REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Limit kredytowy pozwoli rozwinąć się firmie

Limit kredytowy na rachunku bieżącym
Limit kredytowy na rachunku bieżącym
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Szybki i wygodny kredyt w rachunku bieżącym firmy to dobre rozwiązanie, jeśli Twoje przedsiębiorstwo potrzebuje dodatkowego kapitału na rozszerzenie profilu działalności lub przezwyciężenie chwilowego kryzysu. Banki dysponują szerokim wachlarzem korzystnych ofert dla firm.

Każda osoba prowadząca swój własny biznes wie, że to ciężki kawałek chleba. Ogrom pracy, który trzeba włożyć w utrzymanie firmy nie zawsze jest adekwatny do osiągniętych zysków. Jednakże zwykle jest to zajęcie satysfakcjonujące. Co jednak zrobić w momencie, gdy dobrze prosperująca firma ma przejściowe problemy lub chce się dalej rozwijać, a brak na to środków finansowych?

REKLAMA

Limit kredytowy dodatkowym źródłem finansowania

Banki posiadają w swej ofercie szeroki wachlarz kredytów dla firm. Jednym z takich rozwiązań jest kredyt w rachunku bieżącym. Pozwala on na wykorzystanie w dowolnym momencie środków na rachunku bieżącym firmy, prowadzonym przez bank udzielający kredytu. Możemy w ten sposób zwiększyć środki finansowe firmy przeznaczone na spłatę aktualnych należności, zakup sprzętu lub po prostu zabezpieczyć się na wszelki wypadek, by w momencie pojawienia się dobrej okazji nie szukać dodatkowego źródła finansowania.

Polecamy: Twoja firma potrzebuje środków? Sprawdź najlepsze kredyty obrotowe!

Warunki uzyskania kredytu

W celu uzyskania kredytu w rachunku bieżącym należy złożyć wniosek i przedstawić dokumenty wymagane przez bank w celu ustalenia zdolności kredytowej. Zwykle banki wymagają, aby podmiot ubiegający się o pożyczkę tego typu był ich klientem przez dłuższy czas. Możliwe jest jednak także uzyskanie kredytu po przedstawieniu historii rachunku z poprzedniego banku, w którym było prowadzone konto firmowe. Wysokość kredytu w rachunku, czyli limit, ustalana jest na podstawie wysokości obrotów na rachunku bieżącym, zdolności kredytowej, rodzaju i wysokości zabezpieczeń spłaty. Kredyt w rachunku udzielany jest na 12 miesięcy. Może zostać przedłużony na kolejny okres, jeśli jest regularnie spłacany, a bank uzna firmę za rzetelnego kredytobiorcę. Dodatkową zaletą kredytu w rachunku jest to, że każda wpłata na konto zmniejsza zadłużenie, a co za tym idzie wysokość naliczanych odsetek.

Nawet 10 000 zł od BGŻ

Ciekawą ofertę debetu w rachunku bieżącym ma Bank BGŻ. Posiadacze rachunku bieżącego z pakietem Biznes Lider Plus mogą skorzystać z oferty limitu w wysokości sięgającej nawet 10 000 zł bez przedstawiania prognoz finansowych czy zaświadczeń z US czy ZUS. Okres kredytowania może wynieść maksymalnie 36 miesięcy, a za udzielenie tego kredytu bank nie pobierze prowizji przygotowawczej. Wystarczy, że firma działa co najmniej 10 miesięcy. Zabezpieczeniem kredytu są wpływy na rachunek firmy.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Kredyt odnawialny z BPH bez zabezpieczeń

Również Bank BPH przygotował ofertę kredytu odnawialnego dla firm. Jego wysokość może sięgnąć 100% wpływów na konto (nie więcej jednak niż 150 000 zł), a decyzja o przyznaniu kredytu podejmowana jest w 24 godziny. Bank nie wymaga zabezpieczeń i nie pobiera prowizji od niewykorzystanej kwoty kredytu.

Wysoka suma kredytu w ING

Linię kredytową dla przedsiębiorców oferuje również ING Bank Śląski. Kusi on przedsiębiorców dużą sumą, jaką mogą oni pożyczyć. Przy odpowiednich wpływach wynieść może ona nawet 500 000 zł. Wystarczy posiadać konto firmowe w dowolnym banku przez co najmniej 6 miesięcy i otworzyć konto firmowe w ING przed złożeniem wniosku o linię kredytową. W przypadku pomyślnej decyzji kredyt odnawialny jest przyznawany na rok i może ulec przedłużeniu na kolejne lata.

?

Limity kredytowe w rachunku bieżącym w wybranych bankach
Bank Nazwa kredytu Typ kredytu Kwota maksymalna Dodatkowe uwagi
Bank BGŻ Debet w rachunku bieżącym Linia kredytowa w rachunku bieżącym 10000 zł Kredyt dostępny jest po otwarciu rachunku bieżącego w ramach pakietu Biznes Lider Plus
Ekspres Linia 500000 zł Przedsiębiorcy nie podlegający przepisom ustawy o rachunkowości oraz nieprowadzący działalności rolniczej mogą otrzymać maksymalnie 250 000 zł
Bank BPH Limit debetowy Limit debetowy 150000 zł Suma kredytu może wynieść nie więcej niż 100% wpływów na konto, decyzja o przyznaniu kredytu podejmowana jest w 24h
ING Bank Śląski Linia kredytowa dla Przedsiębiorców Linia kredytowa w rachunku bieżącym 500000 zł Warunkiem otrzymania kredytu jest posiadanie konta w ING Banku Śląskim lub też jego założenie przed złożeniem wniosku
MultiBank Dopuszczalne Saldo Debetowe Linia kredytowa w rachunku bieżącym 20000 zł Przy prowadzeniu działalności krócej niż 6 miesięcy można ubiegac się o 10 000 złotych.

MultiBank dla młodych firm

Dla firm, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na trudnej ścieżce prowadzenia własnego biznesu, ofertę kredytu przygotował MultiBank. Jego kwota jest zależna od czasu prowadzenia działalności (maks. 10 000 złotych do 6 miesięcy i 20 000 zł powyżej tego okresu). Kredyt udzielany jest bez zabezpieczeń na dowolny okres, a bank nie pobierze prowizji przygotowawczej oraz od niewykorzystanej kwoty, co z pewnością przyniesie oszczędności przedsiębiorcy. Tak jak i w przypadku innych ofert, konieczne jest założenie konta firmowego w MultiBanku.

Środki z kredytu mogą być przeznaczone na dowolny cel

Kredyt w rachunku bieżącym firmy to wygodne rozwiązanie, które zadowoli każdego przedsiębiorcę. Środki te mogą być bowiem przeznaczone na dowolny cel, bez konieczności przedstawiania dokumentów potwierdzających ich wykorzystanie. Dostęp do kredytu odnawialnego jest wygodny i szybki, bo udostępnione środki można wykorzystać w każdej chwili, na przykład za pomocą systemu bankowości internetowej. Limit zadłużenia ustalany jest indywidualnie po analizie i ocenie zdolności kredytowej firmy. Każda wpłata na konto pokrywa część salda debetowego i zmniejsza wysokość odsetek, jednocześnie zwiększając sumę do ponownego wykorzystania.

Polecamy: Nowe maszyny, urządzenia? Sfinansuj ich zakup kredytem inwestycyjnym!

Inne oferty banków

REKLAMA

Kredyt w rachunku bieżącym to nie jedyna korzystna oferta dla firm. Spośród wielu innych propozycji warto zwrócić uwagę na Linię Wielocelową Banku BPH. Umożliwia ona wykorzystanie środków aż w pięciu formach, w zależności od potrzeb. Dobrym rozwiązaniem może być także oferta kredytu obrotowego, na przykład Banku BGŻ. Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym przypomina kredyt odnawialny, jednak jego wysokość można dowolnie zmieniać co miesiąc w zależności od aktualnych potrzeb firmy. Koszty kredytu są niskie, a zasady spłaty ustalane indywidualnie.

Kredyt w rachunku to dobre zabezpieczenie, tak na wszelki wypadek. Niewykorzystywany nie wiąże się z żadnymi kosztami. Warto więc wziąć taką opcję pod uwagę, jeśli planujemy dalszy rozwój naszej firmy. Alternatywą dla debetu są kredyty gotówkowe, jednak nie jest to oferta tak korzystna jak limit w rachunku, ze względu na wyższe oprocentowanie i w związku z tym wyższy koszt całkowity kredytu.

Eksperci totalmoney.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Branża handlowa w letargu. Co czwarta firma obawia się mniejszych zamówień, a co druga wysokich cen

Branża handlowa w Polsce jest jedyną, która nie wyszła nawet na krótko z kryzysu w ciągu minionych dwóch lat. Menadżerowie nie widzą wciąż sprzyjających okoliczności do prowadzenia biznesu w handlu – ani teraz, ani w najbliższej przyszłości.

Budownictwo narzeka na brak kredytów i sięga po faktoring, to za sprawą coraz wyższych nieregulowanych na czas wzajemnych zobowiązań

Wskaźniki koniunktury poprawiają się i coraz więcej firm prognozuje poprawę płynności. Ale szukające finansowego wsparcia przedsiębiorstwa z budownictwa nie zawsze mogą liczyć na przychylność banków w staraniach o kredyt. Stały się za to klientem numer jeden dla firm faktoringowych. Dotyczy to zwłaszcza mikrofirm.

Pieniądze z KPO. Kto zyska, a kto może stracić?

W ramach KPO do Polski trafiło już 7 mld euro. Czy optymizm inwestycyjny sprawi, że w Polsce na każdym kroku będzie plac budowy, a inflacja znów poszybuje w górę? Które firmy mogą rekordowo zyskać? A kto straci?

Finansowanie ze środków UE. Z jakich programów mogą korzystać przedsiębiorcy z MŚP?

Z jakich programów finansowania może skorzystać przedsiębiorca w 2024 roku? Unia Europejska kontynuuje swoje zaangażowanie we wsparcie przedsiębiorców z MŚP. Stawia na różnorodne programy i ułatwienia, które mają na celu stymulowanie innowacyjności, wzrostu gospodarczego oraz konkurencyjności firm w UE.

REKLAMA

Od 12 czerwca zapłacisz okiem za zakupy. W których sklepach?

12 czerwca w pięciu salonach Empik w całej Polsce rozpoczyna się pilotażowy program płatności biometrycznych. To innowacyjne rozwiązanie opiera się na fuzji biometrii tęczówki oka i twarzy. Dostawcą tej technologii jest polski fintech PayEye, we współpracy z Planet Pay. Program jest pierwszym tego rodzaju w Europie i działa w ramach programu Mastercard Biometric Checkout.

Będzie zakaz nowych licencji na transport międzynarodowy, zablokuje zakładanie jednoosobowych firm

Planowany przez Ministerstwo Infrastruktury pomysł zakazu wydawania licencji dla transportu międzynarodowego może okazać się dużym problemem dla polskich przewoźników. To praktycznie zakaz zakładanie nowych jednoosobowych firm. Ponadto blokada zakupu nowych ciężarówek.

Mikrofirmy budowlane mogą się pożegnać z kredytami?

Przeterminowane zaległości firm budowlanych to już ponad półtora miliarda złotych. Większość zadłużonych przedsiębiorców to mikrofirmy. Prognozowana poprawa płynności wcale nie oznacza, że firmy mogą liczyć na kredyty bankowe.

Rewolucja w handlu internetowym. Szczegółowe dane trafią do skarbówki

Szczegółowe informacje o transakcjach internetowych, w tym wynajmu mieszkań, będą przekazywane do Urzędu Skarbowego. Dodatkowo, konta na platformach takich jak Allegro, OLX czy Vinted mogą zostać zablokowane, a wypłaty wstrzymane - informuje "Gazeta Wyborcza".

REKLAMA

Połowa konsumentów deklaruje, że wybierze firmę wspierającą odpowiedzialny rozwój zamiast tej, która nie podejmuje takich działań

Inwestowanie ESG (Environmental, Social, Governance), czyli społeczna odpowiedzialność biznesu może być odpowiedzią na pościg za wynikami. Celem działalności firm powinno być dziś nie tylko osiąganie dobrych wyników finansowych, widocznych w raportach kwartalnych, ale także budowanie otoczenia społecznego, ochrona środowiska czy wspieranie ważnych inicjatyw. To istotne dla wielu inwestorów instytucjonalnych, jak również detalicznych, którzy wybierają inwestycje online mające na uwadze środowisko i otoczenie społeczne.

Co robią małe firmy gdy kontrahent nie płaci. Zaległe płatności sięgnęły już 10 miliardów złotych

Ponad połowa firm wysyła wezwania do zapłaty, 47 proc. negocjuje z dłużnikiem, a co 5. zleca odzyskanie należności kancelarii prawnej – tak najczęściej postępują małe i średnie przedsiębiorstwa, kiedy kontrahent im nie płaci.

REKLAMA