REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Działalność gospodarcza, E-commerce

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Kiedy przedsiębiorca odpowiada za niezgodny z umową towar konsumpcyjny?

Zakres odpowiedzialności przedsiębiorcy za sprzedaż towaru konsumpcyjnego niezgodnego z umową reguluje ustawa o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej. Jej przepisy mają charakter bezwzględnie obowiązujących, co oznacza dla przedsiębiorcy, że nie może ograniczyć w umowie podstaw do wniesienia reklamacji.

Utrudnianie realizacji reklamacji jako praktyka naruszająca zbiorowe interesy konsumentów

W praktyce procedura reklamacyjna ze względu na negatywną postawę przedsiębiorcy często okazuje się utrudniona. W takiej sytuacji konsekwencją dla sprzedawcy może być uznanie jego działania za praktykę naruszającą zbiorowe interesy konsumentów.

Rosną polskie klastry

Powiększenie krakowskiej, mieleckiej i wałbrzyskiej SSE ma przynieść nowe miejsca pracy i zwiększenie szans na rozwój firm. Rada Ministrów przyjęła 13 września 2011 r. przedłożone przez ministra gospodarki rozporządzenia w tej sprawie.

Sektor MŚP boi się kryzysu

Trzeci kwartał tego roku nie będzie dla sektora MŚP optymistyczny – wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut KerallaResearch. Poprawy sytuacji gospodarczej w tym kwartale spodziewa się tylko 17,7 proc. przedsiębiorców.

REKLAMA

Pożyczki na inwestycje o charakterze innowacyjnym

Szukasz kapitału na rozbudowę swojego przedsiębiorstwa w celu wdrożenia innowacyjnego rozwiązania czy potrzebujesz gotówki na zakup nowoczesnych urządzeń i maszyn? Teraz innowacyjni przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z pożyczek udzielanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Rozwiązanie to może być ciekawą propozycją, zwłaszcza w obliczu kończących się środków z funduszy unijnych.

Jak unijne dotacje przeciwdziałają skutkom klęsk żywiołowych w rolnictwie?

Rolnicy, którzy ponieśli straty z tytułu klęsk żywiołowych mogą otrzymać pomoc z Unii Europejskiej. Przekonali się o tym w zeszłym roku rolnicy, których gospodarstwa zostały zniszczone przez powódź lub osunięcia ziemi. W tym roku z takiej pomocy mogą skorzystać rolnicy, którzy utracili swoje uprawy ze względu na przymrozki, suszę, powódź, huragan, grad. Wnioski o taką pomoc będą przyjmowane przez Oddziały Regionalne Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 18 lipca 2011 roku.

Dodatkowe środki z funduszy norweskich pomogą polskiej gospodarce?

Nowa edycja funduszy norweskich zapewni polskiej gospodarce wsparcie w wysokości 578 mln euro. Jest to efekt dotychczasowej pomyślnej współpracy w ramach tzw. Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego. Potwierdzone to zostało dwustronnym porozumieniem podpisanym w Gdańsku pomiędzy Ministrem Rozwoju Regionalnego i ambasadorem Norwegii w Polsce. Dodatkowa pula środków wzmocni rozwój wielu kluczowych dziedzin polskiej gospodarki.

Sony Ericsson Xperia arc S – nowa, odświeżona (lepsza?) wersja

Firma Sony Ericsson zaprezentowała nowego smartfona. Urządzenie legitymujące się jako Xperia arc S to tak naprawdę udoskonalona i przyśpieszona wersja modelu Xperia arc. Największą zmianą w stosunku do poprzednika jest procesor Qualcomm MSM 8255 wyróżniający się taktowaniem o częstotliwości 1,4 GHz. Czy oprócz tego w nowym modelu zaszły jakieś znaczące zmiany?

REKLAMA

Samsung Galaxy Tab 7.7 – świetne parametry i wysoka cena

Kilka dni temu firma Samsung zaprezentowała nowe urządzenie o nazwie Galaxy Tab 7.7. Jak można się domyślić, mowa tu o kolejnym tablecie w ofercie firmy, tym razem z ekranem o przekątnej 7.7-cala. Trzeba przyznać, że urządzenie prezentuje się bardzo ciekawie, a kolejna dawka zdumienia przychodzi zaraz po zerknięciu w specyfikację urządzenia. Czym więc charakteryzuje się nowe urządzenie marki Samsung?

Biuro doradztwa prawnego - lokal

Prowadzenie działalności gospodarczej wymagającej wynajmowania lokalu wiążę się z wysokimi kosztami. Czy w przypadku biura doradztwa prawnego wynajmowany lokal jest niezbędny? Ekspert podpowiada jak uniknąć wysokiego czynszu oraz jak zaoszczędzić prowadząc biuro doradztwa prawnego.

Biuro doradztwa prawnego - formalności

Od strony formalnej założenie biura doradztwa prawnego przebiega identycznie, jak w przypadku każdej innej działalności gospodarczej. Ekspert podpowiada, jak dopełnić wszystkich formalności.

Ruszyło Forum Ekonomiczne w Krynicy 2011

Oficjalnie rozpoczęło się Forum Ekonomiczne w Krynicy 2011. Politycy, ekonomiści i przedstawiciele biznesu będą rozmawiać o kierunku w jakim podąża polska gospodarka.

Firmy zatrudnią, ale na czas określony

Jeden na trzech pracowników zatrudniony jest na umowę na czas określony - wynika z najnowszych danych GUS. Polska znajduje się w czołówce krajów unijnych, jeżeli chodzi o liczbę osób pozbawionych stabilnych etatów.

Biuro doradztwa prawnego – biznesplan

Jeśli jesteś w trakcie zakładania swojej firmy prawniczej lub dopiero zamierzasz ją założyć, z pewnością słyszałeś o potrzebie sporządzenia biznesplanu. Słowo to odmieniane jest przez wszystkie przypadki, m.in. w kontekście dotacji z Urzędu Pracy oraz w instytucjach finansowych. Biznesplan warto również zrobić dla siebie, nawet jeśli nikt od nas tego nie wymaga.

Dłużnik nie płaci przez 830 dni

830 dni - tyle trwa dochodzenie należności w Polsce. Skrócenie tego okresu można uzyskać dzięki uproszczeniu procedur sądowych i egzekucyjnych - uważa PKPP Lewiatan.

Kiedy praktyka rynkowa jest agresywna?

Przedsiębiorcy na wiele sposobów starają się zdopingować konsumentów do zawarcia danej transakcji, stosując przy tym różne formy nacisku. Jeśli jednak nacisk ten jest nadmierny, możemy mieć do czynienia z zakazaną agresywną praktyką rynkową.

Controlling w firmie - porada

Controlling odgrywa coraz większą rolę we wspieraniu działalności zarządczej polskich przedsiębiorstw. Dotyczy to zwłaszcza spółek, których nieodłącznym elementem są wewnętrzne problemy w komunikacji i koordynacji międzywydziałowej. W uproszczeniu można powiedzieć, że controlling jest po to, by ułatwiać podejmowania decyzji w przedsiębiorstwie.

Wzrosną zyski firm

Większa sprzedaż, a mniej inwestycji wśród mikro- i małych firm. Wolniej będzie rosło też zatrudnienie - wynika z badania firm mikro, małych i średnich, przeprowadzonego przez CBOS na na zlecenie PKPP Lewiatan.

Mniej pieniędzy dla bezrobotnych na własne firmy

Od 1 września zaczęły obowiązywać niższe kwoty dotacji dla bezrobotnych decydujących się na założenie własnej firmy. Rozpoczynający działalność będą mogli otrzymać maksymalnie 20,2 tys. zł.

Firmy nie mogą ustalać cen

Ustalanie cen sprzedaży przez dystrybutora Euromark Polska (marki Alpinus i Campus) oraz jego partnerów handlowych stanowiło naruszenie prawa konkurencji. Na przedsiębiorców Prezes UOKiK nałożyła karę ponad 58 tys. zł. Jedna z firma zdecydowała się na program łagodzenia kar leniency.

Zawarcie umowy spółki z o.o przy wykorzystaniu wzorca umowy

Uchwalona 1 kwietnia ustawa o zmianie Kodeksu spółek handlowych wprowadziła możliwość zawarcia umowy spółki z o.o. za pośrednictwem wzorca umowy.

Co zrobić gdy wspólnik wniósł do spółki wkład z wadą?

Chcąc zostać wspólnikiem w spółce należy wnieść odpowiedni wkład, pieniężny lub niepieniężny. Czasami zdarza się sytuacja, gdy wniesiony przez wspólników spółki wkład ma wady. Jak rozwiązać taki problem?

Niedozwolone postanowienia umowne – kto może wytoczyć powództwo?

Podejmowaniu współpracy często towarzyszy umowa. Czasami jednak zdarza się, że zawiera ona postanowienia, które są niezgodne z prawem. Co robić, gdy wykryjemy nieprawidłowości?

Jak funkcjonują w Polsce przedstawicielstwa zagraniczne spółek z o.o?

Spółki z o.o. mające siedzibę za granicą mogą tworzyć przedstawicielstwa i oddziały na terytorium RP. Czy każda firma ma do tego prawo? Jakie kryteria musi spełnić?

Podejmowanie decyzji w spółkach kapitałowych - porada

Podejmowanie decyzji w spółkach kapitałowych wymaga spełnienia wymogów formalnych. Czy prezes spółki kapitałowej może bez udziału wspólników wziąć kredyt? Które organy muszą udzielić zgody, by dokonana czynność była uznana za prawnie ważną? Odpowiedzi znajdziesz poniżej.

Czy spółki mają obowiązek informacyjny?

Wykonywanie działalności gospodarczej ma, co do zasady, charakter swobodny. Nie oznacza to jednak, że przedsiębiorca może ją wykonywać w sposób dowolny. Istnieje wiele przepisów prawa, zwyczajów oraz zasad, zgodnie z którymi musi postępować – tak jest między innymi w przypadku szeroko rozumianego obowiązku informacyjnego.

Motorola Pro+ - oficjalna prezentacja już za nami

Trzeba przyznać, że telefony z pełną klawiaturą QWERTY umieszczoną pod ekranem nie cieszą się aż taką popularnością jak smartfony o tradycyjnej budowie. Telefony pokroju BlackBerry celują w dość specyficzną grupę odbiorców, choć trzeba przyznać, że najnowsze konstrukcje tego typu stają się coraz bardziej atrakcyjne i przystępne. Kolejnym przedstawicielem tej grupy urządzeń jest nowa Motorola z odświeżonej serii Pro. Czym charakteryzuje się nowy model?

HTC Jetstream – dobry tablet w astronomicznej cenie

Firma HTC znana jest produkcji naprawdę świetnych telefonów i od niedawna również tabletów. Owszem, firmie zdarzyło się kilka wpadek w postaci telefonów gorszej jakości lub ze sporymi błędami, ale nadal HTC to jeden z liderów na rynku telefonów i tabletów. Pewnie wiele osób czekało na premierę większego brata HTC Puccini. Nowe urządzenie nazwane Jetstream już zostało zapowiedziane, ale dla fanów firmy HTC mamy złe wiadomości.

Kto zarobi na prawach do nazw polskich obiektów sportowych?

Nawet 76 milionów złotych (19 milionów euro) rocznie - tyle może wynieść wartość praw do nazw polskich obiektów sportowych w 2012 roku. Jednocześnie wartość ich sprzedaży może osiągnąć 34 miliony złotych (8,5 miliona euro) rocznie.

Firma zapłaci ekspresowo dopiero w 2012 roku

Tylko dwa banki w Polsce świadczą usługę ekspresowego przelewu z firmowego konta. Od 2012 roku przelewy w czasie rzeczywistym mają być dostępne dla każdego.

BlackBerry Messenger – nieograniczona komunikacja mało popularna w Polsce

BlackBerry Messenger to aplikacja, która dla wielu użytkowników telefonów marki RIM w Stanach Zjednoczonych i Zachodniej Europie była najważniejszym czynnikiem warunkującym zakup urządzenia. W Polsce popularność usługi jest bardzo niska, a szkoda, gdyż BlackBerry Messenger mógłby nieźle namieszać na rynku. Czym jest BBM i jakie są najważniejsze zalety tej usługi?

Wygodna i bezpieczna komunikacja – BlackBerry jako telefon biznesowy?

Nie od dziś wiadomo, że telefony BlackBerry to typowo biznesowe narzędzia. Charakteryzują się kilkoma funkcjami, których na próżno szukać u konkurencji. Cóż więc sprawia, że telefony firmy RIM tak świetnie radzą sobie na rynku urządzeń dla biznesu?

Wygodna klawiatura i nielimitowany Internet – czemu warto mieć BlackBerry?

W ostatnich tygodniach firma RIM (Research In Motion) przeprowadziła prawdziwy szturm na rynek smartfonów. Kilka nowych modeli z każdej półki cenowej oraz nowy system operacyjny – mało który producent aż tak aktywnie działa na rynku. Ponadto telefony BlackBerry od zawsze oferowały w standardzie to, co było zarezerwowane dla telefonów z wyższej półki u konkurencji. Niektóre funkcje do dziś są spotykane tylko w telefonach BlackBerry. Poznajmy charakterystyczne funkcje i właściwości telefonów firmy RIM.

ASUS Eee Slate B121 – nowy tablet z Core i5

Firma Asus jest na ostatniej prostej prowadzącej do uruchomienia dostaw nowego modelu tabletu, przeznaczonego do zastosowań biznesowych. Brzmi tajemniczo, ale na szczęście znamy dokładną specyfikację nowego urządzenia. Bardzo ciekawą pozycją jest przede wszystkim procesor Intel Core i5, którego na próżno szukać u konkurencji. Czym jeszcze charakteryzuje się nowe tablet firmy Asus?

Nowe modele tabletów firmy Archos - 10 G2 i 7 G2

Jeszcze kilka dni temu firma Archos wprowadziła na polski rynek nowy model tabletu o nazwie Arnova 7c G2, a już teraz producent prezentuje kolejne odświeżone wersje tabletów z serii Arnova. Mowa tu o drugiej generacji modelu Arnova 10 oraz następcy Arnova 7. Nowe modele mają te same nazwy z dodatkiem w postaci G2. Czym charakteryzują się nowe modele?

Nokia 600 i nowy Symbian Belle – czym się charakteryzują?

Pisaliśmy już o telefonach Nokia 700 i 701, które będą pracowały pod kontrolą nowego systemu Symbian Belle. Oba modele będą dostępne w naszym kraju. Firma Nokia wypuściła również model 600, który prawdopodobnie nie pojawi się na naszym rynku. Czym charakteryzuje się to urządzenie i jak prezentuje się nowy system Symbian Belle?

Nokia 700 i Nokia 701 – nowe modele z Symbianem Belle

Posiadacze takich smartfonów jak Nokia N8 jeszcze nie zdążyli odkryć wszystkich nowinek, które pojawiły się po aktualizacji do Symbiana Anna, a fiński koncern już przedstawił kolejną wersję systemu. Kilka dni temu zadebiutował Symbian Belle, a z nim aż trzy nowe telefony pracujące pod jego kontrolą. Poznajmy bliżej dwa z trzech nowych modeli. Czym zaskakują telefony Nokia 700 i Nokia 701?

Cztery nowe Galaktyki od Samsunga – czy szykuje się rewolucja?

Jakiś czas temu Samsung zaprezentował cztery nowe modele: Galaxy W, Galaxy M Pro, Galaxy Y i Galaxy Y Pro. Według nowych podziałów literka za słowem Galaxy ma szeregować telefon ze względu na zaawansowanie techniczne. Czym więc charakteryzują się nowe modele i jak wygląda nowa hierarchia modeli?

Sony Ericsson Xperia neo V – nowy smartfon z Androidem 2.3.4

Już wkrótce firma Sony Ericsson wprowadzi na rynek nowy model smartfonu z serii Xperia. Tym razem będzie to urządzenie o nazwie Xperia neo V, pracujące pod kotnrolą systemu operacyjnego Google Android "Gingerbread" 2.3.4. Urządzenie będzie wyposażone w układ Snapdragon i ekran o przekątnej 3,7 cala. Poznajmy bliżej zapowiadaną na październik Xperię neo V.

Dior Phone Touch – kolejna nowość dla osób ze zbędną gotówką

Na rynku jest kilka całkowicie bezsensownych telefonów, które oprócz astronomicznie wysokiej ceny i obudowy z najdroższych materiałów niczym nie zaskakują. Jakiś czas temu Nokia przedstawiła pokrytą złotem wersję modelu C3-01 Touch, której cena oscylowała w granicach 1000 złotych, ale dla prawdziwych koneserów to za mało, a raczej za tanio, dlatego też Dior Phone Touch prezentuje swoją wersję luksusu.

Sharp RW-T107 – kolejny 7-calowy tablet z Android Gingerbread

Rynek tabletów rośnie w siłę z dnia na dzień. Niestety coraz trudniej wyszukać na półkach ciekawe urządzenie w atrakcyjnej cenie. Kolejnym urządzeniem, które utrudni nam wybór jest tablet Sharp RW-T107. Urządzenie już wkrótce trafi na nasz rynek, ale czy warto na nie czekać? Poznajmy bliżej urządzenie marki Sharp.

Jak utworzyć klucz USB do dysku?

Dla wielu osób standardową formą ochrony danych jest hasło do systemu wpisywane podczas logowania. Trzeba jednak pamiętać, że ta forma ochrony nie szyfruje plików zapisanych na dysku w związku z czym można je odczytać, korzystając na przykład z przenośnego systemu operacyjnego na płycie Live CD. Czy jest na to jakaś recepta?

Klucz USB do przeglądarki – jak go ustawić?

Wiemy już jak za pomocą pamięci USB zabezpieczyć system przed niepowołanym dostępem. Możemy również podobną operację przeprowadzić na naszej przeglądarce, aby wścibskie osoby nie przeglądały naszej historii czy zapisanych stron oraz haseł. Do tego celu potrzebny będzie pendrive i specjalny program.

Zabezpieczenie systemu kluczem USB – jak to zrobić?

W wielu komputerach możemy spotkać zabezpieczenie obudowy kluczem i zamkiem. Co prawda jest to pewnego rodzaju zabezpieczenie, ale dla upartego złodzieja niewielki zamek i kawałek plastiku nie przeszkodzi w kradzieży dysku twardego czy ważnych plików. O wiele lepszym zabezpieczeniem może być klucz USB. Jak zabezpieczyć system kluczem USB?

Operacje NFC – niezbędne urządzenia i kwestie bezpieczeństwa

Zbliżająca się ekspansja technologii NFC może znacząco zmienić systemy płatności i nie tylko. Wystarczy tylko zbliżyć telefon z funkcją NFC do terminala płatniczego, aby zapłacić za zakupy. Co ciekawe NFC to nie tylko płatności, ale także czytniki etykiet czy możliwość wymiany danych. Poznajmy więc urządzenia niezbędne do NFC oraz zasady bezpieczeństwa.

Przedsiębiorcy taniej wypromują się za granicą

Od początku sierpnia przedsiębiorcy mogą korzystać z nowych warunków udzielania pomocy finansowej na promocję za granicą. Dla firm jest to szansa na zwiększenie konkurencyjności.

Motorola Milestone XT720 – kamień milowy dla smartfonów?

Niedawno na rynku pojawił się nowy smartfon Motoroli o nazwie Milestone XT720. Telefon już na pierwszy rzut oka sprawia bardzo pozytywne wrażenie, a jego parametry wcale nie odbiegają od mocnej konkurencji. Warto więc poznać bliżej ten ciekawy smartfon od Motoroli.

BlackBerry Curve – kolejne smartfony od firmy RIM

Firma Research In Motion (RIM) kontynuuje swój szturm na rynki telefonów komórkowych typu smartfon ogłaszając kolejną premierę, tym razem trzech nowych smartfonów BlackBerry z serii Curve wyposażonych w system operacyjny BlackBerry 7. Czym charakteryzują się nowe telefony?

Samsung E1190 – powrót do przeszłości za niewielkie pieniądze

Jakiś czas temu na nasz rynek trafił Samsung E1180 kosztujący zaledwie 99 zł. Nie miał on żadnych szans w starciu z najnowszymi smartfonami, ale dla osoby, które potrzebuje telefonu do rozmowy, a nie do wszystkiego, model E1180 był świetną alternatywą. Telefon prosty, funkcjonalny, porządnie wykonany i przede wszystkim bardzo tani. Do kolekcji tanich telefonów dołączył kolejny przedstawiciel, tym razem w formie „muszelki”. Czym charakteryzuje się Samsung E1190?

Nowy tablet Sony S1 – premiera już we wrześniu

Tablety Sony to dwa modele wyróżniające się na tle pozostałych tego typu konkurencyjnych urządzeń przede wszystkim interesującym designem. Co prawda taki wygląd urządzeń jednych przyciąga, innych zaś odrzuca, ale jedno jest pewne – urządzenia wyróżniają się na tle konkurencji, a to duży plus. Czy nowy tablet wyróżnia się czymś jeszcze?

REKLAMA