REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Moja firma

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak założyć agencję nieruchomości - pomysł

Zarządzanie nieruchomościami to bardzo interesująca, lukratywna, a przy tym perspektywiczna działalność gospodarcza. Co zrobić, by osiągnąć sukces w tej branży?

Zapowiedź regresu koniunktury w USA

Negocjacje, dotyczące zwiększenia limitu zadłużenia w USA, można uznać za zakończone. Charakter debaty publicznej i dyskusji wewnątrz partii uświadomił inwestorom skalę problemu. Nie obejdzie się bez zmniejszenia wydatków państwa, również zwiększenie roli fiskusa wydaje się wielce prawdopodobne.

Frank w dalszym ciągu idzie w górę

W poniedziałek wieczorem Izba Reprezentantów Kongresu USA zatwierdziła plan oszczędnościowy Baracka Obamy i liderów obu amerykańskich partii. Niemniej decyzja ta nie była pewna, o czym świadczy chociażby postawa republikańskiego spikera, Johna Boehnera, który zabiegał o poparcie wśród Republikanów czy rozmowa wiceprezydenta Joe Bidena z Demokratami. Wreszcie sam za siebie mówi stosunek głosów 269 do 161.

Frank w dalszym ciągu idzie w górę

W poniedziałek wieczorem Izba Reprezentantów Kongresu USA zatwierdziła plan oszczędnościowy Baracka Obamy i liderów obu amerykańskich partii. Niemniej decyzja ta nie była pewna, o czym świadczy chociażby postawa republikańskiego spikera, Johna Boehnera, który zabiegał o poparcie wśród Republikanów czy rozmowa wiceprezydenta Joe Bidena z Demokratami. Wreszcie sam za siebie mówi stosunek głosów 269 do 161.

REKLAMA

Jak założyć agencję nieruchomości - formalności

Założenie biura nieruchomości związane jest ze spełnieniem ustawowo określonych wymagań. Co trzeba zrobić, aby móc poprowadzić taki biznes?

Czy kredyty złotowe są łatwiej dostępne?

Dwa miesiące z rzędu nasza przeciętna zdolność kredytowa malała. Eksperci przyznają, że w lipcu Indeks Dostępności Kredytowej wspiął się w górę, ale nadal znajduje się niżej niż w kwietniu i maju. Dlaczego nasze możliwości kredytowe rosną coraz wolniej?

Firmy kłamią w konkursach

Cena, czas zakończenia promocji, prawdziwe dane, regulamin – to dane, które powinien przedstawić organizator konkursu. Nie wszystkie firmy o tym pamiętają.

Jak założyć agencję nieruchomości - biznesplan

Biorąc pod uwagę popyt w dziedzinie sprzedaży i wynajmu mieszkań - działalność w branży nieruchomości może być dla nas bardzo opłacalna. Podpowiadamy jakimi kryteriami należy kierować się przy zakładaniu agencji nieruchomości, by odnieść sukces.

REKLAMA

Czy likwidacja spreadów walutowych pozwoli obniżyć raty?

Już we wrześniu może zacząć obowiązywać nowe prawo, pozwalające kredytobiorcom uniknąć płacenia spreadu w banku. Jakie zmiany wejdą w życie? Jak do nowych przepisów odnoszą się eksperci?

Inflacja wyhamuje?

Narodowy Bank Polski podał oczekiwania inflacyjne osób prywatnych. W lipcu br. wyniosły 4,7 proc., wobec 4,2 w czerwcu.

ZUS przypomina: nowe zasady przedawnienia składek

Od 20 lipca poszerzony został katalog przypadków wydłużających bieg terminu przedawnienia w odniesieniu do należności składkowych. Dodatkowo zaczęły obowiązywać nowe zasady dotyczące zwrotu i przedawnienia składek nienależnie opłaconych.

Wkrótce publikacja ujednoliconej ustawy o VAT

Ujednolicony tekst ustawy o VAT został już opracowany i przesłany do Rządowego Centrum Legislacji, który zajmuje się redagowaniem Dziennika Ustaw - poinformowało w poniedziałek PAP biuro prasowe Sejmu.

Nowe zasady zwrotu nadpłaconych składek ZUS

Płatnicy składek, którzy nienależnie opłacili składki do ZUS, mogą dochodzić zwrotu nadpłaty pod warunkiem, że nie upłynie termin przedawnienia. Nienależnie opłacone składki przedawnią się po upływie 10 lat, licząc od dnia otrzymania zawiadomienia o nadpłacie z ZUS. Jeśli ZUS nie wyśle takiego zawiadomienia, przedawnienie nastąpi po upływie 10 lat licząc od dnia opłacenia składek. 

Zasiłek chorobowy przedsiębiorcy

Jestem przedsiębiorcą i od wielu lat opłacam za siebie składki na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe. Nigdy dotąd nie korzystałem jednak z zasiłku. Jakie dokumenty będę musiał złożyć do ZUS, żeby został mi wypłacony zasiłek za okres choroby?

Związkowcy chronieni przed zwolnieniem

Weszła w życie nowelizacja Kodeksu pracy, według której związkowcy zatrudnieni w swoich zakładach na czas określony, w przypadku niezgodnego z prawem zwolnienia, będą mogli ubiegać się o przywrócenie do pracy.

Kompromis w Kongresie nie oznacza końca problemów

Nic nie wskazywało na to, że nowy tydzień rozpocznie się źle. Dzięki porozumieniu Demokratów i Republikanów w kwestii limitu zadłużenia, groźba bankructwa USA, jeżeli nie straciła racji bytu, to przynajmniej przestała doskwierać tak bardzo inwestorom. Atmosferę popsuły jednak fatalne dane makroekonomiczne.

Sprzedaż długu (cesja wierzytelności) zwolniona z VAT?

Czy cesja wierzytelności może być zwolniona z VAT? W jakich przypadkach? Co jest podstawą opodatkowania w przypadku sprzedaży długu? Ekspert wyjaśnia powyższe wątpliwości.

Czy powinniśmy bać się franka szwajcarskiego?

Ostatnio gazety nie szczędzą komentarzy na temat franka. Czy rzeczywiście nadeszła czarna godzina dla osób, zadłużonych w szwajcarskiej walucie? Zobaczmy, jakie szanse i zagrożenia mają kredytobiorcy, decydujący się na raty w CHF.

Waszyngton krok od porozumienia

Amerykańscy politycy postanowili wykorzystać każdą wolną chwilę na negocjacje w kwestii podniesienia limitu zadłużenia USA. Kongresowi pozostał już tylko jeden dzień na zatwierdzenie albo odrzucenie przyjętego w niedzielę planu cięć budżetowych. Głosowanie nad projektem odbędzie się w poniedziałek.

Kiedy reklama wywołuje nieuzasadniony lęk?

Reklamodawcy od dawna wiedzą, że przekazy odwołujące się do emocji często stanowią skuteczniejszą zachętę do zakupu danego towaru niż reklama rzeczowa. Często celem reklamy jest wywołanie u odbiorcy obawy lub lęku. Ekspert tłumaczy do jakich granic takie praktyki są dopuszczalne w reklamie.

Kiedy reklama porównawcza jest dopuszczalna?

Do niedawna przedsiębiorcy stosunkowo rzadko posługiwali się reklamą porównawczą z obawy, by ich działania nie uznano za bezprawne. Obecnie tendencja ta zaczyna się zmieniać, jednakże nadal pojawiają się wątpliwości dotyczące dopuszczalności reklamy porównawczej, której przesłanki określa ustawa o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

Kim jest „przeciętny konsument”?

Polski ustawodawca w wielu aktach prawnych posługuje się pojęciem „konsumenta” lub „przeciętnego konsumenta”. Ekspert wyjaśnia, kto kryje się za tymi pojęciami i komu prawo przyznaje ochronę.

Polskie firmy nie znają swoich zagranicznych kontrahentów

Niewielka wiedza o zagranicznych kontrahentach, obdarzanie ich zbyt dużym zaufaniem i niedokładne czytanie umów – to trzy najczęstsze błędy polskich firm działających w handlu zagranicznym.

Jak duże cięcia budżetowe pomogłyby rozwiązać problemy USA?

Oszczędności na najbliższe 10 lat rzędu 4 mld USD byłyby w stanie zagwarantować Amerykanom, że agencje ratingowe zostawią USA w spokoju. Czy jednak Kongres i Senat zdecydują się na tak duże cięcia w budżecie? Kompromis, zawarty między Demokratami i Republikanami, może nie być wystarczający.

Krytyka konkurencji w reklamie - jakie są jej granice?

Celem reklamy jest z jednej strony wyeksponowanie zalet własnego produktu, a z drugiej, przekonanie odbiorcy o wyższości reklamowanego towaru nad produktami konkurencji. Reklamodawcy posługują się w tym celu różnymi zabiegami marketingowymi, często stawiając w złym świetle ofertę konkurencji. Istotne jest jednak, by krytyka konkurencji nie przekraczała granic prawa.

Co mogłoby uchronić USA przed bankructwem?

Eksperci są zdania, że nawet, jeżeli Demokraci i Republikanie nie znaleźliby kompromisowego rozwiązania, Stanom Zjednoczonym nie groziło bankructwo. Jakie „asy w rękawie” ukrywają Amerykanie?

Głosowanie w Kongresie przed nami

Liderzy amerykańskich partii ustalili w niedzielę, jaki ma być plan, zmierzający do redukcji zadłużenia. Przed nami głosowanie w Kongresie, które nie będzie tylko formalnością. Reakcja na azjatyckich parkietach sugeruje, że w dniu dzisiejszym możemy spodziewać się silnych wzrostów.

Komisja Europejska odpowiada na pytania o handel z Koreą

 W związku z rozpoczęciem tymczasowego stosowania Umowy o wolnym handlu z Koreą Komisja Europejska uruchomiła skrzynkę kontaktową dotyczącą implementacji Umowy FTA UE –Koreą.

Jak skutecznie wypowiedzieć umowę leasingu?

Zawieranie umów leasingowych cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Ich wypowiadanie wskutek niewywiązywania się korzystającego z umowy również nie należy do rzadkości. Podpisując umowę leasingu trzeba pamiętać, że w przypadku niespłacania należności przez korzystającego, finansujący może wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym, żądając zwrotu przedmiotu leasingu.

Mija termin składania wniosków o umorzenie składek na Fundusz Pracy

Do 1 sierpnia 2011 r. włącznie w jakim do ZUS można skladać wnioski o umorzenie nieopłaconych składek na Fundusz Pracy oraz odsetek za zwłokę należnych od tych składek.

Jakie okoliczności pozwalają rozwiązać umowę z kontrahentem?

W momencie podpisywania umowy strony nie są w stanie przewidzieć pewnych okoliczności, które mogą  spowodować, że wykonanie umowy będzie niemożliwe lub pociągałoby dla jednej z nich niepowetowane straty. W takiej sytuacji sąd jest uprawniony do określenia zobowiązań stron na nowo, a nawet może rozwiązać umowę.

Backup danych – jaki sposób jest najlepszy?

Nasze dane każdego dnia są narażone na wiele niebezpieczeństw: awarie dysku, ataki hakerów, błędy w programach i wszędobylskie wirusy. Aby uniknąć niemiłej niespodzianki i utraty ważnych danych, warto dokonywać okresowych backup-ów danych. Obecnie istnieje wiele możliwości, ale która jest najlepsza? Czy archiwizacja danych na nośnikach zewnętrznych jest korzystna?

Acer Iconia Tab A100 – długo oczekiwana premiera już wkrótce

Długo oczekiwany tablet Acer Iconia Tab A100 już wkrótce trafi na rynek. Początkowo zapowiadany był na wiosnę, później premiera została przełożona na drugą połowę bieżącego roku. Teraz już wiadomo, że 7-calowy tablet pojawi się prawdopodobnie na początku sierpnia. Na początku urządzenie pojawi się w Stanach Zjednoczonych Ameryki, ale premiera w Europie to z pewnością kwestia czasu. A czego możemy się spodziewać?

ASUS Eee Pad Slider SL101 – już niedługo trafi do sprzedaży

Na początku roku pojawiły się informacje na temat bardzo ciekawego urządzenia o nazwie ASUS Eee Pad Slider SL101. Ostatnio urządzenie trafiło do amerykańskiej Federalnej Komisji ds. Łączności (FCC) co oznacza, że już niebawem możemy spodziewać się urządzenia w sprzedaży. Czego możemy się spodziewać po nowym sprzęcie?

Ile kosztuje założenie własnej działalności gospodarczej?

Choć ustawa deregulacyjna, która weszła w życie 1 lipca 2011 roku, zmniejszyła liczbę formalności, które należy dopełnić, by założyć swoją działalność, to nie obniżyła kosztów. Za co i ile trzeba zapłacić?

Dell Streak 10 Pro – czy nowy tablet zawalczy z iPadem 2?

Firma Dell zaprezentowała w Chinach swój najnowszy dodatek do linii tabletów Streak. Nowy, 10-calowy model opiera się na systemie Android Honeycomb i prezentuje się naprawdę imponująco. Czy nowe urządzenie będzie w stanie zawalczyć, a być może nawet wygrać z iPadem 2?

Kolejne urządzenie z Windowsem Phone 7 na pokładzie od HTC

Firma HTC po ogłoszeniu smartfonów o nazwach Arrive, HD7 i Surround, planuje powiększenie swojej oferty o nowy model. Nowe urządzenie o nazwie Omega to już czwarte urządzenie pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows Phone 7. Poznajmy specyfikację nowego urządzenia. Czy jest, na co czekać?

K-Touch W700 – smartfon z systemem działającym w chmurze

Ostatnio dość często mówi się o oprogramowaniu i systemach działających w chmurze, czyli poza urządzeniem. Pewnym zaskoczeniem może być nowy smartfon K-Touch W700 z systemem działającym w chmurze. Jak prezentuje się nowe urządzenie i czy jest warte uwagi?

Marvel Digital Mercury Tab TBT-10C – ciekawy tablet już w sprzedaży

Kolejna dość słabo znana firma na naszym rynku wprowadza do sprzedaży nowy tablet z serii Mercury Tab. Tym razem jest to konstrukcja oznaczona symbolem TBT-10C, wyposażona w wielodotykowy ekran o przekątnej 7 cali. Urządzenie pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Google Android „Gingerbread” 2.3. Co jeszcze oferuje nowe urządzenie?

Rekordowo wysokie notowania franka

Szacunkowa inflacja HICP w strefie euro zaliczyła trudny do wyjaśnienia spadek do 2,5 proc. r/r w lipcu z 2,7 proc. r/r w czerwcu. Jednocześnie Jose Zapatero podał datę przyśpieszonych wyborów, które odbędą się 20 listopada. Pod koniec września hiszpański rząd podda się do dymisji.

Rosną oczekiwania inflacyjne Polaków

Ekonomiści przewidują, że pod koniec roku inflacja nadal będzie znajdowała się powyżej celu inflacyjnego – jej wartość w tym czasie szacują na 4-4,1 proc. W lipcu do 4,7 proc. wzrosły oczekiwania inflacyjne osób prywatnych, podczas kiedy miesiąc wcześniej znajdowały się na poziomie 4,2 proc., jak wynika z danych NBP.

Cordia Tab – tablet dla miłośników wolnego oprogramowania

Dla osób, które mają już dość powtarzających się specyfikacji i dwóch systemów operacyjnych przygotowano urządzenie o nazwie Cordia Tab. Urządzenie jest owocem współpracy społeczności miłośników wolnego oprogramowania. Co ciekawe, pomysłodawcą takiego rozwiązania był nasz rodak - Tomasz Sterna. Jego marzeniem było stworzenie tabletu, który mógłby pracować pod kontrolą dowolnego systemu operacyjnego opierającego się na jądrze Linux: Cordia HD, MeeGo, Ubuntu, a nawet Android. Jak prezentuje się ten eksperymentalny tablet?

Smasung Galaxy S Plus – lekko zretuszowany hit już w Polsce

Nie da się ukryć, że model Samsung Galaxy S to jeden z najpopularniejszych telefonów w ofercie koreańskiego producenta. Od wprowadzenia na rynek w zeszłym roku, telefon sprzedał się w nakładzie przeszło 14 miliona sztuk. Nic więc dziwnego, że na rynku pojawiła się poprawiona wersja hitu. Czy nowy model wnosi coś nowego do specyfikacji?

Fujitsu Toshiba - pierwszy smartfon z systemem Windows Phone 7.5

Dopiero co firma Microsoft zakończyła prace nad nową wersją systemu operacyjnego Windows Phone 7.5 o nazwie kodowej Mango, a producenci już zapowiadają pierwsze urządzenia, w których zostanie zastosowany nowy system. Pierwszą firmą, która pochwaliła się nowym smartfonem jest Fujitsu Toshiba. Czy możemy spodziewać się czegoś ciekawego?

HTC 7 Mozart – nowe urządzenie z systemem Windows Phone

Firma HTC nie śpi i co chwilę wypuszcza nowe telefony na rynek. Tym razem portfolio firmy wzbogacił model HTC 7 Mozart, który był już znany w sieci od jakiegoś czasu. Tym razem, możemy przyjrzeć się oficjalnej specyfikacji, która ucina wszelkie spekulacje i niejasności. Czym więc charakteryzuje się nowy model HTC?

HTC 7 Pro – telefon z Windows Phone 7 i klawiaturą QWERTY

Telefon HTC 7 Pro to kolejna pozycja w portfolio firmy, którą warto poznać nieco bliżej. Nowe urządzenie wyposażone w pełną klawiaturę QWERTY ma dość biznesowe aspiracje. Ponadto urządzenie posiada nowy system Windows Phone 7 od Microsoftu. Jak prezentuje się nowe urządzenie i czy jest godne uwagi?

Który bank oferuje najlepszy kredyt „Rodzina na Swoim” na lipiec - sierpień 2011?

Na biurko prezydenta trafiła znowelizowana ustawa o kredytach z dopłatami. Zdaniem ekspertów jest już praktycznie przesądzone to, że do końca sierpnia 2011 roku wejdą w życie zmiany, które w efekcie bardzo ograniczą dostępność Rodziny na Swoim. Do którego banku udać się po finansowanie, zanim zaczną obowiązywać nowe zasady?

Dlaczego pośrednik w obrocie nieruchomościami powinien dokumentować dokonywane czynności?

Pośrednik ma obowiązek dokumentowania dokonywanych przez siebie czynności, wynikający ze standardów zawodowych. Przestrzeganie tego obowiązku ma bardzo praktyczne znaczenie. Ułatwia bowiem dochodzenie należności od nieuczciwych klientów biura. Jest to szczególnie ważne, ponieważ niekorzystne otoczenie prawne, kreowane w dużym stopniu przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, nie sprzyja prowadzeniu tego rodzaju działalności gospodarczej.

Jak pośrednik w obrocie nieruchomościami może zabezpieczyć się przed nieuczciwym klientem?

Zredagowanie umowy pośrednictwa, która zabezpieczy interesy biura nieruchomości jest z każdym rokiem coraz trudniejsze. Wynika to m.in. z działalności Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Często zdarza się, że klienci biur pośrednictwa, po wykonaniu pracy przez pośrednika, uchylają się od zapłaty wynagrodzenia, powołując się na obecność w umowie klauzul abuzywnych, niewykonanie przez pośrednika usługi itd. Ekspert radzi jak pośrednik może zabezpieczyć się przed nieuczciwym klientem.

Który bank oferuje najlepszy kredyt hipoteczny w PLN na lipiec-sierpień 2011?

Wakacje w tym roku sprzyjają bankom, gdyż chętnych na kredyty nie brakuje. Eksperci przypominają, że wzmożony ruch wymusza większą konkurencję i oznacza promocyjne obniżki marż oraz prowizji. Kto tak naprawdę oferuje najlepsze warunki kredytowania?

REKLAMA