Producenci aparatów komórkowych: HTC, Motorola, Pantech, Sharp i Sony Ericsson, zjednoczyli się, żeby propagować oprogramowanie biznesowe dla smartfonów i tabletów z Androidem. Nie zdarza się to zbyt często, aby na co dzień konkurujący ze sobą producenci jednoczyli siły, dlatego też warto przyjrzeć się bliżej temu przedsięwzięciu.
W ciągu ostatnich kilku lat internet rozwija się w zadziwiająco
szybkim tempie. Co rusz pojawiają się nowe technologie, nowe standardy
projektowania stron internetowych, nowe funkcjonalności. Zmieniają się
normy obejmujące ogólny wygląd witryn, style, szatę graficzną oraz
kanony Web usability. Mimo to wielu właścicieli serwisów internetowych
nie widzi potrzeby dokonywania w nich zmian, uważając, że raz stworzona
strona internetowa będzie spełniać swoje zadanie niezależnie od poziomu
rozwoju internetu.
W ostatnich dniach, tygodniach a nawet miesiącach na rynku można zaobserwować prawdziwy wysyp nowych smartfonów. Nowości jest tak wiele, że naprawdę trudno wyróżnić ciekawy model z tłumu innych, niekiedy niemal identycznych technicznie urządzeń. Inna sprawa, ze producenci, świadomie lub nie, często upodobniają swoje telefony do iPhone’a, co zdaniem wielu osób, nie jest dobrą praktyką. Dziś liczy się oryginalność i innowacyjność, a przykładem takiego urządzenia jest Lumigon T1.
Poza rynkiem smartfonów, gdzie niemal codziennie pojawia się nowy model, rynek tabletów jest równie prężnie rozwijającym się segmentem rynku urządzeń elektronicznych. Dziwić może jedynie fakt nieobecności na tym rynku urządzeń marki Sony. Przecież według wszelkich serwisów, agencji i ekspertów to rynek przyszłości, a oferta producenta elektroniki bez tabletu jest jak menu baru mlecznego bez schabowego, albo leniwych. Na szczęście firma Sony zapowiedziała wprowadzenie tabletu o nazwie Vaio S1.
Wiemy już, jak wybrać odpowiedni procesor do photoshopowej stacji roboczej. Wiemy, na jakie aspekty zwracać uwagę, co jest ważne, a co mniej istotne. Wspomnieliśmy również, że karta graficzna nie jest najważniejszym komponentem podczas korzystania z Photoshopa. Jako że wszystkie operacje związane z edycją zdjęcia były wykonywane przez procesor, karta graficzna miała za zadanie jedynie wyświetlić ładnie obraz na monitorze, a z tym radziła sobie większość urządzeń. Jeśli jednak korzystamy z najnowszej wersji Photoshopa, odpowiednia karta graficzna może się przydać.
Zmiany, zmiany, zmiany… Nie da się ukryć, że w ostatnich latach można było zauważyć poważne zmiany na szczeblu IT w wielu dziedzinach. Tylko w zeszłym roku zaszły znaczące zmiany w zakresie obsługi oprogramowania. Systemy wspierające obsługę konkretnych procesów biznesowych doczekały się między innymi zmian w interfejsach graficznych, które stały się bardziej ergonomiczne, przyjazne i estetyczne. Co jeszcze zmieniło się w tym segmencie?
W niewielkiej firmie komunikacja między komputerami jest niezwykle ważna. Niestety przesyłanie dużych plików bywa czasochłonne i często zawodne. Dlatego też w firmie, nawet niewielkiej, rozwiązaniem tych problemów może być niewielki serwer NAS. Dla niewtajemniczonych w serwerowym nazewnictwie, NAS to taki rodzaj serwera, którego głównym przeznaczeniem jest udostępnianie plików przez sieć. Dowiedzmy się, czym jest NAS i jak wybrać dysk do tego typu urządzenia?
W dzisiejszych czasach dostęp do Internetu jest niezwykle popularną usługą, z której korzysta coraz więcej osób. Niestety wraz ze wzrostem popularności i dostępności, wzrasta również potrzeba korzystania z Internetu. Niekiedy potrzeba ta jest tak wielka, że coraz więcej użytkowników stara się podłączyć do pierwszej napotkanej i niezabezpieczonej sieci Wi-Fi. Tendencja ta w pewien sposób reguluje sposoby i próby dostępu do Internetu. Chcąc poznać te tendencje, pod koniec 2010 roku organizacja Wi-Fi Alliance, zajmująca się bezpieczeństwem sieci bezprzewodowych, zleciła przeprowadzenie badania. Co to za badanie i co wykazało?
Branża teleinformatyczna w ostatnich miesiącach prężnie się rozwija. Świadczyć może o tym fakt, że aż dziewięć z dziesięciu najbardziej innowacyjnych firm z 2011 roku, to spółki działające właśnie w branży IT. Ciężko się temu dziwić, gdyż przyszłością przemysłu jest właśnie przemysł komputerowy, telekomunikacyjny i komputerowy. Poznajmy bliżej firmy, które odnoszą największe sukcesy.
Firma HTC nie daje się zaskoczyć konkurencji i co jakiś czas wprowadza na rynek nowe urządzenia. Tym razem, co prawda nie są to nowe, ale odświeżone wersje smartfonów: Incredible, Desire oraz Wildfire, niemniej jednak firma stara się, aby na rynku coś się działo. Nowe wydania telefonów odróżniać się będą od pierwowzorów dodatkową literą "S". W urządzeniach tych, zależnie od modelu, wprowadzono drobne zmiany w specyfikacji oraz wyglądzie. Poznajmy nowe, a raczej odświeżone modele telefonów HTC.
Osoby, które na co dzień dużo piszą, a konkretniej przepisują teksty doskonale wiedzą, jak uciążliwe jest to zadanie. Czytanie kilku wyrazów i notowanie ich w edytorze… i tak przez kilkadziesiąt minut lub kilka godzin non stop. Z pewnością wiele osób ucieszy fakt, że jest możliwość skrócenia tego procesu do kilkudziesięciu sekund. W jaki sposób? To komputer może za nas przepisać tekst, a wszystko to dzięki funkcji optycznego rozpoznawania tekstu. Jak to możliwe?