REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Lokaty

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Które konta oszczędnościowe były najwyżej oprocentowane w czerwcu 2011?

Eksperci oczekują, że czterokrotne podwyżki stóp procentowych, jakie miały miejsce w tym roku, przełożą się na wzrost oprocentowania depozytów. Czy tak dzieje się w rzeczywistości? Przyjrzyjmy się najlepszym ofertom kont oszczędnościowych.

Które lokaty były najwyżej oprocentowane w czerwcu 2011?

W czerwcu w znacznym stopniu zmieniło się oprocentowanie lokat. Eksperci szukają wytłumaczenia decyzji banków w podwyżkach stóp procentowych, które miały miejsce w pierwszym półroczu 2011 roku. Gdzie obecnie opłaca się ulokować swoje oszczędności?

Które banki podnoszą oprocentowanie kwartalnych lokat?

Dlaczego banki wycofują ze swojej oferty lokaty z kapitalizacją dzienną i okresem zapadalności dłuższym niż pół roku? Mimo że 5 lipca Rada Ministrów rozpoczęła debatę nad zmianami, które miałyby położyć kres antypodatkowym depozytom, instytucje finansowe już teraz zaczęły podnosić oprocentowanie krótkoterminowych lokat. Ekspert doradza, jaką lokatę wybrać.

Dlaczego warto wybrać oprocentowanie oparte o WIBOR lub wskaźnik wzrostu cen?

Inflacja na poziomie 5 proc. stanowi wyzwanie dla osób, które pragną uchronić swoje oszczędności. Zdaniem ekspertów antyinflacyjna lokata przyniesie zwrot, znajdujący się 1,5 p.p. powyżej wskaźnika wzrostu cen, oprocentowanie zeszłorocznych obligacji Skarbu Państwa jest na poziomie 7,5 proc., a dłużne papiery korporacyjne przynoszą zyski rzędu 14,44 proc. Gdzie warto ulokować swoje pieniądze?

REKLAMA

Ile będzie można zarobić na rocznych lokatach w 2012 roku?

Eksperci spojrzeli krytycznym okiem na lokaty. Tylko jedna roczna lokata na osiem, z okresem zapadalności w maju br., zdołała utrzymać siłę nabywczą naszych oszczędności. Dlaczego średnio na dwunastomiesięcznej lokacie traciliśmy przeszło 1 proc.?

Jak kształtuje się oprocentowanie lokat po upływie I kwartału 2011?

Zdaniem ekspertów na zdecydowany wzrost oprocentowania lokat przyjdzie nam czekać do ostatniego kwartału 2011 r. Co prawda już teraz nastąpiły nieznaczne wzrosty, ale największa bitwa o oszczędności jeszcze przed nami. Które banki są liderami wśród instytucji, oferujących najwyższe oprocentowanie?

Czym jeden punkt procentowy różni się od jednego procenta?

Jaka różnica istnieje między procentem a punktem procentowym? Zanim zdecydujemy się na założenie lokaty czy zaciągnięcie kredytu hipotecznego, powinniśmy uświadomić sobie, że oba wyrazy nie są synonimami. Ekspert tłumaczy, jak należy rozumieć oba pojęcia.

Gdzie założyć nastolatkowi konto?

Banki są coraz bardziej skłonne do przygotowywania specjalnych ofert dla najmłodszych klientów, zauważyli eksperci. W ten sposób można przyciągnąć rodziców, jak również skłonić młodego klienta do skorzystania ze swoich usług w przyszłości. Gdzie warto założyć konto dziecku?

REKLAMA

Najlepsze pożyczki i kredyty gotówkowe w maju 2011 - porada

Eksperci zwracają uwagę na nowe promocje pożyczek i kredytów gotówkowych znowu zaskakuje. Do którego banku warto udać się po finansowanie w maju? Na rynku nie brakuje ciekawych ofert.

Najlepsze konta oszczędnościowe – ranking na maj 2011

Inflacja idzie w górę znacznie szybciej niż odsetki, doliczane do naszych depozytów. Eksperci ostrzegają, że wkrótce odkładanie pieniędzy na koncie oszczędnościowym może przestać być opłacalne. Co stanie się, jeżeli banki nie podwyższą oprocentowania na rachunkach oszczędnościowych?

Czy na lokatach znowu będzie można zarobić?

W ostatnich miesiącach aż dziesięć banków podniosło odsetki od depozytów. Czy na decyzje instytucji finansowych wpłynęła wysoka inflacja i polityka pieniężna Narodowego Banku Polskiego? Bynajmniej. Eksperci finansowi doszukują się przyczyn zmian w wysiłkach Ministerstwa Finansów, zmierzających do likwidacji lokat antypodatkowych.

Dlaczego brakuje lokat ze zmiennym oprocentowaniem?

Przyjmując oprocentowanie depozytów, banki przestają sugerować się wysokością stóp procentowych. Eksperci zauważyli, że dla klientów opłacalne byłoby indeksowanie lokat do rynkowych wskaźników WIBID i WIBOR. Dlaczego na rynku brakuje ofert, które umożliwiają taki rodzaj naliczania odsetek i czemu te dostępne są mało atrakcyjne?

Które konto osobiste z dostępem do bankowości elektronicznej wybrać?

Dziś prawie każde konto może być obsługiwane przez Internet, a podział na klasyczne konta osobiste i konta internetowe powoli traci rację bytu. Czy warto wybrać ofertę z dodatkami? Eksperci radzą, w którym banku opłaca się otworzyć rachunek.

Dlaczego oprocentowanie lokat przestaje rosnąć?

Banki wykazują się coraz większą aktywnością w sferze lokat. Podwyżka stóp procentowych o 25 pb. i plany Ministerstwa Finansów, związane z nową ordynacją podatkową, działają na instytucje finansowe dopingująco – podkreślają eksperci. Jakie zmiany zaszły na rynku depozytów?

Kiedy najlepiej jest wysłać przelew?

Dla osób, składających dyspozycję przelewu, kluczowe znaczenie ma to, kiedy następują sesje wychodzące i przychodzące. Dlaczego w niektórych bankach robienie przelewu w piątek mija się z celem? Eksperci tłumaczą, jaką drogę muszą przebyć pieniądze, które zamierzamy przekierować na inne konto.

Dlaczego lokaty progresywne nie przynoszą dużych zysków?

Eksperci finansowi patrzą nieprzychylnym okiem na lokaty dynamiczne. Dlaczego ich średnie oprocentowanie prawie nigdy nie przekracza 5 proc. w skali roku? Owszem, może ono wynieść nawet 12 proc., ale jedynie o ostatnim miesiącu korzystania z depozytu.

Jaka decyzja zapadła w sprawie lokat antypodatkowych?

Ministerstwo Finansów jest skłonne pójść na ustępstwa i odroczyć termin likwidacji lokat antybelkowych do 1 stycznia 2012 roku. Niestety osoby, które zdecydują się na utworzenie depozytów z dzienną kapitalizacją odsetek, nie będą już mogły liczyć na okres przejściowy w nowym roku podatkowym. Do czego dąży MF? Poznaj propozycje zmian okiem eksperta.

Które konta oszczędnościowe są najlepiej oprocentowane?

Konto oszczędnościowe daje możliwość elastycznego inwestowania pieniędzy. Jak ten produkt bankowy będzie wyglądał w przyszłości? Gdzie można zyskać najwięcej? Ekspert podpowiada, którą ofertę wybrać.

Najlepsze lokaty terminowe w marcu 2011 r. - porada

W marcu na rynku lokat nastąpiły istotne zmiany. Jakie oferty depozytowe są obecnie najciekawsze? Dowiedz się, do którego banku radzą zgłosić się eksperci.

Ile można było zarobić na rocznych lokatach zakończonych w lutym?

Zwolennicy odkładania pieniędzy do skarpety kolejny miesiąc z rzędu mogą czuć się zawiedzeni. Czy posiadacze rocznych lokat zakończonych w lutym mają powody do radości? Eksperci finansowi zwracają uwagę na fakt, że w co trzecim banku roczna lokata nie zdołała uchronić naszych oszczędności przed inflacją.

Które konto osobiste wybrać dla dziecka?

Czy otworzyć swojemu dziecku rachunek w banku? Eksperci finansowi uważają, że jest to wskazane, jeżeli chcemy wykształcić w nim umiejętność zarządzania własnymi pieniędzmi. Trzeba tylko zastanowić się, gdzie założyć konto, żeby nie narazić się na dodatkowe wydatki i dać swojemu podopiecznemu możliwość nauki, a nawet zarabiania.

Które oferty depozytowe były najlepsze w lutym?

Ministerstwo Finansów przygotowało projekt zmian, mających na celu likwidację lokat antypodatkowych. Eksperci zauważają, że efekt jest odwrotny od zamierzonego. Banki stworzyły kolejne oferty depozytowe, z których można skorzystać, zanim nowe przepisy wejdą w życie. Którą z nich warto wybrać?

Ranking lokat terminowych – luty 2011 r.


Lutowy ranking lokat bankowych przyniósł spore zmiany. Palmę pierwszeństwa, na rzecz Meritum Bank i FM Bank, oddał Getin Bank. W lutowym porównaniu królują lokaty z dzienną kapitalizacją.

Dlaczego za niecałe pół roku banki wycofają oferty z lokatami antypodatkowymi?

Czy wiesz, dlaczego już za cztery i pół miesiąca banki mogą wycofać się z prowadzenia lokat z dzienną kapitalizacją odsetek? Prawdopodobnie zmienią się zasady naliczania podatku od depozytów bankowych. Zdaniem ekspertów przynajmniej 27 instytucji finansowych zmieni swoją ofertę, a podatek będzie odprowadzany nawet od niewielkich kwot, przechowywanych na niskooprocentowanych ROR-ach.

5 tys. zł odsetek z rocznej lokaty na 100 tys. zł – czy to możliwe?


Trzymasz ponad sto tysięcy złotych na niskooprocentowanym koncie? Nie wiesz, który bank oferuje obecnie najwyższe oprocentowanie dla lokat, a chciałbyś żeby Twoje wolne środki zarabiały nawet 5% w skali roku? Na jak długi czas zdeponować środki – może na rok a może na pół roku? Na te i inne pytania postaramy się znaleźć wspólnie odpowiedź. Sprawdzimy, które oferty lokat bankowych w kwocie 100 000 na 6 lub 12 miesięcy są aktualnie najlepsze?

Które konto oszczędnościowe wybrać?

Konto z dzienną kapitalizacją odsetek gwarantuje, że oszczędzamy więcej. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że dziewięć spośród dziesięciu lokat opartych jest o ten system. Czy wiesz, które banki naliczają odsetki pod koniec każdego dnia? Dowiedz się, którą ofertę radzą wybrać specjaliści.

Jakie produkty bankowe zostały stworzone specjalnie dla seniorów?

Banki zachęcają klientów do zakładania konta i proponują rozmaite produkty dla wybranych grup. Rzadko zabiegają o osoby starsze. Zaledwie pięć instytucji posiada w swojej ofercie konta, przygotowane specjalnie z myślą o seniorach.

Dlaczego lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek są najlepsze?

Zarabialibyśmy więcej na lokatach terminowych z kapitalizacją na koniec okresu depozytu, gdyby nie to, że odlicza się od nich podatek od zysków kapitałowych, zwany powszechnie „podatkiem Belki”. Można jednak uniknąć płacenia podatku, otwierając tzw. lokatę antybelkową.

Ile wyniósł realny zysk z rocznych lokat w 2010 r.?

Roczne lokaty po opodatkowaniu przyniosły w grudniu 2010 roku niespełna jeden proc. średniego, realnego zysku – dokładnie 0,83 proc. Z powodu wysokiej inflacji w ciągu sześciu miesięcy przeciętny zysk z z rocznych depozytów zmniejszył się o 1,2 pkt proc.

Dlaczego nie opłaca się zakładać lokat z niskim oprocentowaniem?

Rzeczywisty zysk z lokat, założonych w listopadzie 2009 r., może przynieść zaledwie 0,2 proc. Z danych GUS wynika, że w listopadzie ceny wzrosły o 2,7 proc. Biorąc to pod uwagę, okazuje się, że w 12 z 30 banków nie dało się zarobić nawet 1proc.

Które produkty strukturyzowane oparte na surowcach przyniosły największe zyski w 2010 r.?

Produkty strukturyzowane, oparte na notowaniach surowców, przyniosły zarobek sięgający 15 proc. Surowce stają się coraz bardziej ponętną opcją dla inwestorów. Wystarczy prześledzić ich notowania z ostatniego roku: wartość złota wzrosła o 23 proc., kontrakty terminowe na ropę Brent podrożały o 27 proc., miedź zyskała na wartości przeszło32 proc., a srebro – 67 proc.

Które banki proponują najlepsze depozyty?

Rada Polityki Pieniężnej nie wprowadziła jeszcze podwyżki stóp procentowych, a instytucje finansowe mimo to zaczynają ponosić większe koszty, związane z depozytami. Na przełom w tej kwestii trzeba jeszcze poczekać.

Produkty z dzienną kapitalizacją odsetek – przegląd ofert

Istnieje prosty sposób na to, żeby nie płacić 19-proc. podatku od zysków kapitałowych – produkty z kapitalizacją dzienną. Ma je w swojej ofercie już 26 banków – instytucje, które nie muszą martwić się o to, jak pozyskać pieniądze.

Które roczne lokaty dały zyski pomimo inflacji w paźdzerniku 2010

W październiku inflacja zwiększyła się do 2,8 proc. W rezultacie zaledwie w dwóch bankach zostały osiągnięte zyski powyżej 2 proc. z lokat, założonych rok temu. To istotna zmiana, zwłaszcza że jeszcze dwa miesiące temu co drugi bank osiągał takie wyniki.

Sprawdź promocje w kontach bankowych

Darmowe prowadzenie rachunku czy też bezpłatny przelew już dawno przestały być formułą, która przyciągała klientów do nowego banku – i co za tym idzie do otwarcia w nim rachunku. Sprawdźmy jak dzisiaj banki kuszą klientów swoimi ofertami rachunków?

Lokata czy konto oszczędnościowe – co wybrać?

Banki proponują swoim klientom kilka bezpiecznych metod pomnażania swoich oszczędności. Dwie najpopularniejsze to konta oszczędnościowe i lokaty. Pytanie brzmi – którą opcję wybrać? Gdzie nasze oszczędności przyniosą większe zyski? Jakie są zalety i wady tych rozwiązań?

Struktury: czy wiesz w co inwestujesz

Polacy nie boją się inwestować w produkty strukturyzowane, które są coraz bardziej dostępne. Nie oznacza to jednak, iż posiadają odpowiednią wiedzę na ich temat. A trzeba przyznać, że z zyskiem ze struktur bywa różnie.

Dlaczego warto założyć konto internetowe

Czy wiesz, że konto internetowe jest tańsze w kosztach jego prowadzenia i użytkowania od konta klasycznego nawet o kilkaset złotych rocznie? Jeżeli wysoko cenisz swój czas, to ta oszczędność może być jeszcze większa.

Dla kogo lokata z funduszem lub fundusz z lokatą

Banki wprowadzają coraz to nowsze produkty finansowe. Jednym z nich jest połączenie lokaty i funduszu. Dla kogo tego typu oferta może być interesująca? Eksperci radzą, że jeśli chcesz kupić fundusz, to ekstra lokata może zwiększyć jego atrakcyjność. Z kolei jeśli szukasz tylko dobrej lokaty, to dodatkowy fundusz może być niepotrzebnym ryzykiem.

Konto oszczędnościowe zamiast lokaty wciąż się opłaca

Oprocentowanie kont oszczędnościowych systematycznie spada. Najlepsze to wciąż te z kapitalizacją dzienną. Ich oprocentowanie znajduje się obecnie na poziomie półrocznych lokat terminowych.

Ranking lokat bankowych - wrzesień 2010

Wrześniowe zestawienie lokat bankowych Gold Finance nie przyniosło żadnych rewolucji. Banki przystopowały i cierpliwie czekają na nowe dane, które dadzą jakiś impuls do zmian na rynku finansowym.

Które roczne lokaty dały zyski pomimo inflacji w sierpniu 2010

Póki co inflacja nie przeszkodziła w zdobyciu realnych zysków na lokatach założonych w sierpniu 2009 r. Jednakże za rok o tej porze może być znacznie gorzej.

Czy oszczędzanie na lokatach znów będzie zyskowne

Coraz mniej banków obniża oprocentowanie lokat. Czy to oznacza, że lokaty wkrótce znów będą zyskowne?

Ile mogą Cię kosztować drobne wpłaty gotówki na konto

Jeśli wpłacasz pieniądze w kasie banku na konto znajomego pamiętaj, aby kwota przekroczyła 10 zł. Inaczej możesz narazić siebie lub jego na niepotrzebne koszta. Przykładowo jeśli rachunek znajomego jest prowadzony w ING Banku Śląskim lub DnB Nord, przy wpłacaniu małych kwot możesz zapłacić do 10 zł. Z kolei w przypadku Kredyt Banku prowizję - 0,2% nie mniej niż 7 zł - może zapłacić twój znajomy, czyli właściciel konta.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze konta dla dziecka

Zbliża się nowy rok szkolny. Rodzice są teraz przejęci finansowaniem wyprawki szkolnej, choć okres ten może być także dobrą okazją do założenia dziecku konta w banku. Tym samym można małym pociechom zapewnić wygodę i bezpieczeństwo, a także przeprowadzić swojego rodzaju lekcję z finansów osobistych.

Ranking lokat bankowych - sierpień 2010

Sierpniowe zestawienie lokat bankowych Gold Finance nie przynosi najlepszych wieści. Okazuje się, że banki za nic mają okres wakacyjny i już rozpoczęły obniżkę oprocentowania lokat.

Które roczne lokaty dały zyski pomimo inflacji w lipcu 2010

W przypadku niektórych rocznych lokat, klienci muszą się liczyć ze stratą. Powodem tego jest inflacja, która sprawia, że wypłacone odsetki z lokat nie pokryją jej kosztów. Które lokaty zamiast dawać zysk przynoszą starty? Odpowiedź na to pytanie znajduje się poniżej.

Konto oszczędnościowe czy lokata, czyli gdzie zarobisz najwięcej w wakacje

Po spadkach oprocentowania lokat i kolejnych reklamach nowych ofert kont oszczędnościowych lub podwyższania ich oprocentowania rodzi się pytanie – gdzie bardziej opłaca się nam oszczędzać na koncie czy na lokacie?

Produkty strukturyzowane z dobrymi wynikami w I pół. 2010

Po pierwszym półroczu 2010 roku Ci, którzy zainwestowali w produkty strukturyzowane, mogli cieszyć się zyskami. Najlepsze ze struktur osiągnęły stopę zwrotu w wysokości prawie 20 proc. Z kolei średnia stopa zwrotu wyniosła ponad 4,3 proc. w skali roku.

Które depozyty bankowe dają jeszcze zarobić

Lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek ratują nasze oszczędności. Mimo obniżenia oprocentowania depozytów w 11 bankach w ciągu lipca, dzięki lokatom antybelkowym wciąż można zarobić.

REKLAMA