Nielegalny Totolotek
REKLAMA
REKLAMA
W związku z cofnięciem przez Ministra Finansów zezwoleń na prowadzenie działalności w zakresie urządzania i przyjmowania zakładów wzajemnych (tzw. bukmacherki) Spółce Totolotek S.A. Ministerstwo Finansów informuje, że po cofnięciu zezwoleń, Służba Celna podjęła działania polegające na sprawdzeniu, czy Totolotek S.A zaprzestał przyjmowania zakładów bukmacherskich.
REKLAMA
Od kwietnia br. sprawdzono 260 spośród 391 punktów przyjmowania zakładów. W ich wyniku Służba Celna wszczęła dotychczas 16 postępowań karnych skarbowych oraz 1 postępowanie administracyjne.
Pozostałe postępowania zostaną wszczęte po skompletowaniu materiałów w poszczególnych sprawach.
Ministerstwo podkreśla, że działania te są prowadzone w stosunku do spółki organizującej zakłady, a nie wobec osób, które w tych zakładach brały udział. Żadne z tych postępowań nie jest prowadzone przeciwko osobom biorącym udział w organizowanych bez zezwolenia zakładach, a działania Służby Celnej są ukierunkowane na wykrywanie nieprawidłowości w obszarze urządzania zakładów bukmacherskich.
Kiedy prezenty firmy dla pracowników są zwolnione z PIT
PIT-2 i inne oświadczenia, które zmniejszają zaliczki na PIT
Warto zauważyć, że potencjalnie osobom biorącym udział w nielegalnych grach hazardowych grozi na podstawie art. 109 Kodeksu karnego skarbowego kara grzywny do 120 tzw. stawek dziennych, czyli maksymalnie do 2.400.000 zł , a ponadto kara pieniężna w wysokości 100% wygranej, na podstawie ustawy o grach hazardowych.
Przestępstwa i wykroczenia skarbowe 2012 - grzywny
Jednocześnie Ministerstwo Finansów informuje, że sprawa nie dotyczy popularnych gier liczbowych (Lotto „duży lotek”, Mini Lotto „express lotek” itp.) urządzanych przez inny podmiot - Totalizator Sportowy sp. z o.o.
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.