Kategorie

Limit kredytowy pozwoli rozwinąć się firmie

Limit kredytowy na rachunku bieżącym
Fotolia
Fotolia
Szybki i wygodny kredyt w rachunku bieżącym firmy to dobre rozwiązanie, jeśli Twoje przedsiębiorstwo potrzebuje dodatkowego kapitału na rozszerzenie profilu działalności lub przezwyciężenie chwilowego kryzysu. Banki dysponują szerokim wachlarzem korzystnych ofert dla firm.

Każda osoba prowadząca swój własny biznes wie, że to ciężki kawałek chleba. Ogrom pracy, który trzeba włożyć w utrzymanie firmy nie zawsze jest adekwatny do osiągniętych zysków. Jednakże zwykle jest to zajęcie satysfakcjonujące. Co jednak zrobić w momencie, gdy dobrze prosperująca firma ma przejściowe problemy lub chce się dalej rozwijać, a brak na to środków finansowych?

Limit kredytowy dodatkowym źródłem finansowania

Banki posiadają w swej ofercie szeroki wachlarz kredytów dla firm. Jednym z takich rozwiązań jest kredyt w rachunku bieżącym. Pozwala on na wykorzystanie w dowolnym momencie środków na rachunku bieżącym firmy, prowadzonym przez bank udzielający kredytu. Możemy w ten sposób zwiększyć środki finansowe firmy przeznaczone na spłatę aktualnych należności, zakup sprzętu lub po prostu zabezpieczyć się na wszelki wypadek, by w momencie pojawienia się dobrej okazji nie szukać dodatkowego źródła finansowania.

Polecamy: Twoja firma potrzebuje środków? Sprawdź najlepsze kredyty obrotowe!

Warunki uzyskania kredytu

W celu uzyskania kredytu w rachunku bieżącym należy złożyć wniosek i przedstawić dokumenty wymagane przez bank w celu ustalenia zdolności kredytowej. Zwykle banki wymagają, aby podmiot ubiegający się o pożyczkę tego typu był ich klientem przez dłuższy czas. Możliwe jest jednak także uzyskanie kredytu po przedstawieniu historii rachunku z poprzedniego banku, w którym było prowadzone konto firmowe. Wysokość kredytu w rachunku, czyli limit, ustalana jest na podstawie wysokości obrotów na rachunku bieżącym, zdolności kredytowej, rodzaju i wysokości zabezpieczeń spłaty. Kredyt w rachunku udzielany jest na 12 miesięcy. Może zostać przedłużony na kolejny okres, jeśli jest regularnie spłacany, a bank uzna firmę za rzetelnego kredytobiorcę. Dodatkową zaletą kredytu w rachunku jest to, że każda wpłata na konto zmniejsza zadłużenie, a co za tym idzie wysokość naliczanych odsetek.

Nawet 10 000 zł od BGŻ

Ciekawą ofertę debetu w rachunku bieżącym ma Bank BGŻ. Posiadacze rachunku bieżącego z pakietem Biznes Lider Plus mogą skorzystać z oferty limitu w wysokości sięgającej nawet 10 000 zł bez przedstawiania prognoz finansowych czy zaświadczeń z US czy ZUS. Okres kredytowania może wynieść maksymalnie 36 miesięcy, a za udzielenie tego kredytu bank nie pobierze prowizji przygotowawczej. Wystarczy, że firma działa co najmniej 10 miesięcy. Zabezpieczeniem kredytu są wpływy na rachunek firmy.

Kredyt odnawialny z BPH bez zabezpieczeń

Również Bank BPH przygotował ofertę kredytu odnawialnego dla firm. Jego wysokość może sięgnąć 100% wpływów na konto (nie więcej jednak niż 150 000 zł), a decyzja o przyznaniu kredytu podejmowana jest w 24 godziny. Bank nie wymaga zabezpieczeń i nie pobiera prowizji od niewykorzystanej kwoty kredytu.

Wysoka suma kredytu w ING

Linię kredytową dla przedsiębiorców oferuje również ING Bank Śląski. Kusi on przedsiębiorców dużą sumą, jaką mogą oni pożyczyć. Przy odpowiednich wpływach wynieść może ona nawet 500 000 zł. Wystarczy posiadać konto firmowe w dowolnym banku przez co najmniej 6 miesięcy i otworzyć konto firmowe w ING przed złożeniem wniosku o linię kredytową. W przypadku pomyślnej decyzji kredyt odnawialny jest przyznawany na rok i może ulec przedłużeniu na kolejne lata.

?

Limity kredytowe w rachunku bieżącym w wybranych bankach
Bank Nazwa kredytu Typ kredytu Kwota maksymalna Dodatkowe uwagi
Bank BGŻ Debet w rachunku bieżącym Linia kredytowa w rachunku bieżącym 10000 zł Kredyt dostępny jest po otwarciu rachunku bieżącego w ramach pakietu Biznes Lider Plus
Ekspres Linia 500000 zł Przedsiębiorcy nie podlegający przepisom ustawy o rachunkowości oraz nieprowadzący działalności rolniczej mogą otrzymać maksymalnie 250 000 zł
Bank BPH Limit debetowy Limit debetowy 150000 zł Suma kredytu może wynieść nie więcej niż 100% wpływów na konto, decyzja o przyznaniu kredytu podejmowana jest w 24h
ING Bank Śląski Linia kredytowa dla Przedsiębiorców Linia kredytowa w rachunku bieżącym 500000 zł Warunkiem otrzymania kredytu jest posiadanie konta w ING Banku Śląskim lub też jego założenie przed złożeniem wniosku
MultiBank Dopuszczalne Saldo Debetowe Linia kredytowa w rachunku bieżącym 20000 zł Przy prowadzeniu działalności krócej niż 6 miesięcy można ubiegac się o 10 000 złotych.

MultiBank dla młodych firm

Dla firm, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki na trudnej ścieżce prowadzenia własnego biznesu, ofertę kredytu przygotował MultiBank. Jego kwota jest zależna od czasu prowadzenia działalności (maks. 10 000 złotych do 6 miesięcy i 20 000 zł powyżej tego okresu). Kredyt udzielany jest bez zabezpieczeń na dowolny okres, a bank nie pobierze prowizji przygotowawczej oraz od niewykorzystanej kwoty, co z pewnością przyniesie oszczędności przedsiębiorcy. Tak jak i w przypadku innych ofert, konieczne jest założenie konta firmowego w MultiBanku.

Środki z kredytu mogą być przeznaczone na dowolny cel

Kredyt w rachunku bieżącym firmy to wygodne rozwiązanie, które zadowoli każdego przedsiębiorcę. Środki te mogą być bowiem przeznaczone na dowolny cel, bez konieczności przedstawiania dokumentów potwierdzających ich wykorzystanie. Dostęp do kredytu odnawialnego jest wygodny i szybki, bo udostępnione środki można wykorzystać w każdej chwili, na przykład za pomocą systemu bankowości internetowej. Limit zadłużenia ustalany jest indywidualnie po analizie i ocenie zdolności kredytowej firmy. Każda wpłata na konto pokrywa część salda debetowego i zmniejsza wysokość odsetek, jednocześnie zwiększając sumę do ponownego wykorzystania.

Polecamy: Nowe maszyny, urządzenia? Sfinansuj ich zakup kredytem inwestycyjnym!

Inne oferty banków

Reklama

Kredyt w rachunku bieżącym to nie jedyna korzystna oferta dla firm. Spośród wielu innych propozycji warto zwrócić uwagę na Linię Wielocelową Banku BPH. Umożliwia ona wykorzystanie środków aż w pięciu formach, w zależności od potrzeb. Dobrym rozwiązaniem może być także oferta kredytu obrotowego, na przykład Banku BGŻ. Kredyt obrotowy w rachunku bieżącym przypomina kredyt odnawialny, jednak jego wysokość można dowolnie zmieniać co miesiąc w zależności od aktualnych potrzeb firmy. Koszty kredytu są niskie, a zasady spłaty ustalane indywidualnie.

Kredyt w rachunku to dobre zabezpieczenie, tak na wszelki wypadek. Niewykorzystywany nie wiąże się z żadnymi kosztami. Warto więc wziąć taką opcję pod uwagę, jeśli planujemy dalszy rozwój naszej firmy. Alternatywą dla debetu są kredyty gotówkowe, jednak nie jest to oferta tak korzystna jak limit w rachunku, ze względu na wyższe oprocentowanie i w związku z tym wyższy koszt całkowity kredytu.

Eksperci totalmoney.pl

Źródło: INFOR
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code

  © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

  Moja firma
  1 sty 2000
  19 cze 2021
  Zakres dat:
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail

  Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca

  Tydzień Przedsiębiorcy 21-25 czerwca. W dniu 21 czerwca przypada Dzień Przedsiębiorcy. Z tej okazji Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zaprasza w tym roku firmy i przedsiębiorców, w tym szczególności z sektora MŚP, na specjalnie zorganizowane wydarzenia. Potrwają one do 25 czerwca 2021 r. Podczas organizowanych w tym celu spotkań, telekonferencji, webinariów i podcastów MRPiT chce wesprzeć małe i średnie przedsiębiorstwa praktyczną wiedzą, doświadczeniem i kontaktami na rzecz rozwoju ich działalności biznesowej tak w kraju, jak i na rynkach Unii Europejskiej, a także pozaunijnych.

  Które firmy stać na sztuczną inteligencję?

  Sztuczna inteligencja odmieniana jest przez wszystkie przypadki. Chociaż średnie i małe firmy nie mają embarga na technologie wykorzystujące SI, praktyka pokazuje, że istnieje wewnętrzny opór. Dlaczego tak się dzieje?

  Firma w Czechach. Przedsiębiorcy pomału odpuszczają

  Nawet o kilkaset procent wzrosła w ostatnich tygodniach liczba pytań kierowanych do firm pomagających prowadzić firmę w Czechach. Ale jak podkreślają eksperci, nie każdy biznes można przenieść do Czech czy na Słowację. Wyjaśniamy dlaczego.

  Handel hurtowy i detaliczny szuka pracowników

  Przedsiębiorcy z sektora handlu detalicznego i hurtowego w najbliższych trzech miesiącach mają zamiar dość intensywnie rozbudowywać swoje zespoły. Kogo głównie poszukują pracodawcy?

  Tokenizacja - słowo klucz w nowoczesnym biznesie. Co można stokenizować?

  Tokenizacja to termin zdobywający ostatnimi czasy olbrzymią popularność, w szczególności w środowiskach biznesowych. Przedsiębiorcy zaczynają żywiej interesować się możliwościami, jakie oferuje ta oparta na technologii blockchain forma cyfryzacji. Pytanie tylko, cyfryzacji… czego? Jak działa blockchain? Czym jest tokenizacja? Co to jest token? Jakie są rodzaje tokenów? Co można stokenizować? Jak przeprowadzić cyfryzację biznesu poprzez tokenizację? Wyjaśniają eksperci z Kancelarii Prawnej RPMS Staniszewski & Wspólnicy

  Ceny mieszkań rosną wolniej niż zarobki

  Ceny mieszkań. W trakcie trwającej hossy mieszkaniowej pensje Polaków wzrosły o prawie 53% - sugerują dane GUS. To prawie tyle, o ile zdrożały w międzyczasie nieruchomości. W ostatnim kwartale znowu pensje wyprzedziły ceny. Oby nie na chwilę.

  Odejście od chowu klatkowego jest niemożliwe

  Resort rolnictwa przygląda się działaniom KE ws. chowu klatkowego. Tymczasem branża stoi na stanowisku, że rezygnacja z chowu klatkowego nie jest możliwa.

  Przedsiębiorcy częściej źle oceniają jakość pracy zdalnej

  Po upływie kilkunastu miesięcy model pracy zdalnej przynosi gorsze efekty zdaniem co trzeciego pracodawcy. Najmniej zadowoleni z home office są przedstawiciele handlu, przemysłu i mikrofirm.

  Działalność gospodarcza a status osoby bezrobotnej

  Czy osoba prowadząca działalność gospodarczą z wpisem do CEIDG może uzyskać status osoby bezrobotnej? Jak wygląda sytuacja spółek prawa handlowego i działalności nierejestrowej?

  Dariusz Bliźniak: dlaczego drzewa i zieleń stają się kapitałem?

  Ślad węglowy to jedno z największych wyzwań XXI wieku, które nie pozostaje obojętne zarówno pojedynczym obywatelom, jak i całym rządom poszczególnych państw - mówi Dariusz Bliźniak.

  PR w firmie. Czym jest pozycjonowanie eksperckie?

  Pozycjonowanie eksperckie - na czym polega ten rodzaj prowadzenia dialogu z publicznością (a docelowo – przyszłymi klientami)? Jakie narzędzia są niezbędne w skutecznym pozycjonowaniu eksperckim?

  Audi RS e-tron GT: w 3,2 sek. do setki w elektryku! Pierwsza jazda.

  Audi e-tron GT choć jest elektryczny, powstaje w tej samej fabryce co R8. Choć nie emituje spalin, generuje potężną ilość emocji.

  Jacek Czauderna: Panie Premierze, przedsiębiorcy czekają na konkrety [PODCAST]

  Polski Ład to kolejna piękna, marketingowa, ale polityczna akcja – mówi Jacek Czauderna. Na co mogą liczyć przedsiębiorcy? Zapraszamy do wysłuchania podcastu.

  Opłacalność fotowoltaiki - co się zmieni od 2022 roku?

  Opłacalność fotowoltaiki. Szykują się duże zmiany na rynku fotowoltaiki. Ministerstwo Klimatu i Środowiska przekazało do konsultacji publicznych projekt ustawy, który m.in. reguluje nowe zasady dla prosumentów. Co to oznacza? Jak mówi Jakub Jadziewicz, Członek Zarządu Alians OZE - „Magazyny energii staną się niezbędnym elementem instalacji fotowoltaicznej”. Dla rynku PV niebawem rozpocznie się nowy rozdział.

  Uproszczone Postępowanie Restrukturyzacyjne to już 84% wszystkich spraw

  UPR okazało się niewątpliwie czarnym koniem restrukturyzacji ostatnich kilkunastu miesięcy. Na koniec czwartego kwartału ubiegłego roku UPR stanowiło 52% wszystkich postępowań restrukturyzacyjnych. Na czym polega UPR?

  Zastaw rejestrowy na pojeździe. Czym jest i kiedy jest wpisywany?

  Zastaw rejestrowy na pojeździe. Czyli dziś opowiemy o tym, czemu pojawia się taka adnotacja w dokumentach pojazdu i jak się jej pozbyć.

  Małgorzata Ławnik: oszczędność na pracownikach to pierwszy krok do strat w biznesie

  Zignorowanie potencjału, jaki niosą ze sobą pracownicy, jest jednym z największych błędów przedsiębiorstw, ponieważ to właśnie od zatrudnionych osób zależy przyszłość firmy – mówi Małgorzata Ławnik, dyrektor Pionu Personalnego Kaufland Polska.

  Nadanie nowego numeru VIN. Na czym polega?

  Nadanie nowego numeru VIN może być konieczne po poważnej modyfikacji pojazdu. jak przeprowadzić procedurę zgodnie z przepisami?

  Polski Ład napędzi ceny mieszkań. Będzie drożej

  Polski Ład. Mieszkania to wciąż atrakcyjna lokata kapitału, dlatego ich ceny pomimo pandemii idą cały czas w górę. Eksperci prognozują, że wprowadzenie Polskiego Ładu przyczyni się do zwiększenia inflacji, a tym samym do jeszcze wyższych wzrostów cen mieszkań. W praktyce może być trudniej uzyskać kredyt hipoteczny, a tym samym kupić nowe lokum.

  Jaką rolę w transformacji cyfrowej firm odgrywa chmura obliczeniowa?

  Chmura obliczeniowa w trakcie pandemii zyskała na znaczeniu. Korzyści płynące z jej wdrożenia to m.in. optymalizacja kosztów, zwiększenie efektywności operacyjnej, ale przed wszystkim wzrost biznesu. Co jeszcze zyskują firmy w chmurze?

  Wydanie dowodu rejestracyjnego zatrzymanego przez Policje

  Wydanie dowodu rejestracyjnego zatrzymanego przez Policje. Czyli jak odzyskać dokumenty pojazdu po kontroli funkcjonariuszy?

  Jaki jest cel nowelizacji ustawy odległościowej?

  Ustawa odległościowa to jedno z założeń transformacji energetycznej. Lądowa energetyka wiatrowa ma być korzyścią dla branży, dostawców energii wiatrowej, ale też mieszkańców i samorządów. Na czym mają polegać zmiany?

  Będą zmiany w ustawie o cudzoziemcach

  Ustawa o cudzoziemcach - będą zmiany dotyczące cudzoziemców prowadzących działalność gospodarczą w Polsce i będących uczestnikami programów wsparcia.

  Jak branża gastronomiczna może na nowo zdobyć klientów?

  Przed branżą gastronomiczną pojawiło się nowe wyzwanie. W jaki sposób ponownie pozyskać kandydatów do pracy? Czy pomoże im w tym pozytywny wizerunek pracodawcy?

  Praca w IT - home office, ale projekty nierozwojowe

  Warunki zatrudnienia na rynku pracy IT są lepsze niż przed pandemią – wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez firmę HRK S.A. Zdaniem 39% specjalistów pracujących w IT COVID-19 miał pozytywny wpływ na ich branżę.