REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Aplikacje OCR pozwolą opanować "papierologię" w firmie

REKLAMA

Coraz więcej firm deklaruje korzystanie z systemów elektronicznej wymiany dokumentów. Całkowite przejście z dokumentów papierowych na formę elektroniczną jest jednak pozorne, gdyż w rzeczywistości papier cały czas jest w obiegu. Pisma, oferty, akty, decyzje, wnioski, faksy itd. są przepisywane i na ich podstawie tworzone są nowe teksty. Aplikacje do optycznego rozpoznawania pisma pomagają uprościć tę pracę.

Systemy wyposażone w technologię OCR (Optical Character Recognition - optyczne rozpoznawanie tekstu) umożliwiają przenoszenie tekstu drukowanego z papierowych dokumentów bezpośrednio do komputera. Bez technologii OCR pracownicy poświęcają sporo czasu na ręczne przepisywanie tekstów. Najnowsze programy tego typu wspomagają obieg dokumentów w firmie, przekształcając skany i pliki PDF na postać edytowalną. Pracownicy korzystający z OCR mogą zaoszczędzić nawet 20 minut na jednym dokumencie formatu A4.

REKLAMA

Technologia OCR coraz skuteczniejsza

W najnowszej wersji programu ABBYY FineReader 11 technologia OCR została tak udoskonalona, że pozwala na rozpoznawanie nawet tych tekstów, które zostały sfotografowane aparatem cyfrowym, a zatem nawet skan nie jest już konieczny. W ten sposób można przetworzyć fragmenty czasopism, faktur, ofert, korespondencji i innych. Tego rodzaju aplikacje są kompatybilne z popularnymi aplikacjami biurowymi, których używa się w firmach (pakiety typu MS Office czy OpenOffice). Dzięki temu łatwo można zapisać zeskanowany lub sfotografowany tekst jako dokument typu Word, a ponieważ najnowsze OCR-y rozpoznają i odwzorowują również tabele, można też szybko uzyskać plik typu Excell.


Licencje sieciowe dla dużych firm


Szczególnie duże korzyści ze stosowania OCR zyskują duże firmy i korporacje, gdzie ilość pracowników wprowadzających ręcznie tekst do komputera jest większa. Interesującą opcją są licencje sieciowe, które umożliwiają instalacje programu na dowolnej ilości komputerów. Dzięki dostępowi do serwera, mogą wykorzystywać optymalną liczbę licencji. Przykładowo, korporacja może zainstalować program na 500 komputerach w sieci, nawet jeśli zakupiono jedynie 30 stanowisk jednoczesnych. Wówczas z programu będzie mogło korzystać 30 osób w tym samym momencie, a cały koszt inwestycji nie powinien przekroczyć 30 tys. zł. Takie rozwiązanie dostępne jest w przypadku w wersji Corporate Edition programu ABBYY FineReader.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Przed zakupem - przetestuj


Technologia OCR ułatwia eliminowanie papierowych dokumentów z obiegu firmy oraz zwiększa szybkość i przejrzystość wszystkich procesów zachodzących w organizacji. W przypadku wątpliwości zawsze można pobrać wersję testową programu, sprawdzić jego możliwości oraz zwrócić się do przedstawiciela o dokładne analizy. Więcej informacji o technologii OCR można znaleźć na stronie dystrybutora programu ABBYY FineReader www.finereader.pl.

 

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

Rachunki za prąd w firmie: kto musi płacić za energię elektryczną nawet trzy razy więcej niż cena giełdowa, jak tego uniknąć na przyszłość

Kryzys energetyczny wywołany przez agresję Rosji na Ukrainę doprowadził do gigantycznego wzrostu cen prądu. Wiele małych firm w obawie przed dalszym wzrostem cen zawarło wieloletnie umowy ze stałą ceną na rekordowym poziomie. To one najbardziej ucierpią na uwolnieniu cen energii.

Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

REKLAMA

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

REKLAMA