reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Telefony firmowe > Wygodna i bezpieczna komunikacja – BlackBerry jako telefon biznesowy?

Wygodna i bezpieczna komunikacja – BlackBerry jako telefon biznesowy?

Nie od dziś wiadomo, że telefony BlackBerry to typowo biznesowe narzędzia. Charakteryzują się kilkoma funkcjami, których na próżno szukać u konkurencji. Cóż więc sprawia, że telefony firmy RIM tak świetnie radzą sobie na rynku urządzeń dla biznesu?

Telefony BlackBerry słyną przede wszystkim ze świetnej jakości poczty e-mail. W porównaniu do innych telefonów, klient poczty e-mail w telefonach BlackBerry stoi na zupełnie innym poziomie. To tak, jakby porównać funkcjonalność telefonów sprzed 5 lat z dzisiejszymi smartfonami. Poczta w telefonach BlackBerry niewiele odbiega od tego, do czego przyzwyczailiśmy się w komputerze stacjonarnym. Żadna funkcjonalność nie jest zaniedbana, dlatego też swoją pocztą można zarządzać praktycznie z każdego miejsca. Wystarczy w smartfonie podać dane dostępowe kont, które chcemy odbierać w ten sposób i możemy zapomnieć o dalszej konfiguracji.

Zobacz też: Poprawa jakości ruchu w sklepie – reklama video idealną receptą?

Jakby tego było mało, klient poczty w telefonie BlackBerry umożliwia przeglądanie wszystkich wiadomości zarówno w postaci jednego strumienia, jak i w postaci oddzielnych skrzynek do każdego konta pocztowego ustawionego w telefonie. Możemy to również połączyć z powiadomieniami z Facebooka, kalendarza czy z innymi zdarzeniami. Ponadto nawigowanie po skrzynce zawierającej nawet kilkaset maili nie jest trudne. Możemy również oznaczać, flagować, przenosić czy odpowiadać na dowolne wiadomości. Przypomnijmy, ze wszystko to możemy robić w telefonie, który mieści się w kieszeni. A jak z bezpieczeństwem?

Tu także firma RIM postarała się, aby bezpieczeństwo naszych danych telefonach BlackBerry stało na najwyższym poziomie. Co więc się stanie, jeśli telefon trafi w niepowołane ręce? Co stanie się z kontaktami, wiadomościami, zdjęciami etc.? Nie da się ukryć, że dzisiejsze telefony to również ogromne magazyny naszych, często bardzo poufnych danych. Owsze, dzisiejsze smartfony mogą być wyposażone w dodatkowe systemy zabezpieczające i programy poprawiające bezpieczeństwo, ale tylko w smartfonach BlackBerry mamy dostęp do tak rozbudowanego i co najważniejsze, darmowego zestawu narzędzi.

W telefonach BlackBerry mamy do dyspozycji między innymi możliwość częściowego lub całkowitego zaszyfrowania pamięci wewnętrznej oraz pamięci na karcie flash. Użytkownik może również zabezpieczyć dostęp do telefonu za pomocą hasła lub ukryć poszczególne pozycje w menu. Oprócz tego w telefonie zainstalowano swego rodzaju firewall, dzięki któremu możemy blokować wiadomości e-mail i SMS dla różnych kont, dodając do tego listę wyjątków, które chcemy przepuszczać.

Sprawdź też: Jakich błędów nie popełniać w komunikacji z mediami?

Powyższe zabezpieczenia skierowano do użytkowników, którzy nie potrzebują najwyższej klasy zabezpieczeń. Ale jeśli chcemy najwyższej ochrony, możemy skorzystać z ustawień VPN, szyfrowania przeglądarki czy administrowania regułami. Jednym słowem, telefony BlackBerry oferują zabezpieczenia, których na próżno szukać w urządzeniach konkurencji.

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Czublun Trębicki Kancelaria Radców Prawnych Spółka Partnerska

Doradztwo prawne dla biznesu

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama