REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

E-uczestnictwo w walnym zgromadzeniu akcjonariuszy

Przepisy Kodeksu spółek handlowych przewidują możliwość uczestnictwa akcjonariuszy w walnym zgromadzeniu poprzez tzw. e-uczestnictwo. Statut spółki akcyjnej powinien zawierać wyraźne zezwolenie na udział akcjonariuszy w walnym zgromadzeniu spółki przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej.

Niskie dofinansowanie na dowolny cel – pożyczka hipoteczna

Wakacje to okres wzmożonych wydatków, tak wiele chcielibyśmy w tym krótkim radosnym czasie zrealizować. Zmiana samochodu, remont mieszkania, a również nie rezygnować z wymarzonego, długo oczekiwanego urlopu ? Pomocą dla naszego domowego budżetu może być bankowa pożyczka. Nasuwa się jednak wiele pytań na jaką formę się zdecydować, która jest najtańsza? Przekonajmy się!

Karta kredytowa na wczasach

Plaża, hotel, rodzina, restauracje, bazary i pamiątki – wszędzie tam wydajemy pieniądze w czasie urlopu. Nieplanowane wydatki, zachcianki to nieodłączna część odpoczynku. Nie zawsze jest pod ręką gotówka, lecz gdy mamy kartę kredytową możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa. Czy jest to korzystne?

Bankomat połknął Ci kartę? Spokojnie!

Standardowa czynność – wkładasz kartę do bankomatu, wpisujesz PIN, wybierasz kwotę, a tu jednak niespodzianka, bankomat odmawia posłuszeństwa. Nerwy sięgają zenitu, potrzebujesz szybko gotówki ! Co zrobić w takiej sytuacji, gdy bankomat pożera Ci kartę? Zapoznaj się z poniższymi radami

REKLAMA

Odczytywanie reklam banków

Reklama jako środek informacji, przyciąga uwagę klienta i informuje go niemal o wszystkim w bardzo szybki i prosty sposób. Czy opłaca się „czytać” reklamy banków?

Przedsiębiorcy muszą czekać na kredyt nawet 2 lata

Od przedsiębiorców starających się o kredyt banki wymagają najczęściej przynajmniej roku działalności. Niższy staż jest możliwy tylko w przypadku wybranych rodzajów kredytów, a od pierwszego miesiąca działalności można zadłużyć się tylko w Idea Banku, BZ WBK i Multibanku.

Premie pieniężne dla kontrahenta są jak rabat

Premia pieniężna udzielona kontrahentowi obniża VAT podobnie jak rabat - orzekł NSA w uchwale siedmiu sędziów. Sąd dodał, że nie ma w ustawie o VAT przepisu, na podstawie którego można byłoby karać za brak korekty faktury po udzieleniu premii.

800 firm zagrożonych bankructwem

W I półroczu 2012 r. działalność zakończyło w Polsce 417 firm. To o 20 proc. więcej niż w analogicznym okresie roku 2011 i aż o 106 proc. więcej niż w przedkryzysowym roku 2008. Te dane firm Coface Poland i Bisonde Polska publikuje "Dziennik Gazeta Prawna".

REKLAMA

Konto dla firmy – jakie wybrać?

W jakim banku założyć rachunek bankowy dla firmy? Poznaj słabe i mocne strony oferty banków.

Edukacja kadry kierowniczej

Dziś klasyczny model edukacji menedżerów odchodzi do lamusa. Mimo wielu zalet, nie jest on w stanie sprostać wyzwaniom współczesnego rynku. Przyszedł czas na zupełnie nowe trendy w edukacji i rozwoju menedżerów, które mają odpowiedzieć na obecne problemy gospodarcze.

Ranking kredytów samochodowych - czerwiec 2012

Znajdź najtańszy kredyt samochodowy. Prezentujemy raport dostępnych na rynku kredytów na zakup auta.

Od 1 lipca 2012 roku tańszy mobilny internet

Niższe stawki za mobilny internet oraz wiadomości głosowe i tekstowe w ramach roamingu od 1 lipca 2012 roku - to efekt wchodzącego w życie rozporządzania unijnego regulującego stawki za komunikację międzynarodową.

Upadłość konsumencka - vademecum

Upadłość konsumencka. Dowiedz się czym jest upadłość konsumencka oraz w jaki sposób przebiega procedura jej ustanowienia.

Zdolność kredytowa - jak ją poprawić?

Bank nie przyznał ci kredytu? Dowiedz się jak poprawić swoją zdolność kredytową.

Zmiany w VAT

Zmiana ustawy o VAT. Resort finansów przygotował nowelizację ustawy o VAT. Zmieni się m.in. moment powstania obowiązku podatkowego. Modyfikacji ulegną też zasady określania podstawy opodatkowania.

Limity dla ubezpieczenia chorobowego na III kwartał 2012

Limity dla ubezpieczenia chorobowego na III kwartał 2012.

Problemy pracodawcy: trudności w znalezieniu wartościowego pracownika

Mimo że bezrobocie w naszym kraju wciąż rośnie, to i tak zatrważająco wiele firm napotyka na wiele trudności w znalezieniu wartościowego pracownika na konkretne stanowisko pracy. Czy zastanawialiście się kiedykolwiek nad tym, co może być przyczyną tego stanu rzeczy?

Jak oceniać pracowników?

Ostatnie lata przyniosły znaczny wzrost popularności systemu ocen pracowniczych, powszechnie nazywanego systemem ocen okresowych (SOP). Jednak jak pokazuje praktyka, jest on wciąż narzędziem nie do końca zrozumianym i odpowiednio używanym. Co zrobić, aby system ten działał poprawnie, przynosząc korzyści zarówno pracodawcom, jak i pracownikom, a docelowo całej firmie?

Czym jest facylitacja?

Jak często spotykasz się z napięciem, wynikającym z obecności innych osób i możliwości oceny Twoich działań przez nich? Czy zdarza Ci się, że wpływa to na jakość wykonywanych przez Ciebie zadań? Wzajemny wpływ osób na siebie to nic innego jak facylitacja.

Kobieta zarządzająca

Piękna, ale samotna. Zadbana i elegancka, ale zimna i nieprzystępna. Wyzbyta uczuć, a kobiecość traktująca jak balast. Taki stereotyp kobiety menedżera jest utrwalony w zbiorowej świadomości dzięki mediom. Jaka jednak naprawdę jest kobieta menedżer?

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia

ZUS zaprasza na bezpłatne szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy, wypadków przy pracy i choroby zawodowe oraz sposoby zapobiegania tym zjawiskom.

Firmom wciąż brakuje inżynierów

Czterech na dziesięciu pracodawców w Polsce ma trudności ze znalezieniem pracowników - wynika badania "Niedobór talentów". Najtrudniej zatrudnić inżynierów oraz wykwalifikowanych pracowników fizycznych.

Podlaskie: 4,7 mln euro na badania w firmach i parki technologiczne

4,7 mln euro na zakup urządzeń laboratoryjnych do badań w firmach czy rozbudowę i wyposażenie parków technologicznych przeznaczono z UE w Podlaskiem w ramach konkursu ogłoszonego w czwartek przez urząd marszałkowski w Białymstoku.

Komisja Europejska walczy z rajami podatkowymi i unikaniem opodatkowania

Na średnio 20% PKB szacuje się szarą strefę gospodarki we wszystkich państwach członkowskich UE (w Polsce nawet 25%). To w wartościach bezwzględnych prawie 2 bln EUR ogółem w UE i miliardy euro niezapłaconych podatków. Dlatego Komisja Europejska proponuje konkretne środki zwalczania nadużyć podatkowych i unikania opodatkowania.

1 lipca ruszy letnia akcja "Weź paragon"

1 lipca w miejscowościach turystycznych w całej Polsce fiskus rozpocznie kolejną akcję "Weź paragon" - poinformowała w piątek w komunikacie rzeczniczka prasowa administracji podatkowej w Ministerstwie Finansów Wiesława Dróżdż.

Wspólnicy spółki cywilnej też mogą wybrać ryczałt

Prowadzenie działalności gospodarczej w formie spółki cywilnej nie stoi na przeszkodzie w wyborze opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencyjnych. Na taką formę opodatkowania muszą jednak zdecydować się wszyscy wspólnicy. Trzeba też pamiętać, by o wyborze zawiadomić fiskusa.

Ustawa deregulacyjna to dla przedsiębiorców na razie tylko obietnice

Minister gospodarki zapowiada, że projekt ustawy deregulacyjnej wkrótce trafi na Radę Ministrów. Choć przedsiębiorcy chwalą propozycje zmian w przepisach, ostrożnie oceniają szansę na ich przyjęcie. - Nawet jeśli z Ministerstwa Gospodarki wychodziły ciekawe propozycje, to po uzgodnieniach międzyresortowych zostawało z nich prawie nic. Poprzednie dwa pakiety deregulacyjne są tego najlepszym dowodem: było 70 pozycji, zostało 12 - ocenia Henryka Bochniarz, prezydent PKKP Lewiatan.

Podkarpackie: Szkolenia dla osób planujących założyć firmę

Osoby z Podkarpacia, które chcą założyć własną firmę, mogą skorzystać z bezpłatnych szkoleń, na których dowiedzą się m.in., jak opracować biznesplan. Zajęcia prowadzone będą w pięciu miastach regionu, m.in. w Rzeszowie, Tarnobrzegu i Przemyślu.

Kalendarz przedsiębiorcy, czyli o czym trzeba pamiętać prowadząc firmę

Każdy, kto prowadzi jednoosobową firmę i jest podatnikiem VAT musi liczyć się z obowiązkami wobec ZUS-u i urzędu skarbowego. Zobowiązań jest więcej, jeśli przedsiębiorca samodzielnie prowadzi księgowość. Warto wszystko odpowiednio zaplanować, aby nie przeoczyć ważnych terminów.

Warsztaty „Praktyka w zamówieniach publicznych dla energetyki”

Warsztaty „Praktyka w zamówieniach publicznych dla energetyki”

Czym jest delegowanie uprawnień?

Dla wielu menedżerów delegowanie uprawnień uznawane jest za zło konieczne. Wiadomo, że jest dobre i skuteczne, więc minimalizuje się jego negatywne efekty, zaciska zęby i wykonuje zadanie. Następnie jak najszybciej wyrzuca się z pamięci i żyje w błogiej nieświadomości aż do następnego razu, który witany jest z niemalejącym dystansem. Jak to zło konieczne przekuć w efektywny proces decyzyjny podwyższający kompetencje menedżera?

Co zrobić, żeby szkolenie było skuteczne?

Skuteczność pracy szkoleniowca zależy od tego, jak efektywnie potrafi on przekonać audytorium do nauki. Zapewnienie sobie posłuchu nie gwarantuje bowiem jeszcze tego, że zebrani rzeczywiście usłyszą treść nadawanych komunikatów. Aby członkowie audytorium zechcieli skupić swoją uwagę na szkoleniowcu, musi on używać indywidualnych zdolności prezentacji oraz utrzymywać ciągłą wzmożoną czujność na wszystkie oznaki znużenia inicjowane ze strony słuchaczy.

Kredyty odnawialne dla firm - ranking

Kredyty odnawialne. Poznaj ranking kredytów odnawialny dla firm i dowiedz się, który bank posiada najlepszą ofertę.

Audytor efektywności energetycznej będzie bez studiów

Rada Ministrów zatwierdziła projekt zmian do ustawy o efektywności energetycznej. Nowelizacja ma ułatwiać dostęp do zawodu audytora efektywności energetycznej.

Firmy coraz dłużej czekają na zapłatę

Firmy coraz dłużej czekają na zapłatę od kontrahentów - wynika z badania Krajowego Rejestru Długów. Średni czas oczekiwania wynosi ponad 4 miesiące. Po terminie płaconych jest ponad 25 proc. wszystkich faktur.

Działasz w zarządzie spółki kapitałowej? Możesz ponieść odpowiedzialność za zaległości podatkowe spółki

Spółki kapitałowe (spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, spółka akcyjna), a także spółki kapitałowe w organizacji generalnie odpowiadają za zaległości podatkowe własnym majątkiem. Mówiąc o odpowiedzialności za zaległości podatkowe spółek kapitałowych, należy wskazać, że pojęcie zaległości podatkowych jest bardzo szerokie.

Projekt ułatwiający funkcjonowanie przedsiębiorcom po wakacjach w parlamencie

Najtrudniejsze będą dyskusje o podatku, szczególnie o VAT i terminach rozliczeń – uważa Waldemar Pawlak, wicepremier i minister gospodarki. Trwają konsultacje społeczne i międzyresortowe  nad trzecim pakietem deregulacyjnym mającym przede wszystkim ułatwić funkcjonowanie przedsiębiorcom. Największe obawy budzi to, czy szef resortu finansów zgodzi się na te propozycje.

Nowelizacja PZP: zmiany dla podwykonawców

Trwają prace nad nowelizacją Prawa zamówień publicznych. Planowane zmiany dotyczą przede wszystkim podwykonawstwa.

Polacy kupują, ale towary słabej jakości

Polacy nie rezygnują z konsumpcji pomimo zaciskania pasa, ale decydują się na towary tańsze i niższej jakości - wynika z danych przedstawionych przez GUS.

UOKiK proponuje zmiany w programie łagodzenia kar leniency

Coraz więcej przedsiębiorców wie o programie leniency - wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na zlecenie UOKiK. 70 proc. badanych wyraziło gotowość ewentualnego złożenia wniosku o złagodzenie kary finansowej. Wkrótce powinny ułatwić to proponowane przez Urząd zmiany w prawie.

Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy 2012

W poniedziałek 25 czerwca 2012 r. w siedzibie Business Centre Club wręczono wyróżnienia dla 59. najlepszych urzędów skarbowych, przyznane w ramach X. edycji ogólnopolskiego konkursu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy. W nagrodę za promowanie wysokich standardów działalności przez najbliższy rok będą one miały prawo używać tytułu Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy – 2012. Sprawdź, czy Twój urząd skarbowy jest na liście laureatów.

Kredyty samochodowe - najtańsze ale nie najprostsze

Kupujesz samochód? Kredyt samochodowy to wciąż najtańsze źródło pozyskania pieniędzy na zakup auta. Jednak coraz mniej banków uniwersalnych ma w ofercie takie kredyty. Innymi formami finansowania mogą być w tym przypadku pożyczka gotówkowa oraz leasing. Są droższe od kredytu ale mają inne zalety, przykładowo łatwiejsze i szybsze procedury czy opcję nabycia samochodu po niższej cenie. Eksperci PDK porównują te formy finansowania na konkretnych przykładach.

Jakich danych osobowych może żądać pracodawca

Kodeks pracy wyraźnie precyzuje – jakich danych można żądać zarówno od kandydatów na stanowisko pracy, jak i osób zatrudnionych. W obydwu przypadkach katalog ten jest zamknięty.

Pracownicy w leasingu coraz popularniejsi

Coraz częściej spotykany na rynku pracy leasing pracowniczy budzi coraz więcej wątpliwości prawnych. Jak podkreślają przedstawiciele pracodawców, ta nowa forma zatrudnienia nie jest w żaden sposób regulowana w polskich przepisach. Zmiana ustawy o zatrudnieniu pracowników tymczasowych pomogłaby ten problem rozwiązać.

Dobra sytuacja firm w pierwszym kwartale tego roku

Sytuacja sektora przedsiębiorstw w pierwszym kwartale br. jest dobra, wzrósł odsetek firm rentownych, choć spadła dynamika eksportu - ocenił NBP w opublikowanym w czwartek raporcie na temat sytuacji finansowej sektora przedsiębiorstw.

Jak sprawdzić przyszłego kontrahenta

W tym roku sądy ogłosiły już 181 niewypłacalności przedsiębiorstw. Nie dziwi więc fakt, że w czasie kryzysu wzrasta zapotrzebowanie na informacje biznesowe, które mają strategiczne znaczenie dla firm. Przyszłego kontrahenta można sprawdzić na kilka sposobów i wbrew opiniom nie wiąże się to z dużymi kosztami.

Współczynnik Pearsona – miara współzależności cz. I.

Współczynnik Pearsona. Ekspert wyjaśnia kiedy i w jaki sposób prowadzący firmę może skorzystać ze współczynnika Pearsona.

Ubezpieczenie na wakacje, czyli jak spędzić urlop w spokoju

Złamana noga, kradzież bagażu, stłuczka samochodu lub zniszczone mienie w mieszkaniu, mogą skutecznie pozbawić urlopowego nastroju i zmienić wyjazd marzeń w katastrofę. Receptą na spokojny sen jest odpowiednie zaplanowanie wszystkiego poprzez kupno polisy.

Ustawa deweloperska 2012 - jak chroni kupującego?

Ustawa deweloperska 2012. Zastanawiasz się nad zakupem nieruchomości? Sprawdź, jak chroni cię nowa ustawa deweloperska.

Czym jest tutoring?

Nazwa metody szkolenia liderów zwana tutoringiem wywodzi się od pojęcia tutora - rozumianego jako opiekun nieletnich, wychowawca. Na anglosaskich uniwersytetach i kolegiach tutorzy byli wychowawcami, mającymi nadzór nad studiami przydzielonej im grupy studentów. Współcześnie tutoring ściśle łączy się z pierwotną definicją. Jest pojmowany jako zaplanowany proces rozwoju lidera, który następuje we wspierającej relacji z drugą osobą - tutorem. Tutoring ponadto jest metodą elitarną. Nie opiera się na masowym kształceniu, może w niej uczestniczyć jedynie niewielka liczba uprzywilejowanych osób.

REKLAMA