REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
RegioStars 2013
RegioStars 2013
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Regiony korzystające z funduszy unijnych mogą wziąć udział konkursie REGIOSTARS. Komisja Europejska planuje nagrodzić innowacyjne projekty.

REKLAMA

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej budziło wiele kontrowersji. Jak każda taka sytuacja ta również ma swoje plusy i minusy. Jednym z „plusów” jest możliwość otrzymywania dofinansowania ze środków polityki spójności Unii Europejskiej. Specyfiką działania UE jest dążenie do zrównoważonego rozwoju wszystkich państw członkowskich. Szczególną uwagę zwraca na rozwój poszczególnych regionów stosując różnorodne programy i instrumenty wsparcia finansowego. Najwięcej, bo ponad 80% środków z budżetu unijnego trafia do krajów, które bez wsparcia nie osiągnęłyby średniego poziomu rozwoju. Nie zamyka to jednak drzwi przed państwami wysoko rozwiniętymi, a przeciwnie korzystanie z dofinansowania pozwala na ich dalszy rozwój.

REKLAMA

W latach 2007-2013 na politykę regionalną UE przeznaczyła 308 mln euro. Pozyskanie środków jest możliwe na kilka różnych wariantów m.in. poprzez Fundusz Spójności, Europejski Fundusz Społeczny czy Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, które wspomagają: rozwój małych przedsiębiorstw, infrastruktury, kapitału ludzkiego, edukacji, kultury itp.

Polecamy: Rozliczenie projektów unijnych

Regiony, które korzystają z wymienionych funduszy mogą wziąć udział w organizowanym przez Komisję Europejską konkursie REGIOSTARS.

Konkurs organizowany jest od 2008 roku, a jego celem jest nagradzanie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych projektów dotyczących poszczególnych regionów. Zwyciężają oryginalne i nowatorskie pomysły finansowane w ramach unijnej polityki regionalnej, które prowadzą do zmniejszania różnic w rozwoju obszarów Unii Europejskiej, zmian demograficznych lub rozwoju obszarów miejskich. Dodatkowo wyróżnione projekty mogą stać się inspiracją dla pozostałych miast i regionów zwiększając ich aktywność oraz chęć wprowadzania zmian.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Inicjatywa „Szanse dla młodzieży"

Do 20 kwietnia 2012 roku przyjmowane są zgłoszenia do konkursu RegioStars 2013. Zgłosić można każdy ciekawy projekt dotyczący rozwoju regionalnego w jednej z 5 kategorii:

  • ROZWÓJ INTELIGENTNY: Powiązanie roli uniwersytetów ze wzrostem regionalnym;
  • ROZWÓJ ZRÓWNOWAŻONY: Wspieranie efektywnej gospodarki zasobami w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP);
  • ROZWÓJ SPRZYJAJĄCY WŁĄCZENIU SPOŁECZNEMU: Innowacje społeczne — kreatywna odpowiedź na wyzwania społeczne;
  • CITYSTAR: Zintegrowane podejście do zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich;
  •  INFORMACJA I KOMUNIKACJA: Promowanie polityki regionalnej UE za pomocą krótkich filmów.

Każda z kolejnych edycji konkursu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2011 roku do Komisji Europejskiej wpłynęło 107 aplikacji. Polskę reprezentował projekt Podlaskiego portalu www.efrr.erotapodlasia.pl, który znalazł się w gronie 24 finalistów (w kategorii Informacja i komunikacja). Do udziału w konkursie zachęca nagroda, którą jest udział oraz przedstawienie swojego projektu na 10 Europejskim Tygodniu Regionów i Miast – DNI OTWARTE 2012.

Polecamy: ABC małej firmy w 2012 roku

Agata Harasna

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

REKLAMA

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

Startup - jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie?

W startupach najważniejszy jest pomysł. Jak go chronić i zabezpieczyć się przed nieuprawnionym wykorzystywaniem dzieła i pobierania wynagrodzenia za korzystanie z niego przez podmioty trzecie? Jak uzyskać ochronę patentową, ochronę znaku towarowego i prawa autorskie? Dlaczego tak ważna jest umowa o zachowaniu poufności?

REKLAMA

Spółki: Premia za kontrolę w Polsce w latach 2019-2023 spadła do poziomu 13,6 proc.

Ostatnie lata przyniosły spadek aktywności na rynku wezwań w Polsce. Coraz częściej inwestorzy decydują się na ogłoszenie wezwania z zamiarem wycofania akcji spółki z obrotu giełdowego, gdy już uzyskają kontrolny pakiet akcji – wynika z najnowszej analizy KPMG, która objęła 133 wezwań do sprzedaży akcji spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w latach 2019-2023.

Firmy będą szukać specjalistów. Jakich?

Z raportu „Barometr Polskiego Rynku Pracy” Personnel Service wynika, że polskie firmy chcą poszukiwać specjalistów od automatyzacji i sztucznej inteligencji. 

REKLAMA