reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Telefony firmowe > Bank w telefonie – funkcjonalny i bezpieczny?

Bank w telefonie – funkcjonalny i bezpieczny?

Oczywiście wizyta w banku i operacja na koncie z pomocą pani zza okienka należy chyba do najbezpieczniejszych operacji bankowych, ale z pewnością nie jest to wygodne i nie oszczędza naszego czasu. Na szczęście dziś nie musimy ruszać się z domu, żeby dokonać niemal wszystkich podstawowych operacji na naszym koncie. Ale czy to jest do końca bezpieczne?

Oczywiście każdy ma pewne obawy, jeśli chodzi o jego konto bankowe i oczywiście ciężko zarobione pieniądze. Czy bankowość mobilna jest w ogóle bezpieczna? Tak, ale wiele zależy od systemu dostępu do elektronicznego banku. Na chwilę obecną w większości banków, poprzez telefon możemy uzyskać dostęp do informacji o swoim rachunku i produktach finansowych (lokaty, kredyty etc.), sprawdzimy oczywiście saldo konta, przejrzymy historię operacji, prześledzimy szczegóły kredytu, założonych lokat oraz rachunku inwestycyjnego. Za pomocą telefonu będziemy mogli również wykonać przelew, ale tylko na wcześniej zdefiniowane rachunki bankowe.

Sprawdź też: Jak poznać uszkodzenie mechaniczne dysku i gdzie udać się po pomoc?

Jest to pewna forma zabezpieczenia. Jeśli wcześniej, za pomocą komputera lub w siedzibie banku zdefiniowaliśmy kilka numerów kont (np. kogoś z rodziny, numer rachunku do spłat abonamentu za telefon etc.), za pomocą telefonu bez problemu dokonamy przelewu. Jeśli jednak będziemy chcieli dokonać przelewu na nowy rachunek, który wcześniej nie został zdefiniowany, taka operacja nie powiedzie się. Pozostanie jedynie możliwość przelewu poprzez infolinię lub w siedzibie banku. W niektórych bankach dokonamy również zasilenia konta komórkowego pre-paid, ale tak samo jak w przypadku przelewów – tylko na wcześniej zdefiniowane numery.

Polecamy również: Jak mylna reklama wpływa na postrzeganie serwisu przez internautę?

Pozostaje pytanie – jak wygląda bezpieczeństwo innych transakcji? Obecnie korzystanie z serwisu bankowego przez komórkę jest praktycznie tak samo bezpieczne, jak korzystanie z tego typu usług za pomocą komputera. Oczywiście jak w każdym przypadku niezwykle ważna jest wyobraźnia użytkownika, ale jeśli chodzi o kwestie techniczne, wiele zależy również od banku. Wracając do wyobraźni, pamiętajmy o bezpieczeństwie naszego konta i unikajmy łączenie się z Internetem za pośrednictwem publicznego, niezabezpieczonego punktu dostępowego Wi-Fi lub innych niepewnych źródeł.

Warto zobaczyć: Obsługa klienta poprzez system ticketowy – na czym to polega?

Jeśli chodzi o inne kwestie bezpieczeństwa, warto wspomnieć o tym, że aplikacje komórkowe do połączeń bankowych nie przechowują naszego identyfikatora i hasła - każdorazowo musimy je wprowadzić ręcznie. W związku z tym, nawet, gdy nasz telefon zostanie skradziony lub zgubiony i trafi w niepowołane ręce, nasze konto bankowe będzie bezpieczne. Pamiętajmy jednak, że w telefonie pod żadnym warunkiem nie wolno przechowywać danych swojego logowania w postaci notatki, zdjęcia etc.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy bankowość mobilna jest w ogóle bezpieczna? Fot. Fotolia
Czy bankowość mobilna jest w ogóle bezpieczna? Fot. Fotolia

Nowy JPK_VAT z deklaracją i ewidencją39.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Jan Majczyk

Ekonomista, prawnik, doradca podatkowy, publicysta

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama