Fujitsu Toshiba - pierwszy smartfon z systemem Windows Phone 7.5
REKLAMA
REKLAMA
Nowe urządzenie ma ujrzeć światło dzienne już we wrześniu. Mowa tu o zaawansowanym smartfonie IS12T firmy Fujitsu Toshiba Mobile Communications. Oczywiście produkt w pierwszej kolejności trafi na rynek w Japonii, ale można spodziewać się, że urządzenie pojawi się również w Europejskich i miejmy nadzieję, polskich sklepach. A czy warto czekać na nowe urządzenie? Okazuje się, że tak.
REKLAMA
Nowy smartfon ma wymiary 59 x 118 x 10,6 mm i waży 113 g. Producent wyposażył telefon między innymi w ekran dotykowy o przekątnej 3,7 cala i rozdzielczości 800 x 480 pikseli. Miejmy nadzieję, że do września taki ekran nadal będzie synonimem telefonu z najwyższej półki. Sercem urządzenia będzie również układ SoC Qualcomm Snapdragon MSM8655, a użytkownik będzie mógł składować swoją muzykę, wideo i zdjęcia na 32 gigabajtach pamięci Flash.
Warto przeczytać: Czyszczenie firmowego komputera – czy to jest ważne?
REKLAMA
Jak przystało na telefon z najwyższej półki nie mogło zabraknąć kontrolera sieci bezprzewodowych 802.11b/g/n oraz modułu Bluetooth 2.1, który jeszcze przez długi czas będzie standardem w komórkach każdej klasy. Jeśli wspomniane wcześniej 32 GB pamięci to za mało, użytkownik będzie mógł poszerzyć tę wartość dzięki kartom pamięci micro SD. Oczywiście nie zabrakło odbiornika GPS, który z pewnością przyda się podczas biznesowych delegacji.
Przeglądając specyfikację z pewnością w oczy rzuci się aparat fotograficzny o bajońskiej rozdzielczości 13,2 megapiksela. Jest to wartość, która wręcz zmiata dotychczasową konkurencję na rynku europejskim. Trzeba jednak przyznać, że na rynku Japońskim takie parametry aparatu to codzienność. Kolejną ciekawostką to wybór trzech opcji kolorystycznych telefonu. Będziemy mogli wybrać wersję czarną różową lub zieloną. Warto również wspomnieć, że Windows Phone 7.5 Mango zawiera między innymi przeglądarkę internetową Internet Explorer 9, obsługę wielozadaniowości oraz wątków w dyskusjach. Miejmy nadzieję, że telefon trafi na nasz rynek w atrakcyjnej cenie.
Zobacz również: Koszty i utrzymanie Open Source – czy to jest w pełni darmowe?
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.