REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.
Porada Infor.pl

Bankowość mobilna – jak to wygląda dziś?

Kamil Rogala
Bankowość mobilna to niezwykle wygodne rozwiązanie Fot. Fotolia
Bankowość mobilna to niezwykle wygodne rozwiązanie Fot. Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

Jeszcze kilka lat temu, żeby sprawdzić stan konta trzeba było złożyć wizytę w oddziale banku, stać w długiej kolejce by pani z okienka powiadomiła nas, jaka kwota widnieje na naszym koncie. Dziś nie musimy ruszać się z domu. Ba! Nie musimy nawet włączać komputera, gdyż nasz bank jest w naszej komórce. Wystarczy bowiem uruchomić odpowiednią aplikację, stronę WWW w smartfonie, aby nie tylko dowiedzieć się, ile mamy dostępnych środków, ale również wykonać podstawowe operacje bankowe takie jak przelew, płatność, spłata kredytu etc. Jak dziś wygląda bankowość mobilna?

Dziś większość operacji bankowych można wykonać przez Internet, a od niedawna nawet za pomocą telefonu komórkowego. Przelew, otwarcie lokaty, spłata rat kredytu czy wypełnienie wniosku o pożyczkę gotówkową – te operacje można wykonać w domu, w ulubionym fotelu z telefonem w ręku. Dostęp do konta bankowego przez telefon komórkowy to bardzo wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, dzięki któremu wiele operacji wykonamy także poza domem, na przykład w pociągu, w podróży etc. A jak korzystać z tej funkcjonalności?

REKLAMA

Sprawdź też: Modernizacja firmowego komputera – kiedy się opłaca, a kiedy nie?

Bankowość mobilna to niezwykle wygodne rozwiązanie. Z tego typu funkcjonalności możemy korzystać na dwa sposoby. Pierwszy z nich niewiele różni się od korzystania z bankowości elektronicznej za pomocą komputera. W tym przypadku używamy przeglądarki internetowej w telefonie. Niestety w tym przypadku może przeszkadzać niewielki ekran telefonu – po prostu ciężko wcelować w konkretną funkcję na stronie internetowej banku. Na szczęście od jakiegoś czasu coraz większa liczba banków oferuje specjalnie przygotowaną wersję swojego serwisu – w sam raz dla ekranu w komórce.

Zobacz również: W jaki sposób wyróżnić się na rynku e-commerce?

Korzystanie z takiego „odchudzonego” i dopasowanego do komórek serwisu jest o wiele szybsze i wygodniejsze. Telefon nie musi ściągać z sieci całego serwisu. Korzystając z tego samego serwisu w komputerze jest oczywiście wygodniejsze - komputer jest wydajniejszy, a Internet szybszy, dlatego ściągnięcie kilku megabajtów danych zajmuje kilka sekund. Niestety telefon komórkowy jest mniej wydajny, dlatego też ściągnięcie takiej samej ilości danych może być o wiele dłuższe. W związku z tym łączenie się z bankiem poprzez lżejszy serwis mobilny będzie o wiele szybsze i wygodniejsze.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Warto przeczytać: Jak działa reklama partyzancka i jaki ma wpływ na użytkowników?

Drugim, nieco mniej rozpowszechnionym i popularnym sposobem jest skorzystanie z dedykowanej aplikacji mobilnej, którą instalujemy w swoim telefonie. Niestety tę formę dostępu przez komórkę oferuje jak na razie niewiele banków. Na szczęście dość mała obecnie popularność rośnie i kto wie, może już wkrótce każdy bank będzie oferował tę formę dostępu do bankowości elektronicznej. Aplikacja nie tylko zapewnia wysoki komfort zarządzania swoim kontem bankowym, ale również zapewnia większe bezpieczeństwo danych. Niestety, jest pewna wada takiego rozwiązania.

Polecamy również: Marketing partyzancki w e-biznesie – na czym to polega i czy się sprawdzi?

Jak na razie aplikacje bankowe dostępne są wyłącznie na smartfony z systemem Android, iOS, Symbian oraz Windows Phone. Jeśli więc posiadamy starszy telefon z systemem producenta, pozostaje nam jedynie możliwość łączenia się z kontem poprzez serwis internetowy. Tak czy inaczej rozwój tego typu aplikacji nawet na najnowszych platformach systemowych to krok w dobrą stronę. Poza tym nikt nie będzie używał starych telefonów przez następnych kilka lat, a przejście na nowe smartfony z systemami operacyjnymi jest tylko kwestią czasu.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code

© Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Transformacja zaczyna się od lidera

Rozmowa z Krzysztofem Witkowskim, partnerem w EY Academy of Business, o tym, dlaczego inwestycje w rozwój power skills są dziś konieczne dla wzrostu organizacji

Karty sportowe to przepis na zdrowie

W dzisiejszym biznesie wsparcie aktywności fizycznej przez pracodawców to nie tylko benefit, ale strategiczna inwestycja w zdrowie, zaangażowanie i efektywność pracowników. Regularna aktywność fizyczna wpływa korzystnie na zdrowie, wydajność, zadowolenie oraz atmosferę w pracy. To zadanie dla działów HR, które mogą wprowadzać proste rozwiązania, jak aktywne przerwy czy dostęp do programów fitness. 

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości [KOMENTARZ]

Przedsiębiorca w obliczu powodzi - jakie ma możliwości. Komentuje Monika Piątkowska, doradca podatkowy w e-pity.pl.

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? [Poradnik]

Jak bezpiecznie rozpocząć działalność w branży beauty? Oto poradnik dla przyszłych właścicieli salonów kosmetycznych.

REKLAMA

Przedsiębiorcy z terenów objętych powodzią mogą opłacić składki do 15 września 2025 r.

Za okres od 1 sierpnia do 31 grudnia 2024 r. składki można opłacić w terminie do 15 września 2025 r. Do opłaconych w ten sposób składek nie będą naliczane odsetki za zwłokę. Kiedy ZUS może umorzyć składki?

Wypalenie zawodowe to już problem występujący w każdej firmie. Jak można zminimalizować jego skutki

82 proc. pracowników jest dziś narażonych na wypalenie zawodowe, wynika z badania firmy Mercer przeprowadzonego w sierpniu tego roku. Wszelkie okoliczności, od warunków pracy po sytuację rodzinną i zagrożenia klimatyczne, nie są sprzyjające zmarginalizowaniu tego zjawiska.

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców

Wakacje od ZUS. Nowa ulga dla przedsiębiorców. Od 1 listopada 2024 r. przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z wakacji składkowych. Jakie są warunki, by skorzystać z wakacji składkowych? Gdzie należy złożyć wniosek?

ZUS umorzy składki przedsiębiorcom dotkniętym przez powódź. Wnioski o pomoc będą traktowane priorytetowo

Przedsiębiorcy, którzy ponieśli straty w wyniku powodzi mogą składać wnioski do ZUS nie tylko o odroczenie terminu płatności składek lub rozłożenie na raty, ale także o ich umorzenie. Jak uzyskać pomoc?

REKLAMA

Branża winiarska walczy o uregulowanie sprzedaży przez internet

- Handel alkoholem przez Internet przypomina dziś prawdziwy Dziki Zachód, zależy nam na zapanowaniu nad tym chaosem i jasnych zasadach dla wszystkich - mówią przedsiębiorcy z branży winiarskiej i apelują o uregulowanie kwestii sprzedaży ich produktów przez internet. Pismo w tej sprawie trafiło właśnie do Ministerstwa Rolnictwa. Na ewentualnych zmianach najbardziej zyskaliby mali, krajowi producenci wina, miodu pitnego czy cydru, którzy bez możliwości sprzedawania swoich produktów za pomocą internetu – są praktycznie skazani na niebyt. Najdobitniej pokazał to czas pandemii. 

Przewoźnicy w 2025 r. zapłacą wyższe składki ZUS od wynagrodzeń kierowców międzynarodowych, nie podwyższając im nawet płacy

Pod koniec sierpnia rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na 2025 roku, z którego wynika, że przeciętne prognozowane wynagrodzenie wzrośnie blisko o 850 zł. Podwyższenie tej kwoty oznacza dla przewoźników, że muszą przygotować się do wzrostu składek do ZUS.

REKLAMA