reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Finanse i rozwój > Cięcie kosztów przy koncie firmowym

Cięcie kosztów przy koncie firmowym

Prowadzenie własnej firmy to nieustanna walk o klienta i redukcję kosztów. Dowiedz się w jaki sposób oszczędzić na prowadzeniu rachunku bankowego dla firmy.

Przedsiębiorca, który prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, firmowaną swoim imieniem i nazwiskiem może wykorzystywać do celów firmowych rachunek prywatny. Może to być sposób na ograniczenie kosztów. Jednak lepiej założyć osobne konto firmowe, tym bardziej, że wiele banków oferuje rachunki całkowicie darmowe, a wiele banków oferujących konta firmowe zabrania wykorzystywania konta do celów związanych z działalnością gospodarczą. Wybierając konto dla małej firmy należy dokładnie zapoznać się z ofertami różnych banków. Zadanie to jest ułatwione dzięki internetowym porównywarkom, a także rankingom, które publikowane są cyklicznie na stronach poświęconych tematyce biznesowej.

Zapoznaj się z ofertą

Zwykle decydując się na założenie rachunku firmowego pierwsze kroki przedsiębiorca kieruje do banku, w którym ma rachunek prywatny. Czasami jest to dobre rozwiązanie, jednak może się okazać, że koszty prowadzenia rachunku bieżącego dla firmy mogą być wyższe niż te, które oferują inne banki. Szukając idealnego konta firmowego należy zwrócić uwagę nie tylko na koszt prowadzenia rachunku, lecz także na wysokość różnorodnych opłat. Banki przyciągają uwagę klienta, oferując darmowe konto, jednak okazuje się, że na przykład stawka za przelewy jest dość wysoka. Biorąc pod uwagę fakt, że przelew jest jedną z najczęściej wykonywanych operacji (zazwyczaj wykonujemy co najmniej kilka-kilkanaście przelewów w miesiącu), może się okazać, że darmowy rachunek z opłatami za przelewy jest droższy od rachunku z opłatą za prowadzenie konta, ale z darmowymi przelewami.

Warto również zwrócić uwagę na prowizję za wypłaty w bankomatach innych banków czy na opłatę za kartę płatniczą do konta. Może się okazać, że mało jest bankomatów, z których można wybrać pieniądze bez prowizji, co dla przedsiębiorcy jest niekorzystne, a opłata za kartę jest naliczana, jeśli nie osiągnie się określonego pułapu wykonanych transakcji bezgotówkowych. Zrezygnować można także z dodatków, które nie zawsze są potrzebne, a mogą sporo kosztować, na przykład z powiadomień SMS.

Zobaczmy zatem jak pod względem kosztów przedstawiają się konta dla firm prowadzone przez kilka wybranych banków działających na polskim rynku. Wśród nic są zarówno banki specjalizujące się w obsłudze małych i średnich firm, jak również banki, dla których produkty dla klientów z tego segmentu są jednymi z wielu przez nie oferowanych.

Polecamy: Jaki kredyt dla firmy wybrać?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria LTCA

Kancelaria LTCA Zarzycki Niebudek Adwokaci i Doradcy Podatkowi sp.k. specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie prawnym i podatkowym na rzecz podmiotów prawa gospodarczego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama