REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Bankowość mobilna – jak to wygląda dziś?

Kamil Rogala
Bankowość mobilna to niezwykle wygodne rozwiązanie Fot. Fotolia
Bankowość mobilna to niezwykle wygodne rozwiązanie Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jeszcze kilka lat temu, żeby sprawdzić stan konta trzeba było złożyć wizytę w oddziale banku, stać w długiej kolejce by pani z okienka powiadomiła nas, jaka kwota widnieje na naszym koncie. Dziś nie musimy ruszać się z domu. Ba! Nie musimy nawet włączać komputera, gdyż nasz bank jest w naszej komórce. Wystarczy bowiem uruchomić odpowiednią aplikację, stronę WWW w smartfonie, aby nie tylko dowiedzieć się, ile mamy dostępnych środków, ale również wykonać podstawowe operacje bankowe takie jak przelew, płatność, spłata kredytu etc. Jak dziś wygląda bankowość mobilna?

Dziś większość operacji bankowych można wykonać przez Internet, a od niedawna nawet za pomocą telefonu komórkowego. Przelew, otwarcie lokaty, spłata rat kredytu czy wypełnienie wniosku o pożyczkę gotówkową – te operacje można wykonać w domu, w ulubionym fotelu z telefonem w ręku. Dostęp do konta bankowego przez telefon komórkowy to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu wiele operacji wykonamy także poza domem, na przykład w pociągu, w podróży etc. A jak korzystać z tej funkcjonalności?

REKLAMA

Sprawdź też: Modernizacja firmowego komputera – kiedy się opłaca, a kiedy nie?

Bankowość mobilna to niezwykle wygodne rozwiązanie. Z tego typu funkcjonalności możemy korzystać na dwa sposoby. Pierwszy z nich niewiele różni się od korzystania z bankowości elektronicznej za pomocą komputera. W tym przypadku używamy przeglądarki internetowej w telefonie. Niestety w tym przypadku może przeszkadzać niewielki ekran telefonu – po prostu ciężko wcelować w konkretną funkcję na stronie internetowej banku. Na szczęście od jakiegoś czasu coraz większa liczba banków oferuje specjalnie przygotowaną wersję swojego serwisu – w sam raz dla ekranu w komórce.

Zobacz również: W jaki sposób wyróżnić się na rynku e-commerce?

Korzystanie z takiego „odchudzonego” i dopasowanego do komórek serwisu jest o wiele szybsze i wygodniejsze. Telefon nie musi ściągać z sieci całego serwisu. Korzystając z tego samego serwisu w komputerze jest oczywiście wygodniejsze - komputer jest wydajniejszy, a Internet szybszy, dlatego ściągnięcie kilku megabajtów danych zajmuje kilka sekund. Niestety telefon komórkowy jest mniej wydajny, dlatego też ściągnięcie takiej samej ilości danych może być o wiele dłuższe. W związku z tym łączenie się z bankiem poprzez lżejszy serwis mobilny będzie o wiele szybsze i wygodniejsze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto przeczytać: Jak działa reklama partyzancka i jaki ma wpływ na użytkowników?

Drugim, nieco mniej rozpowszechnionym i popularnym sposobem jest skorzystanie z dedykowanej aplikacji mobilnej, którą instalujemy w swoim telefonie. Niestety tę formę dostępu przez komórkę oferuje jak na razie niewiele banków. Na szczęście dość mała obecnie popularność rośnie i kto wie, może już wkrótce każdy bank będzie oferował tę formę dostępu do bankowości elektronicznej. Aplikacja nie tylko zapewnia wysoki komfort zarządzania swoim kontem bankowym, ale również zapewnia większe bezpieczeństwo danych. Niestety, jest pewna wada takiego rozwiązania.

Polecamy również: Marketing partyzancki w e-biznesie – na czym to polega i czy się sprawdzi?

Jak na razie aplikacje bankowe dostępne są wyłącznie na smartfony z systemem Android, iOS, Symbian oraz Windows Phone. Jeśli więc posiadamy starszy telefon z systemem producenta, pozostaje nam jedynie możliwość łączenia się z kontem poprzez serwis internetowy. Tak czy inaczej rozwój tego typu aplikacji nawet na najnowszych platformach systemowych to krok w dobrą stronę. Poza tym nikt nie będzie używał starych telefonów przez następnych kilka lat, a przejście na nowe smartfony z systemami operacyjnymi jest tylko kwestią czasu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r.

Umorzenie składek. Wnioski do ZUS można składać od 6 stycznia 2025 r. Kto może złożyć wniosek o umorzenie składek? Jakie warunki należy spełniać, by wystąpić z wnioskiem o umorzenie składek? Co będzie podlegało umorzeniu?

Polityka klimatyczna UE. Czy Europejski Zielony Ład osłabia konkurencyjność unijnej gospodarki

Europa ma coraz mniejszy udział w światowej gospodarce. W 2010 r. gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, natomiast w 2020 r. Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. Przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej - mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik.

W biznesie jest miejsce na empatię

Rozmowa z Agatą Swornowską-Kurto, socjolożką, CEO w Grupie ArteMis i autorką kampanii „Bliżej Siebie”, o tym, dlaczego zrozumienie emocji i troska o zdrowie psychiczne pracowników są dziś podstawą długoterminowego sukcesu organizacji.

Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

REKLAMA

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

REKLAMA

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

REKLAMA