| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Wiadomości > Nielegalny Totolotek

Nielegalny Totolotek

W marcu 2012 r. Minister Finansów cofnął spółce Totolotek S.A. zezwolenia na prowadzenie działalności w zakresie urządzania i przyjmowania zakładów wzajemnych (tzw. bukmacherki) ale spółka odwołała się od decyzji Ministra i nadal działa i przyjmuje zakłady. Czy klienci Totolotka mogą ponieść negatywne konsekwencje uczestniczenia w tych zakładach?

W związku z cofnięciem przez Ministra Finansów zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie urządzania i przyjmowania zakładów wzajemnych (tzw. bukmacherki) Spółce Totolotek S.A. Ministerstwo Finansów informuje, że po cofnięciu zezwoleń, Służba Celna podjęła działania polegające na sprawdzeniu, czy Totolotek S.A zaprzestał przyjmowania zakładów bukmacherskich.

Od kwietnia br. sprawdzono 260 spośród 391 punktów przyjmowania zakładów. W ich wyniku Służba Celna wszczęła dotychczas 16 postępowań karnych skarbowych oraz 1 postępowanie administracyjne.

Pozostałe postępowania zostaną wszczęte po skompletowaniu materiałów w poszczególnych sprawach.

Ministerstwo podkreśla, że działania te są prowadzone w stosunku do spółki organizującej zakłady, a nie wobec osób, które w tych zakładach brały udział. Żadne z tych postępowań nie jest prowadzone przeciwko osobom biorącym udział w organizowanych bez zezwolenia zakładach, a działania Służby Celnej są ukierunkowane na wykrywanie nieprawidłowości w obszarze urządzania zakładów bukmacherskich.

Kiedy prezenty firmy dla pracowników są zwolnione z PIT

PIT-2 i inne oświadczenia, które zmniejszają zaliczki na PIT

Warto zauważyć, że potencjalnie osobom biorącym udział w nielegalnych grach hazardowych grozi na podstawie art. 109 Kodeksu karnego skarbowego kara grzywny do 120 tzw. stawek dziennych, czyli maksymalnie do 2.400.000 zł , a ponadto kara pieniężna w wysokości 100% wygranej, na podstawie ustawy o grach hazardowych.

Przestępstwa i wykroczenia skarbowe 2012 - grzywny

Jednocześnie Ministerstwo Finansów informuje, że sprawa nie dotyczy popularnych gier liczbowych (Lotto „duży lotek”, Mini Lotto „express lotek” itp.) urządzanych przez inny podmiot - Totalizator Sportowy sp. z o.o.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mateusz Baszczyński

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »