REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

PO Innowacyjna Gospodarka - co można zyskać?

PO Innowacyjna Gospodarka
PO Innowacyjna Gospodarka
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Zwiększenie innowacyjności przedsiębiorstw, rozwój polskiej gospodarki i umocnienie roli nauki w rozwoju gospodarczym to jedne z najważniejszych celów, które można osiągnąć poprzez wsparcie z Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.

Program Operacyjny Innowacyjna Gospodarka

Program ten skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorców, którzy zamierzają swoją działalnością przyczynić się do wzrostu innowacyjności w ich firmie, realizować projekty dotyczące badań i rozwoju a także ukierunkować się na rozwój technologiczny i komunikacyjny.

REKLAMA

Dofinansowanie możliwe jest do uzyskania w ramach 9 osi priorytetowych tego Programu:

 1. Badania i rozwój nowoczesnych technologii;
 2. Infrastruktura sfery B+R;
 3. Kapitał dla innowacji;
 4. Inwestycje w innowacyjne przedsięwzięcia;
 5. Dyfuzja Innowacji;
 6. Polska gospodarka na rynku międzynarodowym;
 7. Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji;
 8. Społeczeństwo informacyjne – zwiększanie innowacyjności gospodarki;
 9. Pomoc techniczna.

Polecamy: Dotacje unijne 2012 - poradnik przedsiębiorcy

Obecnie prowadzony jest nabór na 5 Działań Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007 – 2013. Są to:

 • Działanie 5.4.1 Wsparcie na uzyskanie ochrony własności przemysłowej, którego celem jest poprawa efektywności funkcjonowania rynku innowacji i przepływu rozwiązań innowacyjnych poprzez upowszechnianie stosowania prawa własności intelektualnej, w szczególności poprzez uzyskiwanie ochrony własności przemysłowej (nabór wniosków prowadzony od 4 czerwca do 31 grudnia 2012 r.);
 • Działanie 6.1 Paszport do eksportu, mające na celu promowanie Polski jako atrakcyjnego partnera gospodarczego i miejsca sprzyjającego wartościowym kontaktom  handlowym, , a także zwiększenie wielkości polskiego eksportu oraz zwiększenie liczby przedsiębiorców prowadzących działalność eksportową (nabór wniosków prowadzony od 4 czerwca do 22 czerwca 2012 r., od 6 sierpnia do 24 sierpnia 2012 r. oraz od 29 października do 16 listopada 2012 r.);
 • Działanie 6.5.2 Wsparcie udziału przedsiębiorców w programach promocji, którego celem jest wspieranie udziału przedsiębiorców w branżowych programach promocji, które umożliwią wykreowanie polskich specjalności eksportowych, natomiast w programach promocyjnych ogólnych, podczas imprez promocyjnych zarówno w kraju jak i za granicą promowana będzie Polska i polska gospodarka (nabór wniosków prowadzony od 17 maja 2012 do wykorzystania środków);
 • Działanie 8.2 Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B, mające na celu stymulowanie tworzenia wspólnych przedsięwzięć biznesowych prowadzonych w formie elektronicznej (nabór wniosków prowadzony od 11 czerwca do 7 lipca 2012 r. oraz od 15 października do 9 listopada 2012 r.);
 • Działanie 8.4 Zapewnienie dostępu do Internetu na etapie „ostatniej mili”. Działanie ma na celu stworzenie możliwości dostarczania usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu bezpośrednio do użytkownika (nabór wniosków prowadzony od 16 maja do 29 czerwca 2012 r.).

W 2012 roku planowane jest jeszcze ogłoszenie naborów wniosków o dofinansowanie w ramach:

Dalszy ciąg materiału pod wideo
 • Działania 8.1 Wspieranie działalności gospodarczej w dziedzinie gospodarki elektronicznej (od 23 lipca do 17 sierpnia 2012 r. oraz od 19 listopada do 14 grudnia 2012 r.);
 • Działania 5.1 Wspieranie rozwoju powiązań kooperacyjnych o znaczeniu ponadregionalnym (od 10 września do 31 grudnia 2012 r.)  ;
 • Działania 4.3 Kredyt technologiczny (od 8 października 2012 r. - nabór prowadzony w trybie ciągłym do wyczerpania limitu środków lub do zamknięcia konkursu).

Dodatkowo, prowadzone będą kolejne nabory na opisane wyżej Działanie 6.1 oraz. Działanie 8.2

Polecamy: Nabór wniosków 2012 - terminy

Agata Harasna, portal Doradca UE

Źródło: www.poig.gov.pl

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
CPK w zakresie lotniska jest na półmetku projektowania, kolejne etapy związane z budową po pozyskaniu finansowania

Prezes Centralnego Portu Komunikacyjnego Filip Czernicki podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej poinformował, że po pierwszych analizach rekomendacje są u pana ministra i premiera i czekamy na decyzję, która w dużej mierze da nam impuls i zastrzyk. Większość zleceń i obowiązków, które ciążyły spółce są realizowane, ale do rozpoczęcia kolejnych etapów przedsięwzięcia trzeba pozyskać finansowanie.

Żeby proces inwestycyjny był sprawniejszy fundusz kolejowy musi mieć mechanizm stabilizacji tak jak fundusz drogowy

Podczas Kongresu Infrastruktury Polskiej, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Piotr Malepszak ocenił, że jeżeli chodzi o kwestię finansowania branży, fundusz kolejowy musi mieć mechanizm jak w funduszu drogowym, żeby iść w normalność. Nie widzę innej podstawy dla zachowania normalności, ten mechanizm stabilizacji jest absolutną koniecznością.

Sektor finansowy jednym z bardziej zainteresowanych wykorzystaniem Gen-AI

Jego przedstawiciele – w tym także z Polski – widzą w tej technologii dużo korzyści. Jak radzić sobie z wyzwaniami, a także generować pomysły, które są później realizowane?

Wprowadzenie w Polsce systemu kaucyjnego w styczniu 2025 r. wymaga wprowadzenia i korzystania z recyklomatów

Przedstawiciele firm produkujących tzw. recyklomaty podczas debaty eksperckiej „Technologia w służbie ochrony środowiska” dyskutowali o stanie przygotowań do uruchomienia już za kilka miesięcy polskiego systemu kaucyjnego. 

REKLAMA

Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarze na temat: Bankructwo, niewypłacalność i odpowiedzialność członków zarządu w Polsce i USA.

Zorza polarna, wiatr słoneczny, burza geomagnetyczna. Dlaczego warto znać prognozę kosmicznej pogody

Badania kosmicznej pogody, w tym aktywności Słońca będą coraz bardziej potrzebne - twierdzi prof. Iwona Stanisławska z Centrum Prognoz Heliogeofizycznych w CBK PAN. Dlaczego? Bo wpływ tych zjawisk na życie na Ziemi i funkcjonowanie naszej cywilizacji jest znaczący. Tym bardziej, że naukowcy potrafią przygotowywać coraz lepsze prognozy, pozwalające unikać wielu problemów z wpływem pogody kosmicznej na telekomunikację, nawigację i infrastrukturę.

Implementacja dyrektywy DAC7 niebawem. Co to oznacza dla platform internetowych?

Od 1 lipca 2024 r. mają zacząć obowiązywać w Polsce przepisy wynikające z implementacji Dyrektywy DAC7. Przepisy te mają dotyczyć przede wszystkim raportowania przez platformy sprzedażowe dochodów uzyskiwanych przez ich użytkowników.

W tych bankomatach wypłacisz jedynie 200 zł

We wtorek Euronet przeprowadza akcję protestacyjną mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację operatorów bankomatów. Tego dnia z bankomatów będzie można wypłacić jednorazowo maksymalnie do 200 zł.

REKLAMA

Hotele podnoszą ceny, ale to nie odstrasza Polaków. Ich obłożenie rośnie

Według informacji przekazanych przez "Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego", obłożenie hoteli w Polsce systematycznie rośnie z miesiąca na miesiąc. Wyniki majowe okazały się lepsze niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

W Polsce pije się coraz mniej piwa i coraz więcej browarów ma kłopoty finansowe

Browary w Polsce mając oraz więcej problemów, a zwłaszcza kłopotów finansowych. W ciągu ostatnich pięciu lat spożycie piwa spadło o jedną czwartą a długi branży są 23 razy wyższe (!) niż w 2018 roku. Rynek kurczy się choć piwo to wciąż najchętniej kupowany alkohol w Polsce.

 

REKLAMA