Aplikacje biznesowe – jak kształtuje się przyszłość?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
W ubiegłym roku najpopularniejsze były głównie procesy biznesowe. Kolejni dostawcy implementowali w swoich systemach predefiniowane mapy procesów, opisujące rzekomo najlepsze sposoby organizacji konkretnych grup działań biznesowych. Już na tym etapie dało się zauważyć znaczący wzrost rozwoju specjalizacji konkretnych systemów. Na czym to polega? Otóż systemy oferowane firmom nie były jednakowe. Jedni dostawcy specjalizowali się w obsłudze procesów specyficznych dla branży handlowej, inni produkcyjnej lub dystrybucyjnej.
REKLAMA
Idąc dalej tym tropem warto wspomnieć o tym, że na rynku zaczęły się pojawiać również ustandaryzowane wersje systemów ERP przygotowanych w zakresie funkcjonalności pod kątem określonych branż. Rozwijając ten wątek możemy nadmienić, że niektóre rozwiązania skierowane dla sieci handlowych zyskały między innymi funkcje dotyczące planowania powierzchni sklepowych oraz bezpośredni dostęp do systemów obsługi płatności. Taki kierunkowy rozwój systemów to z pewnością zwiastun szybkiego rozwoju tego szczebla komputeryzacji.
Zobacz również: Czy za wysyłanie spamu firmie grozi kara grzywny?
REKLAMA
Rozwój aplikacji biznesowych można również zaobserwować w urządzeniach mobilnych. Otóż rozwiązania pozwalające na korzystanie z zaawansowanych możliwości systemu ERP, BI lub CRM z poziomu urządzeń mobilnych stają się coraz bardziej popularne i pożądane. Zmiany w tym zakresie idą w kierunku wprowadzenia możliwości swobodnego i natywnego korzystania z dobrodziejstw tego rodzaju oprogramowania, niezależnie od tego, z jakiego rodzaju urządzenia korzysta użytkownik.
Również wdrażanie nowych rozwiązań do firm ulegają zmianie. Objawia się to głównie w odejściu w stronę samoobsługi i uproszczeniu procesów wdrożeniowych. Wypracowane głównie dla mniejszych firm rozwiązania w zakresie standaryzacji i modularyzacji systemów trafiają dziś na podatny grunt wśród większych organizacji. Nie da się ukryć, że ten segment rynku rozwija się w błyskawicznym tempie. Ale co będzie dalej? Czy czeka nas rewolucja, powolny rozwój czy nagła stagnacja? Tego dowiemy się już wkrótce.
Polecamy: Potwierdzenie chęci otrzymywania newsletter'a - czy to konieczne?
REKLAMA
REKLAMA
© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.