REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Nieruchomości, Pracownik

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jedzenie w biurze

Jedzenie w miejscu pracy jest tematem dość delikatnym. Jedząc w pracy łatwo popełnić mnóstwo niewybaczalnych gaf.

Praca w boksach

Praca w dużych biurach wymaga od nas umiejętnego układania stosunków z innymi ludźmi, szanowania ich prywatności i potrzeby spokoju. Jak zachowywać się, aby nie przeszkadzać kolegom w wykonywaniu czynności służbowych? Co na ten temat mówi biznesowy savoir vivre?

Białoruski sektor budowlany czeka na inwestorów

Choć Białoruś jest wciąż kojarzona z krajem, w którym prowadzenie biznesu wiąże się z dużym ryzykiem od przyszłego roku dostęp do sektora budowlanego zza wschodniej granicy będzie łatwiejszy.

Przygotowane przez Ciebie dokumenty są Twoją wizytówką

Dokumenty firmowe są wizytówką przedsiębiorstwa, jego właściciela i pracowników. Dlatego wystawianie faktur, redagowanie pism, podań i wyciągów wymaga od nas staranności i dbałości o szczegóły.

REKLAMA

Stanowiska po polsku, czy po angielsku

Kiedyś był Dyrektor ds. Sprzedaży – dziś mamy Sales Managera, zamiast wyrazu księgowy niektóre firmy wybierają nazwę Chief Accountant. Czy jednak dobrze się dzieje, że obce nazewnictwo tak ekspansywnie wkracza do naszej polskiej rzeczywistości? Jak nie zagubić się w gąszczu tych wszystkich angielskich nazw?

Rozmowy telefoniczne z klientem

Odbieranie telefonów i wykonywanie rozmów telefonicznych należy do naszych obowiązków służbowych. W czynności tej musimy wykazać się swobodą zwięzłego formułowania myśli, umiejętnością wnikliwego słuchania, taktem, wyczuciem sytuacji, umiejętnością dochodzenia do kompromisów oraz uprzejmością.

Niech czas będzie Twoim sprzymierzeńcem

W świecie biznesu czas to pieniądz, dlatego nic dziwnego, że umiejętność zarządzania czasem jest jednym z kluczowych założeń biznesowego savoir vivre’u.

Męski ubiór w biznesie

Jak sprawić, by nasz image w świecie biznesu był nienaganny? Przede wszystkim zadbajmy o elegancki ubiór. Jego podstawą jest umiejętność właściwego doboru garderoby i dodatków.

REKLAMA

Spotkanie z klientem

Praca polegająca na spotkaniach z klientem (np. doradztwo finansowe) wyzwala szereg pytań o prawidłowe zachowanie. Jak się witać z klientami starszymi od siebie? Jak zachować się w kawiarni i w domu klienta?

Ceny mieszkań przestały spadać

W lipcu nie doszło do istotnego pogorszenia nastrojów na rynku mieszkaniowym, choć spodziewaliśmy się go od trzeciego kwartału. Liczba transakcji, choć nieco niższa niż w czerwcu, wciąż jest wysoka, wyższa niż przed rokiem.

ZUS sprawdza wnikliwie zwolnienia lekarskie

Jak poinformował Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, kierowana przez niego instytucja rozpoczęła od 1 sierpnia 2009 r. realizację programu pod dźwięczną nazwą: "Zintensyfikowana kontrola absencji chorobowej". Należy się więc spodziewać częstszych i wnikliwszych kontroli w tym zakresie, bo zadanie to otrzymało aktualnie najwyższy priorytet.

Motywacja po zwolnieniach

Kryzys sprawił, że coraz częściej nie ma innej rady – trzeba zwalniać pracowników lub redukować ich pensje. Wśród zatrudnionych wywołuje to panikę, a ich wydajność pracy spada. Jak ograniczyć skutki tych trudnych decyzji?

Ceny nieruchomości na świecie wciąż pod presją

Rozczarowujące dane o cenach nieruchomości w Wielkiej Brytanii w czerwcu przypomniały, że także pod tym względem kryzys na rynku nie mija. W dojrzałych gospodarkach utrzymuje się kilkunastoprocentowe tempo spadku.

Ograniczenia w nabywaniu nieruchomości w Polsce dotyczące zagranicznych przedsiębiorców

Coraz łatwiej jest nabywać cudzoziemcom nieruchomości w Polsce. Nasz kraj staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych przedsiębiorców do prowadzenia biznesu, jak również zakupu nieruchomości.

Refundacja składek ZUS - jak zarejestrować się w PFRON

Aby móc ubiegać się o refundację składek ZUS gdy jesteś osobą niepełnosprawną prowadzącym działalność gospodarczą, musisz figurować w wykazie PFRON. Jak i gdzie się rejestrować? Jakie dokumenty złożyć?

Nieznaczny spadek cen mieszkań

Gdynia, Szczecin i Gdańsk były w maju liderami spadków cen mieszkań na rynku wtórnym. Wg najnowszej analizy serwisu Oferty.net średnie stawki wywoławcze w tych miastach były niższe w stosunku do kwietnia o 2,5 do 3%.

Ceny mieszkań spadają wolniej

Ceny mieszkań. Zdecydowane wyhamowanie w maju spadków cen mieszkań w największych miastach polski oraz stabilizacja na rynku kredytów mieszkaniowych – to najważniejsze wnioski z najnowszego raportu serwisu Szybko.pl i firmy doradczej Expander Advisors. Z raportu wynika ponadto, że ceny najmu mieszkań spadają.

Gwałtowny spadek cen mieszkań

Ceny mieszkań w największych polskich aglomeracjach spadły do niespotykanego od lat poziomu. Jak wynika z najnowszej analizy serwisu Oferty.net kwietniowe stawki wywoławcze w Warszawie, Gdańsku czy Wrocławiu były analogiczne do tych, które obowiązywały na początku 2007 roku. Ceny transakcyjne są jeszcze niższe - są zbliżone do tych sprzed trzech lat.

Przedszkole - kadra nauczycielska

Jedną z najważniejszych kwestii jakie będziesz musiał rozstrzygnąć zakładając przedszkole jest znalezienie właściwie wykwalifikowanej kadry nauczycieli zatrudnionych w przedszkolu.

Ceny mieszkań: mała niespodzianka

W porównaniu do marca ceny mieszkań nieznacznie wzrosły. W porównaniu do kwietnia 2008 r. przecena jest nadal znacząca – wynika z zestawienia transakcji przeprowadzonych przez klientów Open Finance.

Służebność przesyłu – instytucja oraz procedura ustanowienia

Wiele urządzeń przesyłowych (służących do doprowadzania lub odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej) wybudowanych na prywatnych gruntach ma nieuregulowany stan prawny. Sytuacja taka prowadziła w wielu przypadkach do konfliktów między właścicielami nieruchomości a przedsiębiorstwami przesyłowymi, które nierzadko swój finał znajdowały przed sądem. Dzięki wejściu w życie nowych przepisów powstała szansa, aby dotychczasową praktykę w tym przedmiocie zmienić, a stan prawny uzdrowić . Przedsiębiorców ta kwestia powinna zainteresować tak jak innych właścicieli nieruchomości, na których znajdują się takie urządzenia.

UOKiK znowu pozywa banki

Wycena nieruchomości na koszt kredytobiorcy w przypadku opóźnień w spłacie kredytu – to jedna z zakwestionowanych przez Prezes UOKiK klauzul w umowach kredytu hipotecznego stosowanych przez Getin Bank. To kolejny pozew do sądu skierowany przez Urząd.

Kiedy warto kupić mieszkanie

Choć ceny mieszkań i innych nieruchomości spadły, to dla osób kupujących je teraz na kredyt sytuacja nie zmieniła się istotnie pod kątem wysokości miesięcznych rat.

Mniejszy popyt na tańsze mieszkania

Nie ma dziś najmniejszej choćby przesłanki do tego, by spodziewać się wzrostu cen mieszkań, czy choćby zatrzymania spadku. Co jednak nie oznacza, że sytuacja kupujących będzie się poprawiać.

Ożywienie na rynku nieruchomości

Spadające ceny mieszkań spowodowały wreszcie wzrost popytu na rynku nieruchomości. Według danych Open Finance ceny są coraz niższe, ale transakcji jest znacznie więcej.

Więcej transakcji na rynku nieruchomości

Duża część analityków wieszczy upadek rynku nieruchomości. Tymczasem Home Broker, podobnie jak Open Finance, z miesiąca na miesiąc notuje coraz więcej transakcji.

Warto zamienić mieszkanie na dom

Przeciętny dom od dewelopera można dziś kupić w okolicach warszawy o 10,5 proc. lub o 100 tys. zł taniej niż przed rokiem – wynika z ofert zebranych przez Open Finance. Jeszcze taniej można zbudować dom z firmą budowlaną lub samodzielnie – metodą gospodarczą.

Upaść, czy nie upaść

Długotrwała choroba, nieszczęśliwy wypadek czy niezawiniona utrata pracy – to przyczyny, które mogą stać się podstawą ogłoszenia upadłości przez konsumenta. W życie weszły właśnie nowe przepisy.

Coraz szybciej tanieją mieszkania

W największych miastach Polski, ceny mieszkań spadają już w tempie dwucyfrowym – wynika z zestawienia transakcji dokonanych przez klientów Open Finance.

Zastój na rynku nieruchomości

Sytuacja na rynku wtórnym sprzedaży mieszkań wciąż pozostaje bez zmian. Z najnowszej analizy przeprowadzonej przez serwis Oferty.net wynika, że średnie ceny ofertowe mieszkań nadal spadają. Skala obniżek w ostatnim miesiącu nie była jednak wysoka -wyniosła od 2,7% w Opolu do 0,1% w Olsztynie.

Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2009 roku

Minimalne wynagrodzenie wskazuje minimalną kwotę brutto, jaką pracodawca musi zapłacić pracownikowi.

Mail do przełożonego

Jak powinno redagować się maile do swojego przełożonego? Czy mogą mieć one formę mniej formalną?

Inwestycje w nieruchomości na każdą kieszeń

Inwestycja w nieruchomości nie zawsze wymaga posiadania bardzo wysokiej kwoty. Wystarczy ok. 60 zł i posiadanie rachunku maklerskiego, aby na giełdzie kupić certyfikat funduszu inwestującego w nieruchomości. Ich kursy są obecnie na bardzo niskim poziomie, a różnica w porównaniu z oficjalną wyceną rekordowo wysoka. Certyfikaty funduszy zarządzanych przez BPH TFI można nawet kupić znacznie poniżej ceny emisyjnej.

Czy stanieją ceny mieszkań i koszt kredytu

Mieszkania potaniały w ostatnim czasie o ok. 10 proc., w tym roku spadki będą podobne, chociaż możemy też spodziewać się wyhamowania spadku cen, a nawet niewielkich wzrostów.

Zmiany przy sprzedaży nieruchomości

 Od nowego roku wszystkie budynki będą musiały posiadać świadectwo energetyczne. Sprzedaż a nawet wynajem mieszkania bez wymaganego dokumentu może okazać się problemem. Niedawno weszły w życie przepisy regulujące wydawanie świadectw energetycznych.

Fundusze nieruchomości

Hossa na rynku nieruchomości spopularyzowała fundusze inwestujące w tej branży. W tym czasie powstało wiele funduszy inwestujących duże obiekty komercyjne: centra handlowe, biurowce, magazyny.

Trudniej kupić tańsze mieszkanie

Indeksy giełdowe pikują, kursy walut rosną a ceny mieszkań oferowanych na rynku wtórnym w Warszawie utrzymują się na stabilnym poziomie. Dzieje się tak dlatego, że inwestorzy uciekający z giełdy inwestują kapitał na rynku nieruchomości. Jak wyliczono na podstawie ofert sprzedaży w serwisie Oferty.net w październiku średnia cena mieszkania w stolicy była o 1,4% niższa niż przed rokiem. Kupno mieszkania staje się jednak coraz trudniejsze dzięki restrykcjom kredytowym stosowanym przez banki.

Co to jest lokata strukturyzowana

Instytucje finansowe oferują coraz bardziej wyrafinowane sposoby inwestowania. Dają ochronę kapitału i jednocześnie kuszą perspektywą czerpania zysków z rynków giełdowych, surowcowych czy nieruchomości.

Z którą umową do notariusza?

O tym, że umowę sprzedaży mieszkania trzeba zawrzeć przed notariuszem, wie prawie każdy. Jednak nie jest to jedyny rodzaj umowy jaką trzeba lub można zawrzeć w formie aktu notarialnego.  

Jak odchodzić z pracy?

Odejście z pracy z klasą jest rzeczą bardzo istotną. Nie każdy wie, jak to zrobić i jak zachować się podczas rozmowy. Niżej prezentujemy żelazne zasady, do których należy się zastosować, aby wszystko przebiegło jak należy.

Okresy wliczane do stażu pracy

Wypracowane przez pracownika lata są przepustką do wielu uprawnień i to nie tylko z zakresu wynagrodzeń. Istotne jest zatem, jakie okresy składają się na staż pracowniczy.

Na jakie badania pracodawca ma obowiązek kierować pracownika

Pracodawca zatrudniający pracownika, nie może go dopuścić do pracy bez ważnego zaświadczenia lekarskiego, w którym stwierdza się brak przeciwwskazań do wykonywania pracy. Ponadto każdy pracodawca ma obowiązek poddania pracownika badaniom okresowym i  kontrolnym.

Kontrowersje wokół zmian w kodeksie pracy

Rodzaje umów o pracę

Kodeks pracy przewiduje różne rodzaje umów o pracę. Tylko od woli pracownika i pracodawcy zależy, którą z nich zawrą. Musza jednak pamiętać, że każda z tych umów rodzi inne skutki dla stron.

Kodeksowe przerwy w pracy

Podstawowym obowiązkiem pracownika jest wykonywanie pracy określonego rodzaju na rzecz i pod kierownictwem pracodawcy oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę.

Kodeksowe przerwy w pracy

Podstawowym obowiązkiem pracownika jest wykonywanie pracy określonego rodzaju na rzecz i pod kierownictwem pracodawcy oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę.

REKLAMA