REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
RegioStars 2013
RegioStars 2013
Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Regiony korzystające z funduszy unijnych mogą wziąć udział konkursie REGIOSTARS. Komisja Europejska planuje nagrodzić innowacyjne projekty.

REKLAMA

Wstąpienie Polski do Unii Europejskiej budziło wiele kontrowersji. Jak każda taka sytuacja ta również ma swoje plusy i minusy. Jednym z „plusów” jest możliwość otrzymywania dofinansowania ze środków polityki spójności Unii Europejskiej. Specyfiką działania UE jest dążenie do zrównoważonego rozwoju wszystkich państw członkowskich. Szczególną uwagę zwraca na rozwój poszczególnych regionów stosując różnorodne programy i instrumenty wsparcia finansowego. Najwięcej, bo ponad 80% środków z budżetu unijnego trafia do krajów, które bez wsparcia nie osiągnęłyby średniego poziomu rozwoju. Nie zamyka to jednak drzwi przed państwami wysoko rozwiniętymi, a przeciwnie korzystanie z dofinansowania pozwala na ich dalszy rozwój.

REKLAMA

W latach 2007-2013 na politykę regionalną UE przeznaczyła 308 mln euro. Pozyskanie środków jest możliwe na kilka różnych wariantów m.in. poprzez Fundusz Spójności, Europejski Fundusz Społeczny czy Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, które wspomagają: rozwój małych przedsiębiorstw, infrastruktury, kapitału ludzkiego, edukacji, kultury itp.

Polecamy: Rozliczenie projektów unijnych

Regiony, które korzystają z wymienionych funduszy mogą wziąć udział w organizowanym przez Komisję Europejską konkursie REGIOSTARS.

Konkurs organizowany jest od 2008 roku, a jego celem jest nagradzanie najbardziej kreatywnych i innowacyjnych projektów dotyczących poszczególnych regionów. Zwyciężają oryginalne i nowatorskie pomysły finansowane w ramach unijnej polityki regionalnej, które prowadzą do zmniejszania różnic w rozwoju obszarów Unii Europejskiej, zmian demograficznych lub rozwoju obszarów miejskich. Dodatkowo wyróżnione projekty mogą stać się inspiracją dla pozostałych miast i regionów zwiększając ich aktywność oraz chęć wprowadzania zmian.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Polecamy: Inicjatywa „Szanse dla młodzieży"

Do 20 kwietnia 2012 roku przyjmowane są zgłoszenia do konkursu RegioStars 2013. Zgłosić można każdy ciekawy projekt dotyczący rozwoju regionalnego w jednej z 5 kategorii:

  • ROZWÓJ INTELIGENTNY: Powiązanie roli uniwersytetów ze wzrostem regionalnym;
  • ROZWÓJ ZRÓWNOWAŻONY: Wspieranie efektywnej gospodarki zasobami w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP);
  • ROZWÓJ SPRZYJAJĄCY WŁĄCZENIU SPOŁECZNEMU: Innowacje społeczne — kreatywna odpowiedź na wyzwania społeczne;
  • CITYSTAR: Zintegrowane podejście do zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich;
  •  INFORMACJA I KOMUNIKACJA: Promowanie polityki regionalnej UE za pomocą krótkich filmów.

Każda z kolejnych edycji konkursu cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2011 roku do Komisji Europejskiej wpłynęło 107 aplikacji. Polskę reprezentował projekt Podlaskiego portalu www.efrr.erotapodlasia.pl, który znalazł się w gronie 24 finalistów (w kategorii Informacja i komunikacja). Do udziału w konkursie zachęca nagroda, którą jest udział oraz przedstawienie swojego projektu na 10 Europejskim Tygodniu Regionów i Miast – DNI OTWARTE 2012.

Polecamy: ABC małej firmy w 2012 roku

Agata Harasna

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dostawa jedzenia w majówkę nie musi być tylko do domu

Majówka w tym roku, przy dobrej organizacji urlopu, może mieć aż 9 dni. Część Polaków decyduje się na taki długi wyjazd, sporo planuje wziąć dodatkowe wolne tylko 2 maja i też wyjechać, część będzie odpoczywać w domu. Będziemy jadać w restauracjach, gotować czy zamawiać jedzenie na wynos?

Jaki jest sekret sukcesu rodzinnych firm?

Magazyn "Forbes" regularnie publikuje listę 100 najbogatszych Polaków. W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia jest kilku przedsiębiorców działających w firmach rodzinnych. Jaka jest ich recepta na sukces? 

Skuteczne kierowanie rozproszonym zespołem w branży medycznej

Zarządzanie zespołem w branży medycznej to zadanie, które wymaga nie tylko specjalistycznej wiedzy, ale też głębokiego zrozumienia dynamiki interpersonalnej i psychologii pracy. Jako przedsiębiorca i założyciel BetaMed S.A., zawsze stawiałam przede wszystkim na rozwój kompetencji kierowniczych, które bezpośrednio przekładały się na jakość opieki nad pacjentami i atmosferę panującą w zespole.

GUS: Wzrósł indeks kosztów zatrudnienia. Czy wzrost kosztów pracy może być barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej?

GUS podał, że w IV kwartale 2023 r. indeks kosztów zatrudnienia wzrósł o 1,9 proc. kdk i 12,8 proc. rdr. Mimo to zmniejszył się udział firm sygnalizujących, że wzrost kosztów pracy lub presji płacowej może być w najbliższym półroczu barierą w prowadzeniu działalności gospodarczej.

REKLAMA

Biznesowy sukces na rynku zdrowia? Sprawdź, jak się wyróżnić

W Polsce obserwujemy rosnącą liczbę firm, które specjalizują się w usługach związanych ze zdrowiem, urodą i branżą wellness. Właściciele starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i jednocześnie wyróżnić na rynku. Jak z sukcesami prowadzić biznes w branży medycznej? Jest kilka sposobów. 

Wakacje składkowe. Dla kogo i jak z nich skorzystać?

Sejmowe komisje gospodarki i polityki społecznej wprowadziły poprawki redakcyjne i doprecyzowujące do projektu ustawy. Projekt ten ma na celu umożliwić przedsiębiorcom tzw. "wakacje składkowe", czyli przerwę od płacenia składek ZUS.

Czego najbardziej boją się przedsiębiorcy prowadzący małe biznesy? [BADANIE]

Czego najbardziej boją się małe firmy? Rosnących kosztów prowadzenia działalności i nierzetelnych kontrahentów. A czego najmniej? Najnowsze badanie UCE RESEARCH przynosi odpowiedzi. 

AI nie zabierze ci pracy, zrobi to człowiek, który potrafi z niej korzystać

Jak to jest z tą sztuczną inteligencją? Zabierze pracę czy nie? Analitycy z firmy doradczej IDC twierdzą, że jednym z głównych powodów sięgania po AI przez firmy jest potrzeba zasypania deficytu na rynku pracy.

REKLAMA

Niewypłacalność przedsiębiorstw. Od początku roku codziennie upada średnio 18 firm

W pierwszym kwartale 2023 r. niewypłacalność ogłosiło 1635 firm. To o 31% więcej niż w tym okresie w ubiegłym roku i 35% wszystkich niewypłacalności ogłoszonych w 2023 r. Tak wynika z raportu przygotowanego przez ekonomistów z firmy Coface.  

Rosnące płace i spadająca inflacja nic nie zmieniają: klienci patrzą na ceny i kupują więcej gdy widzą okazję

Trudne ostatnie miesiące i zmiany w nawykach konsumentów pozostają trudne do odwrócenia. W okresie wysokiej inflacji Polacy nauczyli się kupować wyszukując promocje i okazje cenowe. Teraz gdy inflacja spadła, a na dodatek rosną wynagrodzenia i klienci mogą sobie pozwolić na więcej, nawyk szukania niskich cen pozostał.

REKLAMA