reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Blog firmowy > Aplikacje biznesowe – jak kształtuje się przyszłość?

Aplikacje biznesowe – jak kształtuje się przyszłość?

Rozwój przemysłu IT na wielu szczeblach gna do przodu. Coraz więcej firm rozwija się inwestując w nowoczesne technologie, komputery, sieci, strony internetowe etc. W związku z tak dynamicznym rozwojem, analitycy prognozują również znaczący wzrost sprzedaży specjalizowanych aplikacji biznesowych. Jak to wygląda w naszym kraju? Czy plany i deklaracje producentów nadążą za oczekiwaniami i wymaganiami polskiego rynku?

W ubiegłym roku najpopularniejsze były głównie procesy biznesowe. Kolejni dostawcy implementowali w swoich systemach predefiniowane mapy procesów, opisujące rzekomo najlepsze sposoby organizacji konkretnych grup działań biznesowych. Już na tym etapie dało się zauważyć znaczący wzrost rozwoju specjalizacji konkretnych systemów. Na czym to polega? Otóż systemy oferowane firmom nie były jednakowe. Jedni dostawcy specjalizowali się w obsłudze procesów specyficznych dla branży handlowej, inni produkcyjnej lub dystrybucyjnej.

Idąc dalej tym tropem warto wspomnieć o tym, że na rynku zaczęły się pojawiać również ustandaryzowane wersje systemów ERP przygotowanych w zakresie funkcjonalności pod kątem określonych branż. Rozwijając ten wątek możemy nadmienić, że niektóre rozwiązania skierowane dla sieci handlowych zyskały między innymi funkcje dotyczące planowania powierzchni sklepowych oraz bezpośredni dostęp do systemów obsługi płatności. Taki kierunkowy rozwój systemów to z pewnością zwiastun szybkiego rozwoju tego szczebla komputeryzacji.

Zobacz również: Czy za wysyłanie spamu firmie grozi kara grzywny?

Rozwój aplikacji biznesowych można również zaobserwować w urządzeniach mobilnych. Otóż rozwiązania pozwalające na korzystanie z zaawansowanych możliwości systemu ERP, BI lub CRM z poziomu urządzeń mobilnych stają się coraz bardziej popularne i pożądane. Zmiany w tym zakresie idą w kierunku wprowadzenia możliwości swobodnego i natywnego korzystania z dobrodziejstw tego rodzaju oprogramowania, niezależnie od tego, z jakiego rodzaju urządzenia korzysta użytkownik.

Również wdrażanie nowych rozwiązań do firm ulegają zmianie. Objawia się to głównie w odejściu w stronę samoobsługi i uproszczeniu procesów wdrożeniowych. Wypracowane głównie dla mniejszych firm rozwiązania w zakresie standaryzacji i modularyzacji systemów trafiają dziś na podatny grunt wśród większych organizacji. Nie da się ukryć, że ten segment rynku rozwija się w błyskawicznym tempie. Ale co będzie dalej? Czy czeka nas rewolucja, powolny rozwój czy nagła stagnacja? Tego dowiemy się już wkrótce.

Polecamy: Potwierdzenie chęci otrzymywania newsletter'a - czy to konieczne?

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

RT Tax Poland

Założona w 2000 roku firma jest obecnie jednym ze światowych liderów. Oferuje usługi zwrotu podatku dla osób, które pracowały za granicą. RT Tax posiada około 400 przedstawicielstw w 40 krajach na całym świecie.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama