skali roku zapłaci wspólnota mieszkaniowa

Na drugim miejscu znalazł się FM Bank i jego Rachunek bieżący, a na trzecim – Bank Pocztowy i Pocztowy Biznes Pakiet.

FM Bank to kolejna (po Meritum Banku) instytucja, specjalizująca się w obsłudze małych firm i klientów indywidualnych. Nasz przedsiębiorca, korzystając z oferty FM Banku, miesięcznie zapłaciłby 40 zł, co odpowiada 480 zł rocznie.

Bank Pocztowy z kolei, to jedyny w czołówce zestawienia reprezentant banków uniwersalnych, posiadających w swojej ofercie usługi nie tylko dla klientów indywidualnych i małych firm, ale także dla wspólnot mieszkaniowych. W ofercie Banku Pocztowego nie ma przelewów w systemie SEPA. Z możliwości rozliczeń zagranicznych, proponowanych przez tę instytucję, można wybrać system EUROELIXIR. Korzystanie z usług Banku Pocztowego uszczupliłoby budżet firmy naszego klienta o 55 zł, czyli o 660 zł w skali roku.

Polecamy serwis: Inwestycje

Czy warto się śpieszyć?

Usługi dla małych firm oferują praktycznie wszystkie banki, działające w Polsce. Mało tego, w ofercie niektórych spośród nich (jak np. Meritum Banku czy PKO BP) znajdują się pakiety usług, dostosowanych do potrzeb przedsiębiorcy. Wybór zatem nie jest łatwy.

Wybierając bank, z którym podpiszemy umowę prowadzenia rachunku firmowego czy kredytu, nie powinniśmy się spieszyć. Roczne koszty, związane z korzystaniem z usług bankowych, jakie poniósłby nasz klient, wynoszą od 405,60 zł u zwycięzcy rankingu do 3 216 zł w Alior Banku, zajmującym ostatnią pozycję. O koncie firmowym można pomyśleć na spokojnie, a zaoszczędzone 3 000 zł w skali roku – przeznaczyć na inwestycję w firmę.

Eksperci TotalMoney.pl

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Wybór konta firmowego nie jest prosty. Fot. Fotolia
Wybór konta firmowego nie jest prosty. Fot. Fotolia

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń - wydanie cyfrowe (eMP)696.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Eco Carport

Producent i dystrybutor wiat z drewna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama