reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > e-Firma > Telefony firmowe > Bank w komórce – jak to wygląda w praktyce?

Bank w komórce – jak to wygląda w praktyce?

Ostatnio wiele mówi się o bankowości mobilnej, o jej funkcjonalności, wygodzie, innowacyjności etc. Niestety większość osób, tak naprawdę nie wie, na czym dokładnie ta bankowość mobilna polega. Poznajmy więc bliżej korzyści, jak i ograniczenia związane z bankowością w komórce.

Bankowość mobilna zapewnia dostęp do naszego konta praktycznie z każdego miejsca, w którym się znajdziemy – z domu, z pociągu, autobusu, pracy, szkoły, sklepu spożywczego etc. Aby skorzystać z tej funkcjonalności musimy posiadać telefon z przeglądarką internetową. Niekiedy musimy tą funkcję wcześniej aktywować za pomocą komputera lub w okienku banku. Jeśli korzystamy z bankowości elektronicznej za pomocą dedykowanej aplikacji, w przypadku niektórych banków musimy dokonać dodatkowej aktywacji.

Zobacz również: Odzyskiwanie danych z różnych nośników – ile to kosztuje?

Niekiedy po dużej euforii towarzyszącej odkrywaniu funkcjonalności mobilnej bankowości przychodzi chwila rozczarowania spowodowana ograniczoną funkcjonalnością tego typu usługi. Czemu serwisy bankowości mobilnej mają tak ograniczoną funkcjonalność? Odpowiedź jest prosta – chodzi o bezpieczeństwo. Wyobraźmy sobie taką sytuację:

Siedzimy sobie na ławce w parku, zalogowaliśmy się do naszego konta, żeby sprawdzić jego stan. Nagle podbiega do nas złodziej i wyrywa nam komórkę z rąk. Jeśli bankowość mobilna zapewniałaby pełny dostęp do wszystkich funkcjonalności, złodziej miałby nieskrępowany dostęp do naszych pieniędzy. Z pewnością nie zdążylibyśmy udać się do siedziby banku by wszystko zablokować, a nasze konto byłoby już puste.

Nawet jeśli szybko uzyskalibyśmy dostęp do serwisu elektronicznego, nie zrobimy wiele bez jednorazowych haseł… które wysyłane są na nasz numer telefonu. Nawet, jeśli złodziej skradnie nam telefon komórkowy, może co najwyżej dokonać przelewu na wcześniej zdefiniowane konta bankowe (np. kogoś z naszej rodziny, na rachunek naszego operatora komórkowego etc.). Nawet jeśli zdesperowany złodziejaszek tego dokona, szansa na odzyskanie naszych pieniędzy jest bardzo duża.

Warto przeczytać: Reklamy online biją rekordy – jaką wartość osiągnęły?

Ograniczona funkcjonalność bankowości mobilnej jest więc uzasadniona i w swej niewygodnej z pozoru naturze, bardzo przydatna. Dzięki temu mamy pewność, że nasze ciężko zarobione pieniądze są bezpieczne.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Bankowość mobilna zapewnia dostęp do naszego konta praktycznie z każdego miejsca.
Bankowość mobilna zapewnia dostęp do naszego konta praktycznie z każdego miejsca.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Ewa Sokołowska – Strug

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama