reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Gdzie założyć nastolatkowi konto?

Gdzie założyć nastolatkowi konto?

Banki są coraz bardziej skłonne do przygotowywania specjalnych ofert dla najmłodszych klientów, zauważyli eksperci. W ten sposób można przyciągnąć rodziców, jak również skłonić młodego klienta do skorzystania ze swoich usług w przyszłości. Gdzie warto założyć konto dziecku?

Nadchodzący Dzień Dziecka stawia rodziców przed kolejnym dylematem. W przeciwieństwie do zawartości portfela opiekunów, prezentowe życzenia pociech zwykle nie mają końca. A ponieważ od upominków wymaga się, żeby posiadały walor edukacyjny, to pod koniec maja rośnie zainteresowanie kontami bankowymi, przeznaczonymi dla młodzieży. Do założenia takiego rachunku niezbędne jest ukończenie 13 roku życia oraz wizyta w placówce bankowej razem z prawnym opiekunem. Dolna granica wieku, uprawniającego do założenia konta dla juniora, jest uregulowana prawnie, górna natomiast to indywidualna kwestia banku (może wahać się od 18 nawet do 30 lat).

Rachunki, skierowane wyłącznie do młodzieży, aktualnie oferuje 17 instytucji na rynku, o dwie więcej niż przed rokiem. Nowe oferty dla nastolatków w ostatnim czasie wprowadziły Euro Bank i Polbank. Z kolei PKO BP odświeżył propozycję dla najmłodszych. Bankowe oferty dla młodych klientów zdecydowanie mają charakter współpracy długoterminowej. Instytucje finansowe liczą na to, że mozolnie zbudowaną więź w przyszłości uda się spieniężyć. Ponadto oferowanie usług bankowych najmłodszym konsumentom jest kolejnym sposobem na dotarcie do ich rodziców.

Zgodnie z ogólną zasadą rachunki dla gimnazjalistów są tańsze niż oferta, skierowana do osób pełnoletnich. 13 z 17 banków nie pobiera comiesięcznej opłaty za prowadzenie rachunku, a kolejne dwa są skłonne zrezygnować z niej po spełnieniu odpowiednich warunków. Bank Ochrony Środowiska, w zależności od rachunku, który posiada opiekun, może zwolnić nastolatka z abonamentu (całkowicie lub przez pół roku). W przeciwnym razie opłata wyniesie 5 zł każdego miesiąca. Z kolei w Euro Banku junior nie poniesie 3 zł miesięcznej opłaty, jeśli rodzic nie posiada w tym banku własnego rachunku. Tymczasem Polbank, który obecnie oferuje darmowy rachunek, od początku października br. będzie wymagał dokonania dwóch płatności kartą, żeby ROR był darmowy. Odstąpienia od comiesięcznego abonamentu za konto nie przewidują jedynie Bank Millennium i Kredyt Bank.

Przeczytaj również: Najlepsze konta oszczędnościowe – ranking na maj 2011

Znacznie mniej zer dostrzeżemy, analizując wysokość opłaty za kartę debetową. Tylko cztery banki (BPS, mBank, MultiBank i Polbank) gwarantują brak kosztów za comiesięczną obsługę. Siedem kolejnych instytucji może odstąpić od pobrania abonamentu, jeśli klient dokona jednej lub kilku transakcji bezgotówkowych. Choć należy docenić niewygórowane warunki, które banki stawiają przed młodzieżą. Większość instytucji zadowoli się płatnościami na kwotę rzędu 100 zł lub jedną do trzech płatności w miesiącu. Najbardziej wymagający wobec nastolatków jest Bank BGŻ, który życzy sobie transakcji na co najmniej 300 zł miesięcznie.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Open Finance

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Istnieją banki, w których z konta dla nastolatków można korzystać nawet do 30 roku życia.
Istnieją banki, w których z konta dla nastolatków można korzystać nawet do 30 roku życia.

Tarcza antykryzysowa – pomoc dla pracodawców poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa (PDF)29.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

EXCO A2A Polska

EXCO A2A Polska (www.exco.pl) jest polską filią Grupy EXCO (www.exco.fr) France, sieci niezależnych biur działających w zakresie audytu, ekspertyz księgowych oraz doradztwa.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama