REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jakie błędy popełniamy konstruując kreatywne CV?

Kreatywne CV szturmem podbija rynek pracy – przez co decyduje się na nie coraz większa liczba kandydatów. Jaka jest granica między kreatywnym CV, a CV nie spełniającym swego podstawowego zadania?

Ulga podatkowa dla przedsiębiorców, którzy zainwestują w firmę

Przedsiębiorcy, którzy inwestują w rozwój swojej firmy mogliby odliczyć poniesione wydatki od podstawy opodatkowania – m.in. takie rozwiązanie zawiera złożony w Sejmie przez posłów PiS projekt nowej ustawy o podatku dochodowym. Można byłoby odliczyć kwotę stanowiącą maksymalnie 50% dochodów. Ulga nie byłaby dostępna dla osób rozliczających się podatkiem liniowym.

Rząd przyjął ustawę dotyczącą płatności dla podwykonawców

Rząd przyjął ustawę, która ma zabezpieczyć interesy podwykonawców pracujących przy kontraktach na roboty budowlane realizowane w ramach udzielanych przez GDDKiA zamówień publicznych. Chodzi szczególnie o firmy, które nie otrzymały zapłaty za swoją pracę.

Aplikacje OCR pozwolą opanować "papierologię" w firmie

Coraz więcej firm deklaruje korzystanie z systemów elektronicznej wymiany dokumentów. Całkowite przejście z dokumentów papierowych na formę elektroniczną jest jednak pozorne, gdyż w rzeczywistości papier cały czas jest w obiegu. Pisma, oferty, akty, decyzje, wnioski, faksy itd. są przepisywane i na ich podstawie tworzone są nowe teksty. Aplikacje do optycznego rozpoznawania pisma pomagają uprościć tę pracę.

REKLAMA

Przedsiębiorcy wolą płacić niższe podatki niż korzystać z ulg

70% przedsiębiorców nie korzysta z takich preferencji podatkowych, jak wspólne rozliczenie z małżonkiem lub samotnie wychowywanym dzieckiem. Zaledwie jedna trzecia prowadzących działalność uwzględniła w zeznaniu za 2011 r. ulgi podatkowe, wśród których najpopularniejsze były internetowa i prorodzinna.

Kiedy można udzielić zamówienie publiczne w trybie z wolnej ręki?

Zamówienie z wolnej ręki. Kiedy przedsiębiorca może przeprowadzić zamówienie w trybie z wolnej ręki? Ekspert wyjaśnia jakie przesłanki muszą zostać spełnione, aby udzielić zamówienia z wolnej ręki.

Wzrost PKB o 3,5%

Produkt Krajowy Brutto wzrósł w I kwartale 2012 roku o 3,5 proc. - poinformował GUS.

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia w czerwcu

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu m.in.: składek z zakresu uprawnień do świadczeń emerytalno-rentowych, świadczeń krótkoterminowych, obsługi programu „Płatnik”, prewencji wypadkowej ZUS, ulg i umorzeń należności z tytułu składek.

REKLAMA

PwC: gospodarce potrzeba wizji zrównoważonego rozwoju

W Polsce brakuje zachęt do stałej edukacji dorosłych, innowacyjności oraz aktywizacji niepełnosprawnych - takie główne wnioski zawarto w zaprezentowanym w Warszawie raporcie firmy PwC "Wizja zrównoważonego rozwoju dla polskiego biznesu 2050".

Przedsiębiorca na wakacjach – gdzie znaleźć czyste kąpieliska w Polsce i UE

Zdecydowana większość europejskich kurortów wakacyjnych oferuje czyste kąpieliska. Zobacz, czy miejscowość, do której się wybierasz ma kąpieliska spełniające najwyższe normy czystości, czy też jest po prostu w normie.

Czyny nieuczciwej konkurencji i jej zwalczanie w obrocie gospodarczym

Czyn nieuczciwej konkurencji stanowi działanie sprzeczne z prawem lub dobrymi obyczajami, jeżeli zagraża lub narusza interes innego przedsiębiorcy lub klienta. Powyższą definicję szczegółowo rozwija w polskim ustawodawstwie ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Jak wybrać dobrego coacha?

Podjąłeś ważną decyzję - decydujesz się na współpracę z coachem. Teraz stoisz przed dylematem, którego wybrać, gdy na rynku tyle ofert. Stwarza to duże ryzyko, że wybierzesz osobę niekompetentną, bądź nieodpowiednią do twojego charakteru, problemu czy zawodu. W jaki sposób uchronić się przed niewłaściwym wyborem i jakimi kryteriami się kierować? Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które możesz wykorzystać przy wyborze coacha.

Monitor Sądowy i Gospodarczy - opłaty 2013

Monitor Sadowy i Gospodarczy – opłaty 2013. Dowiedz się jakie stawki opłat obowiązują za publikację ogłoszenia lub obwieszczenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.

W specjalnych strefach ekonomicznych firmy zainwestowały 79,7 mld zł

Inwestorzy działający w specjalnych strefach ekonomicznych zatrudniali pod koniec 2011 roku 241,6 tys. osób - wynika z przyjętej przez rząd informacji o realizacji ustawy o strefach. Od początku funkcjonowania stref przedsiębiorcy zainwestowali tam 79,7 mld zł.

UOKiK skontrolował wypożyczalnie samochodów

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów skontrolował 20 wypożyczalni samochodów rozsianych po całej Polsce. Wyniki? Siedem postępowań i 128 klauzul niedozwolonych.

Podatki dochodowe od leasingu

W polskim systemie prawnym leasing opodatkowany jest podatkiem dochodowym: od osób fizycznych (PIT) lub od osób prawnych (CIT).

Europejskie firmy myślą o przeniesieniu się z Chin

Ponad 20 procent europejskich przedsiębiorstw w Chinach rozważa powrót do Europy w związku z rosnącymi w Państwie Środka kosztami pracy, konkurencją ze strony chińskich firm i przepisami uważanymi za dyskryminujące - wynika z opublikowanego badania.

Od dziś przedsiębiorcy nie będą dwa razy karani za ten sam dług składkowy

Na przedsiębiorcę, który nie wywiązuje się z obowiązku składkowego, ZUS nie będzie mógł nałożyć dodatkowej opłaty do wysokości 100% nieopłaconych składek, jeśli nieopłacenie składek zostało przez sąd uznane za wykroczenie lub przestępstwo, a płatnik został za nie skazany prawomocnym wyrokiem. Taką zmianę wprowadziła nowelizacja przepisów ubezpieczeniowych i karnych, uchwalona przez Sejm 10 maja br.

Zabezpiecz swój biznes przed EURO 2012

Podmioty gospodarcze, które posiadają dłuższą historię działalności z pewnością zanotowały już przypadki, kiedy ich ubezpieczenie nie objęło w pełni powstałej szkody. Przed zbliżającymi się rozgrywkami EURO 2012 warto zwrócić uwagę na kilka wybranych ryzyk, z których przedsiębiorcy czasem nie zdają sobie sprawy. Jakich?

Szkolenia szansą dla bezrobotnych

Utrata pracy to sytuacja bardzo ciężka dla każdego człowieka. Jednak kiedy stan „bez pracy” niebezpiecznie się wydłuża, na życie bezrobotnego może paść widmo długotrwałego bezrobocia.

W lepsze czasy wierzy tylko 60 proc. firm

Prawie 40 proc. właścicieli firm spodziewa się poprawy sytuacji. Wzrosła też skłonność przedsiębiorców do inwestowania – wynika z badań MŚP przeprowadzonych przez Keralla Research.

Co Polacy robią w pracy?

Polacy zajmują drugie miejsce pod względem ilości czasu spędzonego w pracy. Czy jednak efektywność polskich pracowników jest równie wysoka jak innych krajów?

Jak być asertywnym menedżerem?

Asertywność jest pojęciem, które każdy z nas kojarzy z wyświechtaną regułką - „umiejętność mówienia „nie”. Jednakże definicji tej nie możemy użyć do sprecyzowania, na czym polega postawa asertywna, którą powinien przyjmować każdy dobry menedżer. Jej podstawą jest indywidualny wysiłek dojścia do źródła swojej siły i oparcie się na własnym potencjale.

Patent jednolity zaszkodzi przedsiębiorcy?

Jednolity patent europejski może zaszkodzić małym przedsiębiorcom z Polski - alarmują eksperci. To obniżenie kosztów dla MŚP - odpowiada resort gospodarki.

CEIDG 2012/2013: Sąd poda PKD i PESEL przedsiębiorcy

Resort gospodarki przygotowuje nowelizację ustawy o swobodzie działalności gospodarczej. Sądy w orzeczeniach o zakazie działalności mają podawać PKD i PESEL przedsiębiorcy. Dane mają trafiać do CEIDG.

Dojazd do firmy przedsiębiorca może ująć w "kilometrówce"

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą przy pomocy prywatnych samochodów, a tym samym niewprowadzonych do ewidencji środków trwałych mogą rozliczać poniesione koszty eksploatacyjne, także w przypadku dojazdów z domu do siedziby firmy. Jednakże w tym celu koniecznym jest prowadzenie ewidencji przebiegu pojazdu, czyli tak zwanej kilometrówki.

Praktyczne aspekty funkcjonowania spółki cichej

Pod rządami kodeksu handlowego spółka cicha stanowiła umowę nazwaną prawa cywilnego zawiązywaną pomiędzy kupcem (przedsiębiorcą) a nieprowadzącym działalności gospodarczej wspólnikiem cichym. Ten ostatni w zamian za wkład do przedsiębiorstwa kupca uczestniczył w jego zyskach. Artykuł ten opisuje możliwość funkcjonowania spółki cichej w obecnym stanie prawnym, a także konsekwencje podatkowe jej zawiązania dla wspólników. Obecnie bowiem ani kodeks spółek handlowych, ani kodeks cywilny nie regulują tego typu spółek.

Niższe opłaty za ogłoszenie w MSiG wpisu do KRS

Od 18 maja 2012 r. Monitor Sądowy i Gospodarczy jest wydawany wyłącznie w formie elektronicznej. Z tą datą zmniejszona została również opłata za ogłoszenie w MSiG wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego.

MF proponuje uproszczenie faktury o małej wartości

Wprowadzenie faktur uproszczonych o wartości do 450 zł, podwyższenie wartości prezentów, od których nie trzeba płacić VAT oraz podwyżkę podatku m.in. na lody przewiduje opublikowany przez resort finansów projekt nowelizacji ustawy o VAT.

Ubezpieczenie pożyczki - gdzie najtaniej?

Pożyczki spłacane przez dłuższy okres wiążą się z podwyższonym ryzykiem dla obu stron umowy. Ile kosztuje ubezpieczenie pożyczki i jak kupić je najtaniej?

Lokaty oparte na WIBORze

Lokaty oparte na WIBORze mogą stać się nową modą na oszczędzanie. Czy lokaty, których oprocentowanie uzależnione jest od wskaźników WIBOR albo WIBID staną się popularną formą oszczędzania?

Polacy nie odróżniają banku od parabanku

Polacy nie odróżniają banków od para banków – wynika z badania TNS Pentor przeprowadzonego na zlecenie KNF. Na czym polega różnica między bankiem a parabankiem?

Jak przygotować kreatywne CV?

Kreatywne CV z założenia ma wykraczać poza pewne schematy. Ma być formą dokumentu aplikacyjnego, w którym kandydat przy użyciu nietypowej techniki zaprezentuje swoją osobę potencjalnemu pracodawcy. Jak zatem przygotować takie nieszablonowe CV?

Osobista odpowiedzialność członków zarządu spółki z o.o. w Niemczech

Zakres odpowiedzialności osobistej członków zarządu jest w praktyce rozległy. Bardzo szeroka jest odpowiedzialność zarządu w stosunku do urzędu skarbowego.

Sprzedaż detaliczna wyhamowała

Sprzedaż detaliczna w kwietniu wzrosła o 5,5 proc. - podał GUS. Handel zwalnia, ale eksperci nie widzą podstaw do obaw.

Przedsiębiorcy krytycznie o planowanej zmianie w zamówieniach

Przyjęty przez rząd projekt nowelizacji Prawa zamówień publicznych przewiduje rozwiązania pozytywne, ale znajdują się w nim również zapisy szkodliwe dla przedsiębiorców - powiedział Jeremi Mordasiewicz z PKPP Lewiatan, podczas spotkania z prasą.

Uzasadnienie wypowiedzenia umowy o pracę

Przyczyna wypowiedzenia musi być konkretna i rzeczywista. Podanie ogólnej przyczyny może być wystarczające w przypadku, gdy z okoliczności sprawy wynika, że stanowi ono uogólnienie konkretnych zarzutów postawionych pracownikowi już wcześniej.

Prezydent podpisał ustawy w sprawie ratyfikacji umów podatkowych

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawy o ratyfikacji kilku umów podatkowych między Polską a Wyspą Jersey oraz między Polską a Baliwatem Guernsey - podała Kancelaria Prezydenta.

Do 31 maja 2012 r. trzeba przekazać pierwszą ratę odpisu na zfśs za 2012 r.

Pracodawcy, którzy w 2012 r. obowiązkowo utworzyli zfśs, powinni przekazać do 31 maja na wyodrębniony rachunek funduszu co najmniej 75% równowartości odpisu podstawowego ustalonego na cały rok.

Dywidenda - poradnik

Dywidenda to część wypracowanego przez spółkę zysku netto (po opodatkowaniu podatkiem dochodowym), którą mogą otrzymać posiadacze akcji w dniu jej wypłaty. Ekspert wyjaśnia czym jest dywidenda i kiedy znajduje zastosowanie w życiu przedsiębiorstwa.

Niezapłacenie składki ZUS w terminie - skutki dla przedsiębiorcy

Niezapłacenie składki ZUS w terminie. Dowiedz się jakie są skutki niezapłacenia składki ZUS w terminie. Ekspert wyjaśnia jakich następstw może spodziewać się przedsiębiorca.

Zmiana wysokości kar za niedopełnienie obowiązków przez pracodawców

Od 3 maja 2012 r. kara grzywny dla pracodawcy, który nie wywiązuje się z obowiązków dotyczących zajęcia wynagrodzenia za pracę, wzrosła do 2000 zł.

Konto firmowe za zero złotych już w trzech bankach

Do niedawna rachunek firmowy „za zero złotych” oferował tylko Idea Bank. Obecnie dołączyły do niego kolejne banki: Deutsche Bank PBC oraz Meritum Bank. Nie oznacza to jednak, że tanie lub darmowe konta dla przedsiębiorców stały się normą. W dalszym ciągu podstawowa obsługa firmowego rachunku może kosztować najmniejsze firmy nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Przepisy o zasiłkach chorobowych przedsiębiorców - niekonstytucyjne

Przepisy dotyczące ustalania podstawy wymiaru zasiłków chorobowych i macierzyńskich dla przedsiębiorców ubezpieczonych krócej niż miesiąc są sprzeczne z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny.

Dochodzenie przez przedsiębiorców roszczeń na drodze sądowej

Nawet najlepiej wykonana usługa, czy też najbardziej pieczołowicie negocjowana umowa nie jest gwarancją, że między przedsiębiorcami – stronami takiej umowy – nie dojdzie do sporu, który będzie musiał rozstrzygnąć sąd. Nie istnieją żadne prawidłowości pozwalające stwierdzić, iż w niektórych branżach procesy sądowe zdarzają się częściej niż w innych. Wiele zależy bowiem od tego, jakie sposoby rozwiązywania sporów preferują sami przedsiębiorcy.

Ustawa o odpadach 2012/2013: Przedsiębiorcy znów zapłacą za odpady

Ustawa o odpadach 2012/2013. Rząd przygotował projekt nowej ustawy o odpadach. Zmienione przepisy wprowadzają rewolucję w gospodarowaniu odpadami przez przedsiębiorców.

Ustawa o odpadach 2012/2013: Będzie rejestr i dodatkowe opłaty

Ustawa o odpadach 2012/2013. Do Rady Ministrów trafił przygotowany przez resort środowiska projekt ustawy o odpadach. Przedsiębiorcy trafią do rejestru oraz zapłacą za wprowadzanie odpadów do obrotu.

Pracodawcy naciskają na zmianę stopnia niepełnosprawności

W związku ze zróżnicowaniem dopłat do zatrudniania niepełnosprawnych resort pracy zaobserwował naciski na niepełnosprawnych pracowników, by starali się o wyższy stopień niepełnosprawności; nie jest to jednak skala masowa - podał wiceszef resortu Jarosław Duda.

Zapis dotyczący deregulacji zawodu taksówkarzy został zmieniony

Resort sprawiedliwości wprowadził do projektu dotyczącego deregulacji korektę zakładającą, że samorządy będą mogły zdecydować o pozostawieniu egzaminów dla taksówkarzy. Dlatego - ocenia resort - środowy protest taksówkarzy był nieuzasadniony.

Kreatywne CV – czy dla każdego?

Współczesny rynek pracy wymaga od kandydata większego niż kiedykolwiek zaangażowania i pomysłowości w poszukiwaniu pracy. Ostatnio bardzo modne stały się tzw. kreatywne CV. Zastanówmy się jednak nad tym czy każdy może sobie na nie pozwolić.

REKLAMA