REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Szkolenia, Dotacje

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

W poszukiwaniu mistrza - mentoring

Już w mitologii greckiej pojawia się pojęcie mentora, pierwotnie oznaczało ono imię przyjaciela Odyseusza. Mentor pod nieobecność króla Itaki miał dbać o wykształcenie i wychowanie jego syna - Telemacha. Imię Mentor z czasem stało się synonimem życzliwego doradcy, opiekuna i nauczyciela, osoby godnej zaufania, będącej podobnie jak mistrz - wzorcem do naśladowania. Na tym rozumieniu pojęcia mentor opiera się definicja współczesnego mentoringu.

PO Innowacyjna Gospodarka - co można zyskać?

Zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw, rozwój polskiej gospodarki i umocnienie roli nauki w rozwoju gospodarczym to jedne z najważniejszych celów, które można osiągnąć poprzez wsparcie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Jak postępować z trudnymi osobami?

Radzenie sobie z trudnymi osobami to jedna z najcięższych umiejętności, jakie szkoleniowiec musi opanować, by zwiększyć efektywność procesu uczenia się. Już złośliwa uwaga lub apatyczne nastawienie jednego z członków szkolenia może umniejszyć wiarygodność trenera, zmniejszyć morale grupy i udzielić się pozostałym jej członkom. Jak nie dopuścić, by trudne osoby przejęły kontrolę nad procesem uczenia się?

Warsztaty „Spory ubezpieczeniowe – kluczowe kategorie szkód w świetle aktualnego orzecznictwa”

Warsztaty „Spory ubezpieczeniowe – kluczowe kategorie szkód w świetle aktualnego orzecznictwa”

REKLAMA

Jak wybrać dobrego coacha?

Podjąłeś ważną decyzję - decydujesz się na współpracę z coachem. Teraz stoisz przed dylematem, którego wybrać, gdy na rynku tyle ofert. Stwarza to duże ryzyko, że wybierzesz osobę niekompetentną, bądź nieodpowiednią do twojego charakteru, problemu czy zawodu. W jaki sposób uchronić się przed niewłaściwym wyborem i jakimi kryteriami się kierować? Poniżej przedstawiam kilka wskazówek, które możesz wykorzystać przy wyborze coacha.

Jak być asertywnym menedżerem?

Asertywność jest pojęciem, które każdy z nas kojarzy z wyświechtaną regułką - „umiejętność mówienia „nie”. Jednakże definicji tej nie możemy użyć do sprecyzowania, na czym polega postawa asertywna, którą powinien przyjmować każdy dobry menedżer. Jej podstawą jest indywidualny wysiłek dojścia do źródła swojej siły i oparcie się na własnym potencjale.

Jest już nabór do poddziałania 5.4.1 PO IG w roku 2012

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłosiła nabór wniosków do poddziałania 5.4.1 PO IG w roku 2012. Wnioski będą przyjmowane od 4 czerwca do 31 grudnia 2012 roku.

Poddziałanie 6.5.2. POIG - ruszył kolejny nabór

17 maja wystartowały kolejny etap naboru wniosków w ramach poddziałania 6.5.2. POIG. Tym razem szansę na dotacje ma przemysł medyczno-farmaceutyczny i szkutniczy.

REKLAMA

Dotacje 2012: Rusza nabór wniosków na działanie 8.2 – elektroniczny biznes

Od 11 czerwca do 6 lipca 2012 roku mikro-, małe i średnie firmy będą mogły ubiegać się o dotację w ramach działania 8.2 POIG, czyli wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Ilość środków przeznaczonych na dofinansowania wynosi prawie 400 mln zł.

Działanie 8.2 - Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B - II runda naboru wniosków

Działanie 8.2 - Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. Od 11 czerwca 2012 roku przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dotację w ramach działania 8.2 POIG, czyli wspierania wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B. To już II runda naboru wniosków.

Dotacje unijne - prawidłowa klasyfikacja przedsiębiorstwa

Wraz ze wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej przedsiębiorcy mający siedzibę na terenie naszego kraju zyskali możliwość wykorzystania unijnych dofinansowań. Jednak ze względu na różnorodne warianty otrzymania pomocy ważne jest prawidłowe sklasyfikowanie swojego przedsiębiorstwa.

Jak promować firmę szkoleniową w Internecie?

Branża szkoleniowa to jedna z prężniej rozwijających się, w przeciągu ostatnich kilku lat, dziedzin gospodarki. Podczas gdy konkurencja nie śpi, Ty decydujesz się na założenie kolejnej - własnej firmy. Masz za sobą pierwszy krok - działalność gospodarcza została zarejestrowana. Teraz potrzebujesz już tylko: klientów, popularności i renomy.

Umiejętność zarządzania emocjami w pracy – Wróg czy Przyjaciel?

Inteligencja emocjonalna niegdyś nie była uważana za ważny aspekt umiejętności życiowych. Szydzono wręcz, że jest to dziwaczny wytwór humanistów, którzy, nie umiejąc rozwiązywać zadań matematycznych, osiągali przez to kiepskie wyniki IQ. Zdanie to zmieniło się bardzo szybko za sprawą wyczerpania się podstawowych narzędzi nakłaniania klienta do wyboru konkretnej oferty.

Praca trenera – inwestycja w potencjał

Jak uczyć się, by uczyć też innych? Oferta organizacji szkolących trenerów jest bogata, najważniejsza jednak w tym zawodzie pozostaje praktyka oraz odpowiednie podejście do pracy i… życia.

Efektywność i rentowność szkoleń

Już nie wystarczy wydać pieniędzy na szkolenie. Trzeba być jeszcze pewnym, że wydało się je dobrze i przyniesie to pozytywne skutki. Dlatego też większość racjonalnie zarządzających firm ocenia skuteczność i efektywność przeprowadzonych szkoleń, zwłaszcza kiedy sytuacja finansowa w firmie pogarsza się. W pierwszej kolejności redukowane są budżety szkoleniowe.

Praca trenera pod lupą

Przychodzi czas, kiedy zdobytą przez nas wiedzę z powodzeniem zaczynamy wykorzystywać w praktyce. Intensywnie szukamy przydatnych informacji i rozwiązań oraz staramy się korzystać z każdej okazji do rozwoju. Jednak kiedy w codziennej pracy osiągamy dobre wyniki bez większego wysiłku, motywacja do podnoszenia kwalifikacji powoli zaczyna spadać.

Praktyki efektywnego nadzoru nad spółkami grupy kapitałowej

Warsztaty „Praktyki efektywnego nadzoru nad spółkami grupy kapitałowej”.

Kluczowe zmiany związane z wdrożeniem Dyrektywy o emisjach przemysłowych

Warsztaty „Kluczowe zmiany związane z wdrożeniem Dyrektywy o emisjach przemysłowych do prawodawstwa polskiego”.

Coaching dla młodych

Ciągłe poszerzanie swojej wiedzy, rywalizacja z innymi uczniami, trudny wybór zawodu, brak akceptacji rówieśników. Z tymi problemami musi borykać się młodzież, wkraczając niepewnym krokiem w dorosłość. Coaching dla młodzieży stara się pomóc im w tych najtrudniejszych życiowych wyborach, pomagając w dążeniu do spełnienia w samorealizacji.

Kiedy praca szkodzi?

Większość z nas spędza w pracy średnio nawet jedną trzecią swojego życia. To bardzo dużo, dlatego też wszelkie niewygody i szkodliwe warunki okazują się mieć niebagatelny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie.

Rynek usług szkoleniowych w Polsce

Chcąc związać swą karierę zawodową z określoną branżą, dobrze jest najpierw wziąć pod przysłowiową lupę jej obecną sytuację, zapotrzebowanie oraz prognozy. Praca każdego specjalisty wymaga ciągłego doskonalenia swych umiejętności, a także konsekwentnego ukierunkowywania własnego rozwoju. Jest to proces pochłaniający mnóstwo czasu i energii. Nie inaczej rzecz ma się na rynku szkoleniowym.

Czas na rozwój

Pragniesz się rozwijać, zdobywać nową wiedzę i umiejętności, jednak ciągle brak Ci czasu? Chciałbyś nauczyć się nowych języków obcych, poszerzyć swoją wiedzę zawodową oraz kształcić się w obszarze swoich zainteresowań? A może chciałbyś pracować w swoim wymarzonym zawodzie, jednak nie masz czasu na zdobywanie potrzebnej wiedzy i umiejętności? Nie poddawaj się! Zdobycie kilku prostych umiejętności w połączeniu ze zmianą niektórych przyzwyczajeń dadzą Ci czas potrzebny do rozwoju we wszystkich innych dziedzinach. Potraktuj to jako inwestycję w wysokości złotówki, która przyniesie zwrot w wysokości tysiąca złotych.

Program Operacyjny Pomoc Techniczna

Założeniem Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna jest sprawna organizacja systemu wydatkowania środków unijnych. Zasoby finansowe Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna mają na celu pomoc w terminowym przyznawaniu dofinansowania oraz udzielanie informacji pomocnych, aby otrzymać środki z Unii Europejskiej.

Kluczowe rady dla dobrego mówcy

Wystąpienie publiczne i sztuka przemawiania to chleb powszedni każdego Trenera. Doskonały Trener, poza świetnym przygotowaniem merytorycznym, potrafi uczestnikom swoich szkoleń sprzedać wiedzę, którą ma w głowie. To niezmiernie ważne, aby przemawiać do nich w sposób, który zaangażuje ich w przebieg szkolenia i zmotywuje do wprowadzania w życie nowo zdobytych umiejętności. Zasady dobrego mówcy - trenera można sprowadzić do 7 kluczowych wskazówek.

Jak menedżer może rozwijać zespół?

Zespół prowadzony przez menedżera powinien być stale przez niego rozwijany. Jakimi metodami może posłużyć się menadżer zespołu?

Czy ego ma wpływ na styl coachingu?

Ego jest jedną ze struktur osobowości, często utożsamianą z poczuciem własnego „ja”. Jaki wpływ ma ego na coacha?

Tutoring czyli szkolenie liderów

Tutoring jest pojmowany jako zaplanowany proces rozwoju lidera, który następuje we wspierającej relacji z drugą osobą – tutorem. Tutoring ponadto jest metodą elitarną. Nie opiera się na masowym kształceniu, może w niej uczestniczyć jedynie niewielka liczba uprzywilejowanych osób. Jak tutoring wygląda w praktyce?

Coaching za pomocą pytań

Nieporozumienia i nieklejąca się dyskusja często może mieć przyczynę w nieodpowiednio stawianych pytaniach. Trafnie zadane pytanie może rozjaśnić dyskusję i załagodzić nieporozumienia.

Cytaty i anegdoty dotyczące szkoleń

Poniżej zbiór cytatów i anegdot związanych ze szkoleniami.

Instytucje, na które może trafić beneficjent – poradnik

Beneficjent ubiegający się o dofinansowanie trafia na instytucje, których nazwy mogą przyprawić o zawrót głowy. Czym różni się instytucja pośrednicząca od certyfikującej i zarządzającej? Ekspert pomaga beneficjentowi odnaleźć się w gąszczu definicji i pojęć.

Czy integracja pracowników może zwiększyć zyski firmy?

Człowiek, by lepiej pracować, potrzebuje czegoś więcej niż tylko pieniędzy. Pracownik dużo bardziej docenia nagrodę w postaci pochwały od szefa, miłą atmosferę w pracy czy dodatkowe świadczenia, niż wzrost wynagrodzenia. Dlatego też bardzo trudno utrzymać najlepszych i najbardziej wydajnych pracowników. Menedżerowie poszukują nowych, innowacyjnych sposobów motywowania. Jednym z nich są imprezy integracyjne.

Szkolenie poprzez gry symulacyjne

Współcześnie, w dobie wszechobecnego Internetu i powszechnego dostępu do różnorodnych źródeł informacji, szkolenia nie mogą już pełnić wyłącznie funkcji przekaźników teoretycznej wiedzy. Branżowe czasopisma, fachowa literatura, wartościowe publikacje – to wszystko jest w zasięgu ręki niemal każdego z nas. Dlatego spotkania z trenerem nie powinny ograniczać się do prezentowania podręcznikowych treści.

Jak dział personalny może udowodnić swoją efektywność – czym jest wskaźnik ROI?

W dobie kryzysu ekonomicznego zarządy firm wymagają, aby każdy dział w firmie pracował na najwyższych obrotach, a tam, gdzie pracy jest mniej, aby redukować zatrudnienie. Niestety ofiarą redukcji bardzo często padają te stanowiska, którym trudno udowodnić swoje bezpośrednie przełożenie na wynik operacyjny firmy. Tak bywa, w przypadku administracji i działów personalnych, których praca jest niewymierna i trudno policzalna. Z odsieczą na szczęście wychodzi na przód nowa dziedzina Zarządzania Zasobami Ludzkimi - Controling Personalny.

RegioStars 2013

Regiony korzystające z funduszy unijnych mogą wziąć udział konkursie REGIOSTARS. Komisja Europejska planuje nagrodzić innowacyjne projekty.

Inicjatywa „Szanse dla młodzieży"

„Szanse dla młodzieży" to nowa inicjatywa zapoczątkowana przez Komisję Europejską. Nowe przedsięwzięcie ma zapewnić zwiększenie szans absolwentów na zdobycie pracy.

Nabór wniosków 2012 - terminy

Nabór wniosków o dotacje 2012. Poznaj terminy naboru wniosków o dotacje z funduszy unijnych.

Dotacje inwestycyjne dla samorządów

Inwestycje i dotacje w samorządach muszą opierać się na potrzebach i celach dla wybranego obszaru. Efektywność inwestycji jest kluczowym wskaźnikiem przy wprowadzaniu firm na rynek, przy ich ekspansji oraz przy ubieganiu się o dofinansowanie.

Warsztaty "Sztuka wystąpień publicznych i autoprezentacja"

Na warsztaty zapraszamy wszystkich, którzy chcą swobodnie i wiarygodnie prezentować siebie, swój zespół, produkty, czy usługi.

Szkolenia otwarte: chińska i indyjska kultura oraz etykieta biznesowa

Zapraszamy na 10. edycję szkoleń otwartych organizowanych przez ConnectAsia.

Jak wygrywać przetargi – porady eksperta - szkolenie (reklama)

Złożenie dokumentacji przetargowej to skomplikowana procedura i bywa bardzo kłopotliwa. Często nie jesteśmy pewni czy dopełniliśmy wszystkich formalności i czy poprawnie przygotowaliśmy dokumenty. Poznaj praktyczne wskazówki zwiększające szanse na wygranie przetargu publicznego podczas szkolenia, które odbędzie się 19 października 2011 r. w Warszawie.

Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Dotacje w 2012 roku dla firm będą realizowane w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka i Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Jak skorzystać z dotacji unijnych w 2012 roku?

Dotacje 2012 dla firm: PO Rozwój Polski Wschodniej

Dotacje w 2012 roku dla firm planowane są m.in. PO Rozwój Polski Wschodniej. Informujemy o terminach i zasadach naboru w 2012 roku w ramach PO Rozwój Polski Wschodniej.

Dotacje 2012 dla firm: PO KL

Dotacje w 2012 roku dla firm będą pochodziły m.in. z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Poniżej prezentujemy planowane konkursy dla przedsiębiorców w 2012 r.

Dotacje 2012: fundusze unijne dla firm

Dotacje w 2012 roku obejmą przedsiębiorców m.in. w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. W sumie jest to 12 działań i poddziałań. Podpowiadamy gdzie szukać dotacji dla firm w 2012 roku.

Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej 2012

Od 1 września 2011 dotacja z urzędu pracy na założenie własnej działalności gospodarczej dla bezrobotnego nie może przekroczyć kwoty 20,2 tys. zł. Jak wysoka będzie dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności gospodarczej w 2012 roku?

Unia Europejska dla samorządów terytorialnych i grup podmiotów z jednego sektora gospodarczego

W jedności siła! Dlatego Unia Europejska zadbała o możliwość finansowania samorządów terytorialnych oferując Poddziałanie 6.2.2 „Wsparcie działań studyjno-koncepcyjnych w ramach przygotowania terenów inwestycyjnych dla projektów inwestycyjnych”. Na dofinansowanie mogą też liczyć grupy współpracujących ze sobą przedsiębiorców, w ramach Działania 5.1 „Wspieranie powiązań kooperacyjnych o znaczeniu ponadregionalnym”.

Konkurs na zakładanie firmowych żłobków i przedszkoli

Godzenie życia prywatnego ze służbowym może teraz być łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Ruszył właśnie długo oczekiwany nabór wniosków o dofinansowanie projektów polegających na tworzeniu przedszkoli, punktów przedszkolnych lub złobków dla dzieci pracowników. Firmy zainteresowane udziałem w konkursie będą mogły składać wnioski o dofinansowanie takich projektów w terminie do 30 września br.

Zagraniczne staże dla początkujących przedsiębiorców

Program „Erasmus” oferuje możliwość dofinansowania zagranicznych staży dla polskich przedsiębiorców w wybranym przez nich kraju oraz w firmie. Wszystko co należy zrobić to złożyć formularz aplikacyjny i czekać na pozytywny wynik procesu rekrutacji.

Jakie są źródła finansowania innowacji w Polsce?

Stwierdzenie, że pojęcie innowacji weszło do powszechnego użycia dzięki funduszom unijnych nie powinno być aż nadto przesadzone. To właśnie dostępność środków finansowych ukierunkowanych na wzrost innowacyjności polskich przedsiębiorstw nadała temu pojęciu nowego, ostrego znaczenia. Jak zdefiniować innowacje i jak poznać źródła ich finansowania – o tym w poniższym artykule.

Jakie dotacje dla przedsiębiorców na obszarach wiejskich?

Potrzeba wspierania przekształceń strukturalnych, ekonomicznych i społecznych w polskim rolnictwie wynika z panujących w tym sektorze zapóźnień rozwojowych. Instrumentem takiego wsparcia w obecnej perspektywie finansowej jest Program Obszaru Rozwoju Wiejskich na lata 2007-2013, w ramach którego realizowanych jest wiele ciekawych inicjatyw. Jedną z nich jest wsparcie osób zainteresowanych tworzeniem przedsiębiorstw na obszarach wiejskich.

REKLAMA