REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Firma za granicą

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Jak ukształtowany jest obowiązek certyfikacji w Rosji

Jeżeli Twoja firma bierze udział w zagranicznym obrocie handlowym w Rosji, to powinieneś wiedzieć na czym polega obowiązek certyfikacji.

Jak funkcjonują środki pozataryfowe w Rosji

Prowadząc działalność gospodarczą polegająca na handlu zagranicznym z Rosją powinieneś wiedzieć jak przebiega proces kontroli towaru na granicy. Czy jest się czego obawiać?

Na czym polega licencjonowanie w Rosji

Uczestnicy zagranicznego obrotu handlowego z Rosja muszą w określonych przypadkach uzyskać licencję. Kiedy trzeba o nią wystąpić? Jaki organ jest właściwy w tej sprawie? Przeczytaj.

Na czym polega międzynarodowy tranzyt celny

W przypadku przewozu towarów zagranicznych przez obszar celny Rosji bez zamiaru ich pozostawienia i użytkowania na tym obszarze należy zadeklarować procedurę międzynarodowego tranzytu celnego. Na czym ona polega?

REKLAMA

Jaką procedurę celną wybrać – reimport i reeksport

Jeżeli Twoja firma trudni się eksportem towarów do Rosji, spoczywa na Tobie obowiązek wyboru procedury celnej. Jaki reżim wybrać? Poniżej omawiamy reimport oraz reeksport.

Jaką procedurę celną wybrać – wolna strefa ekonomiczna

Jeżeli Twoja firma trudni się eksportem towarów do Rosji, spoczywa na Tobie obowiązek wyboru procedury celnej. Jaki reżim wybrać? Poniżej omawiamy wolną strefę ekonomiczną oraz skład i specjalne strefy ekonomiczne.

Jaką procedurę celną wybrać – wolna strefa celna i wolny skład

Jeżeli Twoja firma trudni się eksportem towarów do Rosji, spoczywa na Tobie obowiązek wyboru procedury celnej. Jaki reżim wybrać? Poniżej omawiamy wolną strefę celną i wolny skład.

Jaką procedurę celną wybrać – przetwarzanie i wwóz czasowy

Jeżeli Twoja firma trudni się eksportem towarów do Rosji, spoczywa na Tobie obowiązek wyboru procedury celnej. Jaki reżim wybrać? Poniżej omawiamy w formie poradnika przetwarzanie poza obszarem celnym oraz wwóz czasowy.

REKLAMA

Na czym polega wwóz czasowy na przykładzie Rosji

Zastanawiasz się nad tym, którą z procedur celnych wybrać? Poniżej prezentujemy cechy charakterystyczne wwozu czasowego. Jakie są jego wady, a jakie zalety?

Jakie zasady rządzą wyborem procedury celnej w Rosji

Zmierzając do określania z jakiego reżimu celnego korzystać będzie Twoja działalność, powinieneś znać zasady dotyczące procedury jej wyboru. Jakie to reguły przewiduje rosyjski kodeks celny?

Na czym polega reeksport w przypadku Rosji

Reeksport to jedna z wielu możliwych do wybrania procedur celnych w Rosji. Podejmując decyzję, który z reżimów celnych przyjąć, warto zastanowić się nad jego cechami. Na czym polega reeksport?

Jaką procedurę celną wybrać – karnet ATA, skład celny, handel bezcłowy

Jeżeli Twoja firma trudni się eksportem towarów do Rosji, spoczywa na Tobie obowiązek wyboru procedury celnej. Jaki reżim wybrać? Poniżej w formie poradnika omawiamy karnet ATA, skład celny oraz handel bezcłowy.

Zwolnienia z opłat celnych przy wwozie czasowym w Rosji

Jeżeli wybrałeś wwóz czasowy jako właściwą dla Ciebie procedurę celną, powinieneś zwrócić uwagę na funkcjonujące w obrocie prawa do ulg. Jak obliczyć opłatę celną oraz jakie można zastosować odliczenia przeczytasz poniżej.

Jaką procedurę celną wybrać – dopuszczenie, tranzyt i przetwarzanie

Jeżeli Twoja firma trudni się eksportem towarów do Rosji, spoczywa na Tobie obowiązek wyboru procedury celnej. Jaki reżim wybrać? Poniżej omawiamy dopuszczenie do wewnętrznego użytku, międzynarodowy tranzyt celny, przetwarzanie na obszarze celnym (uszlachetnianie bierne), przetwarzanie w celu wewnętrznego wykorzystania (uszlachetnianie czynne).

Na czym polega państwowy system preferencji w Rosji

Jeżeli trudnisz się prowadzeniem działalności polegającej na importowaniu lub eksportowaniu towarów do Rosji, warto abyś zainteresował się państwowym systemem preferencji. Kiedy można uzyskać przywileje z niego wynikające?

Na czym polega państwowy system preferencji w Rosji

Jeżeli trudnisz się prowadzeniem działalności polegającej na importowaniu lub eksportowaniu towarów do Rosji, warto abyś zainteresował się państwowym systemem preferencji. Kiedy można uzyskać przywileje z niego wynikające?

Jakie towary w Rosji podlegają akcyzie

Wraz z początkiem 2009 roku w Rosji wprowadzono nowe stawki akcyzowe na wybrane towary i objęto nią nawet wywóz mleka. Na co zwracać szczególną uwagę podczas działalności importowo-eksportowej w Rosji w odniesieniu do akcyzy? Przeczytaj.

Jak obliczyć opłatę celną w Rosji

Jeżeli prowadzisz działalność eksportowo-importową i działasz na rynku rosyjskim, nie możesz zapomnieć o piętnastodniowym terminie na uiszczenie ceł importowych oraz podatków. Czym jest opłata celna i jak ja obliczyć?

Jak funkcjonuje system taryfowy w Rosji

Zastanawiasz się jak uregulowane jest prawo celne w Rosji? Prowadząc firmę eksportowo-importową musisz być gotowy na niespodzianki. Zasady są bowiem mało przejrzyste, a dużą role w procedurze celnej odgrywa czynnik ludzki.

Jak można stracić zaświadczenie o dopuszczeniu do przewozów w Rosji

Zaświadczenie o dopuszczeniu do międzynarodowych przewozów samochodowych jest dokumentem niezbędnym do wykonywania działalności w tym zakresie. Jeżeli raz je uzyskałeś uważaj – nie oznacza to, że nie możesz go stracić.

Jakie są ograniczenia w prowadzeniu działalności transportowej w Rosji

Działalność transportowa w Rosji jeszcze do niedawna podlegała obowiązkowi uzyskania licencji. Jeżeli planujesz założyć w Rosji firmę o charakterze transportowym, pamiętaj o ostatnich zmianach w przepisach. Co nowego się w nich pojawiło?

Jak uniknąć podwójnego opodatkowania prowadząc firmę w Rosji i Polsce

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą zarówno na terenie Polski, jak i Rosji, to zmierzysz się z podwójnym opodatkowaniem. Co zrobić, aby fiskus nie zaglądał Ci dwa razy do portfela? Przeczytaj.

Jak ustalić miejsce zamieszkania przy podwójnym opodatkowaniu w Rosji i Polsce

Podwójne opodatkowanie to problem trapiący wielu przedsiębiorców. Obowiązek podatkowy ustalany jest m.in. na podstawie miejsca zamieszkania. Co w sytuacji, gdy z określonych powodów nie można go ustalić?

Jak przedsiębiorca może uniknąć podwójnego opodatkowania w Rosji i Polsce

Jeżeli prowadzisz firmę w Polsce i Rosji, a Twój zysk został opodatkowany podwójnie, masz prawo do uzyskania zwrotu części pobranych przez fiskusa środków.

Na czym polega podwójne opodatkowanie przedsiębiorców

Jeżeli Twój zysk przedsiębiorco jest opodatkowany w co najmniej dwóch krajach to spotkałeś na swej drodze problem podwójnego opodatkowania. Jak uniknąć go w przypadku prowadzenia działalności w Rosji i Polsce jednocześnie? Jeżeli Twój zysk przedsiębiorco jest opodatkowany w co najmniej dwóch krajach to spotkałeś na swej drodze problem podwójnego opodatkowania. Jak uniknąć go w przypadku prowadzenia działalności w Rosji i Polsce jednocześnie?

Kiedy firma zapłaci podatek od majątku przedsiębiorstwa w Rosji

Prowadząc firmę w Polsce i posiadając status przedsiębiorcy zagranicznego w Federacji Rosyjskiej pamiętaj o podatku od majątku przedsiębiorstwa. Jeżeli nie wiesz co jest przedmiotem opodatkowania lub kiedy należy podatek uiścić – przeczytaj.

Gwarancje dla inwestycji zagranicznych na terenie Rosji

Boisz się, że prowadzenie działalności gospodarczej w Rosji może wiązać się z problemami prawnymi i nierespektowaniem Twoich uprawnień? Przedsiębiorco, zapoznaj się z gwarancjami dla inwestycji zagranicznych.

Kiedy płaci się VAT (NDS) w Rosji

Podatek VAT w Rosji (NDS) podlega normom prawa międzynarodowego. Należy jednak pamiętać o sprzedaży wspomaganej. Czym ona jest i kiedy płaci się VAT w Rosji - dowiesz się czytając poniższy tekst.

Zasady rządzące podatkiem VAT (NDS) w Rosji

Sprzedajesz towary, roboty lub usługi na terenie Rosji? Pora zapłacić rosyjski VAT, czyli NDS (Налог на добавленную стоимость).

Kiedy trzeba zapłacić CIT w Rosji

Osoba prawna prowadząca działalność gospodarczą w Rosji jest opodatkowana CIT. Czy takie same reguły dotyczą przedsiębiorstw zagranicznych?

Kiedy trzeba zapłacić jednolity podatek socjalny w Rosji

Jeżeli podjąłeś decyzję o prowadzeniu działalności w Rosji jako przedsiębiorstwo zagraniczne to nie możesz zapomnieć o podatku socjalnym. Co to za podatek i kiedy należy go zapłacić?

Kto musi płacić PIT w Rosji

Jeżeli przebywasz często w Rosji musisz pamiętać o regulacjach dotyczących podatku PIT. Osoba fizyczna, która uzyska certyfikat rezydenta i faktycznie przebywa na terytorium Federacji co najmniej 183 dni, objęta zostaje obowiązkiem podatkowym.

Kto jest podatnikiem CIT w Rosji

Planując rozpoczęcie działalności gospodarczej w Rosji, nie możesz zapomnieć o funkcjonującym w tym państwie systemie podatkowym. Przedsiębiorco, czy będziesz podlegał obowiązkowi płacenia podatków?

Jak działa filia sp. z o.o. w Rosji

Jeżeli Twoja firma w Polsce dynamicznie się rozwija i planujesz rozszerzyć zakres swojej działalności, możesz założyć filię w Rosji. Jak to zrobić?

Zakup gotowej sp. z o.o. na terenie Federacji Rosyjskiej

Zastanawiasz się na rozpoczęciem działalności gospodarczej w Rosji? Może warto zakupić funkcjonującą i dochodową spółkę z o.o.?

Jak przebiega likwidacja osoby prawnej w Rosji

Jeżeli Twój biznes w Rosji nie powiódł się lub z innych przyczyn podjąłeś decyzje o przeprowadzeniu likwidacji, musisz wiedzieć jak powinna ona przebiegać. Do kogo się zgłosić i jakie formalności należy dopełnić? Przeczytaj.

Jak funkcjonują organy sp. z o.o. w Rosji – dyrektor generalny i komisja rewizyjna

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub dopiero planujesz założenie firmy, a Twój wybór padł na działalność w Rosji, prędzej, czy później staniesz przed ważnym wyborem – jaką formę działalności wybrać. Poniżej przedstawiamy kolejny artykuł z cyklu poświęconego spółce z o.o. Jakie obowiązki i prawa ma dyrektor generalny oraz komisja rewizyjna.

Jak funkcjonuje zarząd spółki z o.o. w Rosji

Planujesz założyć spółkę z o.o. w Rosji? Pamiętaj, że jednym z organów spółki z o.o. jest zarząd. Jakie ma uprawnienia i obowiązki?

Jak obniżyć kapitał zakładowy spółki z o.o. w Rosji

Prowadząc w Rosji działalność gospodarczą w formie spółki z o.o. przedsiębiorca może stanąć przed koniecznością obniżenia kapitału zakładowego. Na jakich zasadach można tego dokonać?

Jak podwyższyć kapitał spółki wkładami osób trzecich

Podwyższanie kapitału zakładowego w spółce z ograniczona odpowiedzialnością w Rosji odbywa się może na różne sposoby powiązane z podmiotami działającymi w spółce. Warto jednak zwrócić uwagę na jeszcze jedna możliwość. Jaką?

Jakie są terminy na podwyższenie kapitału w sp. z o.o. w Rosji

Podwyższenie kapitału zakładowego w spółce z o.o. w Rosji jest ograniczone czasowo do ściśle wyznaczonych terminów. Są one uzależnione od tego w jaki sposób podwyższenie jest dokonywane.

Jak podwyższany jest kapitał sp. z o.o. w Rosji

Kapitał spółki z o.o. może zostać podwyższony na kilka sposobów. Którą drogę wybrać, jaka jest najskuteczniejsza?

Czym jest kapitał zakładowy sp. z o.o. w Rosji

Jeżeli zakładasz sp. z o.o. w Rosji powinieneś wiedzieć czym jest jej kapitał zakładowy. Co może być, a co nie kapitałem zakładowym? Przeczytaj.

Jaki powinien być kapitał zakładowy sp. z o.o.

Planując rozpoczęcie działalności gospodarczej w Rosji w formie spółki z o.o. należy zadeklarować minimalny kapitał zakładowy. Ile powinien wynosić i jak go wpłacić?

Jak finansować sp. z o.o. w Rosji

Jeżeli prowadzisz spółkę z o.o. w Rosji i zastanawiasz się nad jej finansowaniem, to powinieneś rozważyć kilka jego możliwości. Oto one – te bardziej i mniej popularne.

Jakie obowiązki ma wspólnik sp. z o.o. w Rosji

Jeżeli prowadzisz spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w Rosji to powinieneś wiedzieć jakie obowiązki posiadają wspólnicy. Czy mogą przekazywać informacje o spółce oraz czym jest prawo wyjścia przeczytasz poniżej.

Jakie prawa mają wspólnicy sp. z o.o. w Rosji

Prawo rosyjskie przyjęło podobne rozwiązania w zakresie praw i obowiązków co prawo polskie. Na co warto zwrócić szczególna uwagę?

Jaka powinna być nazwa spółki z o.o. w Rosji

Wybór nazwy spółki to element procesu rozpoczynania działalności gospodarczej w Rosji, który jest znacznie sformalizowany. Jaka nazwę wybrać i czy potrzebne jest na nie zezwolenie?

Jak zarejestrować spółkę z o.o. z osobą prawną jako udziałowcem

Jeżeli zdecydowałeś się na zarejestrowanie w Rosji spółki z o.o., ale jej udziałowcem ma być osoba prawna, to musisz pamiętać o szczególnych wymaganiach jakie stawiają rosyjskie urzędy. Jakie to warunki?

Adres i pieczęć firmy w Rosji – porada

Chcesz zarejestrować firmę w Rosji? Pamiętaj o podaniu adresu oraz wyrobieniu pieczęci firmowej. Jak ważny jest adres oraz pieczęć przeczytasz poniżej.

REKLAMA